Zaparcia po porodzie: i i

Kobietą, Która NOSI Dziecko, JEST odporna na zakłócenia w pracy Wszelkie JEJ Ciala, ktoré sa spowodowane przez ciążę: ból pleców, Zgaganudności, obrzęk i tak dalej. W końcu dla Niej celem JEST Teraz urodzenie Zdrowego Dziecka.

I jest tego od razu Pewna po porodzie Znów zmieni SIĘ W Szczęśliwej, Silna, zdrowa i piekna kobiete. Ale narodziny dobiegły Konca i pojawił sie problem, nowy, związany z, normalna ewakuacją Jelita.

...

Spis treści:

Przyczyny zaparcia poporodowego

Zaparcia po porodzie - Trudne zrobić Lub niepełne opróżnienie Jelita, brak apetytu na wiecej niz JEDEN DZIEŃ.

Występuje z kilku powodów:

      

 • zmiany hormonalne;
   
 • osłabienie i rozciąganie mięśni Prasa brzuszna;
   
 • zmieniona pozycja Jelita ZE wzgledu na wzrost macicy w okresie poporodowym;
   
 • zły LUB gorszy żywność matka karmiąca piersią;
   
 • trójdrożne ruchliwość jelit (Perystaltyka) dzieki ktorej poruszają SIĘ Masy żywnościowe;
   
 • Cechy wrodzone jelit (Na Przykład JEGO kolejne sekcje);
   
 • bariera psychologiczna - WIELE Kobiet boi SIĘ przecedzić mięśnie zwieracza odbytu, myśląc, že ​​z Tego powodu Moga SIĘ rozproszyć Szwy w pochwie;
   
 • stres psychologiczny ZE wzgledu na opiekę nad dzieckiem Stala, stres PO, porodzie, Świadomość nowego statusu, Który Nie pozwala skoncentrować SIE NA procesie i zrelaksować sie.

Rodzaje

Rodzaje zaparć po porodzieJest spastyczne i atoniczne zaparcia.

Pierwszy typ różni SIĘ zwiększonymi wzdęciami, napadowymi bólami w Jamie brzusznej PO lewej Stronie, brakiem apetytu, zmęczeniem, drażliwość, Nerwowość, nudności.

Masy kałowe moze występować w Postaci "odchodów owiec": Krzesło JEST Bardzo Ciasne i wychodzi w malých zaokrąglonych częściach.

Występuje, gdy zwiększone napięcie jelitowe i nieproduktywna perystaltyka z powodu "zaciśniętego" STANU jelit. Parcia na Stolec pojawia SIĘ kilka razy dziennie, ale Ruchy podczas jelit Trudne, niekompletna I w malých porcjach.

Najopular Przyczyna Takiego nieprzyjemnego STANU SA Problemy psychologiczne.

Dla innych - atoniczny - charakteryzuje SIĘ występowaniem dolegliwości brzucha i bole ciągnąc Charakter, Wysoka zawartość gazów w jelitach, uczucie pełni, nudności, brak apetytu, Senność, Apatia, obniżenie nástrojů.

Masy kałowe W przypadku Tym Maja Gest uformowaną początkową Część o dużej średnicy, A ostatnia - płynną. Defekacja bolesne I moze spowodować rozerwanie błony śluzowej odbytu ı odbytnicy, O czym świadczy smug śluzu i Krwi, ktoré sa widoczne na powierzchni stolca.

Dzieje SIĘ tak z zobowiązaniem do winy zmniejszenie napięcia mięśniowej ŚCIANY Jelita i bezproduktywnej, wiotkiej perystaltyki.

TAKIE zaparcia Sărzutki, Które Cesarskie cięcie. Podobna reakcja Jelita na interwencję w jamie brzusznej Chirurgiczna JEST uważana za normalna. W niektórych przypadkach Moga wystąpić zaparcia tętnicze z powodu znacznych Błędów w diecie.

Oddzielnie muszę powiedzieć O zaparciach, Które wiążą SIĘ z wydłużeniem Grubego Jelita.

Przez Ich wygląd JEST identyczny formularz spastyczne, oo ale wiąże SIĘ Takım zaparć Nie JEST Redukcja Jelita, o Faktu, ZE odchody SA JUZ Droga.

Jednocześnie z treści jelitowej powrotem korpus wchłania Duże ilości Płynów, ale staje SIĘ tak twardy Kal. JEGO Leczenie JEST identyczne JAK Leczenie atonicznej Formy zaparcia.

      

Leczenie

Zaparcia w okresie poporodowymABY poradzić sobie z problemem zaparcia poporodowego, konieczne JEST przestrzeganie specjalna dieta.

ALE W TYM przypadku matka dotyczy karmić Dziecko noworodkiem, Ze Dziecko moze sie zamanifestować alergia NA obydwa produkty z JEJ.

Podczas leczenia zaparcia Przydatne SA Oleje roślinne, czarny chleb, musli, płatki owsiane otręby, Kaszy z Różnych kasz: gryka, jęczmień, proso.

Rowniez dla miłoświenia defekacji codziennie powinno SIĘ przygotować danie z marchewki, Buraki, cukinia, tykwajest to wiele brokuły, Kapusta, sałata, Szpinak, jabłka, czereśnie, morele ja melon.

Jako napój powinien dawać pierwszeństwo kompotom z suszonych Owoców i Produktów z kwaśnego Mleka. Mozesz wygotować wywar oo agrest.

ABY zrobić zrobić, łyżkę jagód zalać 250 ml Wody mam gotować 10 minutnastępnie odcedź. W gotowej herbacie dodaj Plasterek czereśnie Albo suche jabłko. Weź 4 razy dziennie na 1/4 Szklanki.

Jeśli pijesz codziennie Rano po przebudzeniu szklanka przegotowanej Wody na Pusty żołądekNastępnie tak dobrze prostimuliruete wnętrzności i poradził sobie z atoniczny Postaci zaparć.

CO To Jest Warte? odmówić z zaparciami:

Zasadniczo spowalnia perystaltykę jelita ser, Dlatego w menu JEGO obecność powinna zostać zredukowana zrobić minimum.

rowniez na perystaltykę zle wpływu śluzowate zupy, mielone ryż, gruszka, pigwa, truskawki Ja porzeczka.

W przypadku zaparcia spastycznego Sok Wodą rozcieńcza SI W ziemniaki. Należy przyjmować Okolo Pół Szklanki Trzy razy dziennie przed posiłkami.

fitoterapia

Zaparcia po porodzie: leczenie, fitoterapiaProblem ABY rozwiązać zaparcia poporodowego, fitoterapia Oferuję następujące przepisy.

KIEDY Formy spastyczne:

 1. Zrób wywar z jagód figa na mleko LUB woda. Bedziesz potrzebował 2 łyżki. l. Surowce zrobić Szklanki wróbcej Wody. Pozostawić bulion zrobić ochłodzenia zrobić Temperatury pokojowej i przeniesiony zrobić 2-4 razy dziennie, Jedna łyżkę stołowa.
   
 2. Pomocny bedzie świeżo przygotowany sok ziemniaczany. Rozcieńczyć Wodą w proporcji 1 do 1, wziąć Pół Szklanki na Pół Godziny PRZED posiłkiem 2-3 razy dziennie.
   
 3. Wkrótce mieszankę ziół pokrzywy dwupienne, owoce anyżu, kłącza waleriana leczniczy, Liście truskawkowego lasu i mięta pieprzny, kwiaty rumianek apteka. Jedna łyżka z Tej kolekcji zaparzy szklankę wrzącej Wody i pozwoli JEJ NA półtorej Godziny w zamkniętym pojemniku. Jesteś odcedź. Wez Pół Szklanki po śniadaniu i kolacji.

      
KIEDY Formy atoniczne:

 1. Zmieszaj w równych proporcjach dojrzewający owoc kminekanyż i koper włoski. Dwie łyżeczki mieszanki zalać szklanka wrzącej Wodami, odstawić na 15-20 minut, odcedzić PIC 3 razy dziennie przez 30 minut PRZED zjedzeniem trzeciej filiżanki.
   
 2. W równych częściach weź trawę oregano, Owoce zwykłego ashberry, Liście jeżyna szara trawa, trawa pokrzywowa owoc kopru włoskiego i. Łyżka z kolekcji Do zaparzenia 1 szklanka wrzącej Wody, 1,5 Godziny nalegać w termos, drenażu, wez Trzeci kubek 3 razy dziennie PO jedzeniu.
Czy zagrożenie i Leczenia hemoroidy, Która pojawia SIĘ W wyniku porodu ı przewlekłego zaparcia PO porodzie, Po każdym akcie wypróżnienia powoduje nawodnienie zimnego prysznica w okolicy odbytu.

Złagodzić podrażnienie Żartach SIĘ możliwe za Pomocą mikrowirów siemię lniane z naparem. WLAC szklankę wrzącej Wody Łyżka stołowa Surowców i nalegać na Trzy Godziny. Rozcieńczyć 50 ml Lekko podgrzanej infuzji do Strzykawki. Powtórz kilka razy TE PROCEDURA dziennie, jeśli SIĘ konieczne.

Czy nawadniania Mozna rowniez zastosować napar z Kory dębu, Trawy skrzypu, nasion, kasztan koń LUB korzeń waleriany lekarski, apteka Kwiatów rumianku; I wciąż napar Z Liščí szałwia I Kora dębu.

Przygotowanie OBU wlewów JEST TAKIE SAMO: Łyżkę mieszanki zaparza SIĘ w szklance wrzącej Wodami, przez 15 minut, ogrzać w Wodnej lázní i nalegać 40 minut.

Bulion doprowadzono zrobić odczuwania iograniczono. Kąpiele, okłady LUB nawadnianie z takimi naparami mozna wykonywać kilka razy dziennie.

W celu przywrócenia procedury, WLAC Do Strzykawki standardowe naparów I bez wstrzykiwań przejść robić odbytu, należy przepłunąć obszar krocza.

Świece i inne środki

Zaparcia po porodzie: czy mogę dostać świecę?Niezależnie od Leczenia Nie mozna użyć. Dlatego więc skonsultować się z lekarzem.

Jeśli karmisz piersią, mozesz przyjmować środki przeczyszczające TAKIE JAK Fortrans I Forlax. W Tej sprawie Nie mozna przyjmować Leku Regulax, Gutalax, Dulcolax (Bisakodyl), Dr. Theiss, chitozan-Evalar.

Ze spastycznymi postaciami zaparcia Leki SA zabronione na Baze siana LUB Liscia aleksandryjskiego - Sennalax, Trisasen, Glaxenna, Które wzmacniają napięcie mięśniowe ŚCIANY Jelita.

Przyjmując TAKIE leki, należy zwracać uwagę na stan Dziecka, ponieważ Substancje Leku Moga powodować ból jelit.

Środki zrobić Leczenia zaparć na bazie kasztanowca (Preparaty ziołowe, suplementy diety, Kremy) Moga znacznie zmniejszyć ilość Mleka Matki LUB całkowicie przerwać laktację.

Pamiętaj O Tym częste i długotrwałe (Kilka razy każde przez 1-2 miesiące) ZASTOSOWANIE zrobić Organizacji Rzeczy bezpieczniej (Ziołowe, medyczne) moze uzależniać, Co pociągnie za sprawa automatycznych Urządzeń oddechowych. Ale efekt Leczenia JEST osłabiony problemów zaparcia JEST TYLKO zaostrzony.

Problem zaparcia poporodowego chociaż nieprzyjemne, ALE TYLKO gotowe zrobić Rozwiązania. Jeśli zastosujesz SIĘ zrobić Wszystkich zaleceń Lekarza, wysłuchaj wskazówek opisanych Oblicz, A wkrótce bedziesz w powyżej tygodnia z powodzeniem poradzić sobie z Tym.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

1 komentarz
 1. Elena

  Tak, po porodzie, a więc stan po raz pierwszy jest okropny, a zaparcia ogólnie wyczerpują. Przerażające JEST popychanie, Wszystko boli, Sam Proces Nie Idzie, A większość luźnych Produktów Nie JEST tolerowana przez Dziecko. Pomagałem Tylko jednodniowemu kefirowi w domu, doradził lekarz.Nie Sklep, To Jest DOM, NIE JEST Kwaśny, Nie ma silnych procesów fermentacji, jeśli nie nie przesadzasz z mlekiem podczas miażdżenia. Dziecko normalnie toleruje i pomaga w TYM procesie. Zrobiłem Bakddrava NA Suchým kwasie, Jedna paczkę za Dwa litry Mleka wyhodowano IW Nocy w multiwarkcie, Rano kefir JEST gotowy.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...