W miarę przesuwania wtykowych u kobiet w ciąży?

Każda kobieta w ciąży czeka na nadejście porodu z pewnego rodzaju drżeniem i strachem. Niektórzy myślą, że ta chwila wkrótce nadejdzie, inni będą chcieli trochę poczekać. Ale w każdym razie, jak gdyby nie przygotowywane narodziny, zawsze przychodzą niespodziewanie.

...

Jak zrozumieć, że korek odszedł? Jak i za ile śluzowata wtyczka ma miejsce przed porodem? Idź prosto do szpitala lub poczekaj?

Tak wiele pytań wywołuje panikę, która tylko pogarsza sytuację, zwiększając napięcie, prowadząc prawie do histerii, niezwykle szkodliwe dla matki i dziecka.

Dlatego, aby przygotować i dokładnie wiedzieć, co robić i co robić, musisz najpierw zdobyć wiedzę.

Wiele kobiet, które przygotowują się do porodu po raz pierwszy, słyszało, że korek powinien opuścić przed porodem, ale nie mają pojęcia, co to jest, jak wygląda, i nawet nie wyobrażają sobie, jak korek się przed porodem, a to oznacza, że ​​korek odszedł .

Więc co to jest - korek w ciąży?

      
Na samym początku ciąży Szlam gromadzi się w szyjce macicy, a raczej sama macica ją produkuje owulacja.

Śluz ten gromadzi się i pogrubia, ściśle przylega do szyjki macicy, jakby zamykał ją, blokując drogę jakiejkolwiek infekcji pochwy, chroniąc w ten sposób nienarodzone dziecko.

Korek jest podobny do kawałek śluzu, galaretki lub meduzy. W zasadzie jest bardzo mało, około dwóch łyżek stołowych. Zwykle ma biało-żółtawy kolormoże mieć domieszkę krwi lub żył o różowym lub czysto białym kolorze (dla każdej kobiety, szczególnie indywidualnie).

Jak długo trwa korek? Nie można dokładnie powiedzieć, jak długo trwa korek. Od każdego dzieli go na różne sposoby i w różnych momentach. Wiele kobiet może nawet nie zauważyć, że korek już odszedł. W końcu może się to zdarzyć, gdy idziesz do toalety (wtedy czujesz, jakby coś wypadło).

Często śluzówka odpada podczas przyjmowania porannego prysznica, w tej chwili też nie czujesz niczego i nie widzisz. Tylko wtedy, gdy korek odszedł w nocy lub w ciągu dnia, kiedy jesteś w bieliźnie, a następnie na majtkach widać plastry śluzu.

Nie wszystkie korki odchodzą całkowicie, może się to zdarzyć etapami, liście wtyczki w częściach, to jest w tak małych ilościach, że na majtkach będzie można zauważyć jedynie zwiększone wydalanie śluzu.

Jednak wiele kobiet w ciąży może nie mieć w ogóle korka, a następnie położnik lub lekarz, który urodzi ją, sam ją usunie. I zdarza się, że korek jest połączony z wodą, a potem też nie można tego zauważyć.

      

Jeśli nadal zauważyłeś, że korek się odsunął, - nie panikuj, nie oznacza to wcale, że dostawa nastąpi natychmiast, możesz mieć aż 2 tygodnie w rezerwie, szczególnie jeśli czas jeszcze nie nadszedł.

Jeśli usunięty korek ma normalny biały lub żółtawy kolor (czasem z żyłami krwi), a woda po tym nie zniknęła, a bitwy nie przyszły, jest w porządku, możesz się zrelaksować.

Jednak, dla osobistego spokoju ducha, powinieneś pójść do lekarza i dowiedzieć się, jak szybko będziesz miał poród i czy wszystko jest w porządku. W zależności od ogólnego przebiegu ciąży lekarz przedstawi konkretne zalecenia lub wyśle ​​je do szpitala.

Korek znika w czasie ciąży - kiedy rodziNie zapominaj o tym odchodząca śluzówka jest nadal zwiastun fakt, że dostawy wkrótce nadejdą a moment, w którym zabierasz swój skarb w ręce, jest blisko.

Lepiej więc nie wychodzić daleko z domu, jechać na wycieczkę i ogólnie jechać transportem. Przejrzyj pakiety, które przygotowałeś dla szpitala, wszystko jest na miejscu, wszystko jest przygotowane w domu i poczekaj.

Ale jeśli po śluzie zatkały się wody, albo zaczęły się walki, wtedy szpital będzie musiał zostać wysłany natychmiast.

I jeszcze jedno: jeśli odejściu śluzy towarzyszy plamka szkarłatnego koloru (wtyczka z liśćmi krwi), a jednocześnie dość obfita, to Aby zwrócić się do lekarza, następuje natychmiast.

      
Chociaż żyły krwi w błonie śluzowej są normalne (kiedy szyjka macicy przygotowuje się do porodu, rozszerza się, aby naczynia włosowate mogły pęknąć), ale krwawienie nie powinno być. Tak więc, w przypadku wystąpienia takich problemów, natychmiast wezwij pogotowie.

Pamiętaj - uważne podejście do siebie i swojego zdrowia, ścisłe monitorowanie własnego organizmu - obietnica pomyślnej dostawy i zdrowia Twojego dziecka. Dlatego, w przypadku pojawienia się śluzówki, nie panikuj na próżno, uspokój się, pamiętaj o otrzymanych informacjach i postępuj zgodnie z oceną sytuacji.

Wkrótce staniesz się matką, a to nieporównywalne doznania, ponieważ weźmiesz odpowiedzialność za jeszcze jedno życie.

Komentarz eksperta

Sergey Yuryevich BuyanovSkomentuj materiał Sergey Yuryevich Buyanov, ginekolog-położnik, kierownik wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii. Doświadczenie związane z aktywnością medyczną wynosi 16 lat.

Więcej informacji o naszych ekspertach możesz znaleźć tutaj.

Oddzielenie śluzy od pochwy wskazuje na prekursory porodu. I bez względu na ramy czasowe. Przedwczesne porody zaczynają się od tego samego mechanizmu, co fizjologiczne lub opóźnione.

Korek szyjki powstaje z wydzieliny gruczołów szyjnych. Jest to gęsta, podobna do galaretki masa, która wypełnia cały kanał szyjki macicy. Wydzielanie gruczołów szyjnych jest stale utrzymywane przez wysoki poziom estrogenów i gestagenów, hormonów odpowiedzialnych za wzrost i dojrzewanie płodu.

W ten sposób Śluz nie jest zatorem gęstego płynu, powstały od samego początku ciąży. Wydzielanie komórek szyjki macicy następuje w trybie ciągłym, a śluzówka pozostaje zawsze "świeża".

Wypełnia wnętrze szyjki o długości 4-5 centymetrów: całkowicie, nie pozostawiając żadnych pęknięć między ścianami kanału. W śluzie są przeciwciała - komórki odporności, które neutralizują patogenne mikroorganizmy.

Przed rozpoczęciem porodu następuje zmiana równowagi hormonów żeńskich. Estrogen staje się znacznie większy niż gestagen. Oznacza to, że proces dojrzewania płodu uważa się za zakończony i zostaje anulowany. Pod wpływem estrogenów dochodzi do upłynnienia śluzu z późniejszym rozdziałem.

W kobietach pierworodnych i odradzających się oddzielenie śluzy przebiega na różne sposoby.


Faktem jest, że proces dostawy, który nie minął, szyjki macicy u nielicznych ciężarnych kobiet ma mniejszą średnicę kanału, a jego ścianki są wystarczająco gęste, aby utrzymać śluz tak mocno, że śluzówka opada albo krwią, albo w części.

Równocześnie w kanale szyjnym dochodzi do zmian strukturalnych w okresie płodowym, którym towarzyszy rozdział komórek nabłonka. Towarzyszy temu lekkie krwawienie. Dlatego nieródka ciężarnych kobiet zauważ żyły krwi w niewielkich gęstych wydzielinach.

Kobiety rodzą wewnętrzna powierzchnia kanału szyjki jest elastyczna. Nabłonek pokrywający jest rozluźniony, a przestrzenie międzykomórkowe są zdolne do rozciągania. Dlatego też śluzowy korek u kobiet rodzących odlatuje jednorazowo i bez krwi.

Niezależnie od parzystości (liczba urodzeń) oddzielenie śluzówki od kanału szyjki macicy u kobiet w ciąży jest bezbolesne.


Wyjątek z ogólnych przypadków to kobiety z uszkodzeniami kanału szyjki macicy. Rany na wewnętrznej błony śluzowej macicy powstają w wyniku gwałtownego rozprężania w czasie jej wytwarzania aborcji lub zmian zapalnych zakażenia Trichomonas komórek szyjki macicy.

Znacznie rzadziej plamienie w odrodzonych kobietach po opuszczeniu błon śluzowych związane z dostępnością erozja szyjki macicy.

Zwykle Odejście błony śluzowej występuje 3-5 dni przed rozpoczęciem porodu. Ilość gęstej cieczy jest niewielka. Nie więcej niż z owulacją. Ponieważ śluz owulacyjny wypełnia kanał szyjki macicy, którego wymiary pozostają niezmienione w czasie ciąży.

Wyodrębnianie się śluzy wskazuje zmiany hormonalne w ciele kobiety ciężarnej, które zapewniają ogólne czynności, znoszące proces wychowywania dziecka. Ten proces jest fizjologiczny i nie wymaga interwencji medycznej.

Jednocześnie, na wylocie z dróg rodnych, nie zbadano pod mikroskopem, to jest niemożliwe, aby dostrzec, skąd pochodzą: z kanału szyjki macicy lub macicy?

Wody gorączkowe czasem ustępują przed nadejściem porodu.

Oddzielenie śluzy nie oznacza tego Ochrona płodu mikroflory pochwy jest uszkodzony, ponieważ drugi i bardziej poważną przeszkodę gęsta powłoka membrany.

Ale z płynem owodniowym (co również zachodzi absolutnie bezboleśnie), ryzyko zakażenia płodu staje się nieodwracalne i stale rośnie. Czas bezwodnego okresu oblicza się na godziny i minuty.

Ustal, które wydzieliny z pochwy pojawiły się w domu, jest niemożliwe. Dlatego, gdy się pojawią, należy oznaczyć dokładny czas i wezwać pogotowie ratunkowe. Śluz jest zatyczką lub płynem owodniowym - tylko lekarz może ustalić.
      

Czy widzisz niedokładności, niekompletne lub niepoprawne informacje? Czy wiesz, jak ulepszyć artykuł?

Czy chcesz zaproponować publikację zdjęć na dany temat?

Pomóż nam ulepszyć stronę! Pozostaw wiadomość i swoje kontakty w komentarzach - skontaktujemy się z Tobą i wspólnie poprawimy publikację!

Komentarze: 59
 1. Diane

  Witam, wczoraj przez cały dzień miałem korek i naciągnąłem dolną część brzucha, a dziś rano było to prawie łyżeczki do herbaty. Kilkoro mnie patrząc na krzesło powiedział, że szyjka macicy jest otwarta na 4 punkty, proszę mi powiedzieć, kiedy. Czy powinienem rodzić?

 2. Svetlana

  Cześć, Pytaj proszę! Dwa tygodnie temu znalazłem brązowe segregacje na podkładce. Termin ten to 33 osoby niebędące rezydentami. Lekarz spojrzał na jej fotel i wykonał USG, dziecko było w porządku, powiedzieli, że kapilara pękła, itp. Ale co drugi dzień pojawia się niewielki brązowawy, galaretowaty skrzep przez 2 tygodnie. Może to korek? Lekarz widzi, że to są resztki krwi ... a nie korek. Powiedz mi, jak lekarz to rozumie, patrząc na krzesło, widzi lub czuje, że korek jest na miejscu? Zarejestrowałem Terginana ze świecami i obawiam się, że korek odszedł nagle ...

 3. Valentina

  Dzień dobry. Cork odszedł wczoraj w nocy, jednocześnie pociągając dolną część brzucha, tak jak w okresie menstruacyjnym. Termin 38,5 tygodni, skurcze są trzecim dniem w odstępie 9-10 minut, ale potem znowu się zatrzymają.

 4. Olga

  Cześć, 32-31 tydzień ciąży ... Rozumiem, że zaczął się odsuwać korek (biały i żółty.

 5. Miłość

  Dobranoc!
  U mnie 38 nedel.uży kilka dni przydziału i jest lekko krovjanisty.I dzień jak brzuszek wystarcza, bo jest przyzwoity! okresowo czasami trudno terpet.prichem, ale różne przedziały 10 minut, 40.Byla dzisiaj vracha.skazal że zaczyna odpady korka i wkrótce będzie rodzić, ale to nie jest skhvatki.vydeleniya idzie powoli, ale nie mogę znieść hvataet.ya nawet spać prawidłowo, więc znowu otdohnut.zavtra do vrachu.no go wtedy, gdy nie skhvatki.ne wiedzieć, ile więcej mogę tego znieść (((już płacz ((dlaczego tak wszyscy mąż proiskhodit.a nie spać z mnoy.vse gotowy do tyłu pocierać

  • Fox

   Moje skurcze były co 20 minut, a wtyczka odszedł, przybył się do lekarza, a ja został odesłany do domu, powiedział, że to był fałszywy pracy, wówczas walka zintensyfikowane i były co 10 minut, przywieźli mnie na pogotowie, lekarz spojrzał na mnie i powiedział, że fałszywe skurcze. .. i takie fałszywe ataki były co minutę, krótko mówiąc, do momentu urodzenia

 6. Olga

  Cześć. U mnie czwarta ciąża i czwarta ciąża trwały 2,5 roku. Począwszy od 30 tygodnia ciąży ciśnienie głowy dziecka zaczęło być zakłócane do dołu, dzieje się to od 5 do 10 razy dziennie, ciśnienie nie jest słabe. Teraz 33 - 34 tygodnie. Wczoraj lekarz zbadał szyjkę macicy, powiedział, że wszystko jest w porządku. Dziś rano pojawił się szlam, gęsta, przypominająca galaretę bryła o dość dużym, białawo-przezroczystym kolorze. Bardzo mnie to zmartwiło. Co więcej nic specjalnego, tylko presja dziecka w dół, jak poprzednio. Moje pytanie brzmi: czy pojawienie się niewielkiej ilości śluzu na temat wczesnego przedwczesnego porodu oznacza? A może po prostu wyszło ze śluzu, w wyniku badania lekarskiego? Wcześniej, w poprzednich porodach, takie zjawiska nie były obserwowane, z wyjątkiem presji dziecka w dół, a wszystkie dostawy były na czas.

  • Marina

   Lepiej byłoby zobaczyć się z lekarzem, będzie to uzasadnione. idź do ginekologa i powiedz nam, co się stało. Czy to nie wystarczy? Nagle pojawia się groźba poronienia?

  • Marousia

   Dzień dobry! Najprawdopodobniej masz korek i jest małe otwarcie. W tym czasie nie sprawdzaj krzesła (tylko w rzadkich przypadkach), ponieważ Badanie może spowodować otwarcie szyjki macicy. Jeśli korek i zaczął się oddalać, nie oznacza to, że jutro urodzenia, proces może przeciągnąć na miesiąc (lub nawet więcej). Zwłaszcza nie wykazują aktywności, nie obejmują stosunku płciowego i kąpieli.

  • Marina

   Dzień dobry! Oczywiste jest, że dla odejścia korek jeszcze trochę za wcześnie, ale nadal ... Po badaniu, możliwe jest śluz, ale zwykle jasne i nie jest to dużo. Komkom to wyraźnie nie idzie i nie ma galaretowatej konsystencji. Zauważ, ale nadal zalecałem iść do szpitala, a nawet porozmawiać o tym z moim lekarzem. I ostatnio cię zbadała.

  • Catherine

   Najbardziej prawdopodobny śluz to korek. Tak, może to być konsekwencja badania pochwy. Ale nie zgadzam się, że korek może zniknąć na 20 tygodni (jak pisały dziewczyny powyżej), to nie jest opcja dla normalnej ciąży. Dlatego przy reklamacjach dotyczących odejścia korka warto zwrócić się do ginekologa. Mniej aktywny, więcej odpoczynku. Kiedy znowu poczujesz presję, połóż rękę na brzuchu, posłuchaj, czy brzuszek jest "kamienny". I nie bój się przeszkadzać lekarzowi, lepiej być bezpiecznym.

 7. Juliana

  korek odszedł 1 listopada (napisał powyżej), a ja urodziłem się 4 listopada !!! całe szczęście)

 8. Anastasia

  Cześć wszystkim. Mam 40 tygodni i 6 dni. Cork od trzech dni. W ciągu pierwszych 12 godzin z brązowym odcieniem, a następnie jako przezroczysty smark. A więc to już trzy dni. Czekam bardzo na walki lub wody ((

 9. Juliana

  Odszedł korek z żył krwi, aż pdr jeszcze 8 dni, czy narodziny mogą rozpocząć się wcześniej? Nie ma innych prekursorów, nie ma walk treningowych i nie było żadnych. Pierwsza ciąża, teraz termin ten wynosi dokładnie 39 tygodni.

  • Nina

   Ogólna aktywność może się rozpocząć w dowolnym momencie, ale nie ma to nic wspólnego z korkiem. Jesteś pionierem, dlatego nie powinno być szybkich narodzin. Rób własne interesy i słuchaj siebie. / rody / podgotovka /rody/podgotovka/trenirovochnye-shvatki.html
   /novorozhdennye/uhod/spisok-veshhej.html

  • Yana

   korek może zniknąć na dziesięć dni i na tydzień i na pół przed określoną datą dostawy. Jeśli się wyprowadziła, nie oznacza to, że musisz natychmiast zacząć walczyć i rodzisz. /beremennost/slozhnosti/gipoksiya-ploda.html
   / rody / podgotovka W tym nic nie jest źle, wręcz przeciwnie, jest dobre. Możesz rodzić, twoje ciało jest prawie gotowe na to, więc także przygotuj się. Nagle, jeśli dojdzie do skurczów, idź do szpitala. Konieczne jest, aby w tym czasie ktoś z tobą tam był. Lub, bliżej swojego czasu, położyć się w celu zachowania. Nie powinieneś go straszyć) / beremennost / info / serdtsebienie-ploda

  • Marina

   Dzień dobry! Nie martw się, nie martw się. Spokojnie przygotuj się na poród, ponieważ sam korek nie ma wpływu na poród. Jeśli opuściłeś korek razem lub rozpoczęły się bitwy, pilnie byłoby iść do szpitala. Więc ciesząc się spokojnymi dniami. ))) Ale jeśli nagle poczujesz silny dyskomfort, lepiej udać się do szpitala, aby lekarze Cię obserwowali. Dobrze się bawisz, więc bądź gotowy. Dla siebie przeczytaj: /rody/r-info/predvestniki-rodov.html, /rody/r-info/kak-izbezhat-razryvov-pri-rodah.html, /rody/r-info/tri-perioda-rodov.html.

  • Svetlana

   Cześć,
   W rzeczywistości odejście korka nie oznacza, że ​​dostawa ma się rozpocząć. Oznacza to, że mogą zacząć, ale nie ma nic wspólnego z korkiem. Twoje ciało przygotowuje się na tak trudny proces dla niego, wszystko idzie dobrze, nie martw się. Uważam, że twoja torba została już odebrana w szpitalu, więc bądź spokojny, ale bądź gotowy, aby iść do szpitala za pierwszym sygnałem. Masz dobry termin, twoja ciąża jest pełna, nie bój się.
   Łatwa dostawa!

 10. Svetlana

  Cześć, Czego doświadczasz? Zdarza się również, że wtyczka do momentu narodzin sama nie wyjdzie, i wszystko jest dobrze) brzuch i plecy bolą, bo życie jest dużym dzieckiem i już nieco tłoczno tam, a organizm przygotowuje się do porodu. Nie martw się, wszystko będzie dobrze, wkrótce wszystko się wydarzy!

 11. Natalia

  Tydzień czternasty, trzecie urodzenie, a korek jeszcze nie wyszedł! Już tydzień, moje bóle brzucha i pleców, lekarze stwierdzili, że to normalne! Więc nie rozumiem, co to jest?

  • Anna Kolomova

   Nie bądź taki zdenerwowany, to naprawdę normalne, jeśli wskaźniki będą widoczne, że dziecko jest złe, myślę, że lekarze podjęliby działanie. I tak dzieciak nie jest po prostu gotowy do wyjścia. Już na samym końcu, dlatego w każdej chwili stoper może odejść i rozpocznie się dostawa.

  • marina

   lekarze mówili, że to normalne, to jest tak, można przeczytać tutaj / nedeli / 3-trimestr, ale ogólnie przeczytaj tutaj / rody / podgotovka i uspokój się. Najważniejsze to nie martwić się, że wszystko poszło dobrze. tak jak joga, tutaj wszystko jest napisane w szczegółach /novosti/zdorovye/joga-izbavit-beremennyh-ot-stressa.html. więc zrelaksuj się i zrelaksuj.

  • Yasya

   Posłuchaj lekarzy lub lekarza, dziecko nie chce się jeszcze narodzić) Ale już do tego doszło. Więc przygotuj się! Jeśli nagle musisz wydać zbyt dużo pieniędzy, będziesz miał cukierki (możesz odmówić). / rody / podgotovka Jest tak tylko wtedy, gdy nawet wykonując ćwiczenia, nie opuszczasz korka. Nie bój się, masz wszystko pod kontrolą lekarzy. / beremennost / info / serdtsebienie-ploda
   /beremennost/slozhnosti/gipoksiya-ploda.html

 12. Sen

  Dasha, to wygląda na odejście śluzowej wtyczki. Ale nie panikuj.
  Po pierwsze, nie jest to jeszcze poród, narodziny zaczynają się od pracy - to regularne ataki z pewną okresowością
  Po drugie, nawet jeśli wkrótce zaczniesz dostawę. które, oczywiście, jeśli przeszkadza, bo życie jest jeszcze 35 tygodni, ale chcę Cię zapewnić, że jest to przyzwoity czas, a dzieci rodzą się w tym okresie jest bardzo obiecujące, więc panika oszukać się nie warto. Ale nadal musisz skontaktować się z ekranem LCD, gdzie jesteś widoczny u ginekologa-położnika, więc spojrzał na ciebie osobiście!

  • Fox

   Witam mam 34 tygodni, a także porusza wtyczkę z każdej podróży do toalety ... Wszystkie znaki zwiastunami urodzenia 2 tygodnie już kości miednicy ból kości łonowej i walczyć trening ... Jak to już od dawna znane położnej powiedział okres 36 tygodni za pobraniem .. i umieścić w LCD 40

   • Catherine

    Droga Fox, w terminie 36 tygodni, jest możliwa już w normalnej porodzie i urodzeniu zdrowego dziecka. Prawdopodobnie była to położna twojego przyjaciela. Do 36 tygodnia życia dziecko jest uważane za przedwczesne. To wszystko. Więc poczekaj czterdzieści tygodni, a będziesz miała zdrowe dziecko.

   • Marina

    Radziłbym ci nagle zostać w łóżku, a prawda jest zła w czasie? W każdym razie lepiej poprosić o zachowanie, nagle dziecko jest naprawdę gotowe na przyjście na świat?

   • Lilya

    Dzień dobry! Termin 40 tygodni, a nie 36. Od 36-37 tygodni dziecko jest uważane za pełnopłatne i jest to normalne porody, wcześniejsze przedwczesne. Są błędy z czasem (lekarze to także ludzie) i zdarza się, że dziecko jest już "dojrzałe" i chce się narodzić. Wtyczka może odejść, a miesiąc lub nawet dwa przed PRD, jest częstym zjawiskiem i nie jest w 100% wskaźnikiem początku porodu. Walki treningowe mogą zaczynać się od 28 tygodni, a więc rozbieżność kości miednicy wiąże się ze wzrostem dziecka.

 13. Svetlana

  Cześć, Najprawdopodobniej zniknęła śluzowa wtyczka. Nie martw się - każda kobieta ma to indywidualnie, ktoś może odejść w ciągu 20 tygodni, a który nie wychodzi nawet przed porodem. To nie wskazuje na wczesne narodziny. Ale przy następnym pojawieniu się na ekranie LCD powiedz o tym ginekologowi obserwującemu.

 14. Dasha

  Cześć wszystkim, powiedzcie mi, wyszedłem oślizgły drobiazg, jak robak. I miesza się z czymś.

  Co to jest? W końcu nie nadszedł czas, 35 tygodni.

  Dziękuję.

 15. Nina

  Jestem po prostu zdumiony ciebie, szpital nie chciał iść do łóżka, a teraz szukają odpowiedzi na pytania zawarte w internecie! W końcu to nie jest normalne. Ponadto, chciałbym powiedzieć, że odszedł korek mówi, że wkrótce nadejdzie poród i pożądane jest, aby was w tym AREM pozostać blisko domu, a nawet lepiej - udać się do szpitala. /rody/podgotovka/othodit-probka.html
  /rody/r-info/kak-nachinayutsya-rody.html /rody/r-info/predvestniki-rodov.html

  • Svetlana

   Nie chcę się spieszyć, aby przejść do szpitala przy przejściu korków, otoczenie domu uspokajająco, zwłaszcza jeśli przed rozpoczęciem pracy może trwać od 2 do 5 dni. I wc iść i jeść i leżeć i czytać bez krzyków działania kobiet w połogu.

   • Elena

    I mamy dobry szpital, którzy czekają na narodziny lub leżąc na zachowanie przez dłuższy czas znajduje się na 2. piętrze, 4-na sali porodowej, po porodzie Chamber na 3. I żadne krzyki, wszystko wygodne.

 16. Berdibekova Anastasia

  Cześć, I termin 38,5, przyszedł podświetlone na żółto, poszedłem do szpitala, powiedział: - korek, woda nie jest przesuwany, przejdź do odmówił, myśli - długo, teraz ciągnie żołądek przerwami iz powrotem boli bardzo, na brązowy dzienniki spotting, to nadal korek wychodzi lub skurcze? Coś przeżywam! Jestem pierworodnym!

  • Światło

   Musisz mieć kontrolę na krześle. Prawdopodobnie masz szyję. I to jest początek porodu. działania. U pierworodnych proces ten jest długi i raczej męczący. Krwawy. przydział powodów do obaw. W każdym. Sprawa w szpitalu w bezpośredni sposób. Przeczytaj:
   / rody
   / rody / podgotovka
   / rody / r-slozhnosti

  • Olya

   Nie powinieneś tam zostać. zbieraj rzeczy i natychmiast w szpitalu. byłoby lepiej, jeśli nie usiadł, a potem nigdy nie wiadomo, co może być, to jest możliwe nawet, że może być na początku pracy.

  • Svetlana

   Cześć, Twoje objawy, ciągnij zarówno walki treningowe, jak i wczesne znamiona. Radzę ponownie odwiedzić szpital i przyjąć ofertę pobytu tam do urodzenia (jeśli nadal jest zwiastunem). Zwłaszcza, że ​​nie trzeba długo czekać !!! Łatwa dostawa!

 17. Ojciec wujek Wowa

  Cześć Mamullki!
  Moja żona podeszła korek w 18h i 2 nocy wziąłem ulubionego RD, otwierając dwa palce i nie walczy brzuch napięty. . .
  Czekam na))))
  Wraz z pierwszą córką, korek o 18:00 wyszedł, a rano (od 5:30) próby rozpoczęły się w wieku 17-40 lat tylko urodziły ...
  Dziewczęta bez kipish dobrze się budzą, słuchaj ugryziony!
  Kobiety, które jesteście świetne!
  Sprawiasz, że jesteśmy szczęśliwi !!!!

 18. Natalia

  Tak, korek może wyjść na zupełnie inny sposób. To może zająć dużo czasu, aby wylecieć jak ty. To wspaniałe, że nie dbasz o ten proces. W końcu jest to naturalne w porodzie, ale także wyjątkowe i indywidualne. Teraz powinniśmy się cieszyć i to trochę ekscytujące, czekać na długo oczekiwane spotkanie.

 19. Alain

  Christina, to całkowicie w ramach normy, mam w przybliżeniu taki sam sposób, nie ma w tym nic złego. Musisz być teraz gotowy, słuchać swoich uczuć i zmian, które mają miejsce. Można odwiedzić lekarza, aby martwić się mniej, a ja polecam przeczytanie tego artykułu, który czeka na Ciebie w najbliższych dniach, na pewno być uzbrojony:
  /rody/r-info/predvestniki-rodov.html
  /rody/r-info/kogda-ehat-v-roddom.html
  /rody/r-info/kak-nachinayutsya-rody.html

 20. Christina

  Mam korek od dwóch tygodni, bez żył krwi, czy to normalne?

  A potem zapytała mojego lekarza, a ona chyba ignorowała moje pytanie. Ciąża pierwsza, termin 38 tygodni.

  • Yasya

   Oznacza to, że wkrótce staniesz się mumią)) Nie martw się! To jest całkowicie normalne! Tak powinno być. Zgadzam się bezpośrednio z powyższymi komentarzami. Więc trochę więcej ...)

  • Światło

   Separacja korka jest procesem indywidualnym. Zrozum każdą kobietę. własne cechy. Nie martw się, że wtyczka znika czasem dość długo. Musisz przygotować się moralnie i fizycznie na poród. Ważne jest, aby odpocząć dłużej przed porodem. Po urodzeniu jest to trudne. Czytaj więcej:
   /rody/r-info/kak-izbezhat-razryvov-pri-rodah.html
   /rody/r-info/predvestniki-rodov.html
   /rody/r-info/kak-nachinayutsya-rody.html
   /rody/r-info/tri-perioda-rodov.html

  • Alice

   Tak, korek może się wycofywać przez dość długi czas - dwa do trzech tygodni przed dostawą. Nie zawsze wychodzi szybko i nie zawsze rodzi od razu.
   U mnie osobiście korek odszedł na dwa tygodnie przed różnymi rodzajami pracy.I wszystko jest w porządku.
   Przygotuj się, wkrótce! Życzymy ci lekkich narodzin!

 21. Miloserdova

  Ogólnie, nie zauważyłem nawet, kiedy mój korek zniknął. Chociaż czekałem na tę chwilę, przepraszam, patrzyłem każdego dnia. We współlokatorze na oddziale korki uliczne wychodziły tydzień przed dostawą, za każdym razem. Jedyne, co powiedział mi ginekolog, to że w żadnym wypadku nie można odbyć stosunku płciowego, gdy korek zniknie. I o tym, co uruchomić na ekranie LCD, powiem z własnego doświadczenia: łatwiej jest urodzić w drzwiach niż umówić się na spotkanie, jeśli nie jest to "dzień w ciąży". I nie wszyscy ginekolodzy rozdają swoim pacjentom telefony.

 22. Anna

  Nie musisz długo szukać swojego wiodącego ginekologa. Konieczne jest wykluczenie możliwości wycieku wody. Możesz kupić i przeprowadzić prosty test wydzieliny z pochwy, lepiej przeprowadzić ten test w obecności lekarza. Ponadto zaleca się wykluczenie seksualnych chorób zakaźnych, często bezobjawowych.

 23. Elena

  Tutaj jestem zaskoczony, że dziewczyny !! Noś dziecko pod sercem, pojawiają się problemy, gdy nie ma połączenia z karetką, zadzwoń do ginekologa lub biegnij na LCD !!!!, nie, oni siedzą w Internecie i piszą na forach !!! Sam to myślisz? Czy to normalne? Jeśli nie miałeś tego wcześniej i najwyraźniej jest to twój pierwszy raz, ponieważ skupiasz się na tym, uruchom na LCD! Tylko badanie położnika może rozwiązać sytuację! Może nie ma problemu, ale ten lekarz zdecyduje o badaniu, a nie o Internecie i naszych radach na forach! Przepraszam, jeśli cię coś uraziło!

 24. Raisa

  Jestem w 20 tygodniu ciąży. Często miałem wydzielinę śluzową. Dzisiaj byli więcej. Niczym glut, przezroczysty i bezwonny. Co by to miało znaczyć?

  • Natalia

   Przejrzysty, z reguły nie straszny. Co więcej, mieli cię wcześniej. Niemniej jednak konieczne jest podsuetitsja i dać im w każdej chwili, do sprawdzenia u lekarza, aby przekazać rozmaz i wyłączyć wszelkie infekcje. Dziecko jest droższe niż czas spędzony na nim.

 25. Julia

  Mój korek zniknął w 40. tygodniu, w normalnym jasnym kolorze, naprawdę wygląda jak meduza. Trwało to trochę ponad tydzień - ale jeszcze się nie narodziliśmy.

  • Kaiden

   ricki - Wiem, wciąż widzę niepokój w jej oczach ... jak: Odważ się, mam nadzieję, że to potrwa Zobacz wszystkie opuszczone koty w miejscu adopcji domy) był naprawdę heincwrentharg.

 26. anna

  u menia 34 nedeli, bolit giwot, tegelowa do uge hodit))) BYSTRE BY UGE; NIE I WSROK NADO 😉 DEWOHKI wsem lehkih rodow

 27. Christina

  Urodziłam się po raz drugi, a korek odszedł jako krovyu.Pri że żaden boleyu.No już trzy dni i leżałem, jakby nawet nie będzie rozhat.U zacząłem nawet krwawą absolutorium, ale lekarz mówi, że przepisy Mam 37 tygodni ciąży i bardzo martwię się o moje dziecko.

 28. Vik

  Mój korek odszedł w 28. tygodniu. Teraz 36 tygodni ... Druga ciąża. Więc nie zawsze wychodzi przed porodem ...

  • Victoria

   A po wyjściu normalnie szedłeś, wszystko było jak zwykle?

  • Lina

   Dziękuję, uspokoiłem korek na ok. 32 tygodnie. Myślę, że jest za wcześnie na poród.

Dziękuję Twój komentarz pojawi się po weryfikacji.
Dodaj komentarz

Najgorętsze dyskusje
Czy ciąża jest możliwa po aborcji medycznej?
Dzień dobry. Chcę opowiedzieć o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po pójściu do lekarza, lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku ...
Pierwsze objawy ciąży przed opóźnieniem miesiączki
Mam 7 tydzień. Dla mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło się 9 lat temu. Od pierwszych oznak ciąży przed opóźnieniem można nazwać: gwałtowny spadek ...
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: jakie jest prawdopodobieństwo?
Cześć, proszę, proszę. Po certyfikacie lub akcie seksualnym mój partner u mnie skończył i gdzie w godzinę wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
Czy można palić kobiety w ciąży? Czy trzeba rzucać?
Dobra pora dnia! Dziewczyny Ooi, tydzień temu dowiedziałem się, że jestem w ciąży, to był szok, ponieważ mój mąż i ja próbowaliśmy dostać pół roku i naprawdę chcemy ...