Kwas foliowy w planowaniu ciąży

Każda kobieta, która marzy o zostaniu matką, musi zrozumieć znaczenie witamin nie tylko podczas przeprowadzania dziecka, ale także kiedy planowanie ciąży.

Bardzo Ważne zadbaj o zdrowie małego cudu na długo przed jego spotkaniem!

...

Spis treści:

W tak tajnej sprawie kwas foliowy lub witamina B9, Ponieważ JEGO niedobór moze powodować powikłania w Czasie ciąży Lub wad wrodzonych płodu Rozwój.

Kobietą planująca zajść w ciążę powinna zwrócić szczególną uwagę na przyjmowanie kwasu foliowego, dzieki czemu mozna zminimalizować ryzyko Rozwoju Różnych Chorób U Dziecka.

Wielu może mieć pytanie, ale jaki jest problem? Używanie tej herbaty w trakcie produkcji płodu Uwolnij ryzyko i strach przed patologiami.

Jednak chodzi o celu, Ze zapotrzebowanie na kwas foliowy występuje praktycznie od momentu poczęcia, A podczas Pierwszego miesiąca ciąży ONA JEST szczególnie Wysokie, gdy Wiele Przewodniczący Kobiet Nie zdaje sobie SWOJĄ pozycje "ciekawe".

Jakie są niedoboru kwasu foliowego?

Jakie jest niebezpieczeństwo niedoboru kwasu foliowego?Brak kwasu foliowego W ciele macierzyństwa spadku ryzyko wrodzonych Patologii: wodogłowie, hipotrofii, urządzenie rurki nerwowej, tj. przerwanie tworzenia kręgosłupa, aw Ostatnim trymestrze ciąży - upośledzenie intelektu i psychiki Dziecka.

Zdarzają SIĘ przypadki, gdy zewnetrzne patologie, TAKIE Jak rozszczep podniebienia i warga Zająca, Moga byc konsekwencją braku kwasu foliowego.

Niedobór Witaminy B9 wpływa negatywnie na stan rowniez Kobiety Kobiety, Który wyraża SIĘ W drażliwość, zwiększone zmęczenie i utrata apetytu.

Wedlug statystyk medycznych u CO Drugiej Kobiety obserwuje SIĘ niedobór Witaminy B9 ale Kobiety, Które nadużywają alkoholu LUB przyjmują leki hormonalne, częściej cierpią na brak Witaminy B9.

Za chciał raportów, niewystarczająca ilość Witaminy B9 moze prowadzić Do niedokrwistości megaloblastycznej - poważna choroba szpiku kostnego, która może składować się zgon.

Inhibitowanie może powodować zaburzenia metabolizmu. W rezultacie Substancja gromadzi SIĘ ZE Krwi, powodując traumatyzację ścian Naczyń krwionośnych, co z Kolei zwiększa ryzyko udaru i miażdżycy.

Brak kwasu foliowego moze byc spowodowany NIE TYLKO niewielkim spożyciem "Zielonej" żywności, ale takze nieprawidłowym działaniem w jelicie grubym.

W związku z powyższym, w celu uzyskania pełnej poczucia Powodzenia, PROSZĘ zwrócić SIĘ do niego. Ze swej strony w jelicie grubym praca Pomoże zsiadłym mleku zawierającym bifidobakterie.

Co powinieneś wiedzieć o kwasie foliowym?

Kwas foliowy w planowaniu ciążyWARTo wyjaśnić, Jak się kwas foliowy nazywa otrzymany z łacińskiego "folium" - liść, ponieważ duża liczba występuje wag JEGO liściach Roślin Zielonych (Na Przykład pietruszka ja Szpinak).

Pod wpływem Tego kwasu przeprowadza syntezę kwasów nukleinowych SIĘ, Które odgrywają główną Wyslij Wyślij rolę w przekazywaniu Cech dziedzicznych. Zmieniamy także kolory i kolory.

Jednak zauważa dominującą rolę w tym formacie foliowym - to jest stworzenie i pomyślny rozwój systemu nerwowego przyszłego dziecka.

Ponadto, ze względu na hematopoezy, Witamina B9 jest odpowiedzialna za formę prowadzeniaNiepoprawny rozwój może prowadzić do poród przedwczesny lub nawet poronienie.

Główne fasadki są:

Ten jednak o tym czas Podczas obróbki cieplnej około 90% witamin został znak. Informacje dodatkowe posiadanie folio jest obowiązkowe.

Dawkowanie Lek

Dawkowanie kwasu foliowego w planowaniu ciążyZazwyczaj lekarze zalecają, aby zbliżać się do początku nie mniej niż 400 μg.

Ważne JEST rowniez, Ze ABY wyobrazić sobie przyszłe Wspólne Dziecko, Mężczyzna Musi przyjmować witaminę B9 równoległe z kobietą w podobnej ilości. W końcu niedobór tej witaminy prowadzi do listy liczby zdrowych plemników.

Kwas foliowy lub witamina B9 jest dostępny w tabletkach, A takze Nowo w kompleksach witaminowych, Które Să specjalnie Dla kobiet w ciąży. Idealną opcją jest przyjmowanie tabletki (każda zawiera 1 g witaminy).

Do uzupełniania w organizmie niedoboru kwasu foliowego wystarczy jedna tabletka dziennie. Jednak w pewnych okolicznościach, lekarz moze przepisać Dwa, A mianowicie w hipowitaminozy i zwiększonym Ryzykiem wystąpienia Wad płodu.

Jeśli przyszła matka Już przyjmuje kompleks multiwitaminowy, NIE JEST konieczne Osobné przyjmowanie Witaminy B9. Tabletki należy przyjmować po posiłku i popijać parę krótką wodą.

Nie bój się takiego zjawiska jak przedawchem narkotyków, dlatego jest przy czymś tylko 20-30 tabletek dziennie.

W innych przypadkach nadmiar JEST wydalany wag naturalny sposób, Poza Tym W Czasie ciąży wydalanie JEST przyspieszane.

Wynik sugeruje sobie: kwas foliowy w planowaniu ciąża - do jednej z duzym witamin!

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 0
 1. Natalia

  Nie jadłem kwasu foliowego ani przed, ani w trakcie. Na pytanie do ginekologa "No cóż, absolutnie nic nie jest potrzebne"? Powiedział "szpinak jak to?" Zjedz do. "Zdrowe Dziecko JEST, dzieki Bogu, Już ód 4 lat O witaminach Odpowiedź byłą taka sama :." Jedz Warzywa i owoce, ryby, mięso i uspokój się ".

 2. Anastasia

  Ważne jednak, że podczas gotowania około 90% witamin został zniszczeniu. ZASTOSOWANIE Dodatkowe posiadanie folio JEST obowiązkowe.

  To Jest logika ...)) a może Po prostu jesc wiecej jedzenia, Które Nie zostało poddane obróbce Cieplnej i uniemożliwić farmaceutom zarabianie na naiwnych kobietach))

 3. Anya

  Mysle, Ze na pewno trzeba Brać kwas foliowy po zapłodnieniu i pierwszych Trzech miesiącach ciąży, ponieważ potrzeba JEST poważnie O ciąży i swojego przyszłego DZIECKA, opiekować SIE, Ze ód początku mA WSZYSTKIE właściwe formirovalos.Seychas Oczywiscie istnieje WIELE kompleksów witaminowych, W Które zawierają kwas foliowy, ALE SA jeden drogie, wiec mozna je Kupić osobno, Sam kwas Nie JEST Drogi.

 4. Kristina

  Moja lojalność. KIEDY ciążę planowałem, czytałem, Ze kwas foliowy należy pić PRZED ciąża (w przygotowaniu) i na początku, do 12 tygodni. A potem? Oczywiste JEST, ZE na początku ciąży zapotrzebowanie na witaminę TE JEST Duże. Ale czy trzeba pyj z obiektu Sprawy? Zdarzyło mi sie pić Tylko w pierwszym trymestrze, potem zdecydowałem, ZE Już przejść NIE potrzebuję. Teraz planujemy drugi, i chcę wiedzieć na pewno.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...