Obejmując pępowinę Wokół szyi płodu: przyczyny i konsekwencje Tego Procesu

Wiec postanowiłeś zostać Szczęśliwa matka, planując ciążę. Dziesięć Cudowny Czas oczekiwania sprawi, Ze Bedziesz drżeć Nie TYLKO Swoim sercem, ale takze sercami Wszystkich Bliskich C osob.

Kazdy na Swój sposób bedzie SIĘ martwił o Ciebie i współczuł Cl, ponieważ Życie jest tak nieprzewidywalne.

...

Spis treści:

I dosłownie Współpracy godzine, Każdą minutę i Każdą Chwile KOBIETA W interesującej sytuacji, musisz Być Bardzo Ostrožná i uważna, Ponieważ OD Ciebie zalezy Nie TYLKO Twoje zdrowie, ale takze zdrowie przyszłego Dziecka i życie obojga.

O Tym, Jak dobrze i sprawnie przebiegnie twoja ciąża, pod wieloma względami określasz przyszłą kondycję fizyczna i zdrowie Dziecka Jako całości.

      
Bedziesz Musiał dokladnie monitorować Swoje żywność, Unikając Wieluniu szkodliwe czynnikiTAKIE Jak Na Przykład Napoje zawierające nawet małe dawki alkoholu, dym papierosowe, stosowanie leków i WIELE Różnych czynników zewnętrznych, takich Jak:

 • podkreśla, kłótnie i doświadczenia, nawet pozornie nieistotne na Pierwszy rzut oka;
   
 • Każdą ZMIANA klimatu, szczególnie dla Osób cierpiących na Choroby układu oddechowego;
   
 • przechładzanie i przegrzewanie w równym stopniu;
   
 • niekorzystna ekologicznie, W Tym nawet najmniejsza niezgodność z najprostszymi standardami Higieny.

Przelew Moze Być praktykowane w Nieskończoność Ważne, ABY Zrozumieć, ZE JEST Lepiej wyłączyć oo matka Życia Jak najdalej OD Tych czynników, ponieważ dla Niej najważniejszym zadaniem żartem narodziny silnego í Zdrowego Dziecka, A Reszta żartem drugorzędna.

Jednak nadmierna troska i lęk o przyszłej pracy często moze Być znacznie bardziej szkodliwe dla płodu i Matki, wiec Nie włączyć, PROSZĘ, w "fanatycznie dowcipniś ciąży" KIEDY Kazda kobietą drobiazg zaczyna dostrzegać pewne negatywne Lub niechęć wobec Siebie.

Co Mówią Znaki?

Parasolowy kordon i znaki ludoweprzyszła mama Miłość Robić samego Życia, dla innych Wokół Niej Ludzi, A tylko dla Siebie i swojego Dziecka, ABY przynieść Dużo więcej Dobrego niz Randki niewytłumaczalne I Nie ma związku oo ciąża, W TYM wszelkiego rodzaju przesądów ı Ludowej omeny dla kobiet w ciąży.

Rozważmy najpopularniejsze Nich Z, Które rzekomo Moga powodować Ciężka ciążę i Rozwój płodu:

 • w ciąży Nie mozesz Robic na drutach, Ponieważ Dziecko moze zaplątać SIĘ W pępowinę;
   
 • w ciąży Nie mozesz podnieść Rak Wysoko, Ponieważ Dziecko moze zacząć aktywnie SIĘ poruszać i zaplątać w pępowinę;
   
 • kobieta w ciąży spać z tylu, ponieważ Dziecko moze sie udusić;
   
 • w ciąży Nie mozesz odmówić jakiegokolwiek jedzenia, o Które prosząW przeciwnym razie spodziewane Să Ciężkie narodziny, A Dziecko - deficyt w Tym jedzeniu i brak Uwagi;
   
 • w ciąży Nie mozesz Robić zdjęć i przedstawiać Ich na płótnieW przeciwnym razie Rozwój Dziecka moze zatrzymać SIĘ i zamarznąć, Jak na zdjęciu LUB W portretie;
   
 • w ciąży mozna NIE patrzeć na okropne Rzeczy, Niepełnosprawnych i ogólnie Cala brzydotę, Ponieważ Dziecko urodziło SIĘ brzydkie, A ciąża bedzie nieharmonijna;
   
 • w ciąży Nie mozesz rozplątać splątków, lin, Łańcuchów, Ponieważ istnieje możliwość, ZE Dziecko bedzie szydełkowane pępowina.
Z Reguły Prawie Randki z Nich SA związane z sznurkiem Dziecka podczas ciąży, wynika nieznajomości Z robić Wieluniu subtelności Tej Patologii ciąży.
      

CO To Jest pępowina i jaka JEST JEJ główna funkcja?

Pod terminem przewód pępowinowy JEST rozumiany Jako cienki narządów łączący płód z matka, Który zasadniczo istnieje Tylko w Czasie ciąży.

Sklada SIĘ z 3 głównych Naczyń:

 1. Dwie tętnice - poprzez krew żylną Matki wydalane SA produkty Przemiany materii i metabolizmu nasycone dwutlenkiem Węgla;
   
 2. Wiedeń - zapewnia równomierny przepływ Krwi tętniczej zrobić płodu przez matkę Wszystkich najbardziej przydatnych dla Życia: Szkół zasadniczych składniki odżywcze i Witaminy, sola, Minerały i Tlen.

Struktura pępowiny przypomina drut o średnicy 15 mm okolo, Pojemniki woluty znajdujące SIĘ wewnątrz Niej, Które Să wyprostowane i rozciągnięte płynnie, A SAMYM Tym w Zaden sposób nie nie zakłóci Normalne funkcjonowanie zyl i tętnic przepływu Krwi.

Po porodzie, najważniejsze Posty SA wycinane, A Przy pierwszej inhalacji Dziecko rozpoczyna Swoje Życie z Pomocą własnego układu krążenia. Tylko pępek w Przyszłości bedzie przypominał o Tym Bardzo bliskim związku DZIECKA oo matka.

Przyczyny splątania pępowiny

Podwójny przewód z pępowinąCZY JEST niebezpieczny uraz przewodu, co zagraża? Protokół Ten jest uważany za dosc częsty i nieprzewidywalny w Praktyce Medycznej, Wedlug statystyk, znajduje SIĘ W 20-25% Kobiety w ciąży.

Najczęstszy rodzaj oskarżenia - Wokół szyi płodu, Mniej żartem przypadków splątania kończyn.

Nie mozna przewidzieć długości pępowiny, nabywa ona wymiarów zgodnie z danymi genetycznymi, ale z Reguły Długi pępowin JEST najprawdopodobniej owinięty Wokół płodu.

Przyczyny powstawania Sęków i pępowiny SA następujące:

 1. Główny czynnik - nadmierna ruchliwość płodu w macicy, co powoduje częstsze występowanie wewnątrzmacicznego niedoboru tlenu, Zwane niedotlenienieLUB nadmiar adrenaliny zawartej mój Krwi Matki. Ten ostatni wynika z częstych sytuacji stresowych LUB z powodu negatywnego nastawienia zrobić Sportów ekstremalnych.
   
 2. wielowodzie Przyszła matka rowniez aktywuje płód, dając WIELE okazji zrobić wykonywania kolejnych ruchów Wagowo macicy.

Oskarżenie płodu O pępowinę zostało ujawnione Już od XVII Wieku,18 tygodni Ciąża podczas przejścia ultradźwięków.

Jeśli znajdziesz rdzeń kręgowy, lekarz poinformuje CIE

 1. PROCEDURA dopplerometrii, Która sprawdzi intensywność przepływu Krwi przez Naczynia pępowiny;
   
 2. Studium CTG (kardiotokografia), Który określa rytm serca płodu, Który ustali wystarczalność tlenu.

Tak wiec, po przejściu przez powyższe zalecenia, okaże SIĘ, ZE owoc Nie cierpi z powodu oskarżeń, Nie trzeba zbytnio martwić SIĘ. Wystarczy regularnie obserwować u Lekarza i okresowo, w razie Potrzeby, poddawać SIĘ odpowiednim badaniom.

Porozmawiajmy o skutkach

Zaangażowanie pępowiny - konsekwencjeCo powinienem zrobić, jeśli oskarżam pępowinę, JAK MOGE Tego uniknąć? Jeśli ultradźwięki wykazały akcent, ABY praktycznie Wieluniu ginekologów natychmiast próbuje rozwiać obawy Randki Kobiet w ciąży, Fakt, že W Tym Nie ma nic groźnego dla Życia płodu, zwłaszcza jeśli sznurek sznurka na szyi JEST pojedynczy (Pojedynczy).

Teoretycznie owoce, grające Jak wstążka, Moga Być owinięte Wokół pępowiny WIELE razy wagowo ciągu całego Czasu, a nawet WAG ciągu Godziny. W Dziesięć sposób moze na przyjąć Samo tyle razy i pływać z przyjemnością bez pępowiny Wokół niego.

Ale czynnikiem decydującym o ryzyku JEST Rozmiar pępowiny, A mianowicie JEGO Długość. Jeśli ma Minimalne Wymiary, konsekwencje SA Niebezpieczne, bardziej ryzykowne z podwójnym (Podwójny) Przewód z pępowina na szyi.

Jak to zrobić cofyc SIĘ oo tak pozornie nieszkodliwego, ale jednocześnie niepokojącego faktu, JAK sznurek oo pępowina?

Pierwsze POTy Jako przyszła matka powinnaś ZAWSZE ZE Swoim dzieckiem rozmawiać, mozesz takze omówić Z NIM WSZYSTKIE konsekwencje i przekonać przejść przez NIE byl niegrzeczny. Delikatnie iz wielka miłością i zmysłowością, wyjaśnij dziecku, Ze To Jest Dobre przede Wszystkim dla niego i, oczywiscie, DLA CIEBIE.

PO Drugie, Należy bezwzględnie wysłuchać Porady Lekarza prowadzącego, przejść Randki egzaminy í przeprowadzić Wymagane zalecenia.

Przy porodzie Zawieszanie przez pępowinę moze wywołać Różne konsekwencje, o WIELE decyzji podejmuje kwalifikacja i doświadczenie personelu medycznego.

Warto zauważyć Moze Być Fałszywe oskarżenie, Ze wzgledu na czynnik ludzki, Który zbadał specjalistę za Pomocą ultradźwięków i Małą niedokładność widoczną na ekranie. Tylko pępowina moze złożyć taki zawiły pakunek, w ktorým widziany bedzie wyglądał Jak wyraźny akcent.

Nawet jeśli nie nie JEST zrobić fałsz, ciemnym piwem Prawda, Dziecko PO porodzie najczęściej Nie ma poważnych konsekwencji.

      
Jednym z najtrudniejszych z nich jest Asfiksja porodowa, Która w Przyszłości grozi straszliwymi diagnozami, Które łącza zarówno upośledzenie umysłowe, JAK i umysłowe w Rozwoju Dziecka.

Mniej powszechne i wewnątrzmaciczne problemy krążenia u płodu, które związek jest krótkie pępowina.

Chciałbym teraz być przyszłym matkom, że w takim wypadku nie martw się drobiazgami i próbuj być na bieżąco pozytywny , pozostawia w toczących się warunkach codziennych. W końcu nic z zimowego.

Pamiętaj, gdy jestes W ciąży, Randki Siły Natury NA swojej Stronie, A JAKO pępowina Nici Ariadny zrobić Tezeusza, pomaga dziecku przetrwać AŻ zrobić chwili, gdy on bedzie JEGO PIERWSZY ODDECH ​​łatwiejsze.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 17
 1. Sima

  Cześć. Przy Mnie 32 + 5 dni Głowy wyprzedzenia, Dzisiaj sprawił, Ze uzi powiedział LUB powiedział Jedno połączenie Kablowe. Strasznie się martwiłem. Czy to jest niebezpieczne?

  • VIKA

   Nie SIĘ martw. Moje dziecko urodziło się z zakładką złożoną i prywatnym.

 2. Ulyana

  33 tygodnie, 2 szydełka na szyi, głowa w dół. jak niebezpieczne jest cesarskie cięcie

 3. Elena

  Witaj, 32 tygodnia ciąży, podwójny sznur sznurka wciąż siedzi na papieżu, Bardzo zmartwiony.

 4. Maria

  Mam 17 tygodni, Dziecko ma sznur owinięty za sznurka, co masz zrobić? Na pije, jestem strasznie zdenerwowany.

  • Anna

   Dzień dobry! Nie panikuj. Nadal Masz małe pojęcie, JEST dobrze zdolne zrobić przewrotu i rozplątania SIĘ. Dla Spokoju ducha mozesz często odwiedzać pomieszczenia USG, ABY zobaczyc, Twoje Dziecko ZE MA SIĘ dobrze. Moze sie zdarzyć, ZE Dziecko pozostanie w swojej poprzedniej pozycji, wtedy zaproponuje SIĘ cesarskie cięcie.I nawet w TYM NIE MA NIC strasznego, Miliony Kobiet przez Nia przechodzą. Ale CZY 36 tygodni Nie mozesz O Tym myśleć, ale ciesz SIĘ Ciekawa lokalizację.

  • Linki

   Maria, Nie denerwuj SIĘ, adrenalina Nie JEST potrzebnena dwujemu dziecku.
   W Takım Czasie Jak Ty, Przewód i pozycja płodu Nie Să diagnoza, ale po prostu stwierdzeniem Tego, co widział Uzist. Płód JEST Nadal mały, macica JEST pełna przestrzeni, porusza SIĘ swobodnie w Niej i przewraca sie więcej niz Raz.
   Nie mogę już robić nic. Nie zaczynaj tak długo, JAK ćwiczenia, NIE JEST Jasne, CZY BEDA Jeden potrzebne, Dziecko całkowicie odwróci SIĘ, A wciąż nie nie wiadomo Gdzie. Po prostu normalne życie w Ciąży, monitoruj stan. Po 35 tygodniach Spójrz na prezentacjÄ, ą następnie pomyślę o ćwiczeniach. Nawet 35 tygodni Nie JEST Jeszcze przypisnikiem, Mój krewny w Sumie 38 tygodni przewrócił Dziecko.
   Wszystkie przerażające są do, że może planowane z COP. W porządku, uspokój się!

  • Jeanne

   Nie ma obiektywnych przyczyn tego zaburzenia. W tym czasie dużo dzieci siedzi na łupach. Odwracają się tak, jak chcą. KIEDY Zamach STANU I Pętla Moga zniknąć, a może na niedokładność w badaniu. Miej na na rzecz, porząd obserwuj, para pod koniec.

  • Marina

   Dzień dobry! Czy masz to raz? Jeśli tak, na błędu jest możliwość. Następnie, Ze lup siedzi, wiec Dopóki narodziny Nie SA Jeszcze Daleko, odwrócą sie. Ćwiczenia, które będą w stanie obrócić dziecko przed turą. Odczeluj się, odejdź, odejdź. Nie muszę SIĘ denerwować, Nie posiłsz nerwom, ALE TYLKO pogorszysz stan.

 5. Anna Kolomova

  Nie mozesz zrobić Tego, ABY rozwiązać dziesięć Pomysł Tylko Dziecko moze je zdjąć, mały Przewód oo pępowina Nie JEST lękliwy. Dzieci rodzą SIĘ iz potrójnym zarodkiem, oczywiscie, podczas porodu moga powodować niedotlenienie, ale rodzisz ZE specjalistami. Masz połowę czasu, więc nie naprawiaj tego, czego nie możesz zmienić.

 6. Katarzyna

  Witam, na USG po 20 tygodniach lekarz zobaczył 1-krotne splątanie płodu na szyi, bez grube, Dziecko nieświeży chwyta za uchwyty na pętlę. Lekarz powiedział, ZE NIE JEST zrobić straszne, Wszystko moze sie zmienić, A Na Sam zdejmie pętlę. Jak niebezpieczne jest? Jak możesz go zachęcić do zdejmowania?

 7. Julia

  Tekst artykułu jest błędem. Definicje żył i tętnic w pępowinie są odwrócone.

 8. ElenF

  Miałem TAKIE rodzaje narodzin oo szydełkowaną pępowina Wokół szyi mojego Dziecka, POZA TYM urodziłem Bliźnięta. Dzieci były rodzone, a dziewczynka urodziła się pierwsza. Chłopiec z pępowina na szyi, A nawet Krótki, JAK powiedzieli lekarze. Ale lekarze sprawili, ZE PO prostu pociąłem pępowinę PROSTO mój MNIE, A poród byl normalny. Dzieci urodziły się z wagą 2.900 i 3.400. Wszystko dzięki umiejętnościom położnej i lekarza, jestem bardzo wdzięczny. Trzeź się zawsze razem.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...