KIEDY I Gdzie wydawany JEST główny dokument przyszłej Matki - karta Wymiany ciężarnej?

Wymiana karty z kobietą w ciąży

Co jest potrzebne i Jak wygląda karta Wymiany? Książka Karty z kobietą w Ciąży JEST dokumentem wydanym w ramach konsultacji dla Kobiet w celu Monitorowania Kobiety podczas noszenia Dziecka.

Zwykłe JEST wydawany zgodnie z paszportem przyszłej Matki w dniu 8 tygodni. Ale KOBIETA w ciąży otrzymuje dopiero JE Wagowo 22-23 tygodnie.

...

Spis treści:

Mozna by wytłumaczyć faktem, že Termin Ten jest związany z Ostatnim etapie Diagnostyki Wad wrodzonych płodu. Ponadto, rozważane JEST przerwanie ciąży po Tym okresie przedwczesne porody.

"Wymiana" sklada SIĘ oo Trzech Części

Pierwsza pierwsza

Pierwszy zawiera:: Informacje o kobiecej konsultacji na Temat Kobiety w ciąży. Ten lekarz kobiecej konsultacji, w ktorým kobietą pozostaje na koncie, umieszcza Randki informacje W W na Temat Cech przebiegu ciąży, Kobiety SA w powyżej tygodnia, poród, okres poporodowy.

Za każdym Razem odwiedzić przyszłą matkę w porozumieniu mapować Nowe Duńczyk zapisywane SA na podstawie Badań i Analiz. Wchodząc zrobić Szpitala, ciężarna KOBIETA Musi przedstawić JEJ "wymianę".

      
W tym celu:

 1. pełna nazwa KOBIETA w ciąży.
   
 2. W JEJ Wieku (Ciążom wczesnym i późnym Moga towarzyszyć Różne Problemy z urodzeniem Dziecka).
   
 3. Adres, Która JEST niezbędna w nagłych przypadkach, W ktorých kontakt z kobietą w ciąży żartem trudny LUB niemożliwy, i istnieje potrzeba Poznania niezbędnych Informacji od krewnych LUB konkubin Kobiety ciężarnej.
   
 4. Operacje ogólne i ginekologiczne, Które cierpiała KOBIETA. Dzieci, przewlekłe i dziedziczne Choroby SA Ważne ZE wzgledu na możliwy negatywny wpływ na Ich Przebieg ciąży, Rozwój płodu i poród.
   
 5. Cechy Poprzednio Ce, Poród i okres poporodowy. Jeśli wcześniej wystąpiły jakiekolwiek komplikacje i Obserwacja Kobiety JEST przeprowadzana z większą ostrożnością w celu szybkiego wykrycia Stanów patologicznych (wczesne LUB późne toksyna, groźba aborcji, anemia). W przeprowadzaniu Cesarskie cięcie W przeszłości zdjęć zalecana JEST rowniez Operacja.
   
 6. Liczba wcześniej cią cliczba urodzonych Dzieci bedzie potrzebna zrobić przewidywania przebiegu obecnych porodów.
   
 7. liczba aborcji, Nie (RK Operacji, okres przerwania Ciąży). Ta informacja JEST niezbędna, ABY lekarz wiedział o możliwym Rozwoju następstw: Chorób zapalnych macicy i przydatków JEJ. Moze by prowadzić zrobić poronienia Lub przedwczesnego porodu, poronienia, powikłań podczas powrotu zrobić Zdrowia PO, porodzie.
   
 8. Rok i termin porodu przedwczesnego, Które wskazują na predylekcję Kobiety w ciąży Do pewnych Stanów patologicznych.
   
 9.       
 10. Dane Pierwszego Dnia ostatniej miesiączki, Które stały już czas trwania.
   
 11. Termin realizacji podczas pierwszej Wizyty w konsultacji. TAKIE dane niezbędne do wykonania. Na podstawie Tych Informacji lekarz często wyciąga WNIOSKI dotyczące Odpowiedzialności ciężarnej za zdrowie i zdrowie nienarodzonego Dziecka.
   
 12. udział odwiedzin. W normalnej ciąży - 10 razy (po pierwszej wizycie - frekwencja Musi trwać 7-10 DNI, ABY ocenić wyniki testów, WNIOSKI terapeuty i innych specjalistów: laryngologa, dentysty, okulisty, endokrynologa SIĘ, jeśli konieczne). Przedtem 28 tygodni - Raz w przyszłości 1, zrobić 37 tygodni - Dwa razy w miesiącu, A PO - CO 7-10 dni) .Ciąża, ktorej towarzyszy jakakolwiek patologia, JEST argumentem Wagi dla częstszych wizyt u ginekologa-położnika. Częstotliwość w podróży ustalana JEST indywidualnie.
   
 13. Duńczyk Pierwszy Ruch płodowy obliczyć spodziewaną datę dostawy. W powtarzających SIĘ ciążach Pierwsze Drgania odczuwalne Să wcześniej niz w momencie narodzin Dziecka.
   
 14. Cechy przebiegu ciąży. Komplikacje Wszelkie wpływają na Przebieg porodu i okres poporodowy.
   
 15. Wymiary miednicy. Uwzględnia SIĘ miednicę wąskie, Jeśli drugi Jeden pomiar, Nie odpowiada normie. W Takım przypadku istnieje ryzyko skomplikowanego przejścia DZIECKA (szczególnie dużego) przez kanał rodny.
   
 16. Waga i wzrost Przynie pojawieniu SIĘ. Wzrost poniżej 150 cm JEST obarczony deformacja kręgosłupa I Stawów biodrowych. W wyniku miednica moze sie zwężać. Przyrost Masy Ciała dla 40 tygodni srednio wynosi 10-11 kg.
   
 17. Pozycja płodu JEST ważna dla Zarządzania Praça. Ostateczna pozycja płodu trwa 37-40 tygodni. Pozycja Moze Być podłużna, poprzeczna i ukośna. Pierwszy z norma, 2 i 3 - patologia, Która komplikuje Normalne Przejście Dziecka przez kanał rodny.
   
 18. Część wstępna - Ta czesc płodu pierwsze programu przez kanał. Moze byc zrobić głowa Dziecka (Tyl glowy, Twarzy LUB Korony) LUB miednica (Nogi LUB pośladki). Najkorzystniejszą Prezentację JEST głowę. Definicja Tego rodzaju dostawę wybrać.
   
 19. Kołatanie serca na płód. JEGO częstotliwość rodzaju I moze ocenić wczego płodu (norma wynika rytmiczny serca Nie 140 uderzeń na minutę). W pozycji słuchania bicia serca mozna poznać POŁOŻENIE Dziecka wag macicy. W karcie Wymiany wskaż palpitację płodu, zaczynając od okresu 32 tygodnie.
   
 20. Testy laboratoryjne. Observation do trzykrotną władz Wital Zakażenie HIV, kiła, wirusowe zapalenie wątroby B i C (Przy rejestracji, w 30 tygodni Ja kilka dni przed PDR).
   
 21. Czynnik Rh. W ciąży z kobietą z ujemnym rezus Ciało postrzega płód JAKO OBIEKT obcy, współpracowników prowadzi zrobić JEGO anemii. A Wykonaj zart obarczone poronieniem, Przerwa Wagowo Rozwoju ciąży. Miano przeciwciał pozwala wybrać optymalną taktykę zrobić Zarządzania ciąża i metoda porodu.
   
 22.       
 23. Grupa Krwi. Jeśli Grupy Krwi Matki i płodu SA niezgodne, moze rozwinąć choroba hemolityczna dziecka.Definicja SIE TEGO parametru żartem rowniez Konieczna wagowo przypadku nagłych przypadków, gdy zachodzi potrzeba pilnej transfuzji Krwi. Jeśli KOBIETA MA ujemny rezus, musisz ustalić czynnik Rh Krwi Ojca nienarodzonego Dziecka.
   
 24. Kliniczne testy moczu i Krwi. Ogólny test Krwi wykonuje SIĘ 3-4 razy dla całej ciąży (jeśli Nie ma zadných komplikacji) Przy rejestracji, w 18 i 30 tygodniu.
   
 25. Analiza problemu krzepnięcia: Płytki Krwi, indeks protrombiny, Czas krwawienia i krzepnięcie Krwi. Badanie To Jest konieczne w celu wyjaśnienia Możliwości wystąpienia powikłań podczas porodu krwawienie. Odbywa SIĘ Trzy razy - podczas rejestracji, w dniach 22-24 i 32 tygodniu. Dwa razy w przypadku ciąży podaje sie biochemiczne badanie Krwi.
  Zle Wskaźniki Moga wskazywać na powikłanie ciąży, brak równowagi podstawowych substancji. Ogólna analiza moczu powinna Być wykonywana Przy każdej wizycie u Lekarza - 10 razy w normalnym przebiegu ciąży. W karcie Wymiany wprowadzany JEST TYLKO Jeden wskaźnik - Białko w moczu (brak JEST Normie JEGO).
 26. Wymaz z pochwy. Analiza ta pozwala dowiedzieÄ ‡ SIĘ O obecności Procesu zapalnego i infekcji u Kobiety po porodzie moze prowadzić zrobić endometrium i sepsy u Matki, O Dziecka - CZY wad wrodzonych i Patologii, powikłań poporodowych.
   
 27. Kal zrobić eliminacji infekcji robakami pasożytniczymi u ciężarnej (Jaja Robaki).
 28. α oksy danych danych danych danych wprowadzenia wprowadzenia wprowadzenia wprowadzenia wprowadzenia wprowadzenia wprowadzenia. W obecności Kobiety ciężarnej przewlekłą choroba zapalną przeprowadzone Badania mikrobiologicznego do wykrywania Staphylococcus Co jest Niebezpieczne dla Matki i Dziecka w Czasie powikłań porodu ı PO, porodzie. ABY przejś cie infekcji noworodka na 32 34 I Tydzień 36 Sterojonokatoksyna JEST immunizowana po 0,5 ml kazdego. Wstrzyknięcie wykonuje SIĘ podskórnie łopatka strąk.
   
 29. Ciśnienie Krwi. Można to zrobić 135/85 moze oznaczać Rozwój gestoza, Zwrzyste jeśli SA obrzęk Białko w moczu ja.
   
 30. Liczba Klas ćwiczeń fizycznych (Dzisiaj w klinikach Rzadko przeprowadzenia Takiego SZKOLENIA, wiec lekarz moze doradzić TYLKO dozwolone Ćwiczenia w Czasie ciąży bug ZE oczywiscie, stan pozwala Matki oczekującej na Ich realizacje).
   
 31. Wstęp psychologiczne Do porodu. Od 28 zrobić 30 tygodni położnik-ginekolog sezonowy 10 sesją konsultacji z kobietami.
   
 32. Szkoła Matek. Lekcje dotkją Opieki nad dzieckiem. Karta Wymiany wskazań uczących Klas.
   
 33. Wydania danych Karty rehabiltwa W okresie przedporodowym (pozostawia w 30 tygodniu ciąży.
   
 34. Dane Przewidywana Uprawniona żart określony argument w zakresie Różnych parametrów.
   
 35. Dziennik wizyt (Wypełnione ód 32 tygodni).
   
 36. Zaplanuj przyrost Masy Ciała przez cala ciążę. Algorytm ten jest Ważny dla przewidywania w powodzeniu 3. trymestrze I porodu.
   
 37. Przybliżony masa płoduokreślić taktykę porodu. JEST wprowadzany do zestawu Wymiany, gdy ciąża JEST Już zakończona - w 37 tygodniu.
   
 38. Wyniki 3-krotnego Badania ultrasonograficznego: W 10-14, 20-24 i w 32-34 tygodnie.
   
 39. Pełna nazwa ginekolog-położnik, Prowadząc ciążę i jego podpis.

Część druga

po wydaniu karty wymianyW Drugiej Części zawiera informacje W Szpitala położniczego O dziecku podczas porodu. Wypełniać JA Oddział położniczy PRZED dobremu zbliżeniu kobiecemu.

Tutaj Projekt zapisywany SĘ szczegółowe szczegółowo: Informacje o przebiegu porodu i pod wpływem poporodowym. Pozwoli się wybrać właściwą taktykę rehabilitacji Kobiety po, porodzie.

 1. F. I. O, wiek, Adres, Administracja i dane Uprawniona data. Ta ostatnia JEST niezbędna zrobić zarejestrowania aktu Uprawniona Dziecka, A W przypadku złożonych porodów - czy sporządzenia dodatkowej Karty do niezdolności zrobić Pracy.
   
 2. Cechy Ogólnego Procesu (Czas trwania, Wszelkie komplikacje i Matki i płodu).
   
 3. Żartach się wskazane, Byl tam cesarskie cięcie I ZA Jakie wskazania.
   
 4. Metoda znieczulenia (CZYONY, JAK i jaka byłą skuteczność). JEST zrobić Ważne dla Analizy możliwych powikłań neurologicznych (ból w kręgosłupie), PO, rdzeniu kręgowym znieczulenie.
   
 5. Funkcje przepływu okres poporodowy.
   
 6. wypisanie danych ZE Szpitala (Ktory dzien po urodzeniu Dziecka)? Stan Matki i Dziecka tego na określonym wniosku Tego okresu.
   
 7. Stan Zdrowia Matki Przy rozładowaniu.
   
 8. Stan Dziecka Przy porodzie, w Szpitalu I Przy wypisie. TAKIE dane Sa gotowe Analizy poprawności Zarządzania ciąża.
   
 9. waga noworodka W pierwszych minutach Życia I Przy wypisie.
   
 10. Wzrost Dziecka Przy narodzinach.
   
 11. Potrzeba patronatu Matki. Czasami, po wypisaniu ZE Szpitala, KOBIETA moze potrzebować porodu Domowego w domu ginekologa-położnika.
   
 12. Uwagi Specjalne. Ta kolumna Zwykłe wskazówki w sprawie przedawnych.
   
 13. Pełna nazwa i podpis położnik Szpitala położniczego.
      

Trzecia Część

Wymienić kartę kobiety w ciąży, gdy się ją wydaTrzecia Część karta Wymiany - JEST się informacja o domu położniczym o noworodku. JEGO wypełnienie leży w gestii specjalisty w oddziale pediatrycznym w Szpitalu położniczym.

Informacja o terminie i terminie wydania Dziecka JEST podjęwana PRZED wypisem Dziecka.

Ten kupon, matka LUB JEJ krewni, Musi zostać przeniesiony zrobić polikliniki dziecięcej, Gdzie Dziecko bedzie Nadal obserwowane, w ciągu kilku dni PO wypisaniu.

 1. F.I.O., Adres puerpera, Uprawniona danych, Które z powodu ciąży, na co Tydzień ciąży, porodu Minął, informacja o nieudanej poprzedniej Uprawniona (sztucznego poronienia, porodu martwego płodu).
   
 2. poród: własny LUB wielokrotny. Zapisuje, w taki sposób narodziło SIĘ Dziecko, gdy narodziny Były różnorodne.
   
 3. Czas pracyPaństwa komplikacji i Matki i płodu).
   
 4. ZASTOSOWANIE znieczuleniaI (CZY GERMANY, jaki i jego wydajność).
   
 5. Funkcje okres poporodowy.
   
 6. W ktorým dniu po porodzie wiadomości MIEJSCE oświadczenie?
   
 7. Stan Zdrowia matka Przy wymeldowaniu.
   
 8. Seks i wzrost noworodka, JEGO waga Przy urodzeniu I Przy wypisie.
   
 9. ocena Stan Dziecka wagę Urodzenia Skala Apgar. Funkcjonowanie narządów i układów Dziecka JEST Brane pod uwagę przez 1 i 5 minut. JEGO Życie. Maksymalny wynik wynosi 10. Określa JA pediatra położniczy, Który byl Obecny Przy porodzie.
   
 10. CZY noworodek krzyczał natychmiast? Żartach się wskaźnik Zdrowia w jego imieniu i na drodze do Migracje porodu.
   
 11. CZY Byłyś Jakieś środki rewitalizacyjne? I Które?
   
 12. Jaki Dzień Życia? Dziecko JEST pierwsze zrobić klatki piersiowej przyłożone w Szpitalu?
   
 13. rodzaj karmienia (Pierś, mlekołosone Matki LUB dawcy). Wskazać dostawę, ktorej niemowlę Nie ma alergii. Jeżeli dziecko karmi piersię mleko Matki, należy zalecić powody.
   
 14. Jaki Dzień Życia? pępowina zniknęła?
   
 15. Żartach się wskazane, CZY JEST coś chore na Dziecko W Szpitalu.
 16. Diagnoza, Leczenie, stan Przy wypisie.
   
 17. Szczepionka przeciwko gruźlicy (W zasadzie niepowodzenia Podano przyczynę).
   
 18. Instrukcje dotyczące pielęgnacji.
   
 19. Uwagi Specjalne.
   
 20. Wyprodukowane dane.
   
 21. Pełna nazwa i podpisy ginekolog-położnik i pediatra położniczy.
      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 2
 1. Svetlana

  Powiedz mi, jaki JEST wskaźnik F (Tuż poniżej Wartości chłodziwa) I JEST wypełniany za każdym Razem w późniejszych okresach ciąży?

 2. Olga

  Artykuł 34 Idealna Karte Wymiany dla Kobiety w Ciąży. KIEDY przybyłem zrobić Szpitala Z walkami, Pracownicy Miasta przez Długi Czas próbowali rozszyfrować Zapiski mojego Lekarza. W końcu wszyscy Mnie zapytali. I uderzyło ich tak nierożrożące wymioty. Ja najważniejsze dla Lekarza bedzie do NIC NIE mierzy co. Jeśli nie jesteś urządzeniem w Pamięci Wszystkiego Nie kontrolujesz Siebie, mozesz zdobyć klopoty.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...