WSZYSTKIE ZALETY I Wady znieczulenia zewnątrzoponowego podczas porodu

Moda na cesarskie cięcie mija. Współczesne Kobiety wybierają Naturalne porody z Tego powodu znieczulenie zewnątrzoponowe, Który znalazł Szerokie ZASTOSOWANIE w Praktyce położniczej í Stal SIĘ Łagodnej metoda znieczulenia.

Większość narodzin odnosi SIĘ zrobić normalnych procesów fizjologicznych, A Nie patologicznych. Wiele Przewodniczący KOBIET, Które chcą zastosować TE Metode podczas porodu, odnosi SIĘ zrobić nieznośnego Bolu, Który JEST trudny zrobić Utrzymania. Jednocześnie WIELE Kobiet rodzi SIĘ niemal bez Bolu.

...

Spis treści:

Oczywiście, Natężenie Bolu zalezy OD Wieluniu przyczyn. Każdą ale kobietą, Która Nadal decyduje SIĘ na ZASTOSOWANIE znieczulenia zewnątrzoponowego (EDA) w porodzie, Musisz znać Randki ZALETY I Wady, Możliwe skutki uboczne dla Siebie i Dziecka, A konsekwencje takze, ktore moga wystąpić po znieczuleniu.

Na ogół wynikiem znieczulenia JEST zmniejszenie BOLU LUB całkowity brak Bolu, ale przełamać i spowolnić Proces narodzin. To Jest problem.

Zanim jednak zajmiemy SIĘ komplikacjami, spójrzmy na Sama Koncepcje.

Co musisz wiedzieć?

Znieczulenie zewnątrzoponowe podczas poroduZnieczulenie zewnątrzoponowe (znieczulenie zewnątrzoponowe JEST takze zrobić) rodzaj dyrygenta Lub znieczulenia RegionalnegoW ktorým środek znieczulający wstrzykuje SIĘ na poziomie lędźwiowym, w miejscu budowy Budowy z korzeni, Które Să odpowiedzialne za sygnałów bólowych pochodzących z miednicy.

po znieczuleniu W Dolnej połowie Ciała Nie odczuwa SIĘ Bolu, Podczas gdy KOBIETA moze sie poruszać i pozostaje w pełnej świadomości.

Nazwa pochodzi od łacińskich Słów peri - "okolo" epi - "nad", opona twarda - "dura mater".

Nakłucie wykonuje Się na poziomie LUB 4 marca kręgów lędźwiowych, A za Pomocą specjalnego Urządzenia - sztyletu - włóż cewnik. ABY przez cewnik wspólnie 30 minut W organizmie ciężarnej pojawi SIĘ Substancja znieczulająca.

przed znieczuleniem koniecznie umieścić próbkę na wstrzykiwanej substancji. Wrażliwość na ból znika 20 minut po podaniu Leku.

Przy porodzie JEST Trzy okresy: Prenatalny, porodowy i po porodzie. Za Pomocą znieczulenia zewnątrzoponowego zostaje znieczulony okres TYLKO Pierwszy, w ktorým rozszerza SIĘ szyjka macicy.

KIEDY dojdzie zrobić pełnego ujawnienia, przestań podawać znieczulenie, ABY KOBIETA mogła samodzielnie dostosować Sile spacer I CZAS ICH trwania.

Jeśli KOBIETA MA wewnętrzna i zewnętrzna Luki, Po porodzie, cewnik moze Być ponownie potrzebny, W TYM przypadku Nadal podawać Substancje znieczulającą, ABY MOC pokryć Randki luki.

Gorąca kąpiel w czasie ciążyCZY NIE Boli zrobić Gorąca kąpiel w Czasie ciąży? Interfejs użytkownika.

tutaj sie dowiesz, Jak zacząć poród.

      

Wskazania i przeciwwskazania

Znieczulenie zewnątrzoponowe podczas porodu: wskazania i przeciwwskazaniaPorozmawiajmy najpierw o Tym zeznania, Gdy sami lekarze zalecają WYBÓR Tej Metody znieczulenia:

 • Niski PRÓG wrażliwości, gdy nieistotny ból JEST postrzegany: Jako Silny;
   
 • Jako znieczulenie podczas Operacji Cesarskie cięcie;
   
 • nierówne LUB powolne Otwarcie szyjki macicy;
   
 • Wysokie ciśnienie Krwi podczas porodu - EDA obniża ciśnienie Krwi;
   
 • Wady wrodzone i nabyte serca, ktore zmniejszają obciążenie SERCA;
   
 • Choroby somatyczne (choroba nerek, Cukrzycaastma oskrzelowa), Która moze powodować komplikacje podczas porodu.
Ale Ważne JEST, ABY pamiętać, Ze istnieją warunki LUB Choroby, w ktorých TA metoda znieczulenia Nie Moze byc użyta! Kazda kobietą, Która ma zostać matka, Musi je znać, ABY zapobiec poważnym konsekwencjom.

Przeciwwskazania obejmuje:

 • jakakolwiek patologia Krwi, Która JEST w ciąży (Słaba koagulacja Krwi LUB tendencja do krwawienia);
   
 • Choroby rdzenia kręgowego LUB ośrodkowego układu nerwowego;
   
 • NISKIE ciśnienie i zaburzenie rytmu serca (arytmia);
   
 • alergia na produkty lecznicze (znieczulające);
   
 • W miejscu budowy Budowy nakłucia - zmiany skórne;
   
 • Różne stopnie otyłości;
   
 • Cała Krzywizna kręgosłupa.

Czy mogę dostać zieloną herbatę?Tutaj możesz się upewnić, CZY kobietom w ciąży mozna podawać Zielona herbatę?.

tutaj CZY JEST ABY możliwe Dla kobiet Wagowo ciąży Winogron.
 

      

Porozmawiajmy o skutkach

Znieczulenie zewnątrzoponowe podczas poroduKonsekwencje LUB komplikacje moze byc najbardziej nieprzewidywalny, zarówno u Matki, Jak i noworodka.

Najczęstsze powikłania Matki:

 • Silne bolus Głowy i zmniejszenie ciśnienia, ktore moze byc rowniez po znieczuleniu, przez kilka dni;
   
 • Nagle upały Lub odwrotnie, Dreszcze;
   
 • trudności w oddychaniu z powodu działania na mięśnie międzyżebrowe Leku;
   
 • trudności w oddawaniu moczu PO porodzie;
   
 • wzrost okresu skurczów;
   
 • Zwiększone ryzyko użycia gwoździ położniczych LUB ekstrakcji próżniowej zrobić ekstrakcji płodu, CO zwiększa prawdopodobieństwo Urodzenia Dziecka PO urazie;
   
 • wzrost Temperatury zrobić 38 stopni LUB więcej przez kilka dni;
   
 • pojawienie SIĘ BOLU pleców przez kilka tygodni LUB miesiecy;
   
 • przedłużone odrętwienie w podeszwach stop Lub osłabienie nóg.
ABY ICH uniknąć, Zaleca SIĘ leżeć na jednej Stronie podczas spaceruzmniejsza SIĘ przepływ Krwi zrobić WSZYSTKICH narządów. Wskazano Wprowadzenie dożylnej Soli fizjologicznej LUB glukozy podczas całego okresu porodu.

Jeśli KOBIETA Nie moze oddać moczu, dostaje cewnik. Mozesz podać maske tlenowa i od Czasu zrobić Czasu wstrzymać Między wstrzyknięciami. Wsadź statystyk, powikłania występują u 1 nA 80.000 i więcej rodzajów.

Konsekwencje dla dziecka Moze rowniez Być spowodowane zanim Dziecko JEST oddzielona od układu z Matki na płód Matki działa w Tym SAMYM rytmie, a WSZYSTKIE leki przenikają przez barierę łożyskową oo krwiobiegu.

Tak wiec moze miec Dziecko:

 • tętno LUB tętno spada do 40 uderzeń NA minutę, Przy CO moze wskazywać na nieplanowane cesarskie cięcie;
   
 • po porodzie Moze stanowić naruszenie Procesu oddychania i moze Być Wymagany anestezjolog;
   
 • zwiększa ryzyko wystąpienia encefalopatii, co powoduje naruszenie odruchu ssania i zwiększenie napięcia mięśni;
   
 • moze powodować gorączkę bez przyczyny, TAKIE Polska SA przepisywane antybiotykom częściej niz Inne Urządzenia.

Czy kobiety w ciąży mogą mieć walerianyKobiety w ciąży CZY Moga miec waleriany? Odpowiedź na to Pytanie znajdziesz TUTAJ.

tutaj Bedziesz czytać O sporcie podczas ciąży.

W tej sekcji / Rody - WSZYSTKIE informacje W W na pewno chodziło porodu.

      

Prenumeruj, Plusy i minusy

Znieczulenie zewnątrzoponowe: opinieNA zachodzie juz Normalne stalo SIĘ, Ze Każdą KOBIETA przechodzi znieczulenie zewnątrzoponowe w celu złagodzenia okresu porodu.

Pierwszy rzut oka na Nie ma w Tym NIC złego, Pilzner przyszła matka Musi wybrać Siebie, skorzystać Z Tej Metody znieczulenia, CZY nie? Ona powinien Być w pełni poinformowany o Wszystkich ZA ı Przeciw, zeznaniach i przeciwwskazaniach, i oczywiscie powinien Być świadomy konsekwencji. Gwałtownie, bez Zgody Kobiety, NIKT NIE użyje znieczulenia.

CZY ABY Prawda, CZY NIE, Czas pokaze. Ale poród w torturach został przepisany: od Adama i Ewy Czasów NIE JEST zrobić Przypadek. W końcu przez Cała komunikacja ciążę byłą Między matka dzieckiem, a znieczulenie zewnątrzoponowe, CHOC chwilowo, zrywa SIĘ połączenie.

Dziecko, Które Nie czuje Już Matki i Matki, Która Nie słyszy JEJ Dziecka - co moze Być bardziej strasznego? Czyż Dziesięć cud SIĘ Nie wydarzył - Narodziny Dziecka po prostu wydobywającego płód od Matki? W każdym razie, CZY zrobienia LUB NIE, zdecydujesz.

Za pośrednictwem statystykBardzo Wiele Przewodniczący Kobiet, Które Miały przewagę znieczulenia zewnątrzoponowego, Nie czują SIĘ Silne poczucie miłości zrobić Polska, łatwo przenieść je zrobić sztucznego karmienia, A Czasem nawet przetwornik łatwo przybranych dziadków i opiekunki.

Nie zapomnij o sobie, ale pamiętaj, Ze Jestes odpowiedzialny za Życie innego Małego stworzenia, Które potrzebuje twojego ciepła, miłości i troski.

Trzy pytania zrobić anestezjologa - resuscytatora. Program "Żyć zdrowo!"

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

1 komentarz
 1. Lydia

  Ten artykuł został napisany przez człowieka? On również rodziłby bez epidurków.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...