Cesarskie cięcie

Wszystko, co musisz wiedzieć o cięciu cesarskim

Zostało do Uznané za krytyczne i Niebezpieczne kilkadziesiąt lat Temu Cesarskie cięcie Stała SIĘ tak popularna w dzisiejszych czasach, Ze często eksperci wyspecjalizowanych klinik ginekologicznych skarżą SIĘ nawet, Ze pacjenci proszą JA oi, zamiast wykonywać Planowane Tradycyjne narodziny.

Z Tym miejscem doświadczone trapić pacjentów Randki ZALETY I Wady Taka interwencja chirurgiczna.

...

Spis treści:

Jak przebiega Operacja?

Taka interwencję Chirurgiczna wiadomość SIĘ:

W przypadku planowana Operacja Pacjent JEST kołem roboczym. Taka interwencję mozna wykazać oo Wieluniu powodów.

Moze zrobić byc wczego Zdrowia Matek, Stan Zdrowia Dziecka, ułożenia, JEGO Duże Rozmiary (kombinacja dużej wielkości Owoców I JEJ ułożenia niemal ZAWSZE staje sie Podstawa zaleceń działania), wiek Kobiety, narodziny dwoch LUB większej liczby mnogiej Dzieci w Tym SAMYM Czasie i kilku innych bieg,

Dzisiaj praktycznie zniesiona Zasada powołuje wyłącznie operacyjne położnictwo Dla kobiet, z ktorých Pierwsze Dziecko urodziło SIĘ W wyniku Interwencji chirurgicznej.

Możliwość drugiego, Trzeciego, A nawet większego cięcia cesarskiego i odrzucenie ISC na lokacyjny samodzielnego porodu JEST Dziś indywidualnie ustalana indywidualnie w każdym konkretnym przypadku.

Brane pod uwagę stan JEST Zdrowia Matki i Dziecka, stan szwów na powierzchni żołądka, A zwłaszcza w macicy i innych czynników.

ABY połączenie planowane, KOBIETA W porodzie wcześniej. W związku małżeń zaleca SIĘ, ABY przejść Do kliniki na okres 37-38 tygodni, ABY uniknąć ryzyka Procesu Samo-generatywnej rozpoczynające SIĘ z wydaniem płodu w Kanale rodnym.

Główne wskazania do cesarskiego cięcia

Podczas noszenia ciąż mnogie LUB W sytuacji, w której okresie ciąży zachował możliwość spontanicznego poronienieKierunek kierunku Matki w klinice ustalany indywidualnie przez leczącego JEST ginekologa.

Przy ustalaniu dostatecznego Rozwoju płodu LUB płodu przeprowadza SIĘ planowy zabieg cięcia cesarskiego. W przypadku, gdy ginekolog JEST przekonany O Dobrym powyżej tygodnia Zdrowia Matki I JEJ przyszłego Dziecka, w niektórych przypadkach KOBIETA przychodzi do kliniki dokladnie w wyznaczonym dniu Operacji.

W niektórych sytuacjach Dziesięć rodzaj Opieki JEST wybierany spontanicznie wag przypadku Problemów podczas bieżącej dostawy. Decyzja JEST podejmowana, gdy istnieje ZAGROŻENIE dla Życia Matki i Dziecka, Matki LUB Dziecka.

      

Sekwencja etapów

Na etapie przygotowania zrobić zabiegu chirurgicznego wspólnie z lekarzem określa SIĘ Optymalne rodzaj znieczulenia zrobić cięcia cesarskiego.

Sześć godzin wcześniej Lepiej Nie Mieć Interwencja operacyjna.

Podczas poszczególnych zrobić cięte cesarskiego matka JEST Badana, Z Pomocą KTG ultradźwięki oceniają wczego Dziecka. Ponadto, obszar szwu JEST dokladnie golony i przeprowadza SIĘ Wybrane znieczulenie.

Na ukradł operacyjnym Termin oddania brzucha JEST zdezynfekowana, O JEST wkładany zrobić Cewnik pęcherza. U Kobiety w Czasie porodu koniecznie ubierz pończochy uciskowe.

Brzuch żartem pokryty dezynfekującymi serwetkami, ABY wykluczyć jakąkolwiek potencjalną możliwość dostania SIĘ niebezpiecznych mikroorganizmów. Pierwsze nacięcie wykonało SIĘ dopiero po rozpoczęciu znieczulenia.

W Tej chwili, ABY zagwarantować szybkie gojenie SIĘ szwów i zachować estetyczny wygląd Kobiety, Naciskany na JEST zaraz wzdłuż Linii artykulacji łonowej. Długość skóry nie nie przekracza 10 centymetrów.

Warstwa elastycznych i gęstych mięśni brzucha położonych pod warstwą nabłonka wyciąć pionowo. Ich mocna skorupę łączącą należy otworzyć za Pomocą skalpela Tylko w środku.

Jak przebiega cięcie cesarskie?

Następnie chirurg sprawdza integralność Jelita i pęcherza, odciągając mięśnie brzucha. Na Tym etapie działa chirurg TYLKO palcami.

Kończy SIĘ ostatni etap Operacji ekstrakcji Dziecka poprzeczne nacięcie na macicy. JEST produkowany w niższym segmencie.

Co więcej, lekarze Moga jedynie usunąć Okruchy i oddzielić je od Łożyska. Rana JEST szyta w odwrotnej kolejności. W popularnych przypadkach Operacja zabiera Lekarza 20-30 minut.

Porozmawiajmy o ryzyku

      

Jak kazda interwencja chirurgiczna, taka Operacja JEST zalecany zrobić się wawod przeprowadzania Tylko transferów cenowych z wymagań Zachowania Zdrowia Matki i Dziecka.

Konsekwencja JEGO akcja Moze Być:

  • silny krwawienie Duże przy naczyniu JEST uszkodzone LUB MA Słaba krzepliwość Krwi;
  • dnie pęcherza i jelit;
  • reakcje alergiczne na znieczulenie;
  • Zapalenie błony śluzowej jamy macicy spowodowane stanem zapalnym nabłonka wyścielającego macicę;
  • pojawienie SIĘ zakrzepów w żyłach nóg, narządach miednicy i w płucach;
  • zakażenie z potencjalnym Ryzykiem dalszego pęknięcia, najczęściej występującego u pacjentów z nadmierną Masy Ciała, Cukrzyca 2 Wyjście Wyjście osoby W nadużywające alkoholu;
  • nagromadzenie Łożyska w ścianie macicy z dalszym usunięciem macicy;
  • Śmierć Matki (Bardzo rzadki wynik, mniej niz 1 Przypadek na 100 000 porodów, przeprowadzona operacyjnie, ale liczba ta JEST wciąż dwukrotnie Wyższa od Śmierci Matki W wyniku Naturalnych porodów).

rowniez Tłumaczyć dla noworodka, W Tym nieprawidłowo określony Stopień dojrzałości płodu, potencjalny brak ujawnienia płuc Dziecka i obrażenia podczas Operacji.

Zagrożenia i powikłania cesarskiego cięcia

Oceniając ryzyko, wARTo wziąć uwagę Pod, ZE Randki Problemy TE NA obecnym poziomie położnictwa i rodzaje wykorzystywanego Sprzętu SA niemal Wyjątkowe.

Przygodakowa obsługa, duża Kobieta wraca Do Zdrowia w ciągu 1-3 dniI Moga wracać Temat Domu Z synem Lub Córka przez maksymalnie Piec dni PO TYM, Jak się odbędzie.

Następnie, gdy szew SIĘ zagoi, w Tej sytuacji ginekolog bedzie śledził obowiązkowe badanie ultrasonograficzne badające stan szwu.

Cesarskie cięcie Nie Moze Być traktowane Jako prosta Operacja. Kazdy lekarz zaleci kobiete, ABY O ile SIĘ możliwe, ożywiła Okruchy Siebie, piwo Wagowo przypadku otrzymania zaleceń dotyczących planowanego cięcia cesarskiego LUB powołania Interwencji chirurgicznej podczas porodu, Intencją nie jest to warta.

      
brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...