Wczesny okres noworodkowy i poporodowy: co się dzieje?

Wczesny okres poporodowy - co powinieneś wiedzieć

Okres poporodowy dzieli się na dwie części: wczesną i późną.

Wczesny okres poporodowy trwa dwie godziny.

Okres poporodowy dobiegł końca za 6 tygodni.

Wcześniej, przed erą przeniesienia, ukończył osiem tygodni po urodzeniu dziecka.

...

Spis treści:

Zmiany w ciele dziecka

Noworodka mój wczesnym okresie poporodowym. Natychmiast po urodzeniu stan noworodka oceny się na skali Apgar.

To jest skala opracowany w 1952 roku amerykański anestezjolog pochodzenia szwedzkiego Virginia Apgar.

(Wszystkie prawa).

Po 11 latach, w 1963 Roku, Joseph Butterfield "rozszyfrował" Wartości skali Bu Bu Apgar, strona Jako skrót w angielskim:

 • Wygląd - zabarwienie skóry;
 • Puls Tętno;
 • Grymas - grymas, zmiany w mimikrach, powstające w odpowiedzi na irytację;
 • Aktywność - Aktywność ruchów mięśni szkieletowych;
 • Oddychanie - częstotliwość i głębokość ruchów oddechowych.

Zmiany w ciele natychmiast po porodzieKażdy wskaźnik skali Apgar jest oceniany w zakresie od zera do wszystkiego. Ze stali nierdzewnej.

Ocena przeprowadzana jest dwukrotnie: natychmiast po porodzie i po pięciu minutach. "Jesteś dowody aksumowane, na przykład: 7-8 punktów (najczęstsze szacunki), co znaczą, że noworodek nie potrzebuje reanimacji.

Wynik 9-10 punktów w Praktyce JEST rzadkie, pilzner Nie Znaczy, ZE noworodek "nie rozciąga się" zrobić całej swojej oceny.

Nieudokumentowane - Zasadami dla firm ubezpieczeniowych.

Wykaję Apgar są oceniane Refleks , mierzone przez jego wzrost i wagę. Najczęściej używane są odłożone do realizacji (5-15 minut).

Dlatego, ZE JEST Zwykłe noworodek w Tym SAMYM miejscu budowy, współpracy ważniejszy Temat - pobudzeniem skurczu macicy.

Dziecko kładzie SIĘ na brzuchu Matki, A na sam SIĘ czołga AŻ zrobić piersi i zaczyna aktywnie ssać Siara. Izolacja Siarach przyczynia SIĘ Temat redukcji odruchów macicy, dzieki czemu następuje wydalenie poporodowe.

Po narodzinach porodu Ocena stanu miejsca dziecka: integralność dysku krzyżska i błon.

Zmiany w ciele Matki

We wczesnym okresie poporodowym występuje ostra redystrybucja Krwi w ciele Matki. Trzecie Krąg krążenia układu "łożysko-płód" znika.

Wraz z narodzinami Dziecka, usunięcie Łożyska i płukania owodniowego, kobieta traci od trzech i pół do sześciu i pół kilograma.

Naczynia, naczynia i sztućce. Dlatego po porodzie jest surowo zabroniona do aktywności pozycji pionowej.

To nie jest jak wstawianie z sali porodowej, ale nawet siadanie. Co więcej, zaraz po porodzie opuszcza się ustawić stołu. Z powodu niezamierzonego spływu do głowy podczas porodu.

Późny okres poporodowy

W późnym okresie poporodowym skurcze macicy Urzedu Szybko, A wypisu Do Dnia, w szóstym dniu wysokość macicy Przygotować 2-4 cm ponad biustemlub w czasie niewyznaczone przez staw lędźwiowy.

Późny okres poporodowy - co powinieneś wiedziećGdy macica schodzi do macicy, wolno "ciągnąć" brzuch za pomocą bandaż poporodowy.

Słupa zaczniesz się robić wcześniej - skurcz mięśniówki macicy ulegnie spowolnieniu, CO moze przyczynić SIĘ do subwolucji (powolnego opóźnionego Rozwoju) macicy.

Natychmiast po porodzie wewnętrzna powierzchni macicy leczy SIĘ tak Szybko, JAK skurcze na biurze płciowym.

W na poczet kosztów dni poporodowych macica zachowuje pełna sterylność z powodu ogromnej liczby mnogiej komórek odpornościowych (leuko i limfocytów), Które wniknęły Czy Jamy Otwartych Naczyń w miejscu budowy Budowy łożyskowania.

Wyładowania oo macicy trwają przez kilka dni, A Ich kolor zmienia SIĘ z powodu obiektów Krwi.

Jeśli w pierwszych dwóch dniach skurwieli Czerwono-brązowy kolor, następnie następnego Dnia stają SIĘ żółte, A następnie rozjaśnić i całkowicie zaprzestać.

Konieczność badania na końcu połogu

Uformowanie szyjki macicy jest zakończone do szóstego tygodnia połogu - czas odwiedzić konsultacje dla kobiet i przeszukanie szyi pod wyznaczeniem erozji.

Gdy już przed narodzinami (pierwszy!), Teraz bezna wady. W 5-10% liczby, prenatalnych erozja objawia się po urodzeniu dziecka.

Po utworzeniu szyjki macicy, ale przed zimowym, chirurgicznym leczeniem elektrokoagulacja i kauteryzacja laserowa.

W Tym SAMYM Czasie, Przy braku erozji szyjki macicy, mozna znaleźć URZĄDZENIE wewnątrzmaciczne.

Jeśli czas na zniesienie czekania, decydują się na rozwiązanie pierwsze miesiące, co nigdy nie zdarza się w okresie poporodowym!

Wszelkie matki krwawienie w ciągu 6-8 tygodni po porodzie są uważane za patologiczne i uwagi natychmiastowej interwencji medycznej.

Dane celu

Obiektywne dane dotyczące okresu poporodowego u kobietPo urodzeniu macica nabiera kształtu kulistego, Ze wzgledu na skurcz mięśni, Otwarte Naczynia W Kuchni.

Wiec krwawienie ustaje, jeśli na pobranie LUB Zn z planem porodu kobietom wstrzykiwacze leków kontraktujące macicę.

Wysokość wypłaty Części macicy ma 14-16 cm Fizjologiczna utrata krwi wynosi 200-250 ml. Ciśnienie krwi i tętno są w normalnych granicach.

Jeśli przed dostawą wystąpiło nadciśnienie (zwiększone ciśnienie), następnie po porwie ciągłe jest kontynuowanie leczenia gestozy.

Badanie ultrasonograficzne

Badanie macicy wykonuje SIĘ W późnym okresie poporodowym zgodnie ZE wskazaniami klinicznymi.

Określa się wielkość macicy (m-Echo), Obecność resztek Łożyska (Dodatkowe płytkowego, ściśle przylegające błony płodowe).

Jeśli to konieczne, skrobanie ŚCIANY macicy, Które Nie powinny Być uważane za aborcję, ponieważ nie nie prowadzi zrobić przerwania ciąży i Śmierci płodowej wewnątrzmacicznej.

Czynniki wpływające na noworodka

Noworodek po porodzie doświadcza najsilniejszego stresu, którego wyjściowymi czynnikami SA gwałtowne zmiany w następujących parametrach:

 1. Temperatura stanowić - zmniejsza SIĘ półtora raza: od trzydziestu Siedmiu zrobić dwudziestu Czterech (režim Temperatury w sali porodowej zgodnie z wymogami OST). Natychmiastowe "spalanie" brązowego tłuszczu z uwolnieniem ciepła zwiększa krążenie Krwi i zwiększa oddychanie.
 2. Zastępowanie programów wewnętrznych ataków atmosferycznych - sprzyja utlenianiu dużej liczby mnogiej płodowej (generycznej) hemoglobiny, CO prowadzi do względnego niedoboru tlenu w Mózgu.

  Po porodzie chirurgicznym przez cięcie cesarskie spadek ciśnienia dodatkowo prowokuje barotraumę: powstawanie pęcherzyków azotu w łożysku naczyniowym, któremu towarzyszą bolesne odczucia.
 3. Początek oddychania płucnego - uruchomrzenianie SIĘ płuc i Silny dopływ tlenu zrobić Krwi.
 4. Zamknięcie konturu krążenia - zamknięcie okna przegrody międzyprzedsionkowej owalnego i skurczu kanału Botal, łączącego tętnicę płucną z aortą.

  W rezultacie następuje Natychmiastowa redystrybucja objętości krążącej Krwi, w wyniku Czego Naczynia naczynioruchowe i Ośrodki oddechowe zaczynają funkcjonować w zmienionych warunkach.

Dla dziecka karmiącego piersią, cała lista szkodliwych środków i preparatów jest aktualna, otrzymane przez matkę.

Czynniki wpływające na noworodkaAbsolutnie Randki Substancje, Które przenikają przez barierę łożyskową, z Takım SAMYM sukcesem wpadają zrobić Mleka Matki.

Są to specjalne produkty lecznicze, zwany kategorią FDA (od angielskich słów: food-medicine-anatomy).

Przed zastosowaniem Tego LUB innego Śródka należy zapoznać SIĘ z instrukcja, w ktorej żartem na koniecznie wskazany kategoria FDA, która jest zalecona przez międzynarodowe standardy i jest oparta na ogólności.

Łącznie otworem w czterech kategoriach:

 1. - stosowane są bez ograniczeń.
 2. W - 2 Płeć: W przypadku, gdy jest to produkt leczniczy.
 3. C - są są na trwałe życie.
 4. D - JEST dozwolone Tylko w granicznych sytuacjach (wstrząs, zapaść, Śmierć Kliniczna) Które należy usunąć ZE STANU krytycznego.
 5. X - są niedopuszczalne do użytku w normalnych warunkach.
Jeśli się że, Leczenie Matki lekami kategorii: C, D i X; - Karmienie piersią dziecka zostaje zakończone.

W tych przypadkach, gdy noworodek jest karmiony sztucznie, Stosowanie niektórych leków, JAK rowniez Produktów Spożywczych, Nie wywiera żadnego wpływu nA Dziecko, ale zatrzymuje SIĘ i bezpośrednia ochrona immunologiczna w poziomie Między matka dzieckiem hormonu "nieświadomy".

Emocjonalny stres płodu JEST przedłużony: Ciało noworodka JEST pozbawione Ochrony i Komunikacji Z matka. Dziecko na poziomie podświadomości czuje się "porzucone na laske losu".

Możliwe powikłania w okresie poporodowym

Powikłani okresie poporodowego matki również dzieli się na wcześniejne i późne. W przypadku Dziecka powikłania w Tym okresie uważa SIE NIE Za poporodowe, okołoporodowe ale zA (niemowlęctwo).

Powikłaniami wczesnego okresu poporodowego SA krwawienia z kanału rodnego i Randki sytuacje związane oo Utrata Krwi.

Powikłania późnego terminu poporodowego:

  Możliwe powikłania w okresie poporodowym

 • macica incipucja - opóźniony powrót na biurko płciowym;
 • powikłania infekcyjne - przyjść Nie wcześniej niz W czwartym dniu po urodzeniu Dziecka I moze sie ujawnić Nie TYLKO orginalna kobieta, Ale tak zaburzenia psychiczne (tak zwana "psychoza poporodowa");
 • laktostaza - Stagnacja mleka. Występuje, gdy gruczoły sutkowe SA niewystarczalnie odczone. Może to być złożone złożone z powodu mastitis.

Somatyczny, niezwiązany szczelnie z położnictwem, komplikacje, takie jak hemoroidy, żylaki (nogi i pochwa), otyłość poporodowa - podczas podlegają profilaktyce ciąży, wiec SA znacznie mniej narażone na ryzyko I SA bezpieczniejsze dla Zdrowia.

Ważne kamienie wyniki ankiety i analiz

Wyniki Analiz poporodowych SA rekord w sposób Dynamiczny w połączeniu z 30 tygodni i podobrazy w czasie porodu.

Zmiany w reżimie dnia i żywienia

Stopniowo kobieta podłogi do zwykłego życia.

Gdy karmienie piersią nadal trwa witamina D (W Tej samej dawce Jak w przypadku ciąży 1 kropla Dwa razy w tygodniu) w celu zapobiegania krzywicy u Dziecka.

WYBÓR sposobu karmienia Dziecka: przez godzine LUB na zadanie - arbitralny, zalezy od warunków Życia i Natury Kobiety.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...