Urodzenia przedterminowe: korzenie i konsekwencje

Poród JEST naturalnym zakończeniem ciąży. Dziecko rodzi w pełnym wymiarze SIĘ W Wieku 38-42 tygodni. Już dojrzały płód JEST W TYM okresie, A JEGO narządy wewnętrzne so gotowe zrobić funkcjonowania Poza macica Matki.

Protokół narodzin rozpoczyna SIĘ, gdy organizm Kobiety W ciąży odczuwa gotowość Dziecka zrobić porodu. Ale Sa przypadki, KIEDY narodziny zaczynają SIĘ PRZED terminem.

...

Spis treści:

Oznacza zrobić, Ze Sa jakies Problemy z matka Lub dzieckiem. Wcześniak Nie JEST Jeszcze gotowy zrobić samodzielnego Życia, Wiec lekarze zapobiegają Takım sytuacjom, ABY zmaksymalizować ciążę Do normalnego okresu.

Jaka JEST groźba przedwczesnego porodu?

      

Jeśli aktywność zawodowa nadejdzie na Czas z 22 tygodnie zrobić 37 tygodni ciąża, przedwczesne porody na żart.

Poród w dniu 22-28 tygodni. Waga noworodka wynosi 500-1000 gramów. Dziecko, ktore ZYLO W TYM przypadku dłużej niz przez siedem dni, JEST Przyczyna określenia Jako Bardzo wczesnego porodu przedwczesnego.

Jeśli płód zmarł podczas porodu LUB W pierwszym tygodniu Życia, JEST do JUZ Kwestią spontanicznego przerwania ciąży (późno poronienie).

Poród na Czas od 29 tygodni do 37 tygodni. Owoc waży okolo 1000-2500 gr. Masa JEGO Ciała wystarcza zrobić niezależnej Aktywności, o narządy Dziecka SA uważane za Żywe (pod nieobecność anomalii rozwojowych). Przeprowadza Sie odpowiednią obróbkę.

W każdym przypadku poród przedwczesny JEST uważany za niekorzystny wynik ciążyponieważ Wcześniak Nie JEST W powyżej tygodnia sam kontrolować najważniejszych procesów.

Niedojrzałość ośrodkowego układu nerwowego, narządów dokrewnych, brak pewnych odruchów sprawiają, ZE JEST TAKIE Dziecko Zbyt wrażliwe. Te Dzieci potrzebują Specjalnej, długotrwałej i Aktywnej Opieki.

Ale nawet i opieka staranna kontrola medyczna Nie gwarantują, Ze W Przyszłości przedwczesne porody w Zaden sposób nie nie wpłyną na zdrowie wcześniaka.

      

Porozmawiajmy o przyczynach

 1. Wczesny Początek porodu.
 2. Przedwczesne pęknięcie blon płodowych.
 3. Powikłania macicy Lub płodu.

Współpracownika moze spowodować przedwczesne porody? Istnieją rowniez czynniki, Które powodują ZAGROŻENIE przedwczesnym porodem:

 • narkomania. Wszelkie leki powinny Być przepisywane TYLKO przez Lekarza;
 • Przyczyny przedwczesnego porodu

 • używanie jakichkolwiek napojów alkoholowych;
   
 • niedożywienie. Cynk pomaga zapobiegać przedwczesnym porodom;
   
 • nadmierny przyrost masy Ciała Kobiety w ciąży. Przyrost Masy Ciała W całej ciąży wynosi 12 kg;
   
 • nierównowaga hormonalna. Stosowanie leków hormonalnych pozwoli uniknąć wczesnych i opóźniona dostawa;
   
 • Ciężka praca fizyczna, praca stojąca. Kazdy ładunek powinien Być zredukowany zrobić minimum. Rob częste Przerwy i odpoczywaj więcej;
   
 • Życie seksualne. W ostatnich miesiącach ciąży niewiele JEST uprawiać seks, Ponieważ Aktywne skurcze macicy podczas orgazmu Moga prowadzić zrobić zagrożenia przedwczesnym porodem;
   
 • infekcja (Choroby weneryczne, Różyczka, Zapalenie układu rozrodczego i układu moczowego) JEST zagrożeniem dla płodu i prowokuje wczesne narodziny. Organizm za Pomocą przedwczesnych porodów Robi Wszystko, ABY zapobiec infekcji Dziecka w macicy. ABY zmniejszyć ryzyko infekcji, KOBIETA w ciąży powinna dbać o zapobieganiu prezerwatyw JEST mniej SIĘ W zatłoczonych miejscach, Dużo odpoczynku, dobrze zjeść ı regularne Wizyty U Lekarza;
   
 • nadmierna wrażliwość macicy. Ta właściwość moze aktywować przedwczesne skurcze macicy. Dokładne badanie W3 trymestrze Pomoże zapobiec przedwczesnemu porodzie w Czasie. W Tym przypadku zaleca SIĘ stosowanie leków i przestrzeganie leżenia w łóżku w celu ustąpienia skurczów macicy;
   
 • funkcjonalna niewydolność szyjki macicy ciśnienia, Co oznacza przedwczesne ujawnienie. Zjawisko ABY mozna zaobserwować na badaniu Już na początku ciąży SAMYM. Dlatego Okolo 14 tygodni macicy Ciężarne nakładają obwodowe Szwy na szyjce;
   
 • łożysko przodujące. Z powodu niewłaściwej Lokalizacji krwawienie moze wystąpić W 2. LUB 3. trymestrze ciąży. Pozycje MIEJSCA Dziecka mozna badać za Pomocą ultrasonografii. JEST Niski, Blisko LUB znajduje SIĘ nad wewnętrznym otworem szyjki macicy. Kobiety w ciąży Stan moze TYLKO złagodzić Odpoczynek w łóżku. Pomoże zrobić i zapobiegnie przedwczesnemu porodowi;
   
 • nienormalna Struktura macicy. Niedobór Dziesięć mozna zidentyfikować nawet PRZED zapłodnieniem. Interwencja chirurgiczna Pomoże JA skorygować i zapobiegnie przedwczesnemu porodowi w Przyszłości;
   
 • nieprawidłowy Rozwój płodu, Która objawia SIĘ nawet w łonie Matki dzieki specjalnym badaniom medycznym, w wyniku Czego zostaje poprawiona;
 • Wielokrotna ciąża jest przyczyną przedwczesnego porodu

 • ciąż mnogie. Ogólnie Rzecz biorąc, TAKIE ciężarne Kobiety rodzą 3 tygodnie PRZED spodziewaną danych. Zapobieganie przedwczesnemu porodowi: Ostrožná opieka, Odpoczynek w łóżku, prawidłowe odżywianie, ograniczenie Aktywności;
   
 • przewlekła choroba ciężarnej: Cukrzyca, Nadciśnienie, choroba nerek LUB wątroby. Zapobieganie W TEJ sprawie do opieka medyczna w połączeniu z leżeniem w łóżku;
   
 • stresujące sytuacje: Należy je wykluczyć, chociaż nie nie JEST ABY łatwe. TAKIE nieprzyjemne objawy mozna zrobić minimalna zredukować wzgledu ZE NA Techniki relaksacyjne, odpowiednie odżywianie, równoważność okresów odpoczynku i Aktywności, rozwiązywanie Problemów psychologicznych poprzez rozmowę z wykwalifikowanym specjalista;
   
 • Wiek poniżej 17 lat i powyżej 35 lat. W młodym Wieku Ważne JEST, ABY dbać o odżywianie i odpowiednie wsparcie medyczne w przypadku ciąży, ponieważ matka Nadal rozwija SIE wraz z dzieckiem. Badania nad różnymi zaburzeniami genetycznymi, problemami położniczymi, opieka medyczna, pewnym odżywianiem, wyłączeniem stresu znacznie zmniejszają ryzyko przedwczesnego porodu w Wieku dorosłym;
   
 • Niski POZIOM wykształcenia LUB niewystarczający POZIOM Społeczny i Ekonomiczny. W Takım przypadku Nadzór medyczny JEST Ważny I Wysokiej Jakości żywność.

Co musisz wiedziec: oznaki i objawy

Zagrożenie przedwczesnym porodemZwiastun przedwczesne narodziny mozna rozważyć:

 1. Ból, ucisk w Dolnej Części pleców, ZMIANA charakteru Choroby bólowej W Tej Części Ciała.
   
 2. Spazmy, Podobnie Jak w miesięczniku, któremu towarzyszyć Moga biegunka, nudności, Zaburzenie trawienia.
   
 3. Wrażenie ściskania miednicy, Który przywraca Biodro i talię.
   
 4. Zmiany w wydzielinie z pochwy, Które nabiera różowawo-Czerwonego LUB brązowawego odcienia i stają sie wodniste. Moze rowniez Wyjść Wtyczka z Grubego śluzu. Często płynący płyn owodniowy.
Wraz z pojawieniem SIĘ takich objawów przedwczesnego porodu, szanse powrotu zrobić domu ZE zdrowym dzieckiem SA Bardzo Wysokie w ciągu ostatnich 2 miesiecy ciąży.

Jakie Sa konsekwencje?

Dla Kobiety w ciąży, porodu przedwczesnego Która doświadczyła, SA jednym najczęściej najeżone Problemy psychologiczne. W końcu Młodej matka moze obwiniać Siebie ZA zrobić jednoczesnego, Sie Stalo. Z Tego powodu Wieluniu cierpi depresja poporodowa.

Ale Ostrožná troska, uwaga i milosc zrobić Dziecka pomogą przezwyciężyć Dziesięć Stan. Slabe maleństwa potrzebują Teraz bardziej niz kiedykolwiek kontaktu z matka.

Bardziej poważne konsekwencje dla przedwczesnej porodu dziecko. Często konieczne JEST podłączenie wcześniaka do aparatu wykonującego funkcje oddechowe. W końcu urodzony wcześniej 35 tygodni Dzieci pozbawiony Zdolności zrobić normalnego oddychania.

TAKIE niemowlęta wciąż Maja slabo rozwinięte płuca, JEST W Nich niewiele substancji powierzchniowo czynnych. Ich deficyt JEST uzupełniany przez leki, Które pomagają Uratować większość wcześniaków.

Ale w niektórych przypadkach Nadal, bez sztucznej Wentylacji płuc przez miesiąc NIE Robi. Czasami U takich Dzieci, z powodu niedojrzałości tkanki płucnej, przewlekłych Chorób płuc. Dlatego lekarz przepisuje leki stymulujące wzrost Tej tkanki.

rowniez Noworodek JEST podłączony zrobić Urządzenia Zarządzanie najważniejszymi narządami zrobić Monitorowania oddychania, częstości Akcji serca, nasycenia tlenem, ciśnienia Krwi. ABY URZĄDZENIE zapobiega arytmii serca i układu oddechowego i zatrzymuje oddychanie.

Opiekując SIĘ przedwcześnie urodzonym dzieckiem ZASILANIE JEST rowniez używane.Początkowo mozna pójść podawać dożylnie. W Dziesięć sposób organizm Dziecka otrzymuje Białka, tłuszcze i węglowodany, ktore sa niezbędne zrobić normalnego Rozwoju.

W Tym celu stosuje SIĘ specjalna technikę z użyciem pewnych Naczyń krwionośnych i Pompy do sterylnego dostarczania składników odżywczych.

Jakie są zagrożenia przedwczesnego porodu?Inkubator praktycznie zastępuje macicę wcześniaka. Tam stworzono odpowiednie warunki dla niego, utrzymywano optymalną temperaturę i wilgotność.

W Przyszłości Dzieci urodzone przedwcześnie często stają pacjentami SIĘ ZE specjalnymi potrzebami. Ze wzgledu na przewlekłą chorobę płuc, skłonność zrobić spastyczności Osculs zapalenie, Zwiększone ryzyko Rozwoju astma, duszność podczas infekcji.

Ponadto wcześniaki Nie SA Bardzo dojrzałe. Zbyt duża wrażliwość tkanki nerwowej wynika oo uszkodzeń Mechanicznych. Ponadto Mózg Nie ma tlenu. Wszystko SIĘ negatywnie wpływa na prace układu nerwowego Dziecka.

TAKIE Polska SA często podatne na nerwice, bardziej emocjonalne, Aktywne, płaczące i wymagają specjalnego podejścia. Niełatwo im radzić sobie, Mało Spia I ZLE jedzą. Z dorosłością te nieprzyjemne konsekwencje odchodzą.

Taktyka Leczenia porodów przedwczesnych

      

Dostawa JEST realizowana za Pomocą monitorowanie funkcji życiowych:

 • kontrola STANU Zdrowia w ciąży: AD, częstość Akcji serca, hemoglobinaWskaźniki układu krzepnięcia i badanie diurezy za Pomocą cewnika moczowego;
   
 • Analiza płodu przez KTG I ultradźwięki;
   
 • Leczenie Zespołu DIC;
   
 • Terapia przeciwwstrząsowa;
   
 • wdychanie tlenu.

W zależności od konkretnej sytuacji wybierają Aktywne LUB konserwatywno-Oczekujący taktyka postępowania przedwczesnego porodu.

Ostatni Widok JEST wyświetlany, gdy zadowalający stan Matki i płodu, pęcherz płodowy, Rozszerzenie szyjki macicy na 2-4 cm, okres ciąży 36 tygodni, Brak dowodów infekcji.

Aktywne taktyki SA odpowiednie dla regularna praca, otwarty pęcherz płodowy, obecność objawów infekcji, Ciężkie Choroby pozagałkowe Kobiety, upośledzenie płodu, powikłania ciąży i wad rozwojowych płodu podejrzenie.

W Tym przypadku porody najczęściej przechodzą przez kanał rodny naturalny, ale Să Też przypadki Cesarskie cięcie.

Leczenie z powodu zagrożenia przedwczesnym porodemW przypadku zagrożenia i początku przedwczesnego porodu Przedstawia Leczenie zmniejszenie pobudliwości i zahamowanie skurczów macicy, zwiększoną żywotność płodu i jego "dojrzewanie", A następnie wyeliminować stany patologiczne, Które wywołała przedwczesny poród.

W ciąży z zagrożeniem PRZED terminem porodu Łóżko JEST wietlane. Odpowiednia JEST elektro-relaksacja macicy, elektroanergezja, akupunktura.

KIEDY groza i rozpoczynają poród środki uspokajające, leki zmniejszające skurcze macicy, leki zapobiegające zespołowi niewydolności oddechowej u noworodków.

Jeśli urodzenie SIĘ zaczęło, Używaj stymulantów Procesu porodowego (leki, Które powodują przedwczesny poród). Szybka dostawa zaleca SIĘ Fundusze na Hamowanie porodu.

Znajomosc objawów przedwczesnego porodu i sposobów zapobiegania im, spokój, zaufanie zrobić pomyślnego wyniku ciąży i stałym kontakcie z lekarzem pozwoli zminimalizować ryzyko wystąpienia przedwczesnego Dziecka.
      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 8
 1. Roxanne

  CO lekarze powiedzieli, Ze lubię CIE okres 30-31 tygodni, byłem umieścić w perenatalny tsentor umieścić Deksametozon Strzały, Które otworzyły płuca Dziecka, Dzisiaj wycofał korek z Krwi, lekarze powiedzieli, wszyscy czekają na 1-2 dni i bedziemy rodzić.
  Nie zostaliście złapani przez Lekarzy i Głupie kozy.

 2. Nicole

  Zgadzam SIĘ oo Natalia, že "najlepsza obrona, Dziesięć atak" i "wróg Musi znać osobiście". Nie ma nic lepszego niz zapobieganie, A jeśli wystąpią Problemy, musisz sie Tego nauczyć tak wcześnie, Jak to możliwe.
  Dziękuję za poradzenie sobie z testami, planuję ciążę, przygotuję SIĘ na to Mamy WSZYSTKICH broniach)) I KUP testy! Przy okazji zauważyłem Cala gra testów w Diagnostyce Premium, W Tyma owulacji i ciąży.

 3. Natalia_Ya

  Najlepsze leczenie do zapobiegania. Kontrolowałem ciążę za Pomocą Testu pH firmy "Premium" Diagnostyka zrobić diagnozy kwasowości pochwy. Istnieje Bardzo dogodna tabletka, na ktorej mozna natychmiast określić, CZY kwasowość została przekroczona, CZY występuje kandydoza LUB zapalenie pochwy. Dzieki Tej Kontroli moja ciąża byla idealna.

 4. Lesya

  Cześć, lekarze zdiagnozowali Mnie z przedwczesnym porodem. Teraz termin dziesięciu wynosi 7 miesiecy, A płodu poprzeczne POŁOŻENIE. Powiedzieli, ZE Dziecko nie nie przetrwa, jeśli zrobi SIĘ W Czasie cesarskiego cięcia. CZY ABY prawda?

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni.Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...