Jak ograniczonej sprawności po porodzie macica?

Podczas ciąży w ciele kobiety jest wiele zmian: puchną gruczoły mleczne, pojawiają się zmiany hormonalne i, oczywiście, dziecko rośnie, a wraz z nim wzrasta rozmiar i macica.

Ten narząd ma wyjątkowe właściwości, ponieważ podczas ciąży macica zwiększa objętość ponad 500 razy. Cóż, po urodzeniu dziecka zaczyna stopniowo spadać.

...

Spis treści:

Ze względu na to, że ciało każdej osoby jest wyjątkowe, powrót macicy do jej pierwotnego rozmiaru u kobiet zajmuje inny czas. Istnieje jednak wiele czynników, które mogą przyczynić się lub wręcz przeciwnie hamować jego szybszą redukcję.

Jak macica się kurczy?

      
Po porodzie od wewnątrz macica jest ogromną raną i jest najbardziej uszkodzona w obszarze, w którym łożysko było przyczepione, tam znajduje się duża liczba zakrzepłych naczyń. Ponadto na wewnętrznej powierzchni macicy znajdują się resztki błony płodowej i skrzepy krwi.

Zwykle jama macicy powinna zostać wyczyszczona w ciągu pierwszych 3 dni. W tym procesie znaczną rolę przypisuje się fagocytozie (fagocyty są leukocytami, które są zdolne do rozpuszczania bakterii) i pozakomórkowej proteolizie (rozpuszczanie bakterii z enzymami proteolitycznymi).

Dzięki tym procesom sekret rany (lochia) wyróżnia się na tle macicy. W pierwszych dniach, lochia są krwawymi wydzielinami, na 3 i 4 dniu stają się surowicze-sucronic z wysoką zawartością leukocytów, do końca trzeciego tygodnia wyładowanie z macicy powinno być płynne i lekkie i znikać w ogóle w szóstym tygodniu.

W tym samym czasie, jeśli mówimy na odbudowę nabłonka jamy macicy (wewnętrzna powłoka), pojawia się około 3 tygodnie później, miejsce przywiązania łożyska zostaje przywrócone do końca okresu poporodowego.

Wskazania do cięcia cesarskiegoTutaj dowiesz się, co to jest wskazania do cięcia cesarskiego: wzrok i inni.

I w to Artykuł mówi o sznurku na szyi.

Ile czasu to zajmie?

Nie obciążaj macicy po porodzieZwykle skurcz macicy przyjmuje średnio od półtora do dwóch i pół miesiąca. W tym przypadku najbardziej aktywne zmniejszenie objętości macicy następuje w pierwszych dniach po urodzeniu.

Tak więc, zaraz po urodzeniu, średnica gardła macicy wynosi około 12 cm, co pozwala, jeśli to konieczne, na wstawienie do macicy ramienia w celu usunięcia pozostałości po urodzeniu.

Jednak po pierwszym dniu wejście do kanału szyjki macicy jest zwężone do tego stopnia, że ​​tylko dwa palce mogą do niego wejść, trzeciego dnia - jeden. Całkowicie zewnętrzna gardła macicy zamknie się około trzeciego tygodnia.

W takim przypadku, jeśli bezpośrednio po urodzeniu ciężar macicy wynosi 1 kg, a następnie Po 7 dniach będzie to około 500 g, w 14 - 350 g i do końca okresu poporodowego, tj. w ciągu 2-3 miesięcy macica uzyska rozmiar prenatalny o wadze około 50 g.

      

Warto zauważyć, że procesowi skurczowi macicy towarzyszy małe bóle skurczowe w podbrzuszu, a najbardziej wyraźne i intensywne są po wielokrotnej dostawie.

Jeśli te skróty są bardzo bolesne, po konsultacji z lekarzem, możesz użyć pewnych leków przeciwbólowych lub przeciwskurczowych w celu zmniejszenia bólu, ale najlepiej bez nich.

Jednak zdarza się, że niektóre matki nie kurczą się macicy po porodzie (atonia) lub kurczy się, ale bardzo wolno (niedociśnienie).

Obie opcje są niebezpieczne dla zdrowia kobiet, ponieważ mogą powodować Krwotok poporodowy lub wiele innych komplikacji.

Macica się nie kurczy: jaki jest powód?

Wśród najbardziej wspólne czynniki, wpływając na spowolnienie kurczliwości macicy po narodzinach dziecka, ginekolodzy identyfikują:

 • liczba płodów, które nosi kobieta;
 • lokalizacja łożyska;
 • trudności wynikające z ciąży lub porodu;
 • duża waga dziecka;
 • stan zdrowia kobiet itp.

Na przykład skurcze macicy są wolniejsze u kobiet, których ciąża była:

 • płodny lub skomplikowane (nadciśnienie, nefropatia itp.);
 • jeśli wystąpiło słabe przywieranie łożyska;
 • owoce były wystarczająco duże;
 • ciało macierzyńskie uległo poważnemu wyczerpaniu;
 • aktywność zawodowa była słaba;
 • po porodzie kobieta zachowywała się bardzo biernie i praktycznie się nie poruszała.

W ogóle się nie kurczyć po urodzeniu macica może w przypadku:

 • jego fleksja;
 • urazy kanału rodnego;
 • jej niedorozwój;
 • procesy zapalne w przydatkach i macicy (również w przeszłości);
 • włókniak (łagodny nowotwór);
 • wielowodzie w czasie ciąży;
 • zaburzenia krzepliwości krwi itp.

Wymieniaj się kartą, gdy jesteś w ciążyWymiana karty z kobietą w ciąży: gdy jest rozdawany i co to jest.

A to artykuł o urodzeniu domu.
 

Jeśli macica kurczy się powoli

Macica po porodzie jest słabo zakontraktowanaNatychmiast po urodzeniu dziecka Do żołądka nowo narodzonej mumii stosuje się butelkę z zimną wodą, która pomaga zatrzymać krwawienie i przyspieszyć skurcz macicy.

Przez kilka dni kobieta pracująca będzie w szpitalu położniczym, lekarze będą stale sprawdzać stan macicy i poziom jej redukcji.

Aby ustalić niską pojemność macicy, aby zmniejszyć Ginekolog może w zwykłym badaniu na stanie dna macicy (w tym przypadku będzie miękki).

Ponadto kobieta nie powinna zostać zwolniona ze szpitala dopóki lekarz nie ma pewności, że macica kurczy się normalnie.

Jeśli ginekolog widzi, że macica sama się nie kurczy, mianuje kobietę specjalnymi lekami, które poprawiają jej aktywność skurczową (prostaglandyny lub oksytocyny) I, w razie potrzeby, zewnętrzna masażu dna macicy, która jest podtrzymywana przez ścianę jamy brzusznej.

      
Głównym impulsem do przyspieszenia redukcji macicy karmi piersią, dlatego zalecamy jak najszybsze rozpoczęcie karmienia piersią.

Zaleca się również dużo ruszać (jeśli to możliwe) i częściej kłaść się na brzuchu lub jeszcze lepiej - spać na nim. Nie zaniedbuj i zasady higieny osobistej, a mianowicie, regularnie wykonywać podważanie, obchodzenie się z ranami itp.

Znaczący wpływ na poziom skurczu macicy ma regularne opróżnianie pęcherza. Kobiety często nie poświęcają tego faktu należytej uwagi, zwłaszcza że po urodzeniu zostały narzucone szwy wewnętrzne, ponieważ wtedy oddawanie moczu przynosi wiele bolesnych wrażeń. Jednak pomimo bólu, należy starać się iść do toalety tak często, jak to możliwe.

Zazwyczaj, po urodzeniu macicy aktywnie się zmniejsza, a kobiety, które w czasie ciąży nie uniknęły niewielkiego wysiłku fizycznego. Dlatego radzimy Ci tak często, jak to możliwe podczas ciąży, chodzić na zewnątrz, wykonywać proste prace domowe i robić proste ćwiczenia.

Jeśli wszystkie powyższe metody nie przyniosły pożądanego efektu, a macica nadal nie zmniejsza się, wyjście może być oczyszczanie. Fakt, że w macicy może pozostać lochia (poporodowy odpływowy) lub część łożyska lub szyjki macicy może być zablokowana przez skrzepy krwi formowanych.

Bez czyszczenia to wszystko nieuchronnie doprowadzi do rozwoju procesu zapalnego, a być może nie tylko w macicy, ale także za granicą. Jeśli to nie działa, niestety, konsekwencje dla kobiet są jeszcze poważniejsze: będziemy mieć operację, lub w najgorszym wypadku nawet do usunięcia macicy.

Ale, na szczęście, u zdrowych kobiet, które przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza, co do zasady, nie ma poważne problemy z kurczenia się macicy po porodzie. Więc uważaj i bądź zdrowy!

Korek znika, gdy rodziszKorek znika, gdy rodzisz? Znajdź odpowiedź na to pytanie tutaj.

A to artykuł o walkach treningowych podczas ciąży.

W tej sekcji / planirovanie-beremennosti wiele przydatnych informacji na temat planowania ciąży.


Komentarz eksperta

Sergey Yuryevich BuyanovSkomentuj materiał Sergey Yuryevich Buyanov, ginekolog-położnik, kierownik wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii. Doświadczenie związane z aktywnością medyczną wynosi 16 lat.

Więcej informacji o naszych ekspertach możesz znaleźć tutaj.

Opóźnienie w redukcji ciała zarodka nazywa się subolucja macicy. Zwykle macica zostaje zredukowana do pierwotnego poziomu do końca szóstego tygodnia okres poporodowy. U kobiet nie karmionych piersią do końca ósmego tygodnia.

Najszybsza redukcja narządu występuje natychmiast po urodzeniu dziecka. Długość owoców wynosi średnio 40-50 centymetrów. W macicy dziecko jest w stanie złożonym: nogi są przyciśnięte do ciała. Długość macicy przed urodzeniem wynosi 35-38 centymetrów, a po porodzie jest natychmiast skracana. Zamiast dwóch trzecich wzrostu płodu wielkość macicy staje się porównywalna do głowy noworodka.

Zmienia się tło hormonalne kobiety. Produkcja hormonów wzrostu ustaje. Zamiast tego syntetyzują substancje mające na celu przywrócenie ciału.

Ciało ludzkie jest niewątpliwie wyjątkowe. Ale w odniesieniu do innych ssaków. Główne procesy są typowymi reakcjami, a okres poporodowy nie jest wyjątkiem.

Skurcze macicy są wskaźnikiem przebiegu procesu poporodowego. Tylko pod względem wielkości macicy można ocenić ogólny stan kobiety. Kiedy macica jest normalnie zmniejszona, wszystko idzie tak, jak powinno. Jeśli występuje opóźnienie w skurczu macicy, nie musisz robić kosztownych testów, aby zrozumieć - okres poporodowy idzie z poważnymi zakłóceniami. Zarówno odporny, jak i hormonalny.

Po porodzie przez cesarskie cięcie zdolność kurczliwości macicy jest znacznie niższa niż po urodzeniu przez naturalny kanał rodny.

Dlatego w ostatnich latach kobiety, które przeszły operację cięcia cesarskiego, zaleca się wstanie z łóżka tak wcześnie, jak to możliwe, jak tylko znikną skutki uboczne znieczulenia. Ruchy przyczyniają się do skurczu, a bezczynność prowadzi do letargu. W tym, mięśniowa warstwa macicy.

Dynamika skurczów macicy w normalnym okresie poporodowym

Po odejściu po porodzie wysokość dna macicy ustala się na poziomie pępka. Każdego kolejnego dnia po porodzie opuszcza dół macicy 1,5-2 cm. Do czasu wypisu z oddziału położniczego - w szóstym dniu - wysokość dna macicy nie powinna być większa niż 4-5 cm od macicy.

Opóźnienie skurczów macicy na co najmniej jeden dzień uważa się za patologię.

Przyczyny subwolucji macicy

Przyczyną opóźnionego skurczenia macicy mogą być zaburzenia hormonalne, wady anatomiczne, czynniki zakaźne.

Zaburzenia hormonalne

Brak prolaktyny - hormon odpowiedzialny za produkcję mleka. Nawet zakaz karmienia piersią puerperas początkowe wskaźniki prolaktyny - hormonu rodzic podstawowy - pierwszy okres dni po porodzie utrzymuje się na wysokim poziomie.

Produkcja prolaktyny prowadzi do natychmiastowego uwolnienia oksytocyny, hormon, który redukuje mięśnie macicy. Prolaktyna jest wytwarzana odruchowo, z podrażnieniem sutków. Dlatego maciczne skurcze macicy są znacznie szybsze.

Brak prolaktyny prowadzi do zmniejszenia kurczliwości macicy. Ogromne znaczenie ma centralna regulacja kory mózgowej. W przypadku upragnionego dziecka produkcja prolaktyny jest znacznie wyższa.

Anatomiczne przyczyny

      
Pozostaje łożyskaprzymocowany do ściany macicy, zapobiec jego redukcji. Jak osoba nie może przenieść rękę w gipsie, a macica nie kurczy się całkowicie myje, związane z plasterkiem łożysko jest przyłączony.

Zablokowanie zewnętrznego gardła szyjki macicy, przegięcie macicy a inne mądrości odnoszą się bardziej do teorii. Przy prawidłowej kurczliwości czynniki te nie mają znaczenia. Osoba z takim samym sukcesem wydycha powietrze, niezależnie od tego, czy jest to szczęka czy wtyczka. Dzięki temu zawartość macicy swobodnie opuszcza jamy ciała ze skurczem mięśni.

Infekcja

Infekcja poporodowa jest często kontynuacją procesu, który rozpoczął się w czasie ciąży. Infekcja w sterylnych warunkach jest niemożliwa.

Zapalenie błony śluzowej macicy po porodzie rozwija się po przeniesieniu zapalenia kosmówki - zapalenie błon. Zapalna powierzchnia wewnętrzna macicy nie reaguje na stymulację oksytocyną. Macica staje się zwiotczała, skurcze stają się powolne.

Przyczyny subwolucji macicy są wykrywane na oddziale położniczym i leczone w szpitalu.
      

Czy widzisz niedokładności, niekompletne lub niepoprawne informacje? Czy wiesz, jak ulepszyć artykuł?

Czy chcesz zaproponować publikację zdjęć na dany temat?

Pomóż nam ulepszyć stronę! Pozostaw wiadomość i swoje kontakty w komentarzach - skontaktujemy się z Tobą i wspólnie poprawimy publikację!

Komentarze: 37
 1. Marina

  Cześć. Urodził się 2,5 tygodnia temu. Trzeciego dnia zostałem odkurzony (coś, co pozostało po rufie), siódmego dnia stało się jasne, że macica się nie kurczy. Oksytocyna została nakłuta i 2 procedury fizjoterapii zostały przepisane. Pisali przez 10 dni, mówiąc, że wszystko jest dobre i przepisane dezaminoksitotsin. Dzisiaj jest dzień, ponieważ nie było żadnych wydalin, a jeśli tak, to idą trochę i nie na długo (brązowy kolor). Czy odkurzanie może wpłynąć na ilość wydzielin?

 2. Zarina

  Witam, urodziła się 6 dni temu, umowy macicy, krwawe absolutorium i obfite, więc ciągnięcie żołądek, ale wczoraj były jeszcze skrzepy, to drugie narodziny, waga 3500. Powiedz mi, czy to normalne, że alokacja obodinakovo są obfite i nie stają się mniejsze? Do jakiego dnia uważa się normę i nie można się martwić?

 3. Vic

  A jeśli po pierwszym porodzie macica się nie kurczy, utrata krwi 2700gr. Operacja na zwężeniu tętnic, transfuzji, w tym bezpośredniej. Resuscytacja trwa trzy tygodnie. Minęło 12 lat, narodziny tygodnia przez 4. Lekarz mówi naturalną wolę. To, że anamneza nie jest wymówką dla COP. Czy tak jest? Jakie jest prawdopodobieństwo nawrotu?

 4. Lida

  Cześć. Urodziłem się 8 miesięcy temu. Brzuszek jeszcze to, że dziecko urodziło się 4 300 kg, 54 cm Kiedy delikatnie nacisnąć na macicę. - Dużo się ból i łzy. Co to może być? Ile czasu potrzeba, aby nie bolało?

  • Catherine

   Lydia nie jest normalnym stanem w ogóle, nie masz już nic do zmartwienia, wszystkie te same 8 miesięcy minęło.Mogę tylko poradzić ci skontaktować się z twoim lekarzem i powiedzieć jej, co ci przeszkadza. Może to twoje ciało reaguje na coś takiego lub infekcję.

  • Marina

   TAK, czas przestać chorować, to już dawno. Prawdopodobnie jest to jakaś patologia. Adres do lekarza proszę i zejść lub przejść do kontroli.

 5. zniknąć

  Dobry wieczór! Urodziłem się z dziewczyną dwa tygodnie temu. Przydziały przychodziły nieco. Teraz nie istnieją. Poszedłem do lekarza. Gdy temperatura wzrosła do 38. Zostałem przepisany, aby połykać oksytocynę i pić
  ciplaflosacynę. Kopałem i dzisiaj poszedłem do USG, i tam oni powiedzieli mi, że macica nie kurczyła się i są resztki. Dzwonię do lekarza, chcę ją oczyścić, ale ona nie chce, mówi, że później wyjdzie z miesięcznym. Co powinienem zrobić? Proszę, pomóż.

 6. Inga

  Dzień dobry! Urodziłem się pięć miesięcy temu, dziecko - 4200 kg.Nie karmię piersi, nie piję tabletek. Miesięcznie przyszedł dokładnie miesiąc później i szedł zgodnie z oczekiwaniami co miesiąc, cztery dni, ale obfite i ze skrzepami. A w piątym miesiącu miesięcznik był dwa razy w miesiącu. I tak obficie i ze skrzepami. Ostatnie 7 dni. Czwartego dnia wypiłem Dicinon na 4 tabletki dziennie. W ogóle nie było żadnych bólów. Dwa razy w tym miesiącu byłem bardzo zimny. Czy to może być powód miesięcznego powtórnego miesiąca? Poszedłem do ginekologa, powiedziała, że ​​wszystko jest czyste, nie ma nawet erozji (która miała 20 lat). W dodatkach wszystko jest czyste, ale macica jest nieco powiększona.

 7. Nina

  Wiesz, przede wszystkim pomyśl o sobie, o swoim zdrowiu. Jeśli to możliwe, idź do opieki dziennej i zostaw dzieci na ten czas z przyjacielem. /posle-rodov/oslozhneniya/shvy.html /posle-rodov/oslozhneniya/poslerodovoe-krovotechenie.html /posle-rodov/vosstanovlenie/vosstanovlenie-posle-kesareva-secheniya.html

 8. Nilufar

  Witaj, ja też nie zmniejszyłem macicy, chociaż po urodzeniu było to 2,5 miesiąca. Mam bliźnięta, Cesarskie cięcie w 36 tygodniu. 1 dziecko 3.150 g, 2.510 g 2 dziecko pooperacyjny bardzo bolesne, gdy cewnik jest usunięty - uszkodzone hemoroidy cewki moczowej + krocza bardzo chorzy i prawie 3 tygodnie wypłynęła stawu. Ponieważ dzieci były przedwczesne, musimy umieścić w szpitalu, a kiedy zobaczył moje udręki lekarze wysłali mnie do szpitala, gdzie urodziłam.Patrzyli na mnie z przychylnością, mówili, że wszystko jest w porządku. Szew, który posmarowałam lewym pijawkiem, sprawiał wrażenie uzdrowionego. Ale ból w podbrzuszu jest czasami zaburzony, szczególnie gdy karmię piersią. Bóle jak przy miesięczniku, przy okazji, miesięcznie przybierały miesiąc i pół, 7 dni bardzo obficie, a po 7 dniach znowu obficie. Wczoraj poszłam do ginekologa powiatowego, mówi, że macica jest powiększona, trzeba iść do szpitala. Musiałem napisać odmowę, ponieważ nikt nie zostawia dzieci. Tu nie ma krewnych, a mój mąż musi zarabiać pieniądze. Teraz siedzę i martwię się, nie wiem co robić.

  • Światło

   Miałeś ciążę mnogą, więc okres zdrowienia będzie długi. Radzę ponownie odwiedzić lekarza. Lekarz zaleci leczenie ambulatoryjne w ramach okresowego nadzoru. Pokazano wam oksytacynę. Obowiązkowe jest noszenie bandaża poporodowego i zestawu ćwiczeń gimnastycznych. Przeczytaj:
   / posle-rodov / vosstanovlenie
   /posle-rodov/vosstanovlenie/bandazh.html
   /posle-rodov/vosstanovlenie/zaryadka.html

  • Yasya

   Rozumiesz, jeśli nadal tak siedzisz, ponieważ nie ma nikogo, z kim można by zostawić dzieci, to absolutnie nie jest to możliwe. Zrobisz się tylko gorszy! /posle-rodov/vosstanovlenie/zaryadka.html Sam wiesz, jak miałeś poród, jak wciąż jesteś udręczony i cierpi. Tak więc nie powinno być, szukać wyjścia! Masz dwoje pięknych dzieci, które potrzebują zdrowej matki! Połóż się w szpitalu! /posle-rodov/oslozhneniya/sokrashhaetsya-matka.html
   /posle-rodov/vosstanovlenie/chistka.html

  • Marina

   Zabierz dzieci ze sobą / zatrudnij nianię / zostaw swoją dziewczynę / daj jej mężowi, aby z nim pracował. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, idź do szpitala. Jesteś matką i musisz chronić swoje zdrowie. A jeśli się pogorszy? Widzisz, wszystkie te problemy mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, na przykład, do niepełnosprawności lub śmierci. Nie podejmuj ryzyka, nie decyduj o czymś z dziećmi i idź do szpitala. Lub zapytaj swojego lekarza, czy możesz być leczony w szpitalu dziennym?

 9. Xenia

  Co lekarz powiedział ci, kiedy się wymeldowałeś? Czy odczuwasz ból podczas odpoczynku, chodzenia lub wizyty w toalecie? Jaka była waga płodu? Jak widać, kilka pytań. Skontaktuj się ze swoim ginekologiem. Mam nadzieję, że uczono cię ćwiczeń Kegla - pomagają one w bólu poporodowym w kroczu. Czytaj / posle-rodov / vosstanovlenie

 10. Anya

  Cześć! U mnie pierwsze dziecko i ja urodziłyśmy (bez noży). Ale po urodzeniu mnie zostały wypisane 3 świece i kupiłem tylko jedną (Ketonal). A teraz mam 3 tygodnie po porodzie, ale wciąż jest ból.

  Powiedz mi, proszę, teraz, jakie świece mam kupić?

  • Nina

   Anya, cześć! Aby odpowiedzieć na pytanie Wavsha, trzeba znać przynajmniej charakter bolesnych kłopotów. Najprawdopodobniej rozpocząłeś proces zapalny po porodzie w okolicy miednicy. Nie ciągnij, idź do ginekologa, aż stanie się gorzej i nie ma jeszcze temperatury. Przeczytaj dla siebie / posle-rodov / oslozhneniya
   /posle-rodov/oslozhneniya/oslozhneniya-posle-rodov.html
   /posle-rodov/vosstanovlenie/zaryadka.html

   • Jeanne

    Zgadzam się z poprzednimi odpowiedziami. Po 3 tygodniach bólu po porodzie nie powinno ci to przeszkadzać. Nie ma sensu pić świeczek. Twój stan jest niebezpieczny, ponieważ ból może być oznaką rozwoju zapalenia macicy lub przydatków. Czy masz mięśnie krocza? W każdym przypadku musisz złożyć wszystkie skargi do lekarza, a on już określi przyczynę. Świece anestetyczne nie będą cię leczyć, ale mogą jedynie "naoliwiać" obraz choroby. Nie ryzykuj swojego zdrowia, odwiedź ginekologa.

  • Światło

   Trudno zrozumieć, o jaki rodzaj bólu się martwisz? Ale macica z takim bólem nie powinna zostać zmniejszona. Zakładam, że prawdopodobnie jesteś pod wpływem stanu zapalnego. proces w małym. miednica. Bez konsultacji jest niezbędna. Aby wykonać badanie ultrasonograficzne, konieczna jest kontrola. Lekarz powinien poczuć macicę. Przeczytaj:
   /posle-rodov/oslozhneniya/oslozhneniya-posle-rodov.html
   /beremennost/slozhnosti/bolit-spina.html
   /posle-rodov/vosstanovlenie/bandazh.html

 11. Sen

  Julia! Proszę określić rozmiar macicy, jeśli nie jest to dla ciebie trudne, które zostały uzyskane przez USG. I grubość jamy macicy. Może nie wszystko jest takie smutne. Nawiasem mówiąc, przyczyny wzrostu rozmiaru macicy nie są tak małe, niekoniecznie są to konsekwencje poporodowe. O następnej ciąży. Uważa się, że po cięciu cesarskim początek ciąży powinien nastąpić nie wcześniej niż dwa lata po operacji. Ma to zapewnić, że blizny na macicy są zamożne i nie stanowią zagrożenia dla rozwoju ciąży.
  Teraz o erozji szyi to zupełnie inna historia, ale nie mniej ważna. Konieczne jest wykonanie kolposkopii, a także przeprowadzenie rozmazu w nietypowych komórkach, a następnie podjęcie decyzji o dalszych taktykach zarządzania: zachowawczym lub operacyjnym leczeniu erozji. Skonsultuj się z ginekologiem.

 12. Nina

  Potrzebujesz terapii lekarskiej, aby stymulować skurczową aktywność mięśni. To dziwne, że do tej pory nie wyznaczono cię do niczego. Radzę ci poważnie porozmawiać o tym z lekarzem. / rody / kesarevo /posle-rodov/vosstanovlenie/vosstanovlenie-posle-kesareva-secheniya.html /posle-rodov/vosstanovlenie/seks-posle-kesareva-secheniya.html

 13. Julia

  Tu na mnie, jakie kłopoty.

  Syn urodził się w 2014 roku 16 października. Dziecko urodziło się z wagą 5142 kg i 57 cm, prawdziwą dumą papieża. Miałem do Cezara, ponieważ nie mógł urodzić się z oczywistych powodów. Karmienie piersią 1 rok 7 miesięcy.

  Pierwsza miesiączka miała miejsce 6 miesięcy po porodzie. Ale cykl jest wciąż niestabilny. Obejmuje to bardzo dużo, a następnie generalnie jako absolutorium.

  Jeden z tych dni poszedł do lekarza. Więcej, aby przetrwać i czekać na poprawę, nie ma siły. Okazało się, że macica jest bardzo duża, że ​​się nie kurczy. Wyznaczono lub mianowano USA. Bardzo zmartwiony. Ponadto bardzo duża erozja.

  Zrobiłem lub zrobiłem ostatni raz w Stanach Zjednoczonych 9 miesięcy po sortowaniu lub pracach. Wszystko było normalne. A lekarz, który odwiedziłem, mówi, że nie może być.

  Kogo wierzyć? Po co czekać? Chcemy kolejnej córki. Ale jak szybko to będzie możliwe, nie wiadomo.

  Mam dwóch chłopców. Starszy (10 lat) rodził bez problemów o wadze 4165 kg i 56 cm.

  • Yasya

   Wiele porodów nie jest takich, jak by sobie życzyły. I wiele kobiet później cierpi po porodzie dla kobiet. Aby tego uniknąć, trzeba było zrobić małą siłownię, przejść do procedury./ posle-rodov / vosstanovlenie Byłem bardzo zaskoczony, że początkowo powiedziano ci, że wszystko jest w porządku ... Może lekarz popełnił błąd ... Wszystko to można naprawić, po prostu musisz przejść mały kurs gimnastyczny.

  • Światło

   Po porodzie musisz wykonywać ćwiczenia, masować macicę i nosić sutek. bandaż. W niektórych przypadkach pałeczki oksytacyny. Musisz teraz zrobić spets.uprazhneniya i założyć bandaż, i chociaż macica nie w pełni się regeneruje, ale możesz poprawić swój stan. Przeczytaj:
   / posle-rodov / vosstanovlenie
   /posle-rodov/vosstanovlenie/bandazh.html
   /posle-rodov/oslozhneniya/poslerodovoe-krovotechenie.html

 14. Svetlana

  Choć jestem zdrowa i ciąża przebiegała bez problemów, ale problemy z skurcz macicy zaczął natychmiast po wyciągnął dziecięce (cesarskiego cięcia) Płyty te są macica nie reaguje na to, co jest w środku nie jest już dzieckiem, a nie spadła nawet nieznacznie chut.Stali zrobić jedną iniekcję bezpośrednio do macicy i innych dożylnie, a dopiero potem zaczęła sokraschatsya.Na trzeci dzień po urodzeniu podczas badania, lekarz powiedział jeszcze, że macica nie kurczyć, i znowu mnie w ciągu 4 dni od złożenia ex ukoly.Po USG wykazało, że wszystkie czysty w łonie matki i nic zbędnego o nie ostalos.I po opuszczeniu umów macicy bardzo medlenno.Vrachi powiedział, że powikłania po IVF, ponieważ mamy złe nasienie męża i musiała zrobić Eko.Vozmozhno z wielu leków hormonalnych i innych macica tak otreagirovala.A druga ciąża była naturalna droga i brak problemów z redukcją nie było.

 15. Ludmiła

  Spirala może zostać włożona dopiero po porodzie, jeśli minie sześć tygodni. A ty, który od razu zestawiłeś? Może lekarz nie jest kompetentny. Polecam skierować do innego. Prawdopodobnie spirala nie jest poprawnie zainstalowana, dlatego też stanowi naruszenie.

 16. Yuliya Igorevna

  Fakt, że miesiączka trwa dłużej niż zwykle, jest normalna. Oczywiście nie pójdą do ciebie co miesiąc przez dziesięć dni, ale dwa dni dłużej niż wcześniej. A jeśli masz małe plamienie w środku cyklu, to jest okazja, aby skonsultować się z lekarzem i być zbadane. Aby zidentyfikować przyczynę takiego stanu rzeczy i wykluczyć zagrożenia dla zdrowia.

 17. anastasia

  Cześć, Publikuję spiralę narodzin! w zeszłym miesiącu mężczyźni chodzili przez 10 dni! a teraz jest rozmazany (co miesiąc)?

  • Eugene

   Po pierwsze, spiralę można zainstalować nie wcześniej niż pięć do sześciu miesięcy po dostawie /posle-rodov/vosstanovlenie/polovaya-zhizn-posle-rodov.html (!). Po drugie, po założeniu spirali podczas menstruacji z pewnością wydłuży, a biorąc pod uwagę, że dla każdej kobiety jest osobą fizyczną, jeżeli ciąża aż było 6-7 dni, ze spirali można łatwo dostać 8-10 dni menstruirovaniya. Możliwe są również wyładowania (takie jak rozmazywanie) w okresie międzymiesiączkowym.
   Jeśli nie ma dyskomfortu i bólu, możesz odczekać dwa do trzech miesięcy, aż wszystko się uspokoi. W rutynowej kolejności lekarze muszą odwiedzić, aby przyjrzeć się temu w fotelu - czy wszystko w porządku?
   Więcej informacji o odzyskiwaniu po dostawie można przeczytać tutaj / posle-rodov / vosstanovlenie

  • Olga

   Nie wiem, kto ma co, ale moja spirala zapuściła korzenie na kilka miesięcy. Ponadto, rozmaz, to obficie minęło, potem jak wszystko jest ustawione, jest obecnie stosunkowo normalnie aż tydzień dokładnie iść miesięcznie. Ale zwinąłem się i nie spodziewałem się niczego więcej). Więc poczekaj, może za miesiąc lub dwa, wszystko będzie dobrze.

Dziękuję Twój komentarz pojawi się po weryfikacji.
Dodaj komentarz

Najgorętsze dyskusje
Czy ciąża jest możliwa po aborcji medycznej?
Dzień dobry. Chcę opowiedzieć o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po pójściu do lekarza, lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku ...
Pierwsze objawy ciąży przed opóźnieniem miesiączki
Mam 7 tydzień. Dla mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło się 9 lat temu. Od pierwszych oznak ciąży przed opóźnieniem można nazwać: gwałtowny spadek ...
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: jakie jest prawdopodobieństwo?
Cześć, proszę, proszę. Po certyfikacie lub akcie seksualnym mój partner u mnie skończył i gdzie w godzinę wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
Czy można palić kobiety w ciąży? Czy trzeba rzucać?
Dobra pora dnia! Dziewczyny Ooi, tydzień temu dowiedziałem się, że jestem w ciąży, to był szok, ponieważ mój mąż i ja próbowaliśmy dostać pół roku i naprawdę chcemy ...