Luki i naciny krocza Przy porodzie - przyczyny i wskazania

Nacięcia i pęknięcia krocza podczas porodu

Poród JEST istotnym testem dla Ciała Matki i płodu.

Przy narodzinach Dziecka Przewód rodny Kobiety JEST znacznie rozciągnięty, CO moze spowodować uszkodzenie.

...

Spis treści:

Zmiany te Moga Mieć powierzchowny Charakter i pojawiać SIĘ JAKO pęknięcia i otarcia, Które Nie powodują zadných objawów patologicznych, wiec nie nie pojawiają SIĘ I leczą SIĘ bez ingerencji z zewnątrz.

Ale zdarzają SIĘ przypadki, w ktorých Kobiety z kanału rodnego w znacznym stopniu uszkodzone SA i dochodzi zrobić pęknięcia krocza (szyjny) Podczas porodu.

Najczęstszymi powikłaniami podczas porodu SA pęknięcia krocza. Obserwuje je SIĘ W 15% porodów, U Kobiet pierwotnych TAKIE zakłócenia występują częściej niz u Kobiet rodzących po Raz Drugi.

Dlaczego występują Przerwy?

      
Przydziel następujące Główne czynniki przyczyniające SIĘ zrobić Rozwoju zerwania krocza:

 • zmniejszona elastyczność tkanek i Ich sztywność, Który rozwija SIĘ U Kobiet w Wieku Powyżej 30 lac;
   
 • obecność blizn, Które Să wynikiem poprzednich Interwencji chirurgicznych LUB chirurgicznych;
   
 • Wysoki Krok (Odległość Między otworem odbytu wejściem do pochwy przekracza 7 cm);
   
 • duże owoce;
   
 • Narodziny Dziecka nieprawidłowa pozycja w jamie macicy (Prezentacja prostownika LUB potylicy);
   
 • ZASTOSOWANIE podczas porodu gąbki położnicze, ekstrakcja próżniowa;
   
 • słabość pracy, Co wywołuje obrzęk krocza, co zmniejsza JEGO elastyczność;
   
 • gwałtowna praca;
   
 • Proces zapalny, Rozwijając SIĘ w pochwie, Na Przykład kandydozę. Dlatego Bardzo Ważne JEST, ABY zrobić wymaz na FLORE w ciąży 36 tygodni, OP wykryciu patogenów poddać odpowiedniej obróbce PRZED dostawa;
   
 • niewystarczające zachowanie Kobiet bezpośrednio podczas porodu, gdy JEST napięta w Czasie, Który wymaga relaksacji, dlatego JEST BARDZO Ważne przestrzeganie Wszystkich instrukcji położnika;
   
 • nadmierny Rozwój mięśni kroczaczęściej występuje u Kobiet, Które zawodowo uprawiają Różne sportowe;
   
 • niewystarczająca ochrona regionu krocza, Która powinna Być prowadzona przez położna, gdy głowa Dziecka zostanie wyjęta z kanału rodnego.
Muszę powiedzieć SIĘ Luki SIĘ zdarzają zewnętrzna (w miejscu budowy Budowy wyjścia z pochwy) i wewnętrzna (w okolicy szyjki macicy).

Wewnętrzne Luki podczas porodu często występują w przypadkach, gdy szyjka macicy Nie JEST wystarczająco otwarta, A główka Dziecka JEST Już dociśnięta zrobić wejścia zrobić miednicy Małej.

W Tym przypadku KOBIETA MA Chęć do wysiłku, ponieważ zmniejsza ból, ale musimy pamiętać, Ze Nie mozna Tego zrobić, ponieważ TAKIE zachowanie stanowi ZAGROŻENIE wystąpieniem szyjki łez podczas porodu.

Ciężarny bioparoksBIOPAROX. W ciąży Kobiety Moga przyjmować Dziesięć lek, CZY Nie?

Tutaj Mozesz SIĘ dowiedzieÄ ‡, JAK musisz isc zrobić Szpitala.
 

Wskazania zrobić sekcji I JEJ rodzaje

Luki i nacięcie krocza podczas poroduJeśli krocze JEST nadmiernie wybrzuszone, staje SIĘ siniczne w wyniku zastoju żylnego LUB bladego z powodu naruszenia Tętniczego przepływu Krwi, wykorzystując tkanki krocza obrzękną i stają SIĘ błyszczące, wskazuje sie na ZAGROŻENIE Luka.

Najpierw nA kroczu pojawiają SIĘ pęknięcia, po ktorých naruszona zostaje integralność (całkowite zerwanie). ABY zapobiec Tej komplikacji, lekarz przeprowadza nacięcie krocza.

Naj publiczne używane Dwa rodzaje cięcia:

 • perineotomy - stosuje SIĘ Przy duzym kroczu, Który JEST cięty wag kierunku odbytu (TZW nacięcie środkowe.). Ponadto nacięcie zrobić Moze byc stosowane w porodzie przedwczesnym. Perineotomia JEST bardziej skuteczna, ale charakteryzuje SIĘ pewnymi powikłaniami - bólem w obszarze szwu w okresie poporodowym, A takze w ciągu pierwszych 6 miesiecy po porodzie, Co utrudnia Życie seksualne kobiety. Ponadto Dziesięć typ nacięcia kroczowego powoduje pieczenie podczas oddawania moczu i dyskomfortu;
   
 • nacięcie krocza - w Praktyce położniczej stosuje Się częściej niz poprzednia, JEST Boczne nacięcie krocza, Co jest bezpieczniejsze, piwo leczy Nieco wolniej niz nacięcie wykonywane Przy użyciu perineotomii. Wskazania zrobić nacięcia krocza żartem Mężczyzna krocze, Gdzie odległość Między odbytem a wejściem pochwy stosunkowo Niewielka, a takze kat ostry podlobkovy, prezentacja Zamka, blizny na kroczu, potrzeba użyć pęsety Lub innego Gospodarstwa położniczą Operacji.
wARTo zauważyć, Ze w niektórych wyjątkowych przypadkach (patologicznymi zmianami Na Przykład Ze wagowo kroczu) należy do zrobić Boczna Krwinka, W ktorým cięcie JEST Wykonane oo Boku, piwo Technika ta dowcip UŻYWANA w ograniczonym zakresie, ponieważ krok po Tym nacięciu leczy najgorsze.

      

Główne wskazania zrobić nacięcia krocza podczas porodu JEST:

 • poród, ktory został opóźniony i któremu towarzyszy glod tlenowy Dziecka;
   
 • wcześniactwo, Gdy Kości przedwcześnie płodu Să Nadal kruche, co moze powodować uraz Dziecka, gdy nacisk wywierany przez JEST tkanki krocza;
   
 • Wysokie prawdopodobieństwo urazu okolicy szyjki macicy Dziecka, Które w Przyszłości moze wywołać bole Głowy U Dziecka LUB naruszenie normalnego funkcjonowania kończyn;
   
 • poród, Który JEST skomplikowany przez miedniczną prezentacja płodu;
   
 • konieczność skrócenia okresu wydalenia płodu z jamy macicy ZE wzgledu na wczego Kobiety - krótkowzroczność, Wady serca LUB wysokie ciśnienie krwi;
   
 • groźba spontanicznego pęknięcia dużego krocza. W Tym przypadku nacięcie JEST wykonywane w celu przyspieszenia gojenia SIĘ tkanek krocza, ponieważ ogromne nieuzasadnione pęknięcie Bardzo długo RI. Należy zauważyć, ZE nacięcie powinno Być Wykonane TYLKO z wyraźnymi wskazaniami, ponieważ sztuczne cięcie krocza Nadal goi SIĘ gorzej niz płytkie łzy Lub pęknięcia.

Czy kobiety w ciąży mogą kąpać się w wannieKobiety w ciąży CZY Moga kąpać wag wannie SIE lub nie, wybierz w naszym artykule.

zrobić Artykuł O viferon podczas ciąży.

Zasady cięcia

Wewnętrzne pęknięcia podczas poroduSekcja krocza spędzić w drugim okres porodu, KIEDY JEST głowa Dziecka na Dnie miednicy i JUZ SIE rodzi.

Operacja ta powinna Być wykonywana na wysokości wysiłku, Gdy obserwuje SIĘ maksymalne ciśnienie na kroczu i jego dopływ Krwi ustaje. Pomaga ABY zapobiec masywnemu krwawieniu. Tak wiec Utrata Krwi w sekcji na wysokości prob wynosi Nie więcej niz 45 ml Krwi.

Ponadto Przy wysiłku krocze JEST tak rozciągnięte, ZE JEGO nacięcie JEST praktycznie bezbolesne, Dlatego znieczulenie zrobić tej manipulacji NIE JEST stosowane.

Długość nacięcia W większości przypadków dochodzi do 3 cm, decyzja o wykonaniu cięcia JEST podejmowana przez położnika i zalezy od charakteru porodu.

      
Po urodzeniu porodu wykonuje SIĘ nacięcie. Przedtem szyjka macicy i pochwa SA sprawdzane pod kątem uszkodzeń.

Muszę powiedzieć SIĘ W zależności od głębokości rany szwu wykonuje w znieczuleniu miejscowym SIĘ LUB w znieczuleniu dożylnym. Po Operacji szew JEST traktowany nalewka jodową.

Jeśli stosuje SIĘ Szwy uzywane katgut, A następnie arbitralnie Sam SIĘ rozwiązuje. Jeśli JEST używany Nici Jedwabne, Następnie należy usunąć w Szwy Tydzień PO porodzie.

Cechy okresu poporodowego

Jeśli Nie ma innych przeciwwskazań, KOBIETA Pozwolono chodzić 12 godzin po urodzeniu Dziecka, ALE Wolno siedzieć Nie wcześniej niz 10 Dnia po porodzie, dlatego konieczne JEST Karmienie Dziecka leżącego na Boku.

ABY ułatwić akt defekacji dla Kobiet Recepcja środki przeczyszczające.

Szczególnie uważnie musisz monitorować higiene krocza. Higieniczne PODKŁADKI powinny Być wymieniane co Dwie Godziny.

Po każdym opróżnieniu Jelita LUB oddaniu moczu, obszar Stawów należy umyć i osuszyć Przy użyciu podpaski higienicznej. Toaleta krocza opieka obejmować JA Leczenie roztworem nadmanganianu potasu LUB alkoholowym roztworem jodu.

Jeśli się że, Sekcja cięcia mozna umyć bulion rumiankowy.

wARTo zauważyć, Ze z silnym bólem w okolicy krocza PO nacięciu, mozna używać zimna ı przyjmować leki przeciwbólowe, pilzner Nie mozna Ich nadużywać. Jeśli w okolicy JEST falowanie Szwy LUB z uczuciem pęknięcia, należy natychmiast poinformować o Tym Lekarza, Który Pomoże uniknąć Różnych komplikacji.

Winogrona dla kobiet w ciążyNiż przej winogrona dla kobiet w ciąży? Sie dowiesz się tutaj.

tutaj dowiedzieÄ ‡ SIĘ, CZY mozesz wziąć kąpiel dowcipniś ciąży.

W tytułu "Czy to urządzenie?" / mozno-li można wielu innych interesujących artykułów.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 0
 1. Irina

  Urodziłem SIĘ, zostałem wbity w pochwę, Wszystko tam bylo spuchnięte i KIEDY zostało zszyte, Wszystko zostało rozdarte ... Guz został pozostawiony, Jak się czuję. Nie wyglądał, bo wciąż w Szpitalu. Lekarze NIC NIE robią. Minac Moze powinien? Położna byłą zła i Prawie rozmawiała O Tym, KIEDY JA przyszywała. Co Nashla, Już przerażające ...

  • Katia

   Chciałem to powiedzieć tej położnej! Dlaczego nie narzekasz na nią? Jeśli masz omdlenia, lekarz bedzie odpowiedzialny za się! I niech Bog Broni, ZE CI SIE, ABY przydarzyło! Podejmij dzialanie, zanim bedzie za późno! Potem okazuje SIĘ, ZE TAK NIE JEST Wcale.

  • Marina

   Jak okropnie. Sa położne. Rodzą SIĘ tu Pracują, wtrącają się.Spróbuj skontaktować z lekarzem SIE I zapytaj, CO zrobić Wagowo Tej sytuacji. W końcu akuszerka mogła Tego Nie załatwić w dziesięciu sposób. Nie tak właśnie tego.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...