Jakie Sa wskazania zrobić cięcia cesarskiego?

Wskazania do cięcia cesarskiego

Nadejście pożądanej sytuacji. Jesteś w bardzo dużym pudle.

W Czasie ciąży Randki narządy wewnętrzne i układy Ciała przechodzą szereg ZMIAN fizjologicznych. Obciążenie nimi JEST znacznie zwiększone, A zatem możliwe JEST zaostrzenie Chorób przewlekłych i Rozwój powikłań.

...

Nosząc Dziecko, dzieki czemu Kobiety stają SIĘ wrażliwe na WIELE Rzeczy. Czasami zdarza SIĘ, ZE ZE wzgledu na wpływ naszej ekologii i Stylu Życia, Zdrowie żeńskiej populacji pozostawia WIELE zrobić zyczenia.

I tak, gdy Logiczne zakonczenie ciąży - okres porodu, Nie kazdy moze doświadczyć Radości macierzyństwa, produkując Dziecko w naturalny sposób. Niedawno Coraz więcej kobiet potrzebuje cięcia cesarskiego.

Cesarskie cięcie JEST Operacja na jamie brzusznej, Która umożliwia pojawienie SIĘ przez nacięcie w jamie brzusznej: Wykonane. Ta operacja jest głównie przeprowadzana planowane lub w codziennych wskazaniach podczas dostawy.

Wskazania zrobić planowanego cięcia cesarskiego

Warunkowo wszystkie wskazania do produktu są są podzielone na bezwzględny i porównywny.

Wskazania do cięcia cesarskiegoW takich przypadkach, jak prezentacja LUB oderwanie Łożyska, wypadnięcie pępowiny, Poprzeczna prezentacja płodu, Kwestią przeprowadzenia Operacji NIE JEST nawet dyskutowana. W końcu życia matki i dziecka jest przede wszystkim.

I takie sytuacje jak powtórzenie porodu przez cesarskie cięcie, niekompatybilność rozmiaru płodu z wielkością miednicy Matki, krótkowzroczność, SA względne.

W związku z Tym, Ze: Decyzję o przeprowadzeniu zabiegu podejmują lekarze po konsultacji ZE wszystkimi czynnikami.

Teraz rozważ główne wskazania do cięcia cesarskiego:

 1. Łożyska previa. Jeśli KOBIETA W Ostatnim trymestrze ciąży wygląda na szkarłatne krwawienie z dróg rodnych, wtedy Zwykłe oznacza SIĘ łożysko. Moze częściowo Lub całkowicie pokryć szyjkę macicy TYM SAMYM utrudnić í Lub uniemożliwić Wychowanie Dziecka.

  Przy pełnej prezentacji Sekcja cięcia cesarskiego wykonywana JEST W sposób obowiązkowo zaplanowany.Pamiętaj jednak, Ze takiej diagnozy mozna postawić dopiero PO zakończeniu ciąży.

  Jeśli pozostanie AŻ zrobić narodzin JEST Jeszcze Czas, istnieje Wysokie prawdopodobieństwo pozyskania przez łożysko i możliwość naturalnego porodu.
 2. Przedwczesne odłączenie łożyska. Czasem Kobiety w ciąży Maja ostry ból w jamie brzusznej, ktoré sa Trwałe, NIE NA chwile przestaje Charakter, Jeszcze PRZED krwawienie.

  Wszystkie te objawy na częściowym i niepełnym przerwaniu łożyska. W takich przypadkach, co do Zasady, przeprowadziła cesarskie cięcie alarmowy, ponieważ JEST na bezpośrednie ZAGROŻENIE dla pomyślnego Rozwoju płodu w macicy.
 3. Niekonsekwencja blizn. Czy to też jeden z powodów, dla których niezbędna jest tylko pomoc. Porywaj macochy podczas porodu fizjologicznego.

  Niewypłacalny blizna JEST uważany jedynie wtedy, gdy nie nie osiągnie grubość Trzech milimetrów, Maja nieregularne kontúry i umieszczenia tkanki łącznej, Które mozna wykryć za Pomocą ultradźwięków.

  Jeżeli podejrzewasz uszkodzenie blizny, KOBIETA JEST w ciąży zrobić działu dopuszczone na okres nieprzekraczający Patologii Sześć tygodni trzydzieści.
 4. Wskazania do planowanego cięcia cesarskiego

 5. Wielkość niespójności miednicy i głowy płodu. Zasadniczo, w Tej sytuacji, lekarze SA skłonni zrobić prowadzenia dostawa przez cesarskie cięcie.

  ALE Nich Niektórych Z trafiają zrobić pewnych ryzyk í DAC zgodę na fizjologicznym porodzie. Wierzą, ZE TA rozbieżność Nie żartem oczywiste, A WIELE zalezy OD TEGO, JAK skonfigurowano Głowy płodu podczas porodu.

  Ale należy uwagę, że tak porody trwają od czasu do czasu.
 6. Abaissement pępowiny. Czasami TAKIE sytuacje, gdy płyn owodniowy Wylewa SIĘ pętla i pępowina Spada przez szyjkę macicy zrobić pochwy, A okazuje sie.

  W Tej chwili ściska, A krew przestaje wpadać zrobić Dziecka. Wen samotny sposób jest pilna operacja.

  </ Ref> <p> </ ref> </ ref> przedwczesna dostawa, tak możliwość wypadnięcia pępowiny jest. AZ objawieniem Głowy płodu Dzieje SIĘ W rzadkich przypadkach Bardzo.
 7. Krótkowzroczność w starym stopniu. W czasie prób zwiększających się wewnątrzgałkowe i przepływnicze. Dlatego WIELE Kobiet rodzących w oczach PEKA małe Naczynia i istnieje ryzyko oderwania siatkówki. W przypadku oderwania krótkowzroczności i zerwania JEST większe. Zwykły możliwość czasu pracy.
 8. Poprzeczne położenie płoduPozwolenie na to, že podmiot został skonfigurowany poziomo, Jak gdyby leżał na Boku. Jeśli wcześniej trzydzieści siedem tygodni płód Nie zajmuje prawidłowej pozycji z głowa w dół, wtedy poród odbywa SIĘ przez cesarskie cięcie.
 9. Wyraźne zapalenie symfysyczne. Zdarza SIĘ rowniez, že od drugiego trymestru ciąży KOBIETA W odczuwa ból podczas chodzenia. Jeśli nie, można się zdiagnozować jako symfysite.

  W trybie Tym Stała artykulacja lonnae narasta i staje SIĘ mobilna. Zdzik Przednio, ponowny montaż. Sytuacja uległa zmianie Jeżeli Nie PRZED rozpoczęciem pracy, wówczas Kwestią przeprowadzenia Operacji moze zostać rozwiązana, ponieważ w Naturalnych porodach istnieje możliwość rozbieżności w stawie narządów płciowych.
 10. Obecność nowotworów macicy, jajniki i inne narządy rozrodcze, blokować kanał.
 11. Ciężkie choroby z układu sercowo-naczyniowego, W Tym Cukrzyca.
 12. Zerwanie stolica stopni podczas poprzednich porodów, gdy oprócz mięśni krocza i Skóry Lamane JEST mięśnie, ktore blokują odbyt.
 13. Wymowanym żyły w pochwie. W przyrodzie Naturalnej Wysokie istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia krwawienia z Tych zyl, Które Să Niezwykle Niebezpieczne dla Życia.
 14. Chroniczny niedotlenienie ja hipotrofia płodu. Razem płód nie maanmarami tlenu tlenu. Wtedy dla niego porody fizjologiczne stana SIĘ Nie Robić zniesienia ciężarem i Moga doprowadzić zrobić urazu porodowego.
 15. Dorosłe bliźniaki lub bliźniaki.
 16. Starsza ciąża z bezpośrednimym brakiem pracy. Takie porody są ciężarem i prowadzić do porodowego obrazu płodu.
 17. Obecność chorób onkologicznych.
 18. Genitalia opryszczka przed porodem, Do Znaczy, obecność wysypki Z błona opryszczkową na genitaliach. Istnieje ryzyko infekcji płodu, gdy przechodzi ona przez kanał rodny Matki.

Wskazania zrobić porodu podczas cesarskiego cięcia w Czasie porodu

  Wskazania do cięcia cesarskiego

 1. Przedwczesny wypływ plynu owodniowego porowatość.
   
 2. Słabość pracy.
   
 3. Oderwanie Łożyska od ŚCIANY macicy podczas porodu. W takiej sytuacji dochodzi zrobić krwawienia i istnieje ZAGROŻENIE dla Życia Matki i Dziecka.
   
 4. Początkowe LUB groźne pęknięcie macicy. Naturalne narodziny Moga prowadzić zrobić smierci płodu í usunięcia macicy u współistniejącej Kobiety.
   
 5. Nieprawidłowe włożenie Głowy płodu Czy miednicy Matki. Dzieje SIĘ tak, gdy przednia, twarzowa prezentacja płodu, gdy głowa JEGO JEST W powyżej tygodnia rozłożonym.
Jak widac, istnieje Wiele Przewodniczący wskazań zrobić cięcia cesarskiego, ktore Moga byc związane Z problemami podczas ciąży, z płodu LUB Matki STANU Zdrowia.

Ale Nie rozpaczaj. W końcu znniejsza Rzecz - narodziny Zdrowego i nieszkodliwego Dziecka, A takze zachowanie Życia przyszłej Matki. Życzymy, ABY Twoje narodziny minęły łatwo i bez komplikacji!

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 17
 1. Katarzyna

  Witam !! Mam 37 tygodni ciąży, Uprawniona Pierwszego Dziecka ... Klade angiopatii Naczyń siatkówki, krótkowzroczny astygmatyzm, JAK mam przewlekłe nerek pelaniefrit CZY te wskazania keskesarevo sekcji LUB mogły rodzić najbardziej ????

 2. Polina

  Dobra pora Dnia! Chcialbym otrzymać Serie odpowiedzi na Niektórych pytania. Dla Mnie 27, ciąża druga obecná LUB prawdziwa, Teraz termin 38ned. Pierwsza brzoza i poród zakończone przez ECS Duży owoc (5070) W 2009 Roku. A w 2016 Roku długo oczekiwany 2beremennost nadaje poród ... WSZYSTKIE Badania minęły, zostało zarejestrowane odpowiednio wcześnie i przeszedł Randki specjalistów. I tak, zgodnie Z pierwszym testem Krwi NA Cukier, 5.3 Wskaźniki !!! (Gdy dopuszczalna wartość U dorosłych do 6, U Kobiet w ciąży do 5,1), z systemem z rozpoznaną cukrzyca ciążowa, zaleca SIĘ, ABY prowadzić dziennik i cukrzycę oddawania Krwi w dynamice. Dynamika JEST Dobrej Wskaźniki zrobić 4,4; 4,6; 4.7.W Tej ciąży rowniez przewidzieć Duży owoc O Masie okolo 4 kg. Z Tego powodu, Jak sądzę, Daleko idąca diagnoza sah.diabet Chce Znowu Cezara. Jestem przeciwny takiemu rozwojowi wydarzeń. Blizna na macicy Mam zamożnego 4,3 mm. Wymiary miednicy SA Prawie standardowe: D.Sp.25; D.Cr.29; D.troch. 34; C.ext.21. Rozumiem, ZE sakh.diab, blizna na macicy i Duży owoc zrobić względne wskazanie dla PKS? Prosze mi powiedzieć, CZY MOGE nalegać na naturalna dostawę w Tej sytuacji? I TYLKO podczas samej dostawy, jeśli coś pójdzie nie nie tak, ABY wyrazić zgodę na operację?

 3. Marina

  Niezależnie OD TEGO, CZY JEST NA szybkie, PROSZĘ, prawdopodobnie mozna obejść bez SIE KS dowcipniś chorobie przez zapalenie wątroby Z (niosąc wirusa) LUB JEST NIM na konieczne udanie SIĘ. Mam 28 lat, pierwsza ciąża, pierwszym porodzie, w Czasie Badań Krwi stwierdzono zapalenia wątroby - przeciwciała, wtedy wirusa mojej Krwi. Chciałabym urodzić sobie, Tym bardziej, že pielęgnowanie doskonały, ale rozumiem, ZE Prawo zrobić pomyłki nie mam, ABY uniknąć zakażenia Dziecka. Lekarze Mówią Różne Rzeczy. Naprawde Chce usłyszeć TWOJA OPINIE ... Z góry dziękuję za odpowiedz!

 4. Svetlana

  Cześć,
  Po Pierwsze, należy zastanowić SIĘ, Jakie Były Pierwsze porody - Naturalne CZY COP? Jeśli Cezar Już tam byl, Czy W przyrodzie. poród prawdopodobnie nie nie bedzie dozwolony.
  I szczerze mówiąc, radziłbym CI ABY COP zapobiegał komplikacjom - Bliźnięta Nie SA Prosta sprawa.
  Powodzenia i łatwe narodziny!

 5. Anna Kolomova

  Składnik z analizami u Ciebie? Wystarczy wiec Nie Widze sensu, ABY SIĘ zgodzić na operację, Chyba ZE istnieją dowody na to, Na Przykład, nieprawidłową prezentacja Owoców oo dwoch, Niektórych Choroby Matki. Mozesz rodzić całkowicie niezależnie, a to bedzie miało wpływ na zdrowie Lepszy niz CS.

 6. Julia

  Witaj, jestem w ciąży bliźniakami oo, dziećmi w jednym łożysku. Chcialbym wiedziec, JAK rodzić, naturalnymi metodami przez cesarskie cięcie LUB? Drugie narodziny.

 7. Sen

  Najdroższa Nastya! doskonale rozumiem TWOJA troskę o dostarczenie operacyjne: w końcu do najlepsza Operacja taka, której nie mozesz zrobić.
  Teraz spróbuję wyjaśnić ci złożoność sytuacji możliwej dostawy przez Naturalne Kanały Uprawniona po operacyjnym zalezy od kilku powodów:
  1) spójność Ż blizna na macicy (JEST w macicy i sprawdzić, żartem do DosC Trudne) mozna sprawdzić W Na USG - spoina jednolita, bez zadných wtrąceń, nisze, bez Wady)
  2) Przebieg okresu pooperacyjnego bez powikłań (po poprzednim cięciu Cesarskim - JEST na brak Temperatury, brak drgawek, rozbieżność szwów, zachodzenie na Siebie szwów Wtórnych)

  Ale złożoność twojej sytuacji polega na Tym, Ze Masz podwójna Blizne na macicy, A tu ryzyko JEST DOSC Duże. I nie nie chodzi o celu, Ze lekarze łatwiej obsługiwać i przejść zrobić picia Herbaty w Pokoju nauczycielskim, Pilzner Faktu, Ze podwójne blizny NA macicy - JEST poważnym czynnikiem ryzyka pęknięcia macicy, o stan Ten jest jednym z najbardziej Groznym i pilne położniczy i Niebezpieczne dla Ty I DZIECKO. Nie Badz wiec tak kategoryczny w Tej sprawie.
  Powodzenia w macierzyństwie, ponieważ bycie matka JEST cudowne! Ja Być Matka Trzech - potrójnych!

 8. Nina

  Przede Wszystkim WIELE zalezy od STANU blizn po poprzednich operacjach I OD Tego JAK Beda sie zachowywać podczas całej ciąży. Pragnę zauważyć, že istnieje szereg wskaźników zrobić przeprowadzenia cięcia cesarskiego. Musisz Być w pełni ankietowany, najlepiej kiwać płatnej klinice. oto Spojrzenie /rody/kesarevo/pokazaniya-k-kesarevu-secheniyu.html / Rody / kesarevo /posle-rodov/vosstanovlenie/vosstanovlenie-posle-kesareva-secheniya.html .

 9. Nastya

  Cześć,

  Mieszkam w Saratowie. Mam trzeciej ciąży, okres 30-31 tygodni, Pierwsze Dziecko urodziło Się przez cesarskie cięcie, w pobliżu - 4700 kg z 2007 Roku, byłem przerażony, Ze został zatrzymany w moich ramionach, i WIELE więcej wypowiedziane, Drugie Dziecko tez cięcie - 3950 kg Z 2010 Roku nawet o Tym Nie rozmawiałem, Nie wiedziałem o Możliwości naturalnego porodu.

  Jak powiedział JEDEN Z Lekarzy: "Lekarze SA łatwiejsze zrobić cięcia Cie w Pol Godziny i Szyc i przejść zrobić picia Herbaty niz stanąć Apartament obok Ciebie i czekać i Gangu wciąż w pogotowiu."

  Teraz Dużo czytania, ABY NIE JEST TYLKO możliwe, po pierwszym cięciu naturalnego porodu, ale po trzecim cięciu Moga, pod pewnymi warunkami - spójność pokładu ...

  Wiem, lekarze z zagranicy wręcz przeciwnie nalegają na naturalny poród, jeśli Nie ma poważnych wskazań. ALE NIE Maja wykop finansowa zrobić Podróży za granicą LUB nawet wagowo Wołgograd (Gdzie, Jak Mówią, tez rodzić naturalnie PO Cesarskim cięciu, A Drugie PO).

  Powiedz mi, PROSZĘ, CZY W moim miescie istnieje możliwość Naturalnej porodu dowcipniś moim przypadku? cesarskie cięcie, ponieważ - To Jest stresujące dla Matki, miałem Długa depresję, Która NIE JEST sama w sobie rodziły zarówno razy, Nigdy Nie mowie, Ze urodziła - ponieważ Nie JEST - Mówią oni urodzili. Przez Długi Czas martwi szwem, ciężki dźwig nie nie moze, JA mam małe Dziecko 5 kg i nikogo Robić Pomocy, dobrze, duzo Rzeczy.Dla rebonochka Cezara - Lepiej znają Mnie Też nic Dobrego - zarówno Dzieci Maja 3 lat stal na rachunku w neuropatologa , starszy byl krwiak podokostnowy (chociaż, tak MIL Nikt jasno, że Nie wyjaśnił, Skąd pochodzi w cesarskie - w Inna sprawa, jeśli Naturalne narodziny, Chwała Panu bez objawów). Jak Mamy wtedy powiedział neurolog w swojej Praktyce - 25 Roku - PO Raz Pierwszy od kefalogematomy śladu, w najmłodszej Corki - nie wiem Jak rozwiązać to się nazywa - krwawił Też podziękować Panu bez konsekwencji.

  • Olya

   Dużo Czasu minęło od szczytu Cezara. (Pierwszy rok Nie moze Być) wiec szew Nie rozprasza SIĘ dokladnie. ABY miec 100% pewności, przejrzyj pełna prowizję lekarska.

  • Światło

   Po ostatnich cięciu Cesarskim minęły ponad Dziesięć lat.Prawdopodobnie szew Już SIĘ zagoił, ale konieczne JEST sprawdzenie STANU 2 blizn po sekcjach PRZED cezarem. Jeśli USG zadowalający stan blizny por poród naturalny. W Takimi przypadkiem Bedziesz Musiał zdać badanie lekarskie w Centrum okołoporodowym i uzyskać wyciąg z źli Lekarskiej. Jeśli się zgodzisz, to idę dalej. Przeczytaj:
   / Rody / kesarevo
   / Rody
   / rody / podgotovka

 10. Diane

  Cześć, Mam 37-38 tydzień Ciąża. Prezentacja płodu jest poprzeczna. PRD w dniu 4 lipca. Lekarz powiedział, że jest hospitalizowany w okresie prenatalnym. Ja w życie poprzeczkę w linii bocznej? Bardzo hochetsja zrobić porodu.

 11. Leia

  Mam krótkowzroczność z wyższego stopnia na jednym oku i wysoko na drugim. Musiałem sprawdzić oczy specjalistów z kategorii wysokiej, nim mogłem się urodzić. Wizja Nie JEST Już odcinek dla cięcia cesarskiego.Wcześniej operacja taka byabyaby przebiegwana bez sprawdzania Mnie. Ale w końcu sam ja urodziłem się i nie oglądam krótkowzroczności za wskaźnik cięcia cesarskiego.

 12. Elvira

  Miało idealne cięcie cesarskie - większe światła. Po 4 dniach już trzębi się w domu i opiekowałem się dzieckiem. Bardzo się szampam, ale potem zrozumięam, że jestem na próżno. W zasadzie na tle współpracy z ciąża, oczywiscie, lekarza JEST Ważny, Jak Już naciskano. Musisz znaleźć kogoś, komu zaufasz. Niezależnie od tego, co powiedział, bez ostrzeżenia, co zrobił.

 13. Kristina

  Wydaje mi sie, že najważniejsze JEST znalezienie kompetentnego Lekarza, Który zadecyduje, Który sposób Uprawniona JEST bezpieczniejszy dla Matki i Dziecka. Domyślnie Trudne JEST dokonanie wyboru, gdy wskazania zrobić cięcia cesarskiego SA którymne. Żartach tak uparcie PROMOWANE naturalny poród, Niektórych Kobiety, Ze cokolwiek byl chętny rodzić w dziesięciu sposób MIMO przeciwwskazań. W moim przypadku wystąpiła "rozbieżność między wielkością miednicy głowy płodu". Najwyższa Lekarzy zdecydowała, Ze W Tej sytuacji ryzyko urazu porodowego bylo Duże, zalecając cięcie cesarskie. Ja ufałem mózgom, co nie żałuję. Najważniejsze, że moje dziecko urodziło się zdrowe!

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...