Nieregularne co miesiąc po porodzie z karmieniem piersią: Znowu ciąża LUB norma I KIEDY należy zrobić ISC Lekarza?

Nadejście pierwszych miesiecy w okresie laktacji JEST znakiem, ZE JEST kobietą Znowu gotowa zrobić poczęcia i zrobienia owocu. "Standardowym końcem" na wystąpienie krytycznych dni.

Ocenione w ten sposób: 37% młodych matek. Ale kiedy czekać na menstruację resztę 63%? Porozmawiajmy o tym w naszym artykule. Zobacz także wideo na ten temat.

...

Spis treści:

Prawdopodobieństwo opóźnienia w GW

Laktacja JEST procesem naturalnym, którego średni Czas trwania wynosi 10-12 miesięcy.Długość etapu karmienia piersią zalezy od końcowego okresu pełnego powrotu zrobić Zdrowia.

Im szybciej zajmie się kobietą, tym szybciej się stanie miesiąc. Czas przeycia pierwszej pakietów w okresie poporodowym zależy od kilku rzeczy:

 • Prawdopodobieństwo opóźnienia w GWstan hormonalny ściany kobiety w Ciężar;
 • zmiany w układów rozrodczych;
 • jak zrobić to wydanie (cięcie cesarskie lub sposób naturalny);
 • jaki rodzaj karmienia jest w tekście.

U Matek karmiących piersią Cykl żartem odnawiany po 11-15 tygodniach. Jeśli KOBIETA Karmienie piersią bedzie kontynuowała, Okres dziesięciu wydłuża SIĘ. Opóźnienie wynika z restrukturyzacji procesów zachodzących w ciele:

 1. prowadzić zawartość prolaktyny;
 2. aktywnie produkowane mleko;
 3. tworzenie nowego jaja jest limitem.

Brak miesiączki (opóźnienie) w okresie laktacji moze trwać: od 1 do 16 miesiecy.

WAŻNE: Opóźnienie JEST rowniez objawem poważnego zaburzenia hormonalnego LUB wystąpienia Procesu zapalnego. Normalne okres stanie wyleczenia wynosi 2-3 miesiące po cenach karmienia. Jeśli nie wystąpią krytyczne dni, wymagany jest ginekolog.

Zaproszeni gościejcie opóźnienia miesiączki po porodzie z HS:

Kiedy się rozpoczynają?

Odpowiedź na polecenie odręczne cechy struktur organizmu. W przypadku niektórych Młodych Matek miesiączka moze Już po 3 miesiącach, w innych - Cykl miesiączkowy rozpoczyna SIĘ dopiero PO zakończeniu HS, ale dopiero PO JEGO zakończeniu. W tym czasie po porodzie się się otworzy. Nie wydeczkują i wkrótce się kończy.

Niedługo poczekać na nich, jeśli jest cesarska sekcja?NA okres menstruacji wystąpienia wpływa na ilość przydzielonego Mleka I Czas codziennego karmienia. Wraz z pojawieniem się żywności w ciągu 5 miesięcy możesz poczekać 8 miesięcy. Z powodu ZMIAN W tablicy TLE hormonalnym, krytyczne dni Moga Być nieobecne przez okres zrobić Roku.

Jeśli miesiączka z laktacją Nadal SIĘ rozpoczyna, charakteryzuje SIĘ krótszym Czasem trwania i niedoborem wyładowań.

Niedługo na nich czekać, czy była to cesarska sekcja?

Cesarskie cięcie praktyczne na początku menstruacji. Okres nadejścia menstruacji zalezy od Tego, JAK urodził SIĘ płód, A takze od Wieku, Stylu Życia i Jakości laktacji.

 1. Z połączonym typem miesiączki musisz poczekać 3-5 miesiecy po cięciu Cesarskim.
 2. Jeśli mamusia karmi piersią Nie, zaczekaj, AZ miesiączka bedzie Już 2-3 miesiące.
 3. W przypadku długotrwałej laktacji po cięciu Cesarskim Cykl zostanie przywrócony przez cały rok.

Czy wciąż karmienie, czy już nadejdą?

Kontynuacja karmienia piersią JEST użytecznym i obowiązkowym działaniem w Tej sytuacji. Przybycie wspólnie miesiąc NIE wpływa na smak i konsystencję Mleka, zachowane SA Randki JEGO właściwości odżywcze.

Przyczyny niestabilności w okresie poporodowym

Zdecydowany powód powrotu do stanu równowagi hormonalnej. Organizm przejść proces inwolucji - przejście do zbioru stanu. Opóźnienie i niestabilność cyklu są fizjologicznie normalne.

Gdy nasilenie dodatkowych objawów (swędzenie i pieczenie w pochwie, Absolutorium z zapachu, częste zawroty Głowy) Ważne żartem, ABY SIĘ skonsultować z lekarzem i przejść serie testów w celu zidentyfikowania Problemu.

Wśród głównych przyczyn niestabilnego cyklu:

 • Przyczyny niestabilności w okresie poporodowymnadmierne nacisk;
 • dieta;
 • patologia tarczycy (niedoczynność tarczycy);
 • awarie w pracy jajników;
 • porównawcze.

Brak Nadzoru lekarskiego prowadzi Robić naruszenia Zdolności reprodukcyjnej i ryzyka niepłodności.

Może do objawu w ciąży?

Karmienie piersią nie jest metodą antykoncepcji. Dojrzewanie pęcherzyka oo komórka jajową tlenków, owulacji (moment nawożenia) występują PRZED miesiączki. To jest na czas ciąży i poczęcia.

W przypadku skarg Pacjenta Do ginekologa Pierwszy opóźnienia eliminuje powtarzające SIĘ ciąże i dopiero wtedy wyznaczyć liczbę testów zrobić diagnozy innymi patologiami.

Lista porad związanych z przywracaniem cyklu podczas laktacji

Możliwe JEST najwcześniejsze odzyskanie cyklu pod warunkiem Odpowiedzialnego podejścia zrobić twojego Ciała. Kobietą Musi monitorować Codziennej Diete i pić kompleksy multiwitaminowe. Nie musisz Też zapominać o pozostałych minutach (Czas przydzielaj NA Łatwa gimnastykę).

Formowany tryb i kamera Mamy - obietnica bezpieczeństwa powrotu do formy.

Opóźnienie jest normalne czy nie?

Opóźnienie LUB brak miesiączki JEST normalnym stanem fizjologicznym dla Kobiety, Która doznała porodu. Jeśli brak krytycznych dni JEST zachowany i po zakończeniu laktacji - JEST zrobić alarmujący znaků. Przyczyna opóźnienia Moze Być WIELE Chorób:

 1. torbiel jajnika;
 2. zapalenie;
 3. obrzęk jajników LUB macicy.
WSKAZÓWKA: W przypadku opóźnienia, Ważne JEST, ABY wykluczyć powtórną ciążę.Jeśli test wykazał wynik negatywny, A ginekolog Nie wykrył Patologii, KOBIETA powinna udać SIĘ do endokrynologa. Brak miesiączki JEST jednym Z. objawów Zespołu Shihan, w ktorým uszkodzona przysadka mózgowa JEST.

Czy to jest zwrócenie się do lekarza?

Młoda matka w okresie poporodowym powinna regularnie odwiedzać ginekologa, ABY zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań Różnych. Obowiązkowa konsultacja specjalista ZE JEST rowniez Konieczna w następujących sytuacjach:

 • Czy konieczne jest zwrócenie się do lekarza?Nie ma miesięcznego PO 6-8 miesiącach.
 • Regularność cyklu miesiączkowego Nie stabilizuje SIĘ przez Długi Czas.
 • Zaczęła SIĘ menstruacja, ale Przy wypisie JEST dyskomfort Lub Bol.

Konsultacja z ginekologiem JEST rowniez Konieczna, ABY uzyskać Porady nA pewno chodziło o Metod antykoncepcji PO porodzie.

Wszystkie czasy w mieszkaniach

Często chwila, w ktorým krytyczne dni przychodzą w przypadku HS JEST DLA KOBIETY nieoczekiwany, ponieważ nie nie mozna dokladnie przewidzieć Ich początku. Głównym czynnikiem wpływającym na Cykl JEST metoda karmienia Dziecka. Jeśli matka karmi piersią na Pierwsze zadanie - miesięczne trzeba czekać 10-12 miesiecy.

Kobiety, Które żyją zgodnie z harmonogramem, Cykl żartem przywracany po 8-10 miesiącach. Z mieszanym typem (mleko, mieszanina) Czas przybycia menstruacji wynosi 3-5 miesiecy. W okres IV miesiąca bedzie PO 1-2 miesiącach.

Wsród Cech nadejścia miesięcznych dziedzicznych predyspozycji, nástrojů i Zdrowia Matki. Cykl moze zmienić Czas trwania, Stopień i objętość selekcji. Miesięcznie dla HS po urodzeniu Dziecka Moze Być nieregularne - wiec pierwsza miesiączka Nie JEST wskazująca, ponieważ wyraźny Cykl powstaje dopiero po 1-2 powtórzeniach.

Obfite zwolnienie LUB okres dłuższy niz 1 Tydzień zrobić okazja zrobić wezwania Lekarza.

Kiedy masz wydać alarm?

UWAGA: W procesie karmienia piersią w organizmie Aktywna JEST produkcja hormonu laktogenu - prolaktyny. JEST produkowany przez przysadkę mózgową. Wznowienie menstruacji następuje srednio 1-2 miesiące po zakończeniu HS.

Ostatni okres, W ktorým "krytyczne dni" rozpoczynają SIE PO ukończeniu GW żartem Indywidualny dla każdej Kobiety. Przy przywracaniu cyklu Ważne JEST rowniez uwzględnienie STANU Zdrowia Młodej Matki.

Regularność Miesięcznika zalezy OD Cech Struktury organizmu i czynników towarzyszących (częstotliwość i objętość karmienia, nastrój i odżywianie Kobiety). ABY ustabilizować Cykl, Ważne JEST obserwowanie reżimu Dnia i regularne Badania u ginekologa. Sytuacje, KIEDY PO zaprzestaniu karmienia piersią, miesiączka Nie rozpoczyna SIĘ LUB zaczyna Ż opóźnieniem - wczego normalny, ciemnym piwem specjalistyczna kontrola JEST Nadal Konieczna.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...