Ile szwów leczy się po porodzie i jak je łeczyć?

Więcej Informacji na pewno chodziło o Tego, Jak sprawić, by drżeniem i strachem. Przecież Nikt nie nie wie dokladnie, KIEDY przyjdą, JAK I KIEDY SIĘ pójdą skończą. I bez wzgledu na to, JAK przygotowuje SIĘ zrobić Tego kobietą, Początek porodu wciąż JEST niespodzianka.

Długie Walki, PRÓBY I na pewno Dziecko na rękach.

...

Spis treści:

Szczęście, obejmując kobiete, Nie Moze Być wyrażone słowami, cały Bol, WSZYSTKIE bole doświadczone zaledwie kilka minut Temu, SA zapomniane. Ale ABY Bezpiecznie trzymać Dziecko w ramionach, bedziesz Musiał Trochę popracować i cierpieć.

      
Cały nieprzyjemny, bolesny i Długim Czasie Mój Pierwszy okres porodu, KIEDY szyjka macicy zostanie Wydarzenie. Ale druga - Narodziny Dziecka - do Kwestią Minut, ktora moze, nacięcie Lub (gorsze) pęknięcie krocza.Niektóre Kobiety stawiają opor, JAK TYLKO potrafią: niechętnie, A krzyczą nawet. Ale musisz Też, ZE JEST TA manipulacja czasami gotowa.

Poród Moze Być Wąski dla dziecka, A jeśli lekarz ISC NIE obciął, Samo SIĘ zrobi. Wtedy do bedzie pęknięcie z podartymi krawędziami o nieregularnym kształcieI uszy zrobić bedzie DOSC Trudne, Nie wspominając juz O Tym, Ze bedzie leczył długo i boleśnie.

Ale nacięcie Wykonane skalpelem, gładkie i dokładne, Wiec TYLKO kilka szwom Trafic krawędzie. Taki szew Szybko SIĘ zagoi i nie nie spowoduje zadných szczególnych Problemów, jeśli zostanie odpowiednio potraktowany i przetworzony.

Szwy zewnetrzne (zewnetrzne) i wewnętrzne po, porodzie

Szwy wewnętrzne nałożone na pęknięte szyjki macicy i pochwy ŚCIANY. Więcej PO Tym, co zobaczysz KIEDY szycie Kobiety w Czasie porodu niczego nie nie odczuwa.

ALE KIEDY kompleks Szwy SA NA pochwie, JEST zrobić Całkiem namacalne, wiec otrzymasz miejscowe znieczulenie, Szwy wewnętrzne SA wykonywane przez samozwijające SIĘ nici, Które Nie wymagają dodatkowej pielęgnacji i usuwania Stawów.

Szwy zewnętrzne po porodzieCzy zewnętrznych szwów nosic Szwy na kroczu, a to troche bardziej skomplikowane. Kobietą drzeć moze sie, A Szwy NA łzach Goja SIĘ dłużej.

Jednak głównie lekarze Maja Czas na Wykonanie gładkiego (I Absolutnie bezbolesnego) nacięcia W SAMYM odbytu. Nałożenie szwów w Tyma miejscu budowy Budowy JEST Trochę bolesne, dlatego wykonuje SIĘ miejscowe znieczulenie.

Szwy nA kroczu po urodzeniu Dziecka powinny Być monitorowane szczególnie, ponieważ JEST do MIEJSCE, W ktorým Nie mozna umieścić sterylnego bandaża, w Szwy dotykają Środowiska zewnętrznego i Moga łatwo ulec zapaleniu.

Samo-pochłaniające Szwy

Ostatnio Randki Randki Szwy nakładają SIĘ na Siebie za Pomocą samounicujących SIĘ nici, JEST Bardzo wygodne: nie trzeba Ich Już usuwać i już Po 7-10 dni Nie pozostanie po Nich nawet sobie ślad.

Jedyna rzeczą, ktora KOBIETA Moze zauważyć, JEST Kawałek nici LUB guzka na uszczelce. Nie bój SIĘ, no wiesz, te resztki nici oznaczają, ZE Szwy Prawie ustąpiły. Miesiąc późniejsz O Tym przekonany w protezie lekarskim.

Kąpiel dla kobiet w ciążyCzy to są obrączki kąpiel Dla kobiet w ciąży Kobiety LUB nie, dowiesz SIĘ W TYM artykule.

zrobić kalendarz. C).

      

Roznosząmy kilka funkcji

Ściegi po dostawieABY Szwy Szybko SIĘ zagoiły i nie nie uległy stanom zapalnym, muszą Być odpowiednio zadbane. Szwy wewnętrzne W normalnych warunkach W Szwecji NIE przetwarzane, Które SA Jałowe przepuszczalnego włókna. JEST ZA Dużo Dużo Higieny.

Ale jeśli wewnętrzne Szwy stana SIĘ zaognione LUB ściśnięte, A następnie użyj tamponów z lewomycolem LUB innymi maściami przeciwzapalnymi.

Szczególna ostrożność JEST wymagana Poza szwem, Powinny Być przetwarzane 2 razy dziennie, Robi pielęgniarka w Szpitalu położniczym.

Po Pierwsze, Szwy SA traktowane nadtlenkiem wodoru, Ą następnie z zielenią LUB jodem. Oprócz Tego wykonywane SA Zabiegi fizjoterapii, Które promują wczesne gojenie.

Za Nami KOBIETA W Trakcie porodu CO2 Godziny, change podpaskę higieniczną, W szpitalach sterylnych jednorazowych majtek. PROSZĘ ISC Myć co najmniej 2 razy dziennie ja po prostu czynności wypróżniania (I zrobić na długo po, wypisaniu). Po umyciu (nadmanganian potasu) Szwy należy delikatnie przetrzeć ręcznikiem, Ale w żadnym wypadku nie nie należy Ich pocierać, ą następnie traktować je nadtlenkiem, ą następnie zielenią LUB jodem.

KOBIETA ZAWSZE rodzi WIELE Problemów po porodzie. I PROBLEMY ZE szwami - TYLKO jaka chwila. Ale wierz mi, Słodko węsząc na rękach Zdrowego DZIECKA, wykupi Randki Trudy i sprawi, Ze zapomnisz O Wszystkich trudnościach związanych Ż porodem.

WIELE Kobiet, Które Pierwszy Raz spotkały Szwy po porodzie, Nie wie, Jak zachowywać tak SIĘ, ABY Szwy SIĘ Nie rozdzielił.

Najważniejszą rzeczą JEST KOBIETA W porodzie ZE szwami Nie siadaj przez 7-10 dni W Takım przypadku. Oznacza zrobić, ZE jedzenie, Karmienie Dziecka, przewijanie i wykonywanie innych czynności moze odbywać SIĘ TYLKO w pozycji leżącej Lub stojącej.

Na początku Trudno bedzie SIĘ zrobić Tego przyzwyczaić i przez cały Czas Bedziesz mial Chęć usiąść. Ważne JEST, ABY NIE popełniać takiej głupoty, w przeciwnym razie Szwy SIE rozproszą.


Kiedyś bylo Dużo łatwiej, bo dzieciak przyniósł TYLKO na Karmienie i podjęte na Raz, wiec nowa mama moze odpocząć, przyzwyczaić SIĘ zrobić swojej Nowej pozycji. Nowe Matek z szwów ogólnie zakazanych wstać niepotrzebnie, wiec Szwy rany po porodzie JEST znacznie szybsze.

Ale Teraz, ZE JEST doprowadzana Dziecko zrobić Pierwszego Dnia I wyszedł do Z Matka zrobić Czasu wypisania, Reszta ŁÓŻKO JEST DOSC Trudne Bo trzeba wstać i przewijania Dziecko, zmyć, karmić.Cóż, JAK NIE mozesz zapomnieć í Nie siadać Z przyzwyczajenia?

Pamiętaj: Siadaj bedzie możliwe Nie wcześniej niz 10 dni (od I do zakładając, Ze Szwy beda leczyć dobrze, Nie powodując powikłań), A TYLKO następnie na twardym krześle OP kolejnych 10 dni - na miękkim krześle, Łóżko LUB SOFE.

Jak KOBIETA JEST zwolniony w porodzie przez 5-7 dni, Podróż do domu Nie bedzie Bardzo dogodna, W przypadku konieczności MRS w pozycji półleżącecej, Ostrzeż swoich krewnych Z Góry, Ze Tylko JEDEN pasażer moze jechać z Toba w samochodzie, ponieważ bedziesz potrzebować więcej MIEJSCA.

JEST Jeszcze coś: W jednym tygodniu PO szyciu, musisz isc zrobić toalety "na ogół", Najlepiej JEST zrobić lewatywę Przy pierwszych przyjemnościach, inaczej napięcie mięśni miednicy rowniez moze sie rozdzielić.

Kozłek lekarski w czasie ciążyChce Nasz Artykuł: "Kozłek lekarski w Czasie ciąży: dawkowanie, Instrukcje i więcej”.

tutaj mówili o problemach mój wczesnych stadiach ciąży.

NA naszej Stronie / wciąż WIELE interesuje i szkła Informacji.

Co jeśli ...

Szwy SIĘ rozsunęły

Co się stanie, jeśli szwy się rozejdą?Jeżeli Szwy SA Nadal wspólnym, Ważne, ABY Szybko ustalić.

Szwy wewnętrzne rozchodzą SIĘ W wyjątkowych przypadkach wjątkowokowo, Po prostu nie nie mozna Tego wykrycią samodzielnie. Mozna by zrobić TYLKO podczas Badania. TAKIE Szwy z regul Już SIĘ Nie dotkją.

Najczęściej Dzieje SIĘ tak z zewnętrznymi szwami w kroczu, Ostre Ruchy, niewłaściwa czynność wypróżniania LUB, jeśli KOBIETA usiadła, Moga STAC SIĘ Przyczyna rozpadu Tych szwów.

Jeśli tak SIĘ Dzieje SIĘ z dzieckiem po urodzeniu powtarzane Szwy SA stosowane, Kolejna rozmowa, jeśli Brzegi rany zagoją SIĘ, A rozchodzą sie Szwy. Następnie lekarz decyduje o ponownym zszyciu.

Jeśli JEST TYLKO kilka szwów NA í Nie ma zagrożenia Życia, Szwy Moga pozostać TAKIE, Jakie SA. Ale zdarza SIĘ rowniez, Ze szew całkowicie zniknął. Tak Brzegi rany wycina SIĘ, A Szwy ponownie nakłada.

Podczas gdy kobietą żart wagowo Szpitalu, doctor bada się codziennieJeżeli odkryje, ZE Szwy rozpocznieją SIĘ rozchodzić, podejmie dzialanie. Ale jeśli Młoda matka po wypisaniu wydaje SIĘ, ZE Szwy SIĘ rozdzieliły í musisz natychmiast udać sie zrobić konsultacji Dla kobiet, Gdzie ginekolog po badaniu Powie Współpracy Robic.

Szwy bola

      
Szwy po porodzie Moze zranić Pierwsze kilka dni, wtedy ból Musi Minac. Szwy wewnętrzne Goja SIĘ znacznie Szybciej, A ból ​​odczuwany JEST slabo, przechodząc przez kilka dni w ogóle. Ale zewnetrzne Szwy Moga Nadal niepokoić przez Długi Czas, jeśli nie nie zastosujesz SIĘ zrobić reżimu.

Bolesne odczucia podczas PRÓBY siedzenia SA Całkiem Naturalne, ale jeśli ból pojawia SIĘ W spokojnym powyżej tygodnia, moze przez Protokół sygnalizować zapalny.

Dlatego Konieczne JEST, ABY Nie cierpieć Bolu, ale skonsultować SIĘ z lekarzem, Jeśli do SIĘ W Czasie, zapalenie mozna łatwo wyeliminować, ale jeśli dokręcić Stawy jątrzyć i Być traktowany byłby Długi i żmudny.

KIEDY przeznaczenie szwów?

Następnie przetwarzać szwy po sortowaniuSytuacja żartem bardziej skomplikowana w przypadku zwykłych szwów, Które należy usunąć. Mozna by zrobić TYLKO po wyleczeniu prowadził. W stronę sytuacji Dzieje SIĘ, aby w 6-7 dniu.

ALE jeśli bylo zapalenie Stawów LUB szwów po porodzie Fester, opóźnione gojenie JEST i mozna Mieć zrobić czynienia Z procesem zapalnym, A dopiero potem zdjąć Szwy.

KIEDY ściegi nadaje się po dostawie? Wszystko To Jest przymane indywidualnie, Przed wypisaniem ZE Szpitala KOBIETA JEST Badana przez Lekarza i, jeśli Wszystko Jest w porządku, usuwane Szwy SA (Proces dowcip praktycznie bezbolesny). Jeśli JEST za wcześnie, lekarz poinformuje Cie, KIEDY musisz przejść Czy Badania podczas konsultacji.

Sztuczne efekty porodoweSztuczny poród: pochodnie, Warunki i przyczyny. Sie dowiesz O Tym W TYM artyku.

tutaj sie dowiesz, CZY mozesz pić piwo w Czasie.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jak ulepszyć Artykuł?

CZY chcesz zaproponować publikacje zdjęć na Dziesięć Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 81
 1. Svetlana

  Zapalone i silnie ranione szew poporodowy urodziło 5 lat temu. Co masz zrobić?

 2. Lyudka

  Podarłem SIĘ I zostałem zszyty.W czwartym dniu nastąpił świąd wgniecenia na wargach sromowych. Czytałem w internecie, ZE SA mężczyzna pęknięcia, podczas czyszczenia schipet napędu Jako Zera NA skórze. Zmywa SIĘ rumianek i rozmazuję tak Samo Jak moje sutki. Swę rekreacyjne ustępuje, ALE JEST okropne. Jestem senny z rumiankiem, gdy wszyscy wyglądają Jak toaleta, ja pocieram SIĘ Trzy razy dziennie. CZY są jakieś inne OPCJE, Które Moga ci pomoc?
  Czy mi sie podzieli, Artykuł mowi "nie siadaj po, szyciu". NA innym kontynencie Nie ma zakazu siedzenia, wykorzystując jedynie kilka osob. Szew został potraktowany specjalnymi sterylnymi serwetkami, Które zostały podane zrobić Szpitali. Zostałem zwolniony ZE Szpitala w ciągu Jednego Dnia í pojechałem Bezpiecznie zrobić domu na grzbiecie. Mysle, ZE wARTo sprawdzić dane, moze informacje W Już SA nieaktualne.

 3. Xenia

  Witam, po Pierwsze narodziny złamane, Szwy, Wszystko bylo w porządku, ale Teraz mam Znowu w ciąży, Kontroli okazało SIE, ZE szew Zlámal, lekarz NIC NIE powiedział, ani w jaki sposób obsłużyć TYLKO Nic Nie Robić, Kolorado Robić

 4. Mediolan

  Dobry wieczór! Na Mnie tutaj Projekt Projekt na Czym Problemu polega, urodziłam 29 marca 2016. Teraz wydaje sie mi, Ze szew po prostu Zlámal podczas stosunku Boli, Nie duzo, ciemnym piwem JEST nieprzyjemne, zrób Lekarza Jeszcze MRS Nie działa, Dziecko NIE JEST jednym opuścić. Chcialbym wiedziec, JAK dokladnie wiedziec, jaka JEST norma? Moze Jakieś ZDJĘCIA CZY coś innego? Z góry dzieki.

  • Katarzyna

   Drogi Mediolan, tutaj naprawde nie nie mozesz SIĘ doczekać, by uprawiać Seks. Cóż, poczekaj, AZ Wszystko zostanie tam wyleczone i nic nie nie bedzie bolało. Oczywiscie, wszyscy możecie ponownie zerwać, jeśli nie nie nie nie wyleczyliście SIĘ, A takze przyjęliście stosunek seksualny. Idź do Lekarza. Zostaw Dziecko na Ojca w sobomie zrobić Lekarza. W każdym razie konieczne JEST poddanie SIE badaniu ginekologa PO porodzie, zart SIE konieczne.

  • Marina

   Aby się ona NIE JEST Norma, gdy szew SIE rozdzielił. Zabierz Dziecko ZE SOBA, wiec jeśli nie nie Masz kogoś, z kim mozesz Wyjść i Nadal chodzić zrobić Lekarza. Liczba Nie zrujnuj Zdrowia. Jestes matka i jestes bardziej odpowiedzialny za Dziecko.

 5. Ładna

  Dobranoc Wszystkim! I prawdopodobnie NIE bedzie pierwszym, ktory Powie, Ze najbardziej przystępny i Wygodny sposób sprząta mydło, Niektórych SA dla gojenia prowadził i szwów, słabym roztworze nadmanganianu potasu, moja położna w Szpitalu powinni umyć meromestinom. Tylko Dziewczyny, zwłaszcza te, Które rodziły po Raz Pierwszy, Nie próbują niczego dotykać, dotykać ... Wszystko bedzie dobrze! Uwaga codziennej Higieny))) Powodzenie!

 6. Burne

  Witam, mam Pytanie, urodziłam 3 miesiące Temu ja miałem łzy i nacinaniu krocza, ale Szwy SA oddzielone, CZY Moga Być z powrotem zrobić Szycia?

  • Irina

   Teraz Wszystko Jest Możliwe, Tym bardziej, ZE NIE dam CI aparacie Tego. Poproś Lekarza ginekologa o poradę, A ona przekaże CI zalecenie i przejdziesz tE procedury. W ogóle, KIEDY Badano, ginekolog powiedział CI COS, co spowodowało, Ze Twoje Szwy zniknęły LUB coś innego? Wampiry filmu JEJ telefon? Moze do INNA OPCJA, Która oferuje

  • Marina

   Oczywiscie mozesz isc zrobić ginekologa i zostaniesz Wysłany Tam, Gdzie Moga ABY zrobić. Nie martw SIĘ, Teraz Wszystko jest naprawione. Powodzenia!

 7. Christina

  Otwór powitalny łatwo bez rozdzierania, ale Nagle położnik szwów lekarz zdecydował, ZE konieczne bylo zmyć mydło zrobić wyschnięcia. W wyniku Tego, Szwy Nie Să usuwane po upływie 2 tygodni, zgodnie ż planem, A PO 4 dniach i kauteryzacji nadmanganianu potasu .i 3 tygodnie JEST RAN Które NIE goić. Pomoc Zrozumieć, Dlaczego Szyja, jeśli nie ma przerw? Dla Mnie W Tej sprawie Nikt nie nie odpowiada na Co mnie w ogóle ja Dlaczego JA uszyli ..

  • Katia

   No cóż, Mamy szpital, oni oczyszczają Wszystkich bez ultradźwięków, ABY tutaj stawiasz Szwy Nie wiadomo, Dlaczego. Mozesz Ich pozwać. I potraktuj TE Rane miramistinem Lub chlorheksydyną, ABY NIE zapaść wagowo stan zapalny. Najważniejsze JEST przestrzeganie zasad Higieny, ABY Wszystko bylo Jak% Czyste Czyste.

  • Marina

   No cóż, Mamy szpital, oni oczyszczają Wszystkich bez ultradźwięków, ABY tutaj stawiasz Szwy Nie wiadomo, Dlaczego. Mozesz Ich pozwać. I potraktuj TE Rane miramistinem Lub chlorheksydyną, ABY NIE zapaść wagowo stan zapalny. Najważniejsze JEST przestrzeganie zasad Higieny, ABY Wszystko bylo Jak% Czyste Czyste.

 8. ja

  U Mnie Dzieci Pierwsze Drugie 4 kg, 4,5 kg Ż OBU zrobiło nacięcie. W ekstrakcie powiedziały LUB powiedziały W Czasie Dnia, Ze Niektórych razy zostaną zmyte przez Ekonomiczne mydło i posmarować maść lewomekolem. Szew Szybko SIĘ zagoił i nie bylo zadných Problemów. Na Drugi Dzień czeka na trzecim Uprawniona, MAM Nadzieje, oczywiscie, Ze Nie Musi byc cięte, ale prawdopodobnie nie nie moze uciec (Dziecko ponownie Krupnyakov). Domowe mydło wysusza szew, A leczy levomecol.

  • Daria

   Levomekolem Ile dni trzeba posmarować? Pięć dni rozmazałem, JA SIĘ zatrzymałem, lekarz zdawał SIĘ mówić kilka Słów

  • Daria

   Levomekolem Ile dni trzeba posmarować? Pięć dni rozmazałem, JA SIĘ zatrzymałem, lekarz zdawał SIĘ mówić kilka Słów

  • Elena

   Dzieki, próbuję.

 9. Elena

  Witam, wczoraj zwolniony ZE Szpitala, powiedziano mi, ABY NIE siedzieć przez 21 dni, istnieje Szwy zewnetrzne, w Szpitalu Byli traktowani z pielęgniarka, podczas gdy w domu zrobić PROCEDURA dla MNIE BARDZO Trudne zrobić przeprowadzenia.Pierwsze narodziny, Nie Bardzo rozumiem, Gdzie Sa Szwy, po prostu czuję SIĘ niekomfortowo. CZY mozna po prostu umyć coś?

  • Irina

   Witam Elena, ja został wypisany ZE Szpitala ja tu z Szwy zewnetrzne nic specjalnego ramienne uchwyt. Najważniejsze JEST częstsze mycie SIĘ. Co Dwie Godziny chodziłem prosto zrobić Łazienkach. Nie martw SIĘ Szybko. Umyć mydło dla dziecka przez zakładkę. Jednorazowo Z. woda po Raz Drugi z mydłem. Zdrowie dla Ciebie i produktu Dziecka.

   • Elena

    Dziękuję)) zmywane często, Szwy uzdrawiane, Wszystko w porządku.

  • Marina

   Lepiej byłoby zapytać Lekarzy, Jak się umyć, pozwolić im pokazać mężów i wyjaśnić. Ty, W Tym Czasie SAMYM, Wszystko powinno Być Jasne. Idź do EKRANU LCD zrobić ginekologa i zapytaj, JAK SIE musisz umyć jestem współwłaścicielem? Mysle, ZE wytłumaczę.

  • Lilya

   Dzień dobry! Nie trzeba TYLKO SIĘ myc, ALE JEST ABY rowniez konieczne. CZY rumianek, słaby roztwór nadmanganianu potasu. W procesie Przetwarzania Mozesz pomoc Swojemu mężowi. Mozesz zastosować chlorheksydynę w miejscu budowy Budowy, w ktorým odczuwasz dyskomfort. Odpowiedni JEST rowniez nadtlenek wodoru. Wszystko należy zrobić, ABY PO każdej Podróży zrobić toalety.

 10. Tatiana

  Cześć. W ciągu kilku łac PO rodzajach LUB trudach U Mnie okresowo pojawiają SIĘ zewnetrzne Szwy krocza. Poszedłem zrobić ginekologa, powiedzieli, ZE Wszystko Jest w porządku. Jestem z Małego miasteczka, lekarze szytą Szwy "Jak gdyby". I NIKT nie nie moze mi pomoc Wien. Czasem nawet bolesne JEST chodzenie z Ich powodu, Nie mówiąc o życiu intymnym. Co masz zrobić?

  • Tatiana

   Cześć Tatyana, musisz isc zrobić innego Lekarza, najpierw zrobić ginekologa. Pozwól ul przeprowadzić badanie i idź, gdy Masz dokladnie na zapalenie, Które Nie pozwala chodzić. Oczywiscie, Nie mozna Tego zostawić. Cóż, mam Nadzieje, Ze Jestes wykwalifikowanym lekarzem, ale ZAWSZE mozesz cieszyć SIĘ życiem.

  • Marina

   ABY zwrócić SIĘ zrobić innego Lekarza. Jeśli istnieje ujednolicona polityka OMS, mozesz zostać przyjęta zrobić innego Szpitala. Poproś o poradę W miejskim Szpitalu, zaakceptuj i powiedz, CO Robić. W każdym razie JEST zrobić bałagan, Ze TAKIE PROBLEMY.

  • Marousia

   Dzień dobry! Jeśli minęło kilka lat, Szwy powinny zostać usunięte dawno temu, o blizny Teraz SA. Najprawdopodobniej Szwy początkowo zostały umieszczone niepoprawnie, A Teraz Bardzo Duże blizny, Które ocierają SIĘ O Siebie i po prostu ocierają SIĘ o skórę. Niestety, Nie usuwasz Ich samemu, możliwa korekcja chirurgiczna JEST LUB laserowa. Odwiedź innego ginekologa, bardziej kompetentnego.

  • Marina

   Dzień dobry! Współpracownika zrobić Lub zrobić po konsultacji WEWNĘTRZNEJ mozna coś powiedzieć LUB doradzić. Musisz sprawdzić Szwy. jeśli procedury nie nie SA w powyżej tygodnia pomoc, A następnie spróbuj rozwiązać LUB INNA OPCJE. ALE na Początek - wyjazd zrobić Dobrego, doświadczonego specjalisty i pełna inspekcja. Ogólnie Rzecz biorąc, jeśli niedawno rodziłeś, JEST na częste zjawisko. ABY bedzie Pół Roku I Wszystko bedzie znormalizowane.

 11. Kerma

  Podczas porodu stwierdzono nacięcie krocza i zastosowano Szwy wewnętrzne i zewnetrzne. Piątego Dnia wystartowali. Wedlug położnej Wszystko pozbyła SIĘ. Widze, Ze niebieska lina wystaje, żart Zapach nieprzyjemny. CZY na zapalenie SIE DZIEJE? CZY PO prostu zajmuję SIĘ roztworem nadmanganianu potasu LUB rumianku?

  • Marina

   Najwyraźniej Nie wszyscy wystartowali. Szybko zwróć SIĘ zrobić ginekologa, Ona Cie skieruje, Powie CI co masz Robic. Szew jątrzyć, należy przejść usunąć, takich Proces JAK rumianku JEST bezużyteczny, najpierw je zdobyć, A następnie przetwarzane i miramistin, mysle, ZE będzie lepiej. Ale potem Znowu, lekarz wyznaczy.

  • Anna

   Dzień dobry! Powinieneś pójść na badanie ginekologiczne i wziąć wymaz. Nie mozna całkowicie usunąć zewnętrznych szwów. Szwy wewnętrzne SA zazwyczaj samochłonne, ale nie nie powinny wystawać SIĘ. Oczywiscie mozesz SIĘ umyć, ale jeśli Masz wewnętrzne zapalenie, Nie Pomoże ci SIĘ zbytnio. Nie zwlekaj Z wyjazdem zrobić Lekarza, najeżonym konsekwencjami.

  • Linki

   Kerima Nie wydaje SIĘ Być w porządku. Nie powinno Być zapachu, Proces żartem zapalny. Daisy, oczywiscie, Nie boli, ABY Moze Być zmyta, leczy OLEJ Z rokitnika dobrze, a nawet, jeśli zrobić możliwe, spoina powinna Być Sucha Trochę: położyć pod prześcieradło na pieluchy chłonnej rozkroku bez PODKŁADKI, tak leżeć przez okolo 15 minut Wez częściej.
   Ja rozumiem, jestes Teraz z dzieckiem, ALE MIMO zrobić Idź do Lekarza, mozesz isc prosto zrobić Szpitala, zrobić Tego, Który wziął dostawę, powinni CIĘ zbadać i doradzić.

  • Marina

   Dzień dobry! Najprawdopodobniej usunęliście Zwykłe Ściegi i zobaczyliście Kawałek samochłaniającej SIE Nitki. Jeśli Zapach Nie JEST Zbyt dobry, oznacza SIĘ obecność infekcji. Dlatego zaocznie Trudno JEST CI coś doradzić. W końcu Szwy Jeszcze SIĘ Nie zagoiły, wiec Lepiej rozejrzeć SIĘ osobiście. I nie nie zaoferowano ci sprzątania po porodzie, ABY MASZ? Tylko Zapach moze pochodzić Z resztek. Za Temperatura Ciała podążaj, w przypadku JEGO zwiększenia, pilnie zrobić Szpitala. I Nie żartuj, Lepiej idź, upewnij SIĘ, ZE Wszystko Jest w porządku. Dla siebie przeczytaj: /posle-rodov/oslozhneniya/poslerodovoe-krovotechenie.html, /posle-rodov/vosstanovlenie/vnutrennie-shvy.html, /posle-rodov/vosstanovlenie/mesyachnye.html

 12. Ani

  Miałem pęknięcie, Szwy SIĘ rozdzieliły i bylo uzdrawiające. CZY mozesz coś z Tym zrobić? Dorośnij Jakoś?

  • Jeanne

   Nie Mówisz powodów swojego pragnienia. CZY Fakt Dziesięć przynosi fizyczne niedogodności, CZY wygląda nieatrakcyjnie i moralnie cierpi. I Dlaczego zdecydowałeś, ZE nałożone Szwy SIE rozdzieliły? Proces zapalny byl CZY TAK wyrażony? Ale w każdym razie mozna by naprawić. Wykonane z miękkiego plastiku tkanek: wycięto, A krawędzie SA szyte ponownie, wiec ABY byl Czysty i funkcjonalny. W znieczuleniu.

  • Nina

   Ani, cześć. Co przeszkodziło ci natychmiast zwrócić SIĘ zrobić ginekologa? Dlaczego Teraz, KIEDY Wszystko Już SIĘ zagoiło, w końcu sobie przypomniałeś o sobie? Mozesz ja uprawiać, ale Teraz potrzebujesz Operacji. Idź do ginekologii, rozejrzyj SIĘ w fotelu / posle-rodov / vosstanovlenie /posle-rodov/vosstanovlenie/vnutrennie-shvy.html /posle-rodov/vosstanovlenie/polovaya-zhizn.html

  • Katia

   Nie wiem, co bedzie odpowiadać nA Lekarzy, ale powiem CI Tak: trzeba bylo ABY zrobić O WIELE wcześniej, Jak dobrze, Ze Już Czas .. i COS naprawić, trzeba wyciąć je ponownie i ponownie Szyc, ABY rosły w miarę potrzeb. /posle-rodov/oslozhneniya/shvy.html#shvy-razoshlis- Mysle, Ze Tylko w Dziesięć sposób mozesz coś zrobić. /posle-rodov/oslozhneniya/shvy.html
   / Posle rodov / oslozhneniya / shvy.html # samorassasyvayuschiesya-shvy

  • Olya

   I Dlaczego nie poszedłeś zrobić Szpitala, KIEDY Szwy zniknęły, Abys mógł zostać zszyty? Ze W miarę upływu Czasu, A Teraz jestes o niego ı postanowił przypomnieć COS zrobić oo NIM .. nie znam Cała sytuację, idź do Lekarza i niech to wygląda, Ze coś zdecydować.

 13. Balnur

  Ile Czasu dziennie smarować krem ​​lewowolkol?

  • sv2006ys

   Czytaj Instrukcje czynić przygotowania, Gdzie Wszystko Jest Zwykłe napisane. Lepiej Jeszcze, Nie przepisuj sobie leworęcznych, ale zapytaj Lekarza.

 14. Svetlana

  Christina, Szwy SA ZAWSZE urazem zakończeń nerwowych. Potrzeba Czasu, ABY Wszystko wyleczyć. 17 dni do Za malo dla tkanki bliznowatej.Pamiętaj, ABY monitorować stan blizny (Szwy) Nie podnosić ciężarów, Nosič bandaż. Miej cierpliwość, TYLKO Czas moze ci pomoc. Przeczytaj:
  /posle-rodov/vosstanovlenie/polovaya-zhizn.html
  /posle-rodov/vosstanovlenie/vnutrennie-shvy.html
  /posle-rodov/vosstanovlenie/bandazh.html

 15. Christina

  Cześć, Urodziła SIĘ 2 lutego, przeszedł Już 17 dni, Szwy usuwa SIĘ W dniu 9 Lutego, A ciągnąc uczucia utrzymują, wydaje Się, Ze cegła JEST zawieszony, nawet boi SIĘ usiąść! Co masz zrobić?

  • Anya

   najprawdopodobniej Proces MASZ Wyzwolenia

  • Yasya

   generalnie nat.ładunki SA Teraz zabronione! Nie musisz SIĘ Teraz męczyć, ponieważ Szwy Beda Nadal bolały przez Długi Czas .. /posle-rodov/vosstanovlenie/chistka.html
   /posle-rodov/vosstanovlenie/zaryadka.html Nie przejdą za Dwa tygodnie.Ponieważ Jeden Wykonane zostały Wagowo Takım miejscu budowy Budowy, w ktorým Beda przedłużane przez Długiego Czasu. Musisz SIE WSZYSTKO znieść. /posle-rodov/oslozhneniya/sokrashhaetsya-matka.html

  • Marina

   Dzień dobry! Czas Jeszcze nie Minął. Pamiętaj, KIEDY kroisz Palcem, Ile Czasu zrobić Boli Mnie leczy. Następnie szew wewnętrzny, A nawet w wilgotnym Środowisku. Jeśli tkanka wygoiła SIĘ, A Szwy zostały usunięte, Nie oznacza SIĘ, Ze Wszystko SIĘ zagoiło. Całkowicie zniknąć dyskomfort sześciu miesiecy. Ale jeśli TAKIE uczucia utrzymują SIĘ przez półtora miesiąca, musisz udać SIĘ zrobić ginekologa SIE zrobić na pełny etat. PO kolcach Moze tworzyć TAKIE nieprzyjemne bolesne odczucia. Dla siebie przeczytaj: /posle-rodov/vosstanovlenie/mesyachnye.html, /posle-rodov/vosstanovlenie/kompleks-uprazhnenij.html, /posle-rodov/oslozhneniya/shvy.html.

  • Alain

   Dzień dobry, Christina. Nie bylo Jeszcze DOSC Czasu, ABY odczuć nieprzyjemne odczucia z całkowicie zszycia szwów. Skóra Nie JEST Jeszcze w pełni przystosowana í okolo miesiąca, te uczucia Moga pozostać. Nie martw SIĘ I pomyśl, ZE COS Idzie Nie Tak. Po prostu Badz ostrożny, Nie podnoś ciężarów, trzymaj SIĘ łóżka, jeśli SIĘ możliwe.

 16. Tatyana Vitalyevna

  Alokacja Zwykłe kończy SIĘ za kilka dni. Zaparcie SIE zdarzyć PRZED i po porodzie, Szczep Nie moze Być tak, Ze Szwy NIE podzielone, włączyć do diety śliwek JEST Bardzo Pomocne dla zaparcia, jogurt o niskiej zawartości tłuszczu, Które Nie byłyby Duże, A mozna Jeszcze fermentowane pieczone niskiej zawartości tłuszczu i zaparcia Nie bedzie.

 17. Anna

  Urodziła SIĘ 11 Stycznia, nakładają szew na zewnątrz i wciąż JEST wydzielina. Ile Czasu zajmuje wyczyszczenie Wszystkiego w środku? Ponadto, zaparcia dręczą okresowo.

 18. aisalkyn

  U MNIE Prawie Randki Cztery pokłady zewnetrzne Już SIĘ rozproszyły, Czekam na Drugie Dziecko. Mozesz Je przyszyć po dostawie? Mój Mąż Już Nie chce spać ZE MNA I obawiam sie, Ze Nie pójdzie zrobić drugiego.

  • Eva

   Twój Mąż JEST koza! Obawiam po porodzie został wykonany o 09:00 Sceny (bocznych) Randki Szwy rozchylonych rozciągniętej chepez 2 lat urodziła drugiego (aczkolwiek bez Problemów) 7 lat zajęło ı Meža”JAK Reszta NIE byłą tak net..Zato tygodnie Temu wykonana z tworzywa sztucznego ( CHOC ż powodów medycznych) Wszystko zostało przywrócone przez Lekarza, Mąż bedzie zachwycony ja Nie będziecie Tego żałować.

  • Olga

   No cóż, Szwy, Które SIĘ rozdzieliły - ABY NIE JEST hudh muhry, ABY zrobić Lekarza, zeby potrzebował. Moze by stanowić ZAGROŻENIE DLA Życia. Wiec Nie zwlekaj oo Wizyta u Lekarza, Być moze zostaniesz ponownie postawiony. ALE TAKIE Rzeczy lekarz zdecyduje, Wszystko zalezy od Tego, co masz. Mój Mąż i ja Też porozmawiać, moze na Po prostu przeżywa Bardzo, Ze szkody zrobić, nawiasem mówiąc Seksu, Nie za nic nie nie przechodzi, mowie wam.

  • Marina

   Dzień dobry! Po dostawie oczywiscie Wszystko zostanie zszyte. Problem JEST Teraz mi sie, co należy zrobić dopiero po Tym, JAK JEST wewnętrznie możliwe badanie zrobić powiedzenia. Chodzi o zrobić, Ze Nie napisałeś nic o Swoim Czasie, ale rozerwane Szwy Moga powodować WIELE Problemów. Dlatego muszą Być przetwarzane. Wraz z mężem porozmawiaj, wyjaśnij, idź na Rodzinne Szkolenia. Dostarcz ul Radości w inny sposób. W końcu Musi Zrozumieć, JAK JEST ciężko dla ciebie.Dla Siebie odczytu: /mozno-li/obraz-zhizni/seks.html, /beremennost/info/rezhim-dnya-beremennoj.html, /beremennost/info/beseda-s-budushhimi-papami.html.

  • SWETLANA

   Aisalkyn, jaki JEST Twój termin? Szwy, Które SIĘ rozdzieliły - JEST ABY wystarczająco poważne i moze powodować komplikacje. W przypadku Tych pytań powinieneś odwiedzić chirurga z pełnoetatowym spotkaniem. Zrozum, jeśli okres JEST Krótki, O Szwy rozchodzą SIE, Trudno bedzie znieść Dziecka. Nie wykluczam, ZE istnieją wskazania zrobić cięcia cesarskiego. Polecam Lektüre:
   /beremennost/slozhnosti/nevynashivanie.html
   /posle-rodov/vosstanovlenie/vnutrennie-shvy.html
   /posle-rodov/vosstanovlenie/vosstanovlenie-posle-kesareva-secheniya.html

  • Yasya

   Jak długo dostosowujesz te Szwy? Zadałbyś te pytania lekarzowi prowadzącemu ciążę Swojemu. /beremennost/slozhnosti/gipoksiya-ploda.html / rody / podgotovka Ponieważ nie nie widzimy, w Jakim powyżej tygodnia SA spółce Twoje Szwy i wspólnie Z Nimi zrobić mozesz pozniej CZY TERAZ. ABY Bardzo Ważne Pytanie: I NIE pozwól Mu odejść losowo. / beremennost / info / serdtsebienie-ploda Twój Mąż powinien CIĘ wspierać, o nie nie unikać i pomagać w Tej sytuacji, Jestes JEGO dzieckiem.

 19. Zemfira

  Mam WIELE szwów i żółtego rozładowania, CZY zrobić Normalne?

 20. Olga

  CZY często po sortowaniu SA pęknięcia, CZY robisz LUB robisz cięcie LUB Przekroju? Ile zrobić Boli? CZY wykonują nacięcia bez znieczulenia? Poród, powiedz mi! Kto mial cięcia LUB Przerwy, Jak długo leczyli?

  • Alina

   Urodziłem SIĘ po Raz Pierwszy, bez znieczulenia (Nie chciała zapobiec urazowi Dziecka) .Nastąpił gwałtowny poród, w związku z Czym pękł w środku ı rozerwał lewe wargi wewnętrzne. Bol byl Piekielny. ZAWSZE bałem SIĘ, Ze Nie bedziemy w powyżej tygodnia wykonać SZYCIA LUB nacięcia krocza, pilzner PO narodzinach i kropli strachu Nie powstało, zęby JA zszywali). powiedział, ZE szew wargowy zrobić Bardzo proce bolesny.
   Nie mozna bylo wytrzymać przez Pierwsze pięć dni, ledwo chodziłem, byl obrzęk ı Siniak (TAK, to tam JEST Siniak - to się okazało, tak SIĘ ZE Dzieje))). Szóstego Dnia, z Agonia, zaczęła siadać, wiec kontynuowała przez kolejne 2 tygodnie. Życie seksualne zaczęło SIĘ PO porodzie Dwa miesiące pozniej. Proces zart bolesny. CO 1,5-2 tygodnie IDE Z nieprzyjemnymi doznaniami - nudnym, bolącym bólem.Od Uprawniona minęło Prawie 5 miesiecy - NIC SIĘ Nie zmieniło ...
   ALE na Szczęście zrobić Wcale NIE zart, niektórzy Maja szczescie - rodzą, Nie ma przerw, Nie ma łóżeczek ...)

  • Natalia

   Ja mój wtorek rodziłem :) rowniez strasznie bałem SIĘ nacięć LUB przerw, przygotowałem, wykonałem Masaż kroczowy, piłem oliwę z oliwek. W rezultacie położnej Nie słuchała, KIEDY mówiła, Ze Nie powinna pchać i zrywać, byłą winna, mozna JEJ bylo uniknąć. Ale ABY NIE boli. Nacięcie Nie boli. Po zszyciu Prawie zadných nieprzyjemnych doznań, narazili SIĘ na znieczulenie. Najbardziej nieprzyjemne JEST SIĘ, Ze Nie mozesz usiąść (Spina odpada, stojąc, przez nakarmić, JEST Też Wszystko KO zrobić mozna, stojąc, piwo Sa Drobiazgi)

 21. Nikulechka

  Składnik dokladnie powinien widzieć lekarz - ginekolog ZE Szpitala poliklinicznego Lub położniczego?

  • sv2006ys

   Najpierw udaj SIĘ zrobić zwykłego ginekologa.

 22. Światło

  W przypadku zaparć po urodzeniu Dziecka zaleca SIE lewatywy przeczyszczające. Przyjmowanie leków, Które pomagają poprawić motorykę jelit. Fakt, že złamałeś szew Nie JEST dobry. Powiedz lekarzowi. Pamiętaj, ABY wypróbować Różne Metody, ABY ulepszyć Krzesło. PO zaparciu po porodzie występuje częste zjawisko, o Zatory SA przeciwwskazane. Czytaj: / Posle-rodov / vosstanovlenie
  /posle-rodov/vosstanovlenie/vnutrennie-shvy.html
  /posle-rodov/vosstanovlenie/vosstanovlenie-posle-kesareva-secheniya.html

 23. Adele

  Ma juz 11 sprawdź w sklepie po dostawie. Mam 4 zewnetrzne i 7 Wewnętrznych szwów. Wczoraj pękł Jeden szew. Ciagle ciągnie. STAC LUB JEST Bardzo Trudne chodzić. Nic Nie przeszkadza TYLKO wtedy, gdy kłamie. Szew rozstał SIĘ, ponieważ miałem zaparcie. Wkładam świece, Która wywołuje biegunkę. Ale wywołała jedynie spazmy. Żadne środki przeczyszczające mi nie nie pomogą. Naprawde Nie Chce isc zrobić toalety, ponieważ SIĘ boje.

  • Julia

   Jeśli szew JEST uszkodzony, musisz natychmiast udać SIĘ zrobić Szpitala! ABY INNI SIE NIE rozstali wszyscy! ABY Bardzo Niebezpieczne DLA CIEBIE! Nie przesadzaj Z TYM. Jedz pokarmy, ktoré sa trawione Szybko, wtedy bedzie łatwiej MRS zrobić toalety, Na Przykład mleko.

  • Marina

   Dzień dobry! Pilnie skierować zrobić ginekologa, ABY uszyć szew, i že na mianowanego niz je leczyć. Spróbuj użyć jedzenia, ABY dostosować aktywność jelit. Moga byc Przeczyszczające Forlaks podjęte, ale w żadnym wypadku nie nie traktuje SIĘ zaparcia. Pójść Robic toalety Nie Musi powodować zatrucie i jego Dziecko, jeśli karmi piersią. Przeczytaj: /posle-rodov/vosstanovlenie/vnutrennie-shvy.html, /posle-rodov/oslozhneniya/zapor-2.html, /posle-rodov/vosstanovlenie/pitanie.html.

  • ekrynowy

   Jeśli szew Zlámal, oczywiscie trzeba udać SIĘ zrobić Lekarza, Nie ciągnąć aparacie Tego, znalazłem Artykuł, Gdzie Randki stawy dbając o Nich przeczytać /posle-rodov/oslozhneniya/shvy.html CO MAJA toalety, z mojego doświadczenia radzę umieścić microclysters sprzedane w każdej aptece, JEST BARDZO wygodne zrobić Miejscu, i delikatnie ISC zrobić toalety. W toalecie trzeba ISC Pieszo, ABY uniknąć nawet Problemów z jelitami. Miałem cesarskiego cięcia, ja Też PO Operacji Bal SIE ISC zrobić toalety, ale wiedziała, co trzeba, po Raz Pierwszy udał SIĘ Robić lewatywy, A następnie skorygowane.

 24. Yana

  Jeśli nałożono Szwy, w żadnym wypadku nie nie należy podnosić ciężarów ani wykonywać ćwiczeń. Lepiej odpoczywać i kłamać więcej. Nosiłem inteligentnej bieliznę korygującą, kupił przejść dla Sportu, PRZED zajściem w ciążę, JEST przydatna byla Wagowo takich rzeczach. SA Specjalne majtki zrobić ciągnięcia z wysokim pasem. Niosłem je, Dopóki Szwy nie nie zostaną wyleczone.

 25. Nastya

  Poporodowych Szwy Mnie leczono w Szpitalu Tylko, Nie ma zadných zaleceń dla domu niezależnych procedur Nie dac mi. Po usunięciu szwów przez Długi Czas utrzymywał SIĘ niewielki ból. Co najmniej 2 miesiące miałem Stały dyskomfort, KIEDY SIĘ znajdowałem w pozycji poziomej. Powstało uczucie ciągnięcia w dół. Chodzenie z wózkiem bylo BARDZO niewygodne. Ale po 2 miesiącach Randki negatywne odczucia zniknęły same.

 26. Amalie

  Depantol potężny sprawa, ABY dobrze, ZE NIE MA Takiego Leku w Czasie najtrudniejszej PO oszczędza dostawy ...

  • Oksana

   Depantenol nie rzadki przypadek.Ani pryszcze Dziecka NIE przeszły, ANI NIE pomogły sutkom.

 27. Nika

  Tak, ktos JAK Szczęście, ale Też w ogóle Inna wrażliwość na ból ... Jestem tutaj Projekt Projekt z pierwszym dzieckiem byl strasznie bolesne, choc bylo Trochę szwów. Drugi - Bardzo Blisko - Nie byl słaby JAK cięcie Wieluniu i i dużych Stawów, A JA NIE Prawie czuć. Moze dlatego, že po drugim natychmiast zacząłem wprowadzać Depatnol, ponieważ lekarze stwierdzili, ZE JEST celu konieczne dla takich szkód. Ja Prawie Nie bylo Bolu i Wszystko Szybko SIĘ zagoiło.

 28. nata

  Mam Trzy dni po stawy Uprawniona bolały wiec dostać SIĘ na własna Reke Nie mógł, A na Trzeci Dzień Nie oczyszczone ı PO 8 dropperów JAK i czuć Się Lepiej shvam.Na Trzeci dzien, A przysiad gdy nachala.A Dnia 7 doszła do usunięcia szwów lekarz powiedział, Ze ugryzł razoshelsya.Propisal maści Jakub Nakládal bandaż ż NIA Dwa razy den.Segodnya Już 12 DNI, ból Nadal JEST odczuwalny, ale znośny, ale wziąć lustro i spojrzeć na Nie nasmelivayus.U Który mial podobną sytuację, Wymiany doświadczeń ..

  • Lida

   Nata, powiedz mi, jaki rodzaj maści? Wczoraj PRZED wyładowaniem Szwy zostały usunięte, PO CZYM zaczęły boleć, A wcześniej praktycznie nie nie boli. Jeden z wyczuwalną kondensacją, wyglądał, jakby pękł ... Przechodzę ...

 29. olesya

  nonsens współpracowników, w pierwszym dniu WSI í karmione Dziecko, kąpał, i nic NIE JEST wyczerpany, lewatywa Nie żartem zrobione, Po prostu zastanawiasz sie, gdy Randki Stawy leczyć ... I NIE MA tematu ...

 30. Mariya

  W mene proyshov mіsyats pіslya rodіv í rozіyshovsya jednym szwem, bilja wejscie vagіnu.і vіn meni vzhe zazhiv.scho Robit I perezhivayu.yak zaymatis seks cholovіk chi bude Tse vіdchuvati?

Dziekuję Twój Komentarz pojawi SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwa ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chce opowiedzieć o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień PO pójściu zrobić Lekarza, Lekarza powiedział, Ze Wszystko Jest w porządku ...
Pierwsze objawy ciąży PRZED opóźnieniem miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze Dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu.Od pierwszych oznak ciąży PRZED opóźnieniem mozna nazwać: gwałtowny spadek ...
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakie JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akcie seksualnym Mój partnerem u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs ... 7
CZY mozna palic Kobiety Wagowo ciąży? CZY trzeba rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...