Jak moje plecy bolą po porodzie i jakimi do końca?

DOSC często Kobiety po porodzie zaczynają narzekać Zespół na Bolu oo LOKALIZACJA z tylu, Szczególnie w okolicy lędźwiowej, chociaż dyskomfort moze wystąpić wzdłuż kręgosłupa LUB szyi.

Czując pewien dyskomfort spowodowany pojawieniem SIĘ Takiego Bolu, Kobiety SA zainteresowane Tym, Jak długo dziesięciu stan utrzymuje SIE PO porodzie, Co jest uwarunkowane przez TAKIE, JAK wyeliminować objawy.

...

Spis treści:

Dlaczego ból w plecach PO porodzie?

Przed stwierdzeniem przyczyn BOLU pleców w okresie poporodowym muszę O Tym powiedzieć narodziny same w sobie stają SIĘ poważnym obciążeniem, rodzajem stresu, Chociaż uważa SIĘ, ZE Narodziny Dziecka SA procesem fizjologicznym dla kobiecego Ciała.

Dlaczego? po porodzie plecy wykonją boleć? Tego żartem znacznie Tego STANU. Wsród Nich mozna wyróżnić Zada czynników etiologicznych:

 • odkształcenie mięśni brzucha, Które SA przedłużone I DOSTĘPNE rozciągnięte. Nie należy zapominać, Ze w Czasie ciąży znacznie zwiększa SIE macica, osiągając wielkość 34 cm. Mięśnie brzucha ZMIAN spowodować odpowiadający deformacji mięśni lędźwiowych, Które stają SIĘ krótsze i znacznie napięte zachować centrum organizmu równowagi JEST przesunięty zrobić przodu. Dlatego większość Kobiet W Czasie ciąży LUB zaraz po porodzie doświadczenia Bolu pleców podczas zginania Ciała zrobić przodu podczas przysiadów LUB nawet podnoszenia Małych odważników, CO ogranicza możliwość Młodej Matki;
   
 • Drugi Ważny czynnik etiologiczny, ktory determinuje Rozwój Bolu pleców po porodzie, mozna nazwać rozciąganie mięśni miednicy W Tym Urodzenia Dziecka.
  WARTo zauważyć, Ze Kobiety, ktoré sa fizycznie przygotowani zrobić opuszczenia (Na Przykład, regularnie uczestniczy w gimnastyce), ból w plecach SA znacznie rzadsze
 • radykalne zmiany na TLE hormonalnym W Czasie ciąży, wspólnie wywołuje metamorfozę w strukturze więzadeł I Stawów, ktore powodują pojawienie SIE BOLU zarówno podczas ciąży, JAK ı PO porodzie;
   
 • Problemem często BOLU pleców w okresie poporodowym występowania u Kobiet z nieprawidłową Postawa, skoliozą LUB innym rodzajem skrzywienia kręgosłupa;
   
 • urazy porodoweNa Przykład, przemieszczenie Stawów i kręgosłupa, Które JEST bardziej Powszechne U Kobiet z nadwagą LUB Te Kobiety w ciąży, Które Nie zostały opanowane I Nie Były w powyżej tygodnia ćwiczyć odpowiednie Techniki oddychania Wag Czasie porodu;
   
 • DOSC powszechna Przyczyna Bolu pleców JEST prosta zmęczenie mięśni, Ktora występuje Przy przedłużonym noszeniu Dziecka LUB karmieniu Dziecka w niewygodnej pozycji dla Matki.

Muszę powiedzieć SIĘ W niektórych przypadkach ból w okolicy lędźwiowej moze Mieć Kliniczny obraz ostrego zapalenia korzeszkowej I pojawiają SIĘ ZE wzgledu na zapalenie korzeni nerwowych, rdzeniowych Które często pojawiają SIE, gdy zmienia SIĘ W samych kręgów, JAK rowniez uszkodzenia krążków międzykręgowych Jeszcze PRZED ciąża.

Niestety, zdegenerowane-dystroficzne zmiany w tkance Krążka międzykręgowego Moga Być wykryte nawet u pacjentów wag Wieku ód 20 lat.

Jeśli pojawi SIĘ ostry ból, musisz SIĘ położyć, Zając wygodną pozycje, ZA ZGODA Lekarza mozesz wziąć jakis środek przeciwbólowy LUB przeciwzapalny.

Niezależnie pić Wspaniale leki jest dziełem, Ponieważ znaczna liczba leków moze dostać SIĘ zrobić Mleka, A zatem zrobić Ciała Dziecka.

Innym dodatkiem SA występujące w plecach JEST przemieszczenie narządów Wewnętrznych LUB Niektórych oo Ich Chorób.

na przykład jeśli ból w plecach JEST sprawdź w okolicy klatki piersiowejPrzyczyna moze Być Stały naprężenie przepony, Które Nadal utrzymuje SIĘ przez jakis Czas po urodzeniu, A takze uszkodzenie narządów trawiennych i trzustkowych, dlatego należy skonsultować z lekarzem SIĘ.

Świece wiferon dla kobiet w ciążyDziesięć Artykuł Dotyczy Czopki Dla kobiet w ciąży.

I w zrobić Artykuł sie dowiesz, CZY Kobiety w ciąży Moga isc do kąpieli.

Regułanie przyczyn krwawienia

Po porodzie plecami boliMuszę powiedzieć, že Zespołu Bolu wag plecach należy identyfikować z udziałem neurologa i terapeuty, A takze nefrologa i ginekologa, Ponieważ ból pleców Moze Być konsekwencją Chorób narządów oddawania moczu, macicy LUB JEJ przydatków.

Jeśli lekarz stwierdzi, Ze Przyczyna Zespołu bólowego Moze Być przepuklina Krążka międzykręgowego, wskazane pojęcie rezonansu magnetycznego JEST, Który pozwala otrzymywać warstwowe ZDJĘCIA I JEST Informacyjna i całkowicie Bezpieczna metoda diagnozy.

W przypadku podejrzenia na Patologii narządów Wewnętrznych, Co objawia SIĘ bólem w plecach, stosuje SIĘ znacznie więcej technik diagnostycznych.

Ich Nich Być moze RTG, ogólna Analiza Krwi i moczu, badanie biochemiczne Krwi, To Znaczy, Ze, nerek. ABY określić zmiany w narządach Strukturalne Wewnętrznych należy zastosować Ultradźwięki.

Metody eliminacji Zespołu bólowego w połogu

Ból pleców po porodzieKobiety, Które SIĘ urodziły Dziecko, sklepy O Tym pamiętać Ciężka praca fizyczna JEST przeciwwskazana, A mięśnie pleców i brzucha pozostają Slabe w ciągu pierwszych 6 miesiecy PO porodzie.

Dlatego większość Lekarzy Nie Pochwała faktu, ZE Młoda matka zaraz po porodzie wymaga wysiłku Fizycznego, ABY przywrócić Stara Postać.

Jeśli ból JEST z tylu, wystarczy, ABY SIĘ Kobiety trzymały kilka drobnych zasad, Pozwalając Szybko i skutecznie pozbyc SIĘ Tego nieprzyjemnego objawu:

 • codziennie uprawiam gimnastykę, Który Musi koniecznie SIĘ przysiady. Należy zwrócić uwagę na Prawo zrobić Ich Realizacji - plecy powinny Być Proste w górę należy używać TYLKO mięśnie kończyn dolnych bez Rak;
   
 • para bliźniaków, Krzesełko do karmienia Lub kąpiel, ABY podczas Opieki nad dzieckiem plecy Nie Były poddawane nadmiernemu stresowi;
   
 • jeśli musisz nosic Dziecko przez dłuższy Czas na rękach - Użyj plecaka LUB plecaka kanguramusisz mi wybrać TYLKO MODELE JAKOŚCI, Które wspierają mięśnie grzbietu;
   
 • WYBIERZ wygodną pozycje do karmieniaW Tym celu Mozesz użyć poduszek, najważniejsze JEST SIĘ, Ze JEST SIĘ wygodne dla Ciebie i dla dziecka;
   
 • spelling kontrolować SWOJĄ płaca po porodzie, Ponieważ Dodatkowe kilogramy TYLKO zwiększają obciążenie pleców i powodują Rozwój Jeszcze bardziej intensywnego BOLU w Dolnej Części pleców.

Jeśli ból pleców związany JEST oo Krzywizna kręgosłupa, trzeba SIĘ Do niego przylgnąć oszczędne warunki motoryczne, Wykonywać ćwiczenia fizyczne Specjalne, A takze nosic miękki gorset LUB bandaż poporodowyKtóry Nie JEST rowniez zalecany na długo, bo w przeciwnym razie mięśnie grzbietu stają SIĘ Slabe i niezdolne zrobić pełnienia swojej funkcji naturalnego "gorset".

WARTo zauważyć, Ze skuteczną metoda Nie TYLKO Leczenia, ale takze zapobiegania Bolu pleców JEST Terapia ruchowa, kompleks ćwiczeń Który JEST wybierany przez wykwalifikowanego Lekarza. Mozesz rowniez zastosować terapie manualna i Masaż, Który pomaga zmniejszyć napięcie mięśni i zwiększa Ruchy kręgosłupa.

Kobiety w połogu Należy unikać ostrych zakrętów (zgięć) kręgosłupa. Tak wiec, ABY podnieść torbę Lub Dziecka, potrzebujesz kosztem przysiadów, A NIE zgięcia oo tylu. ABY poprawić postawę i zmaksymalizować rozluźnienie mięśni pleców, wARTo spokojnie przejść SIĘ PO Ulicy LUB popływać w basenie.

Powinieneś pamiętaćZe ból pleców Moze Być oznaka Leku i depresji, występujących w formie utajonej, wiec diagnoza i leczenie Tego objawu muszą Być zintegrowane, niezależnie od przyczyn.

Ostrożnie należy leczyć możliwość lekiem, Które Să tradycyjnie stosowane w celu wyeliminowania BOLU pleców (maści, z Prószków) - praktycznie kazdy lek, nawet homeopatyczny, moze zostać wchłonięty przez skórę, wejść Do krwioobiegu układowego, przenikać do Mleka Matki i wpływać na Ciało Dziecka.

Wszelkie leki dla Matek karmiących Musi wyznaczyć wykwalifikowanego Lekarza, Który bedzie w powyżej tygodnia ocenić korzyści í szkodę przepisanego Leczenia, i jeśli zrobić konieczne - powiedzieć Młodej matce, Jakie produkty Să kompatybilne z karmieniem, A KIEDY Do wymaga czasowej odmowy karmienia i pompowania.

Czy jest to możliwe w kozłekach w ciążyHere mozesz SIĘ Uczyć CZY JEST W Czasie aplikacja walerianu?.

I w zrobić Artykuł o korzyściach płynących Mowi oo Winogron dowcipniś Czasie ciąży.

Odwiedź naszą sekcję / posle-rodov - powiklania i powrót do zdrowia po porodzie.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...