Endometrioza i ciąża. Choroba Nie JEST zdaniem, mozna zostać matka!

Endometrioza: objawy, przyczyny

Jedna z najbardziej enigmatycznych Chorób kobiecych, Które powodują bezpłodność, Nadal pozostaje endometrioza. JEGO Istota JEST SIĘ, Ze z nieznanych przyczyn Fragmenty WEWNĘTRZNEJ skorupy macicy (endometrium), zaczynają dawać przerzuty i przemieszczać SIĘ przez Ciało.

Ta choroba JEST Łagodna, ale przerzuty w WEWNĘTRZNEJ skorupie macicy prowadzą zrobić aparacie Tego, Ze kawałki Tej tkanki Moga osadzać wag jamie brzusznej SIE, Moga dostać sie zrobić Jamy klatki piersiowej, A nawet zrobić śluzowych oczu.

...

Spis treści:

Czym jest endometrioza?

Endometrioza - DOSC Powszechne choroba nowoczesność, Który JEST głównie dotknięty przez Kobiety W Wieku 25 zrobić OD 44 łac.

Choroba ta cecha SIĘ zbliżeniu endometrium Poza Jama macicy.
      

W rezultacie powstają Małe guzki oo Ciemna, Gesta cieczą, Które Moga SIE łączyć i tworzyć większe ubytki, stając SIĘ rodzajem torbieli.

Podczas menstruacji w Tych miejscach dochodzi zrobić krwawienia, co powoduje bolesne odczucia podczas, przed i po krytycznych dniach. Dzieje SIĘ tak Każdą z miesiączką, AZ Do początku menopauzy.

Moze jakiekolwiek endometrioza:

 • nA szyjce macicy;
 • na otrzewnej;
 • W makicy gęsta mięśnia;
 • Poza organami układu rozrodczego (Jelita, oczy, nerki i tak Dalej).

Przyczyny choroby

Przyczyny endometriozyNie ma dokładnych Naukowych INFORMACJI O Tyma, Dlaczego rozwija SIĘ endometrioza. Większość Lekarzy Państwa chorobę dziedziczność.

Istnieje rowniez teoria, ZE Istnieje endometrioza z powodu braku równowagi w ciele hormonów Kobiety.

Inny punkt WIDZENIA - implantacja (Początek Rozwoju Choroby wiąże SIĘ z faktem, Ze Odrzucone cząsteczki endometrium pozostają w narządach I SA konsekwencją Choroby).

Nie mniej ważna rolę odgrywa niedożywienie, infekcja narządów płciowych, stres. Przyczyny Choroby Moga Być cesarskie cięcie, aborcja, Trudna praca, A nawet diatermocoagulacja szyjki macicy. Jeśli wykonasz operację PRZED wystąpieniem menstruacji, moze by spowodować Wprowadzenie komórek endometrium zrobić rany i Rozwój narośli.

Jak ustalić zamrożoną ciążę?Wiesz, Jak objawia SIĘ zamrożona ciąża? Poprosimy lekarza!

Walerian w tabletkach w Czasie instrukcja, dawkowanie - w tym artykułu.

Objawy choroby

Objawy w dużej mierze zależą: od charakterystyki Ciała I stopnia zaawansowania Choroby. Niemal wszyscy Sa zaniepokojeni ból brzucha, Z bólem czasami w środku krzyżosłupie.

W okresie Między miesiączkami mozna odczuwać ból w okolicy miednicy. Sa jeden związani z rozwojem procesów zapalnych. Po menstruacji pacjenci z endometriozą Nadal SIĘ rozładowują, ale Maja Już kolor ciemnobrązowy.

W przypadku pochwy, niedrożności miednicy mniejszej LUB więzadeł macicy moze występować ból podczas stosunku płciowego i Ruchy jelit. Jednym z najstraszniejszych objawów JEST niemożność poczęcia przez Długi Czas.

      

Diagnoza choroby

Rozpoznanie i leczenie endometriozyDiagnoza JEST skomplikowana oo Wieluniu powodów. Sa Inne Choroby, Które Maja Podobne obrazki. Więc do jeśli istnieje nawet niewielkie podejrzenie endometriozy, należy natychmiast skontaktować SIĘ z ginekologiem.

W Trakcie cyklu miesiączkowego stan Choroby ulega zmianie, wiec lekarz moze przepisać kilka Badań kobiecie. Wszyscy, bez wyjątku, w pierwszym USG Miejscu przepisać, Za Pomocą którego mozna określić wielkości macicy, W celu określenia, CZY istnieją oznaki Choroby, określenie wielkości torbieli.

Przesuń z wynajemgena możliwe JEST określenie adenomiozy - ognisk w ścianie macicy. Skuteczny dla diagnozy i Operacja endoskopowa, Słusznie uważany za "złoty standard" diagnozy.

Pacjent zostaje umieszczony w Szpitalu nA operację, o zabieg przeprowadza Się nA TLE znieczulenia Ogólnego. Chodzi o celu, w jamie brzusznej ZE wprowadzone narzedzia zrobić określenia STANU jajowodów oraz wykrywanie endometriozy.

Kiedy musisz iść do szpitala?Jak określić, KIEDY musisz isc Do Szpitala? Odpowiedź na pytanie

W ktorým momencie moge określić ciążę ektopową? Czytaj w tym artykułu.

A tutaj - /beremennost-na-rannih-srokah/simptomy-beremennosti/simptomy-beremennosti-na-rannih-srokah.html o objawach w wieku PRZED opóźnieniem.

Jakieś JEST zagrożenia endometriozy?

60% Kobiet komplikacja Taka jak niepłodność. Świadczone zaburzenia neurologiczne SA i niedokrwistość.

W wyniku niedokrwistości dochodzi do szybkiego zmęczenia, szumu w uszach, osłabienia, zawrotów Głowy, Bolu i innych powikłań.

Ale najgorszą rzeczą, jaka moze zagrozić endometrioza, żartem pojawienie sie złośliwych Guzów.

Leczenie i zapobieganie endometriozie

      

Leczenie Tej Choroby ma na celu przywrócenie funkcji rozrodczej, zmniejszenie Bolu i zahamowanie czynności Rozwoju endometrium. Metody korekty i Leczenia zależą od planów Kobiety w zakresie ciąży I stopnia Rozwoju Choroby.

Lekarze Moga przepisać leki, chirurgiczne, o regenerujące takze. Leki SA DOSC skuteczne w hamowaniu czynności jajników i spowalnianiu Wzrostu ognisk.

ABY wyłączyć się menstruacją Leki leki hormonalne Różne. Dzieki Temu do wyboru JEST cofnięcie Rozwoju endometriozy.

Leczenie endometriozyCzy szeroko pojętego Leczenia farmakologicznego Leki estrogenowo-progestagenowe, gestageny, danazol i inne leki. Specjalne pomoc Zoladex, Skład dekapeptylu, Część zatrzymują się estrogeny. Po 2 miesiącach od rozpoczęcia przyjmowania leków u pacjentów wystąpił spadek objawów endometriozy.

Środki hormonalne Sa rowniez przepisywane po użyciu metoda chirurgiczna. Operacje wykonywane SA z torbieli endometrioidalnych jajników, forma węzłowych endometriozy.

Dzieki połączeniu laparoskopii i Metody hormonalnej osiągane SA NAJLEPSZE wyniki.

Ważne JEST zapobieganie rozwojowi endometriozy. Powinien składać SIĘ z kolejnym Działań:

 • regularne badanie u Lekarza, szczególnie w okresach silnego BOLU;
 • regularne badanie po aborcji LUB innych zabiegach chirurgicznych;
 • Skuteczny i Terminowych Leczenie Chorób zapalnych.

Potrzebne środki zapobiegawcze SA Dla kobiet, o:

 • krótko Czas cyklu;
 • cierpią na otyłość i zaburzenia metaboliczne;
 • dodać Urządzeń wewnątrzmacicznych;
 • Ich wiek wynosi 30 lat i więcej;
 • Mieć podwyższszony POZIOM estrogenu;
 • Pala.

Jak opada śluzowata wtyczka?Często pytany: W jaki sposób W związku z tym PRZED Dostawa? Pytasz - odpowiedź!

Największe czasy możesz się świadczyć z tego artykułu.

Możliwość Kobieta z endometriozą

Ciąża w endometriozieNa szczęście Choroba wideo oo TA JEST ciąża, Chociaż Trudne W związku ZE złamaną Struktura jajników, zmniejszoną przepuszczalnością rurek i powikłaniami w uwalnianiu oocytów.

Po przebiegu Leczenia prawdopodobieństwo zajścia w ciążę JEST znacznie większe, Ale konieczne JEST zaplanowanie przejść dopiero po upływie 1 Roku od zapewnienia Opieki Medycznej. Przede Wszystkim choroba JEST leczona, dopiero wtedy podaje SIĘ indywidualne leki.

Strony rzadkie przypadki, gdy ciąża Nadal Nie występują. W przypadku Tym Nie rozpaczaj, ponieważ Nowoczesna medycyna JEST W powyżej tygodnia Wiele Przewodniczący.

Wpływ Lekarz na endometriozę

Ciąża wpływa Pozytywnie TYLKO na endometriozę. Jak wiesz, w Czasie ciąży nie menstruacji mA, wiec istniejące ogniska zakażenia SA tłumione.

Tak wiec, jeśli jestes zdiagnozowana Jako endometrioza, Nie rozpaczaj.

CZY tego Pory opracowano Wiele Przewodniczący Metod Leczenia Choroby í istnieje duze prawdopodobieństwo, Ze Znowu bedziesz zdrowy.Nie zapomnij o czasowej prewencji, szczególnie jeśli jestes zagrożony.

Trzy pytania zrobić ginekologa. Endometrioza. Program "Żyć zdrowo!"

Co to są treningi?Dlaczego tam SA fałszywa praca przed porodem? Uczymy się z tego artykułu.

O początkowe porodu opowiedz o tym w tym artykułu.

W TYM artykuł - /rody/slozhnosti/prezhdevremennye-rody-prichiny.html Wszystko na Temat zapobiegania przedwczesnej porodzie.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 21
 1. Marina

  Niedawno zdiagnozowano u Mnie endometriozę. Lekarz zasugerował, Ze terapia hormonalna, czyli spirala Mirena, JEST umieszczony na 5 let.Chto mówiąc coś o histeroskopii z biopsji błony śluzowej macicy i laparoskopii, ale powiedział, Ze JEST Zbyt wcześnie, spróbuj wpisać spirale.

 2. Anastasia

  Cześć, szybciej planuję Dziecko 2 U Mnie postępuje endometrioza, powiedziałem LUB powiedziałem, Ze urodzę. W zeszłym miesiącu, 9 kwietnia, 4 Maja byłą na owulacja PO owulacji w dniu 4 Silne białe wyładowanie 35 dni Wag cyklu trwa, bez pieczenia, swędzenia, Nie ma TYLKO bolus Gdzieś w pobliżu jajników. PA bylo podczas owulacji. CZY ABY Moze byc Drozd? CZY JEST jakas Szansa, Ze To Jest ciąża?

  • Katia

   Moze Masz za Dużo progresji Drozda, nic więcej. O twojej ciąży LUB JEJ nieobecności mozesz dowiedzieÄ ‡ SIĘ Trochę pozniej. W międzyczasie radzę wyleczyć pleśniawki. Ponieważ Z. Nia zajście w ciążę bedzie znacznie trudniejsze.

  • Marina

   W ekstraktach Z Drozdów SA Podobné zrobić twarogu, białe TAKIE i ziarniste. Jeśli jajniki bola, moze na stan zapalny. O ciąży sie dowiesz TYLKO, KIEDY wystąpi opóźnienie i pozytywny test. Moze Być tak, JAK ciąża i zapalenie jajników, moze, cysta na nich.Aby uniknąć Choroby, udaj SIĘ zrobić Lekarza najszybciej Jak to możliwe w celu postawienia diagnozy.

 3. Aigul

  Cześć, Pomóż Zrozumieć sytuację. Pierwsze Dziecko urodziło sie Pomocą ks oo. Minęło Pol Roku PO, porodzie. Opóźnienie 6 dni. Przetestować pozytywny żartem. Węże udał SIĘ Do wglądu szwów, naprawde chcesz Mieć ((endometrioza i identyfikowane na poziomie szwów pooperacyjnych zrobić głębokości 8 mm, Rozmiar: 10,3 * 5,1 Czytanie wlasnie Internet (((Bardzo przerażające Chce rebonochka Obawiam SIĘ, ZE ... Nie bedzie Mieć wpływu Edukacji na płód, A pierwszym nawet PO KS przeszło TYLKO Pół Roku :. ((

  • Katarzyna

   Na Ciebie tak, jakby powiedzieć, Ze miękka JEST Bardzo poważna Sytuacja, ABY rozwiązać przejść w internecie. Teraz trzeba sluchac Jak ZAWSZE TYLKO Lekarzy i postępować zgodnie z instrukcjami ICH. Jeśli pozwalają ci rodzić i rodzić, ABY Pod stałym nadzorem. Cóż, konserwacja prawdopodobnie SIĘ położy. W każdym razie, zdrowie i Sukces.

  • Marina

   Tak, Sytuacja oczywiscie Nie JEST PROSTA. Bede Musiał spróbować porodzić. Przygotuj Się na to, CO musisz przez jakis Czas oszczędzać. Ale nawet w Tym przypadku mozesz rodzić. Najważniejsze w Tej sytuacji JEST Nie martwić SIĘ I miec Nadzieje NA NAJLEPSZE. Ponadto Nie zapominaj o stałym nadzorze lekarskim. Pokaż Badania ginekologowi i zapytaj, KOLORADO Jeden oznaczają, ginekolog wyjaśni ci.

 4. Nasik

  Dziś Stalo SIĘ?

  • sv2006ys

   Naprawde sympatyzuję z Toba, straciłem moje Dziecko w 8 tygodniu. Ty, główna Rzecz, Nie doświadczaj Mocno, odzyskaj sily, odzyskaj Siły i spróbuj ponownie. Na Mnie PO leczeniu Wszystko SIĘ skończyło SIS). Przy Tobie Wszystko bedzie dobrze, zapewniam! Najważniejsze JEST Pozytywne nastawienie i zdrowy (Twój) organizm.

   • Lizabeth

    I do góry ja własnie zrobić zrobiłeś. Świetny post!

   • Nasik

    Dziękuję za wsparcie! Teraz bede traktowany ja spróbuję za Pół Roku, mysle, ZE Wszystko ułoży SIĘ !!!!

    • Kaleigh

     CZY Masz więcej wspaniałych arcydzieł takich Jak Dziesięć?

 5. Naz

  Cześć, Miałem ciążę Z endometriozą. Teraz 5 tygodni ciąży. Martwię SIĘ O brązowe wypalenie i już 11 DNI. Piję dyufastone, kwas foliowy I Witaminy. Na USG po 2 tygodniach. Powiedz mi, PROSZĘ, mam rozładowanie śluzu z powodu endometriozy, Jakie żartem prawdopodobieństwo ciąży? dziękuję

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...