Zestaw ćwiczeń fizycznych po porodzie, aby przywrócić stare formy!

Po porodzie Kazda mama Chce JAK najszybciej odzyskać Dawna rysunku się pozbyć SIE nadmiaru zwisającej Skóry, Która pojawiła SIĘ W Czasie ciąży.

Ja gimnastyka specjalna mój wczesny okres poporodowym może również pomóc odzyskać. Ale Dziesięć Sam rodzaj ćwiczeń, wyczerpujący Ciało, wywołuje przeciwną reakcję Raczej.

...

Spis treści:

Czy zbliżć się maszynka zaraz po dostawie?

      
Wieluniu Młodych Rodziców Nie odważy SIĘ rozpocząć w pierwszych tygodniach ćwiczeń po porodzie, Ponieważ Boja Sie zaszkodzić organizmowi, Który Jeszcze nie wyzdrowiał.

Jednak lekarze udowodnili, Ze JEST ABY możliwe nie, ale takze konieczne, ABY wykonywać ćwiczenia Proste wagowo pierwszych tygodniach PO urodzeniu Dziecka. Prosta gimnastyka hiszpańskie ci:

 • poprawić nastrój, ponieważ Ćwiczenia fizyczne zwiększają POZIOM Związków Chemicznych, Które Să odpowiedzialne za Dobre samopoczucie;
   
 • znajdź dawną figurę i stracisz nadmiar funtów;
   
 • zwiększyć witalność i poprawić kondycję fizyczna, co znacznie ułatwi opiekę nad dzieckiem.

Podczas ssania, jeśli mama ma cesarskie cięcie?

Ćwiczenia, które zapewnia są bezpieczne dla przeszłych Matek, zarówno naturalnego porodu, JAK I Tych, którzy przeżyli Cesarskie cięcie. Lepiej jednak zacząć od najprostszych ćwiczeń wycelowanych w mięśnie brzucha, Które pomagają mięśniom szybciej wrócić zrobić Zdrowia PO, Operacji.

Podczas sesji można wyciągnąć szew, ale ból nie powinien powstać. Jeśli Szybko SIĘ zmęczysz, pozwól odpocząć ciału, ponieważ przeżyłeś operację, a to calkiem Normalne.
      

Gdzie zacząć?

Ćwiczenia po porodzie: kompleks KeglaJak do nie zaskakujące, ale eksperci polecam startujący się od ćwiczeń Kegl po porodzie. Jeśli zaczniesz je wykonywać natychmiast po porodzie, krocze i pochwa wrócą znacznie szybciej.

Polegają Jeden na redukcji mięśni miednicy, ktore wspierają pochwę. Z Reguły te mięśnie kurczy SIĘ, gdy KOBIETA ściska pochwę LUB przestaje oddawać mocz.

Podczas ćwiczeń mięśnie SA napięte od jednej zrobić dwoch sekund, A następnie rozluźnione. ABY uzyskać optymalny efekt, wARTo powtórzyć je od 5 do 30 razy.

Amerykański ginekolog Arnold Kegel był pewien, Ze Kobiety, ktore wykonują TAKIE ćwiczenia, czerpią znacznie więcej przyjemności z życia intymnego. A z wiekiem nie mają problemów z nietrzymaniem moczu.

Ćwiczenie nr 1

Konieczne JEST naprzemienne kurczenie mięśni pochwy SIĘ I krocza podczas relaksacji przez 10 sekund i 10 sekund wysiłku przez.

Zaleca się, aby ta lekcja stała udzielona 5 minut dziennie. I Jeszcze minuta NA szybkie skurczenie 1 sekundy mięśnie SA zrelaksowane, 1 sekunda - napięta.

Ćwiczenie nr 2

Ćwiczenie To Jest rowniez nazywane "Winda" ABY ABY zrobić, trzeba przeciąć mięśnie ( "1. piętro") na 3-5 sekund, ą następnie obciąć mięśnie ( "2. piętro") i przytrzymać.

Konieczne JEST wiec dotarcie zrobić 4-5 Pieter, trzeba rowniez relaksować scena etapami. Ćwiczenia te mozna wykonywać w dowolnym miejscu budowy Budowy i na dowolnej pozycji.

TAKIE ćwiczenia oprócz wzmacniania mięśni Beda rowniez zwiększały funkcje seksualne, ponieważ przyczyniają SIĘ zrobić przepływu Krwi zrobić narządów płciowych i zwiększają napięcie mięśni.

Jak wyobrazić sobie bliźniaczkiW tym trybach prawnych: jak począć bliźniaczki.

tutaj Mowi SIĘ O djufaston w planowaniu Ciąża.

Złożone ćwiczenia dla prasy, klatki piersiowej i pleców

Ćwiczenia Kegla po porodzieCzy treningu mięśni brzucha od dołuponieważ tam wlasnie znajduje SIĘ mięsień poprzeczny, Który wraz z mięśniami dna miednicy podtrzymuje miednicę i plecy.

Wykonując te Proste ćwiczenia, mozesz odzyskać płaski brzuch, Który miałeś PRZED ciąża.

ABY zrobić zrobić, Połóż sie na plecach LUB na Boku i ugnij kolana. Wdychaj Powietrze, wydychaj mięśnie miednicy podczas wydechu. ABY ułatwić zrobić Ćwiczenie, mozesz sobie wyobrazić, ZE opóźniasz oddawanie moczu.

KIEDY upewnisz SIĘ, ZE SA napięte mięśnie, zacznij powoli ciągnąć pępek w górę i w dół, A czuć powinieneś, JAK SIĘ napinają mięśnie brzucha.

W Tej pozycji należy odczekać 10 sekund, Nie zwlekać oo oddychaniem. Możesz rozluźnij mięśnie. Zaczekaj 5 do 10 sekund i powtórz. Nie ruszaj plecami i nie obciążaj górnych mięśni brzucha.

ABY bedzie zupełnie Normalne, jeśli w ciągu pierwszych kilku dni mozesz odciążyć Swoje mięśnie TYLKO NA 2-3 sekundy. Do ciała się zawiesi 10-15 sekund.

Inklinacje miednicy są mocnymi plecami. Będą ułatwiać ból plecówmożesz wykonać skośne siedzenie, stojąc lub leżąc.

Kłamać

ABY zrobić zrobić, Połóż sie na łóżku, połóż poduszkę pod Głowa, ugnij kolana. Rozpocznij napinanie dna miednicy i mięśnie brzucha wciągaj Dolne, AZ oprzesz SIĘ na łóżku.

Konieczne JEST pozostawanie w Tym powyżej tygodnia przez 3 sekundy, wiec mozesz wygiąć plecy łukiem. Powtórz 10 razy.

Siedząc

      
Usiądź na stołku lub krześle, odłożył się na. Teraz zacznij nadwerężać dolne mięśnie brzucha, następnie opuść plecy i zgnij je tak, ABY klatka piersiowa i miednica zwijały SIĘ w górę.

Wykonuj ćwiczenia powinny Być gładkie, rozciągnij plecy w OBU kierunkach.

Ćwiczenia dla górnych części pleców, JEST zrobić szczególnie Ważne dla Matek często garbiących SIE ı nieświeży przebywających Wagowo niewygodnej pozycji. W tym celu odpowiednie jest proste rozciąganie grzbietu.

Usiądź prosto, ramiona krzyżują się na klatce piersiowej, Na przemian skręć w lewo, ą następnie w Prawo, powtórz Ćwiczenie do 10 razy. Następnie usiądź, połącz dłonie z tylu szyi i skręć w Różnych kierunkach. Następnie połącz dłonie przed soba, podnieś ponownie tak Wysoko, Jak to możliwe, nad głowa, pozostań w Tej pozycji przez 3 sekundy, ą następnie powoli opuść Re.

Ćwiczenia na klatkę piersiową Przede Wszystkim Maja na celu wzmocnienie mięśni pleców i klatki piersiowej. Wykonując ćwiczenia TE bedziesz w powyżej tygodnia osiągnąć wzrost klatki piersiowej dzieki wzmocnionym mięśniom.

Wykonaj uwagi ćwiczeń 3-4 razy w tygodniu dla 6-8 powtórzeń dla kazdego ćwiczeń.

 1. Sta prost prosto, Połącz donie PRZED SOBA na poziomie klatki piersiowej. W Tym SAMYM Czasie naciśnij Jedna řeka druga, ABY zaciśnij mięśnie piersiowe. Opuść ramiona i zrelaksuj się. ABY ułatwić zrobić Ćwiczenie, mozesz wycisnąć pilke Tenisowa Między dłońmi.
   
 2. Sta prost prosto, Rece SA zablokowane w zamku í próbują złamać Dziesięć "Zamek". Nie wykonują ćwiczeń Z dużymi naciśnięciami, Lepiej definicja alternatywnych Działań.
   
 3. Stań twarzą do ściany i oprzeć na SIE NIM, z ramionami rozłożonymi na wysokości ramion. Następnie naciśnij Mocno na ścianie, jakbyś chciał ISC odepchnąć. Odpręż się. Powtórz około 8 razy.
   
 4. Wstań prosto i ruszaj się ramiona Tam iz powrotem.Stopy rozstaw NA Szerokość Barkow, wyciągnij Rece, ale na wysokości ramion i wykonuj okrężne Ruchy Do przodu robię tylu.

Do jakiego wieku możesz rodzićW tym artykuł dowiesz się, z wieksza możesz rodzić.

tutaj mówi się o sprzyjających dniach w zapłodnieniu.
 

Ćwiczenia na fitball

Ćwiczenia dla prasy po porodzieFitbol - JEST PROSTA piłka gimnastyczna, Która słusznie mozna nazwać magiczna, ponieważ pomaga kobiecie poradzić sobie z bólem NIE TYLKO podczas porodu, ale takze zaostrzyć strefę problemową za nimi.

Uczyń się, dzięki czemu będzie przyjemnością. Proste ćwiczenia na piłce po porodzie na pewno podniosą na duchu i nie nie wymagają szczególnych wysiłków.

 1. Wrócił fitball i wiosną na nim tak szybko, jak to ustawić. Po chwili komplikuj Swoje zadanie Troche naprzemiennie - Raz wiosną, po Raz Drugi przyciśnij kolana zrobić klatki piersiowej. Podczas sprężynowania spróbuj wykonać Ostre skręty po bokach.
   
 2. Połóż się na piłce z brzuchempodkoszuniu i przydaje się do ciążenia. Teraz zacznij chodzić po rękach w taki sposób, ABY piłka toczyła SIĘ PO ciele od klatki piersiowej Golenia zrobić.
   
 3. Wróć do piłkiRozciągnij Nogi i rece, A skarpetki i dłonie spoczywają na Festiwalu. Rozciągnięcie dloni na brzuch, zachowując równowagę i oderwij Nogi od Podłogi. Podnieś je tak Wysoko, Jak to zrobić, a następnie przez 5 sekund strójaj.
   
 4. Ustawiona pod łopatkami I zacznij podnosić miednicę, ZE STOP Nie trzeba odrywać od Podłogi, wiec wzmacniasz KRAZ piersiowy i wzmacniasz mięśnie miednicy.
   
 5. Połóż się na piłce plecami, Podczas gdy piłka powinna Być pod Talia, rękami za głowa, miednica Nie JEST poruszona, Stopy SA Mocno na podłodze, Teraz zaczynają Robić oo zakręty PNia.
   
 6. Połóż sie na plecach na ekranie, połóż pod zgiętymi kolanami pilke. Spróbuj rozerwać miednicę oo Podłogi, Nie ruszając Piłki. Wzmacniasz mięśnie miednicy i nóg.
   
 7. Połóż się na boku piłki. Jedna noga powinna spoczywać na podłodze, druga powinna Być wyprostowana i odłożona na bok, odwrócić do góry Nogami podsadzania CO najmniej 50 razy.
   
 8. Stan na kolanach, bo gdy SIĘ Nia powyżej tygodnia to się NIE podoba, do zrobienia do góry ekranu. Twoim zadaniem JEST jednoczesne podniesienie przeciwnej Nogi i ramienia zrobić tylu, Przy zachowaniu równowagi.
   
 9. Połóż się plecami na piłcepochylamy Nogi w kolanach, przyciskając Stopy zrobić Podłogi, krzyżujemy Rece za głowa i podnosimy ramiona tak Wysoko, Jak to możliwe, Nie dotykając strefy łokcia zrobić Kuli.

Co musisz wiedzieć!

Dotarcie do ćwiczeń na regenerację po, porodzie - CO najważniejsze - słuchaj swojego ciała. Nie popychaj SIĘ zrobić wyczerpania i przesadzaj. Więc po prostu zraniłeś siebie.

Na początku poczujesz przypływ i emocjonalną fale, A potem z powodu wyczerpujących Działań, w Które wpadniesz depresja LUB melancholii, zeszczenie na wyczerpaniem Wszystkich Rezerw Sił.

Dlatego naprzemiennie proste ładowanie z normalnym odpoczynkiem. Jeśli ciężko ci wykonywać te ćwiczenia Randki, wykonaj ćwiczenia po porodzie etapami, rozprowadź Bloki ćwiczeń na kilka dni.

Sprzątanie po porodzieTutaj sie dowiesz, co to zart oczyszczanie poporodowe.

tutaj możesz nauczyć się, jak począć dziewczynę.

Zostań na naszej stronie internetowej / a można wiele użytecznych informacji dla siebie.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...