Rodzaje powikłań po porodzie: profilaktyka i leczenie

poród To prawdziwy test dla każdej kobiety.

po porodzie Zgoda na kompilację. W, W jaki sposób można się łatwo uniknąć.

Okres poporodowy, który może być kontynuowany od sześciu do tych tygodni.

...

Spis treści:

      
W Tym Czasie Ciało: Jako całość, a takze poszczególne narządy, zostają przywrócone do Stanu przed dostawa. Niestety, powrót do zdrowia nie zawsze przebiega łatwo i przeciw bez bólu.

Zasadniczo powikłania po porodzie można zająć się chorobami w okolicy miednicy.

Zwykłe Sa wydajne zrobić wywoływania infekcji narządów moczowo-płciowych, które nie urządzenia się w czasie.

Zwiększyć powody rozwój chorób zapalnych może być: Niska odporność, Kobiety i niezgodność Lub zaniedbania wagowo stosunku zrobić zasad Higieny osobistej.

Duża utrata krwi podczas porodu, anemia, Slabe krzepnięcia Krwi, niedobór witamin, Interwencji podczas porodu, resztki Łożyska LUB blon płodowych zrobić Jamy macicy, sutka pęknięcia Problemy podczas í rozrodczym PO porodzie, wydłużenie pęknięcie blon W Czasie Pracy - Jakie są warunki, które ściśle same zaptanie.

Najopular powikłania po porodzie do:

 • poporodowe zapalenie endometrium (zapalenie jamy macicy);
 • patologiczne krwawienie;
 • zapalenie błon płodowych (zapalenie błony lub macicy);
 • zapalenie sutka (zapalenie gruczołów sutkowych);
 • Cewki moczowej.

Mniej powszechne otrzewnej (zapalenie otrzewnej), zakrzepowe zapalenie benzylo (zapalenia) z żyły miednicy, posocznica (Ogólnego zatrucia Krwi), odmiedniczkowe zapalenie nerek (zapalenie nerek).

Aby tego uniknąć pojawienie SIĘ I dalszy Rozwój Wszelkich powikłań, ich Diagnoza Przy pierwszych objawach żartem Konieczna.

Jeszcze lepsza opcja zapobiegnie chorobom, zapewniając środki zapobiegawcze dla Tych, którzy SA najbardziej narażeni na Ich Choroby.

Zastanów SIĘ nad młodymi występującymi powikłaniami po porodzie.

Grzyb po dostarczeniu: leczenieGrzyb po dostarczeniu: leczenie. Przeczytaj o tym w tym artykule.

Tutaj przeczytaj artykuł o selekcji w owulacji.

      

Zapalenie błony śluzowej macicy po porodzie

Zapalenie błony śluzowej macicy po porodzie: przyczyny i leczenieJak wiesz, endometritis (Zapalenie błony śluzowej macicy) - Jedna z najczęstszych komplikacji, Które muszą sprostać większości Kobiet w połogu. U 7% kobiet w porodzie ta choroba organów, podstawowe kobiety, które przeszły Cesarskie cięcie.

Po porodzie macica reprezentuje polecenie ranę. Są Dwa etapy gojenia: zapalenie i wiem błony śluzowej.

Z powodu Tych etapów macica JEST usuwana wewnętrznie. ALE CZY są jakieś czynniki chorobotwórcze, zapalenie moze rozwinąć SIE przewlekłe.

Jak rozpoznać?

Wyróżniający ciężkie zapalenie endometrium, Które Moga objawiać SIĘ drugiego LUB czwartego Dnia po, porodzie, i zapalenie błony śluzowej macicy w łagodnej postaci, możeiągać się później później.

W przypadku Takım Temperatura wzrasta do 38 ° C, puls wzrasta, Ciało drży, pojawia SIĘ BOL w Dolnej Części brzucha IW Dolnej Części pleców, Który moze nasilać SIĘ podczas karmienia piersią.

Występują nieprzyjemne brązowe wyładowania, Które wkrótce stają SIĘ ropiejące. Macica z TA choroba obsługują wolniej niz Zwykłe.

gorączka ale (Na Przykład 37,5 ° C) i osłabienie w pierwszych dniach mozna wytłumaczyć Raczej pojawieniem SIE Mleka niz zapalenia, Które Się pojawiło.

Zapobieganie i leczenie

Przed porodem (najlepiej PRZED zajściem w ciążę) należy się pozbyć SIĘ zidentyfikować i próbować SIĘ Chorób zakaźnych.

W przypadkach wysokiego ryzyka wystąpienia raka endometrium i wyłącznie zrobić celów ginekologa Wagowo celu zapobiegania antybiotykom.

Patologiczne krwawienie po porodzie

Komplikacje po porodzieW rzeczywistości krwawienie po porodzie Nie mozna przejść nazwać symptomem Patologii, zjawisko To Jest Całkiem Naturalne Wagowo Tym okresie.

po porodzie Macica spontanicznie powraca do swojego poprzedniej wielkości. Przy takich skurczach macicy krew uwalniana JEST z pochwy. Dziesięć proc. Obróbki JEST podobny zrobić miesięcznego obfitego charakteru.

W normalnych warunkach W pierwszym tygodniu po porodzie SA obfite, Maja Gesta konsystencję i jaskrawy czerwony kolor. Po chwili Błędna, Błędna i całkowicie zaprzestają za Pół zrobić dwoch miesiecy.

Podczas karmienia piersią takie krwawienie się działa wcześniejsze, i ci, kto mieli sekcję cesarską, przeciwnie, trway trochę dłużej.

Ale zdarza SIĘ Też rowniez, Ze wypływ staje SIĘ patologiczny.

Jak rozpoznać?

      
W przypadku przyczyn dotyczących dwóch tysięcy po porodzie Sam Dziesięć obfity, ma jasnoczerwony kolor, oprócz aparacie Tego, ZE MA nieprzyjemny Zapach, A Jeszcze gorszy zamienia SIĘ w ropie, Warto być w pogotowiu.

Wszystkie powyższe ilustracje tworzą się się szczegółami.

Pokój niebezpieczne i opóźniony krwotok poporodowy. Wskazuje na na zgięcie macicy LUB JEJ powolne skurczenie. W tym przypadku obserwujemy wzrost Temperatury, W jamie brzusznej Ociężałość, Dreszcze, znaczny spadek wypisu.

Środki zapobiegawcze

Pierwsze PO, Należy przestrzegać następujących zasad Higieny narządów płciowych: podczas krwawienia i KIEDY SA szwy po dostawie, Zaleca SIĘ pranie w chłodnej, czystej Wodzie, że za każdym RAZEM PO pójściu zrobić toalety.

PO Drugie, Podpaski muszą Być wymieniane najlepiej co Cztery Godziny I Nie pozwalają na ścisłe dopasowanie podczas Pierwszego tygodnia.

Proces zapalny Moze Być spowodowany przez drobnoustroje, Które pochodzą z oo pochwy LUB MIEJSCA pochodzenia przewlekłej infekcji wagowo organizmie.

Oto kilka świeżych wartości oficjalny patologii krwawień:

 • W odpowiednim Czasie wyleczyć WSZYSTKIE możliwe infekcje, W szczególności Ginekologicznego;
   
 • nie używaćwaj higienicznych tamponów;
   
 • Ze macica skurczyła SIĘ Szybciej po porodzie, spróbuj leżeć bardziej na brzuchu;
   
 • idź do toalety na czas;
   
 • Jeśli poród zakończył SIĘ sukcesem, bez komplikacji, spróbuj zacząć działać Szybko.

Czy potrzebuję bandaża po porodzie?Czy zapotrzebuję bandaża po porodzie?? Read here.

W tej sekcji / planirovanie-beremennosti wielu informacji, które musisz poznać, planując ciążę.

Zapalenie błony śluzowej nosa (zapalenie blon płodu i macicy)

Zapalenie błony śluzowej czaszki po porodzie: leczenie i profilaktykaTa komplikacja pojawi się W przypadku przedwczesnego pęknięcia blon płodowych.

Im dłużej trwa okres bezwodny, Tym większe prawdopodobieństwo infekcji płodu, gdy JEST JESZCZE machać na macicy.

Jak rozpoznać?

Ze wzgledu nA Długi okres bezwodny, zart OD 6 Wykonaj 12 godzin zrobić, obserwuje sie poród: gorączkę, częste bicie serca, Dreszcze, z pochwy wydzielają SIE ropny moczowód.

Jakoś statystykiU wspólnie piątej Kobiety po porodzie zapalenie blon płodowych JEST W powyżej tygodnia przedostać SIĘ do trzonu macicy.

Leczenie zapalenia błon płodowych

Kiedy pojawony błon płodowych spędzić pilną próbację porodu (W przypadku braku Sił podczas porodu - cięcie cesarskie) za Pomocą Terapii przeciwbakteryjnej i infuzyjnej.

Poporodowe zapalenie sutka (zapalenie gruczołów mlecznych) i laktostaza (Staza mleczna)

Zapalenie sutka po porodzie: profilaktyka i leczenieTa choroba jest w stanie się tylko karmowa. Ważny rzecznik JEST złoty Staphylococcus aureus.

Moze Być zarażony przez pęknięcia sutków (w przeciwieństwie zrobić zapalenia sutka, laktostaza postępuje bez obecności pęknięć).

Na ogół pojawia się w nich zapalenie sutka, Która rodzi po Raz Pierwszy (w 2-5% przypadków), moze rozpocząć SIĘ W trzecim tygodniu po urodzeniu Dziecka, w ciągu miesiąca.

Jak rozpoznać?

Poporodowe zapalenie sutka występuje z Wysoka gorączka (do 38,5 ° C i powyżej), bólem Głowy, osłabieniem, dreszczami, charakterystycznymi bólami Wagowo gruczole sutkowym, pojawia SIĘ obrzęk klatki piersiowej, zaczerwienienie.

Podczas kontroli ręcznej dziać się bolesne pieczęcie. Karmienie lub pompowanie z rozwiniętym zapalenie sutka, któremu towarzyszy ostry ból, z laktostazą, wręcz przeciwnie, odczuwa SIĘ ulgę.

Laktostasis należy odróżnić od mastitis. Z laktostazą Wyrażanie Mleka JEST bezpłatne i PO Tym, Jak się łatwiejsze staje, temperatura wraca zrobić Normy, Nie ma zaczerwienienia i obrzęku, ból ustępuje.

Środki zapobiegawcze

Należą do nich:

 • pełna Ekspresja Mleka po każdym karmieniu, Nie możliwośćaj na stagnację;
 • Należy przywitanie Dziecka do piersi (brodawki i halogen wyd Să całkowicie zakryte);
 • Terminowych Leczenie pęknięć w sutkach, laktostaza;
 • przestrzeganie zasad higieny i technologii karmienia piersią;
 • noszenie obcisły stanika;
 • Utrzymanie Ruchu powietrznego w klatce piersiowej (10-15 minut po karmieniu).

Zapalenie cewki moczowej

Komplikacje po porodzieJest normalne, Jeśli w pierwszych dniach PO porodzie KOBIETA odczuwa ból podczas oddawania moczu, a takze pieczenie.

Ale jeśli to się będzie ciągnąć i dalej, Nawet gdy rany i Szwy w okolicy krocza Już SIĘ zagoiły, Proces moze sie rozpocząć zapalny i rozwija SIĘ infekcja.

Jak rozpoznać?

Objawy zapalenia:

 • trudności i bolesne oddawanie moczu LUB obecność pożądania, ale bez wydalania z moczem LUB złego przydziału;
   
 •       
 • podwyższona temperatura;
   
 • mętny kolor moczu i ostry zapach;
   
 • obecność bólu po obu stronach uła części pleców.

Przyczyny przez:

 • używać podczas dostarczania cewnika;
   
 • z integralności ciemności podczas naturalnego porodu;
   
 • niska tonę pęcherza (szczególnie po znieczuleniu zewnętrzoponowym);
   
 • urazy przy użyciu kleszczy położniczych.

Środki zapobiegawcze

Dobra rada - zużywać jak swoją uwagę rzeczą. Bardzo dobrze Nie bedzie za słodki sok żurawinowy, ponieważ ma na dzialanie przeciwdrobnoustrojowe Ze wzgledu NA Wysoka zawartość garbników w Swoim składzie, co z Kolei hamuje Rozwój bakterii dowcipniś pęcherzu.

Zalecamy się przez okres obróbki słodkości i napojów gazowanych. W pierwszych dniach po porodzie staraj SIĘ częściej opróżniać pęcherz, najlepiej wspólnie Dwie Godziny.

Więcej słuchu:

 • Częste zmywanie się zrobić zrobić stymstret oddawania moczu;
 • wydawać, to możesz odświeżyć swój wygląd;
 • oddawanie moczu, staraj się produkować całkowicie.

Ale-shpa za bóle brzucha w czasie ciążyDlaczego jest wyznaczony? domięśniowy no-fast w ciąży? Możesz na tym wybrać.

Worms podczas ciąży - leczenie i profilaktyka: dużo kawiarnia informacji w tym artykułu.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...