Czyszczenie macicy po porodzie. W jaki sprawach jest ta manipulacja?

Większość Kobiet czekać na ostatnich tygodniach ciąży, z "Dobrych" Doradców i Przyjaciół, którzy niedawno odwiedzili Dom Opieki, oczywiscie wiemy, že wag niektórych przypadkach, oczyszczanie poporodowe.

...

Spis treści:

      
I Zart na szczegółowy opis Tej procedury JEST opowiadający Nie bedzie szczędzić Słów I Figury mowy, Z której kobietą W ciąży JEST przerażające.

Dlatego Młoda mamusia po porodzie dokłada Wszelkich starań, ABY SIĘ PRZED ukryć lekarzem Prawdziwy stan Rzeczy, jeśli czuje, Ze cos "poszło" w tajnej nadziei, ABY uniknąć Takiego nieprzyjemnego zabiegu.

CZY kolei w celu procedury Tej?

Czyszczenie macicy po porodzie: czy powinno się jej unikać?Unikać czyszczenia po urodzeniu, a może sie Uda, ale komplikacje wynikające z nieterminowego wykonania Tej procedury, możliwe JEST, w najlepszym przypadku, Tylko z Jedna kobietą nA tysiąc.

I nawet wtedy nie nie JEST faktem, že nie nie bedzie zadných odległych komplikacji, najbardziej niebezpieczny z ktorých w Przyszłości zastosowań niepłodność.

Wieluniu "dobrze czytanych" współczesnych Nie Lubi Tego, ZE PO Tej manipulacji, spotkanie Antybiotyki i tymczasowe zaprzestanie karmienia piersią.

Wiec jeśli sama zaczyna przyjmować leki przeciwbakteryjne sama za Siebie, To Jest cudownie, A wizytę u Lekarza i konieczność ręcznego odciągania Mleka W celu Zachowania laktacji mozna zignorować.

Tylko większa Młodych Matek O Tym zapomina termin dziwania macicy po porodzie JEST ciągłą Otwarta termin oddanie rany, A kazdy skrzep Krwi LUB Kawałek popręgu, Który pozostaje w macicy, JEST obcym ciałem.

Nie powinno się byc Z cze - W pierwszej kolejności, Żartem idealna pożywką dla mikroorganizmów, co prowadzić moze zrobić powikłań ropnych, Które wciąż muszą Być leczone, PO Drugie, Zapobiega normalnym działom makicy, co wiąże ryzyko infekcji.

Zaden lekarz Nie zaleci czyszczenia po porodzie, jeśli Nie ma wskazań, Ze taka manipulacja JEST przeprowadzana - ogólny stan Kobiety i, co najważniejsze, stan kanału rodnego JEST ZAWSZE oceniany.

Nie próbuj ukryć zwiększonego temperatura Ciało BO na objaw występuje NIE Tylko w stagnacji Wagowo macicy, ciemnym piwem takze Wagowo zapaleniu Stawów (jeśli Jeden pokrywają), A wraz Ze wzrostem ilości Mleka kobiecego JEST produkowany - w każdej sytuacji, ABY ocenić stan Kobiety powinny Być jedynie wykwalifikowanym lekarzem.

      

Wskazania do czyszczenia macicy po porodzieJa jeśli podczas Badania Lub zgodnie z wynikami Badania ultrasonograficznego lekarz wykryje wskazania zrobić czyszczeniaLepiej SIĘ NIM spawacz i przeprzewanie pomoc Leczenie.

W życie dotychczas prawdopodobieństwoTa Młoda mama Jeszcze Musiał wrócić zrobić Szpitala Leczenia błony śluzowej macicy í, piwo Wagowo Tym przypadku, Dziecko bedzie musiało zostać w domu, bo w oddziałach ginekologicznych warunków pobytu TAM Dziecka I NIE Moze byc.

W przeważającej większości przypadków potrzeba czyszczenia PO porodzie występuje w przypadkach normalnego przebiegu Trzeciego okres porodu.

KIEDY normalny Mechanizm biologiczny przebyłowany rozdzielenie Łożyska i blon JEST upośledzone - z Dużej wielkością macicy (nadmierny wysiłek Przy ciąż mnogieZe wzrostem Łożyska), Które występuje na TLE istniejących Chorób zapalnych jamy macicy i narządów Wewnętrznych narządów płciowych LUB na TLE wcześniej wykonanych aborcji.

W Tym przypadku, muszą Być prowadzone ręczne usunięcie Łożyska (ręczne CZYSZCZENIE po urodzeniu), po Czym lekarz (Nie położna Jak w normalnym Czasie dostawy) określa integralność Łożyska i blon płodowych w ogóle.

Ponadto konieczne ręczne usunięcie Łożyska JEST, ALE Już pod kontrola wzroku, JAK NP. Określenie szyjki macicy, During Operacji Cesarskie cięcie - Tego niemożliwe bez JEST uniknięcie ropnych powikłań w późnym okresie poporodowym LUB moim wczesnym okresie zdrowienia po, porodzie.

Dlatego KOBIETA pozostaje w sali porodowej przez Pierwsze Dwie Godziny PO porodzie - Nie oceniany JEST TYLKO stan ogólny, ale takze Stopień utraty Krwi przez kanał rodny, A takze Dynamika skurczów macicy.

Ponadto ginekolog czy pewny Pyta kobiete O przyrodzie ilość odchodów, gdy JEST Jeszcze w Szpitalu położniczym, że Musi przepisać badanie ultrasonograficzne i badanie na krześle bezpośrednio PRZED wypisaniem ZE Szpitala.

Technika Operacji

Ręczne czyszczenie po porodzieZgodność z tymi zasadami pozwala określić w Czasie wskazania zrobić manipulacji, CZYSZCZENIE PO porodzie Pomoże zapobiec rozwojowi powikłań - niestety, Sepsa po porodzie członków Dzis, W erze powszechnego stosowania Antybiotyków.

Zgodnie z TECHNIKA Realizacji CZYSZCZENIE po porodzie praktycznie nie nie różni SIĘ od zeskrobania jamy macicy w niechcianej ciąży LUB manipulacji wykonywanej w celach diagnostycznych.

Podczas Operacji przeprowadzanej w znieczuleniu ogólnego, Wykonuje SIĘ Mechaniczne usuwanie pozostałości warstwy funkcjonalnej endometrium macicy, Które normalnie powinny całkowicie odejść w Trakcie porodu, JAK rowniez skrzepy Krwi.

Natychmiast PRZED manipulacją, JUZ nA fotelu ginekologicznym, kobiecy test ginekologiczny i leczenie zewnętrznych Rozwiązań seksualnych za Pomocą środków antyseptycznych (roztwór alkoholu jod, Alkohol etylowy o Różnych stężeniach).

Tym PO stopniowe mechaniczna ekspansja szyjki macicy, JEJ skrobanie, podczas którego usuwane SA Randki skrzepy i Pozostałe cząstki blon i Łożyska.

W przypadku braku powikłań PROCEDURA Zwykłe Nie trwa dłużej niz 20-25 Minut PO Czym kobietą JEST przepisywana Lekom mocznicowym (Substancje lecznicze, Które poprawiają kurczliwość macicy).

      
Niemniej jednak, po oczyszczeniu macicy I JEJ skutecznej redukcji, KOBIETA powinna pozostać pod nadzorem lekarza - Odpowiednia ocena dotycząca organizmu na leki Kobiety i zrobić znieczulenia krwawienie, Który JEST koniecznie wzmacniany natychmiast po manipulacji.

Przepisuj leki przeciwbakteryjne Szerokie spektrum działania, Tryb, Tryb I Czas podawania zalecany przez Lekarza.

Moze wybrać lek, Który istnieje w formie zrobić wstrzykiwania (TA Część Terapii bedzie wykonywana w Szpitalu) i tabletkowany - JEGO odbiór bedzie kontynuowany w Domu.

Odzyskiwanie po Operacji

Zasady Zachowania Kobiety po czyszczeniu Kąciki dla dorosłych STANU Zdrowia, przestrzeganie zaleceń Lekarza na przetwarzanie genitaliów, zakaz w sprawie stosowania tamponów dopochwowych i douching.

Odzyskiwanie po oczyszczeniu macicyWymagany Tymczasowo zrezygnuj z jacuzzi i odwiedź kąpiele ja nieźle, Nadmierny wysiłek fizyczny (podnoszenie ciężarów, trening sportowy).

Nie zalecane rowniez Tradycyjne Kontakty seksualne - stosunek pochwowy Moze wywoływać powtarzające SIĘ krwawienia z macicy LUB zakażać żeńskie narządy płciowe.

ABY przegap stagnacji treści w macicy w przeszłości Czasie mozna przepisać dowolny lek przeciwskurczowy, Ale takze w recepcji No-shpiesI KIEDY żart używany PapaverinaI Wszelkie analogi Tych leków SA zabronione w zakresie karmienia piersią niepożądanych skutków toksycznych Tej Grupy leków na organizm Dziecka.

Czas trwania leków SA ZAWSZE przepisywane przez Lekarza - Do oceny kondycji Młodych Matek używasz Badań kontrolnych z obowiązkowego wykonania Badania USG Małych miednicy.
      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 6
 1. Margarita

  Dzień dobry. Dwa miesiące Temu urodziłam corke, poród byl naturalny, nałożyła Małe Szwy zostały rozładowane w dniu 3, piwo okazało SIĘ, Ze skrzepy Wag macicy, A ona Nie byłą zmniejszona, A zatem lekarz przepisał dosc bolesną PROCEDURA - instrukcja czyszczenia. Wygląda na to, že Wszystko potoczyło SIE, ALE Tydzień PO porodzie dotarłem zrobić Szpitala z podejrzeniem endometrium. Został powołany na WIELE leków, oksytocyny i leki codziennie przez Tydzień prowadzonych ręcznego zbadania macicy i skrzepy Były monitorowane za Pomocą ultradźwięków, wiec został wyleczony i byl w powyżej tygodnia uniknąć odkurzanie. Mój Mąż i ja chcemy drugiego Dziecka, powiedz mi, Jak długo Ciało odzyskuje po ręcznym oczyszczeniu? Przez ilu Lepiej JEST zajść w ciążę, Mieć I Mieć najwięcej Zdrowia na tyle, ABY bez Problemu nosic, rodzić Dziecka?

  • Katarzyna

   Droga Marguerite, w każdym razie bez Niej CZYSZCZENIE LUB JEST Warte Roku, ABY poczekać. Organizm Jeszcze nie wyzdrowiał od Pierwszego porodu i nie nie moze znieść konsekwencji drugiego Dziecka bez konsekwencji, Dla Ciebie bedzie zrobić Bardzo Trudne í bedzie istniało ryzyko powikłań podczas porodu í PO, NIM. Powodzenia i Zdrowia.

  • Marina

   Moge powiedzieć, Ze PO Takım oczyszczeniu trzeba CO najmniej Sześć miesiecy na Odpoczynek od ciąży, A Jeszcze Lepiej na rok. Poza Tym niedawno urodziłaś Dziecko, ciąża przeładowała Ciało, A miło byłoby odpocząć. Radzę przez co najmniej Sześć miesiecy powstrzymać SIĘ od ciąży, A następnie udać SIĘ zrobić ginekologa i ocenić wczego organizmu. Jeśli lekarz daje Dobre wyniki, mozesz ponownie zajść w ciążę.

 2. Taisia

  Cześć, Urodziła 5maya, Drugie narodziny, poszły dobrze i bez komplikacji.Ale chodzi o celu, Ze W miejscowym Szpitalu macierzyńskim SA wyznaczeni zrobić sprzątania po, porodzie WSZYSTKIE Z rzędu. Dziś nawet nie nie zostałem ostrzeżony, powiedzieli, ZE PO prostu rozejdą SIĘ PO fotelu, A ona sama przyniosła Instrumenty i położyła na kanapie SIE. Oczywiscie odmówiłem, ponieważ nie nie przydzielono mi nawet USG. Moja reakcja byla Bardzo nieuprzejma. powiedział, Ze JEST Duży jeśli owoc, należy udać SIĘ oczyścić na pewno (4380, Przy okazji, płaca Dziecka). W Dziesięć sposób lekarz zapewnia Siebie LUB COS. Mowi, Ze Aparat USG JEST ZE stary i specjalista ROBI SIĘ zle. ALE Nadal wyznaczył USG na jutro. Co masz zrobić? Nie Chce sprzątać TYLKO dlatego, ZE SIĘ boje. nawet bez znieczulenia. Mowi, Ze Nie musisz niczego dotykać. CZY MAJA PRAWO zrobić przymusu? macica wciąż SIĘ kurczy, Bardzo bolesna. Przydziały (krew) Nie Să Już tak obfite Jak w pierwszych dniach. Czy to normalne? Ten ostatni pojawił SIĘ bez komplikacji, ważąc 720 gramów. lekarz MOWI, ZE JEST ZA Duży. I ZE macica JEST ogromna. nakłuwali oksytocynę przez Trzy dni. Dziś mianowanego zakraplaczem oksytocyny. Z góry dziękuję za wyjaśnienie!

  • Katia

   Masz Prawo odmówić, ponieważ wszyscy tak zręcznymi specjalistami SA, ZE muszą kogoś wyczyścić LUB odciąć! Jeśli ultradźwięki Sa naprawde pokazane, ZE zostało coś zrobić Jeszcze JUZ IDZ, ABY na pewno bedzie konieczne! Jeśli nie, ABY NIE poddawaj sie wpływowi.

  • Marina

   Co za dziwny dom macierzyński. Nie zadowalaj SIĘ sprzątaniem, Pisz pod odpowiedzialnością. Tutaj żartem zrujnowany. Reasekuratorzy, cholera. Niech nowe URZĄDZENIE kupi. idziesz zrobić normalnej Kliniki oo Normalna aparatura i czekiem. Życzę ci Zdrowia.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...