Pęknięcie szyjki macicy podczas porodu - Jak zapobiec takiej komplikacji?

Szyjka macicy. Tak wiec, OD JEGO aktualnego i pełnoprawnego Odkrycia zalezy od normalnego przebiegu drugiego okresu porodu - wydalenia płodu z macicy kosztem prob.

Podczas walk Randki mięśnie macicy aktywnie kurczą SIE, A szyjka macicy tworzy tak zwany Krąg macicy, którego Rozmiar powinien wynosić 10-12 centymetrów.

...

Spis treści:

ABY przez zrób maciczne ziewanie płód przechodzi z jamy macicy zrobić kanału rodnego, ale DOSC często w Praktyce położniczej zdarzają SIĘ sytuacje, w ktorých podejmowane SA Aktywne Proby, ale szyjka macicy NIE JEST JESZCZE wag pełni ujawniona.

KIEDY KOBIETA W Tej sytuacja sterowniczy naciśnij, Szyjka Nie moze wytrzymać ciśnienia i pęknięcia.

Więc możemy tak powiedzieć W Wieluniu zbiorach Do składania tych komplikacji używać podczas porodu.

Ale ABY NIE Jedyny powód, Który powoduje Rozwój pęknięć szyjki macicy. Istnieje WIELE innych czynników, Które Moga powodować Dziesięć stan patologiczny.

Etiologia pęknięć szyjki macicy I JEJ Stopień

Przyczyny pęknięcia szyjki macicy podczas poroduMuszętego, ZE TAKIE powikłania porodu podłogi zwyk U Kobiet, Które rodzą po Raz Pierwszy. szyjki pęknięcia moga występować samoistnie LUB W Medycznej Interwencji chirurgicznej (ZASTOSOWANIE kleszczy płodu obracania trzpienia i jego odzyskiwania, JAK rowniez dzialanie plodorazrushayuschie).

Nieautoryzowane pę dzenie szyi często351 w JEGO sztywności. Żartach do obserwowanych wagowo przypadków, gdy KOBIETA rodzi najpierw w późniejszym Wieku.

Przerwy te Sa rowniez rozwija SIĘ w nadmiernym rozciąganiem ustami krawędzi Przy narodzinach dużych płodu Lub prostowników Previa.

Z przyczyn nieautoryzowanych przerw mozna przypisać Szybka dostawa, długotrwała kompresja szyjki macicy u Kobiet Wąska miednica, Nieprawidłowe odżywianie tkanek narządów płciowych.

Szyjka macicy podczas porodu JEST wygładzona, krawędzie JEJ zewnętrznego gardła SA Bardzo Cienkie i rozciągnięte. W Tym SAMYM Czasie moga występować lekkie powierzchowne łzy, Które Nie wykazują wyraźnego krwawienia, wiec często pozostają niezauważone.

ale W patologicznym przebiegu porodu, Dochodzi Gdy Robić głębokich pęknięć szyjki macicy, istnieje odpowiedni Kliniczny objaw - znaczne krwawienie.

Muszę powiedzieć SIĘ Najczęściej obserwowane pęknięcie szyi po lewej Stronie, Czasami Przerwy dochodzą zrobić sklepienia pochwy LUB włókna parametrycznego. Istnieje zewnetrzne masywne krwawienie, Które moze utworzyć krwiak w Polu parametrycznym z powodu nagromadzenia Krwi.

Krwawienie zdiagnozować dopiero po urodzeniu Dziecka i łożysko, gdy istnieje możliwość, ABY zbadać szyjkę macicy Pomocą oo połysk i upewnić o SIĘ, že krew Nie JEST oo macicy z powodu pęknięcia szyjki macicy.

Wyróżniający Trzy stopnie pęknięcia szyjki macicy:

 • Pierwszy - Długość Przerwy nie się przekracza 2 cm;
 • Drugi - szczelina JEST większa niz 2 cm, ale nie nie osiąga luku;
 • trzeci - Luki sięgają Luku i przechodzą zrobić niego, łącząc SIĘ z zerwaniem Górnych partii pochwy.

Gdy pęknięcia szyi uszkadzają Naczynia, wspólnie powoduje krwawienie o różnej intensywności. Muszę powiedzieć SIĘ ta komplikacja JEST Niebezpieczna Nie TYLKO z powodu masywnej utraty Krwi.

Jeśli nie zostaną zdiagnozowane pęknięcia szyjki macicyKIEDY TAKIE Luki Nie kwalifikowane zdiagnozowane, owrzodzenie poporodowe, Który jest SIĘ SPRZEDAŻY infekcji poporodowej.

Ponadto, w przypadku nieautoryzowanego gojenie złamań szyjkę bez powstają blizny sieciujących, Które prowadzą do ektropium (nadżerka szyjki macicy), Która powoduje przewlekłe zapalenie kanału szyjki macicy oraz nadżerki szyjki macicy.

Melon w czasie ciążyCZY Sa obrączki melon w czasie Ciąża? Sie dowiesz się tutaj.

I w zrobić Artykuł Dotyczy Problemu z wczesnych stadiach temperatūra moja ciąży.

Główne powody

Wsród Głównym problemem przyczynowym odpowiedzialności za Rozwój Tej Patologii, Przydziel:

 • przedwczesne PRÓBY o Wysokiej intensywności z niepełną Sekcja zwłok;
   
 • zmniejszona elastyczność szyjki macicy;
   
 • porody u dojrzałych Kobiet;
   
 • obecność w Historii Kobiety chirurgicznej Interwencja w regionie szyjnym;
   
 • obecność blizn na szyjce macicy, Które W większości przypadków występują po nieudanych porodach LUB aborcjach;
   
 • proces Procesu zakaźnego w jamie macicy;
   
 • trzymając się krzesła owocu przez Małą i delikatną kobiete;
   
 • Prezentacja miednicy;
   
 • porywczy poród;
   
 • dostawa operacyjna, Która odbywa SIĘ ZA Pomocą Różnych Instrumentów.

Konsekwencje Luk

Pęknięcia szyjki macicy podczas poroduPoród po zerwaniu szyjki macicy. Konsekwencje Tej komplikacji zalezy OD stopnia nieciągłości I OD TEGO, CZY Opieka Medyczna byla świadczona NA CZAS.

Jeśli przejrzy się Nierozwijają SIĘ powikłania infekcyjne i zwiększa ryzyko zerwania SIĘ W kolejnych porodach. Jeśli szyjka macicy leczy SIĘ prawidłowo, W Przyszłości moze sie rozwijać poronienia LUB wcześniactwo.

W przypadku złej Jakości zszycie szyjki rozwija Pełne inwersji, CO prowadzi do poważnych powikłań, - moze Być Przyczyna schorzeń nowotworowych, JAK tkanki nabłonkowej, Która zazwyczaj znajduje SIĘ w Kanale szyjki, żartem na przenoszony do zewnętrznej strony ujścia macicy I moze byc NIE przymocowane.

Funkcja leczenia

Szwy należy NAKLADAČ natychmiast po wykryciem pęknięcia. Za Pomocą kleszczyków szyjki macicy przysuwa SIĘ Bliżej wejścia zrobić pochwy i odbiera w kierunku przeciwnym zrobić pęknięcia.

Szwy Musi Być narzucony od górnego Kata szczeliny, A Pierwszy szew JEST ZAWSZE nałożony Nieco wyzej niz MIEJSCE pęknięcia, A błona śluzowa szyi Nie JEST zszyta.

Jeśli Trudno JEST wykryć Górny Kąt pęknięcia, szew nakłada SIĘ Nieco niżej, Po Czym kończy SIĘ taki podwiązek, co powoduje, Ze wierzchołek rany JEST widoczny i dostępny zrobić Szycia.

wARTo zauważyć, Ze gdy pęknięcia szyjki macicy SA usieciowane, stosuje SIĘ katgut, Który następnie sam SIĘ rozwiązuje. TAKIE zakłócenia muszą - w znieczuleniu dożylnym (do wprowadzania leków do dożylnego) LUB przez inhalację, w ktorým lek żartem podawany dowcipniś znieczuleniu poprzez inhalację.

Arbuz w ciążyTutaj mozesz dowiedzieć SIĘ, CO JEST Przydatne arbuz dowcipniś Czasie ciąży.

tutaj poprzedtasz Artykuł O kozłek podczas ciąży.
 

Środki zapobiegawcze

Poród po pęknięciu szyjki macicyNA pierwszym miejscu budowy w przebieganiu Podobné komplikacje na odpowiednie zachowanie Kobiety podczas porodu, Które Musi przestrzegać zaleceń Lekarza Wszystkich, A Nie paniki, ALE SIE skupić na prawidłowym oddychaniu.

W niektórych przypadkach lekarze zalecają PRZED porodem wypić środek przeciwskurczowy, Który przyczynia SIĘ do pełnego ujawnienia szyjki macicy.

Podstawa wsch Złamania szyjki macicy żartem prawidłowe Zarządzanie Praça oraz stosowanie Dostawy chirurgicznej TYLKO ZE ścisłymi wskazaniami, JAK rowniez przygotowanie psychologiczne Kobiet w procesie porodu.

W przypadku Takım Jeśli masz wątpliwości co do tego, co zrobićWskazane JEST, ABY zabrać JA zrobić chirurgicznego nacięcia podczas porodu LUB wykonać jakas nadsechek następnie szycie, nacięcie rany, ponieważ JEST ZAWSZE łatwiejsze zrobić Leczenia i objąć niz poszarpanej rany mającym nieregularne krawędzie i dłuższy Czas krawędzi.

ABY wyjście rozerwaniu szyjki macicy, W odpowiednim Czasie zidentyfikować Kobiety, Które Moga doświadczyć takich komplikacji związanych z procesem porodu i przeprowadzić niezbędne Leczenie.

W przypadku, gdy lekarz Oferuję kobiete podczas porodu zabieg chirurgiczny (nacięcie LUB rozwarstwienie szyjki macicy), W przeciwieństwie do Dragi Szybka dostawa Kobiety i zbawienie JEJ Dziecka.

Nierozwinięte konsekwencje ciążyTutaj przeczytasz Nasz Artykuł: "Ciąża nierozwojowa: konsekwencje, Przyczyny i leczenie. "

tutaj sie dowiesz, brzuch boli Dlaczego mój wczesnym okresie ciąży.

NA naszej Stronie / - znajdziesz WIELE przydatnych Informacji dla Siebie.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 0
 1. Natalia

  Tatyana! Kto powiedział, ZE przerwa Nie została przedłużona? Samo Spojrzenie JEST Bardzo, Bardzo problematyczne. Jeśli tak mowi lekarz, CZY jestes leczony? Oczywiscie, JEST ZLE SIĘ, gdy pęknięcie szyjki macicy Nie leczy tak WIELE. Zazwyczaj Szwy nakładają SIĘ natychmiast w Pokoju przodków. Przyczyna rozbieżności połączeń Nie JEST jasna. Jeśli tkanka JEST początkowo zapalna, wtedy Badz cierpliwy, zabierze zrobić duzo Czasu. Jeśli początkowo Wampiry istnieją zdrowy, musisz udać SIĘ zrobić ginekologa, ABY SIĘ z Toba spotkać, znaleźć przyczynę długotrwałego Leczenia í przepisać świece Lub tampony Z leczącymi lekami.

 2. Tanya

  Cześć. U Mnie TAKIE Pytanie, po rodzajach LUB trudach, Już minęło LUB miało MIEJSCE 4 miesiące. Po urodzeniu nastąpiło pęknięcie szyjki macicy i nie nie bylo zrobić tego Pory opóźnione, CZY MOZE zrobić Być Niebezpieczne dla organizmu? Minęły Już Dwa dni, krew JEST mocniejsza niz Zwykłe.

  • Marina

   To oczywiście nie jest w porządku, ale zgadzam się z Natalią. Co sprawia, że ​​myślisz, że luki nie zaciągnęły się do tej pory? CZY CI, ABY lekarz powiedział? Prawdopodobnie, o Leczenie JEST mianowane Lub nominowane? Jeśli Leczenie JEST przepisane, jestes leczony. Oczywiscie, Ze to się stalo. Ale jednak wszyscy Sa Teraz traktowani.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...