Pręty Laminaria Przy dostawie: ZALETY I Wady

KOBIETA NOSI Dziecko pod sercem przez 9 miesiecy.

Idealnie, narodziny zaczynają SIĘ same czterdziesty tydzień ciąża.

Ale tak nie nie ZAWSZE SIĘ Dzieje.

...

Spis treści:

Są przypadki, kiedy poród Nie zaczynaj Naturalnie na Czas Ani Nie jedz potrzeba wcześniejszej dostawy (gestoza, niedotlenienie płodu, rezus konfliktu matka i Dziecka).

W takich przypadkach, gdy przedłużenie ciąży zagraża życiu LUB Zdrowiu Matki i Dziecka, używać indukcji porodu, Warunkiem koniecznym JEST "dojrzała" szyjka macicy.

      
Dojrzałość szyjki macicy zalezy od konkretnych kryteriów Bardzo:

 • JEGO LOKALIZACJA w pochwie (powinna zajmować pozycje centralna);
 • Długość (2 cm LUB mniej);
 • konsystencja (szyjki macicy należy zmiękczyć);
 • Kanał szyjki macicy powinien przepuścić Dwa palce Lekarza.

Jeżeli powyższe warunki nie nie Sa przestrzegane, szyjkę macicy uważa SIĘ ZA "niedojrzałą", A Metody JEJ "dojrzewania" stosuje SIĘ.

Jedna z głównych Metod przygotowania znamion dla porodu JEST Wprowadzenie prętów laminariańskich W szyjnym Kanale.

Po co używać lasek z wodorostów podczas dostawy?

Laminaria podczas ciążyPo Raz Pierwszy W Historii Metoda ta została zastosowana w 1862 Roku, A dzieki JEJ Wysokiej skuteczności Szybko zdobyła powołanie Wsród położnych na Świecie. Jednak niedoskonałe Metody sterylizacji i dezynfekcji doprowadziły zrobić Wzrostu liczby mnogiej powikłań zakaźnych PO JEGO zastosowaniu.

Nowoczesne technologie walka z bakteriami i wirusami, ulepszone Metody sterylizacji sprawiły, ZE technika laminarii Znów JEST Niezwykle istotna.

CZY Produkcji wodorostów stosuje SIĘ Naturalne Laminaria digitata wodorosty północnych Laminaria japonica Mörz LUB.

Gest sztywne różdżki Długie 4-6 cm i grubości centymetra zrobić, Które SA wprowadzane zrobić szyjki macicy pod wpływem cieczy i, Ze wzgledu na higroskopijność, Szybko zwiększają swoja wielkość.

Obserwuje SIĘ pozytywny efekt PO 3 godzinach i osiąga Maksimum w Jeden Dzień. W TYM Czasie pręty laminarne powiększają SIE 2-3 razy, rozszerzają kanał do wymaganej wielkości, znacznie zmiękczając tkanki.

Mechanizm działania wodorostów:

 1. Wysoka Wykop wchłaniania plynu í zwiększenie wielkości prętów mechanicznie działa NA szyjkę macicy, stopniowo, ale skutecznie rozszerza JEJ kanał.
   
 2. Stymulacja tkanek kanału rodnego prętami poprzez aktywację Produkcji prostaglandyn i oksytocyny w Nich stymulujących naturalna aktywność ogólna.
   
 3. Obecność Ciała obcego w Kanale szyjnym zwiększa pobudliwość mięśni macicy spontaniczna í Ich wrażliwość NA Substancje, ktore powodują Początek porodu.
      

Porozmawiajmy o zaletach

 1. Łatwość użycia. Wprowadzenie prętów Laminaria Nie wymaga specjalnego Sprzętu, znieczulenia, zajmuje kilka minut TYLKO.
   
 2. Niski Jednostka Ilość Jednostka Ilość Koszt wodorosty.
   
 3. Brak reakcji alergicznych i skutków ubocznych u płodu, w przeciwieństwie zrobić stosowania syntetycznych prostaglandyn.
   
 4. Nie wpływa na ciśnienie Krwi u Matki i przepływ Krwi w łożysku płodu.
   
 5. Wysoka skuteczność Metody, zmniejszenie częstotliwości podawania Leku, skrócenie Czasu porodu oraz zmniejszenie częstości występowania macicy szyjki macicy Badania potwierdziły liczne.

Wez Pod uwagę Wady

 1. Dyskomfort i nieprzyjemne odczucia u Kobiet PO wprowadzeniu pałeczek wodorostów Morskich Moga byc niewielkie Krwawe wydzieliny Ż dróg rodnych.
   
 2. Możliwe bole spastyczne w okresie obecności laminarii w Kanale szyjnym.
   
 3. Nieznaczne prawdopodobieństwo przedwczesnego pęknięcia blon i wypływu plynu owodniowego.
   
 4. Wraz z wprowadzeniem niewystarczającej liczby mnogiej wodorostów, istnieje możliwość Ich utraty LUB braku efektu.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Przeciwwskazania zrobić stosowania wodorostów zrobić:

 1. Prezentacja Łożyska LUB pępowiny.
 2. Przedwczesne rozładowanie plynu owodniowego.
 3. Obecność ZMIAN zapalnych w pochwie LUB szyjce macicy.
Po 12-16 godzinach PO wprowadzeniu Kije Laminaria, SA Jeden łatwo i bezboleśnie usunąć z kanału rodnego z późniejszej oceny dojrzałości szyjki macicy i gotowości zrobić wyjazdu.

      
Metoda wprowadzania pałeczek wodorostów Jako przygotowania zrobić porodu MA swoich zwolenników i przeciwników.

Większość ginekologów położniczych JEST skłonna zrobić Tego Pozytywne efekty, Ich Prenumeruj często faworyzują Ich stosowanie Jako najłagodniejszej opcji dla Mamy i Dziecka, szczególnie w przypadkach, gdy potrzeba indukcji porodu JEST Bardzo Wysokiej.

Kobiety często traktują laminarię z ostrożnością i nieufnością Pewna.

Brak świadomości, częsty brak jasnego zrozumienia znaczenia szyjki gotowe zrobić porodu, strach przed bólem í ZA Stana swojego Dziecka, negatywne OPINIE Już "doświadczony" Przyjaciół - często powodują nieuzasadnione odmowy używania pałeczek wodorostów.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 0
 1. Oksy

  Sumienny. ZAWSZE powinno Być Naturalne. W skrajnych krajach te patyki. Włożyłem bo szpital został zamknięty zrobić czyszczenia, umieścić ten "cud" Sie ujawnienia. ale nie nie bylo skurczów. Vstadili kroplówka z oksytocyną, w momencie, gdy trzeba bylo podugi mi Wszystko bylo cicho. Dziecko zostało Prawie wyrzucone pod krzykiem Lekarzy. ZE Teraz zabiję Dziecko. I próbuję sobie wyobrazić łagodnie! Ogólnie Rzecz biorąc, kapets.

 2. Svetlana

  Żartach SIĘ koszmar SIĘ NIE pobudzenie, wkładam Kij O 11 Rano i po zaczęli straszliwe skurcze oschyuschenie Jak chodzić ... JA 3 razy, ABY zejść zrobić plemienia ... ciemnym piwem dokror powiedział, Ze Nie SA narodziny i wyciągnął różdżkę O 1 w Nocy (skurcze Były minuta PO minucie Gest ... W skrócie, urodziłam Obecny przez cały Dzień i Cały Czas miałem Walke z kapets CO balyuchie, ALE KIEDY zaczęliśmy PRÓBY Pobiegłem syly mil prokesarili W końcu ja Prawie neugrobili MNa i moim dzieckiem ... w Ogólnej populacji ZE wzgledu na Dalem poród Ich stymulacji przez 3 dni. Achi 😠😠😠

 3. Asya

  Laminaria zrobić kpina. Ich po zbiorze, podskoczył ciśnienia, z lekarzami i nie nie zaprzecza taki efekt uboczny, wiec nie nie Sa Jeden nieszkodliwe.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...