Przy planowaniu ciąży Utrozestan

Utrozhestan JEST lekiem na bazie hormonu progesteron.

Ta Substancja w określonej ilości żartem niezbędna zrobić prawidłowego przebiegu ciąży. Dlatego Utrozhestan żartem szeroko stosowany w ginekologii i położnictwie. ABY Zrozumieć JEGO wartość, należy poznać wpływ naturalnego progesteronu w kobiecym ciele.

...

Spis treści:

Cechy Produkcji progesteronu

      

progesteron W ciele Kobiety wytwarzają nadnercze, żółte Ciało i łożysko.

Dziesięć Związek steroidowy JEST Bardzo często nazywany hormon Ciążowy. W końcu JEGO wystarczający POZIOM wskazuje na skuteczność owulacja, Bez którego nie nie moze wystąpić nawożenie.

Podczas ciąży Tego stężenie hormonu mój Krwi stopniowo rośnie. Wynika ABY oo funkcjonowania Łożyska I JEST ważnym czynnikiem wspierającym ciążę.

Progesteron przejawia Swój wyraźny wpływ Już podczas przygotowywania endometrium (Wewnętrzna skorupa macicy) ABY naprawić zapłodnione jajo. A Substancja kończy Proces akompaniamentu TYLKO Pod Koniec rodzenia Dziecka, Gdy oczekiwana Duńczyk Dostawy JEST odpowiednia.

Wskazania dotyczące powołania Utrozhestanu

Rano w planowaniu ciąży: zeznanieUtrozestan ma praktycznie pojedyncze wskazanie - niewystarczająca ilość progesteronu. Ale klinicznie wyraża SIĘ W Różnych stanach: powstawaniu torbieli, rozrostie endometrium, objawach hiperandrogenii, objawiającej SIĘ wyraźnym trądzikiem i charakterystycznym dla męskiej Płci.

Planując ciążę, ciąża JEST przepisywana Tylko w Trzech przypadkach:

 1. Bezobjawowy spadek poziomu progesteronu mój Krwi. JEST BARDZO zrobić Powszechne zjawisko, ktore NIE TYLKO JEST Niebezpieczne podczas ciąży, ale takze zmniejsza szanse poczęcia. Wieczór dowcipniś Czasie ciąży, nawet jeśli JEST groźba aborcji w wcześniejszym terminie LUB JEST dozwolone przedwczesna dostawa. Szczególnie często Dziesięć lek podaje sie Wag pierwszych tygodniach ciąży.
   
 2. Niepłodność, Ktory żartem sprowokowany brakiem progesteronu.
   
 3. Poronienie, Pojawiły SIĘ z powodu braku równowagi hormonalnej w kierunku zmniejszenia ilości progesteronu w ciele Kobiety.

ABY upewnić SIĘ, ZE potrzebujesz Tego Leku, Specjalne Badania laboratoryjne.

Ważne JEST, ABY znać Dzień cyklu miesiączkowego, ponieważ analiza Tego wskaźnika JEST zalecana w Drugiej połowie.

      

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Kobietą, Która JEST poważna, Ze odpowiedzialna za planowanie ciąży, Nie powinna O Tym zapominać ABY prawda, že w Wieluniu sytuacjach ostatnia Nadzieja Pacjenta.

Utrozestan przy planowaniu ciąży: przeciwwskazaniaALE JEGO ZASTOSOWANIE Jest Możliwe TYLKO przez powołanie ginekologa. Wszakże TYLKO lekarz moze śledzić ciężkość Stanów, ktoré sa przeciwwskazaniami zrobić stosowania Tego hormonalnego Leku.

W Takım przypadku Nie ma znaczenia, Która forma Leku zostanie przypisana C: świece LUB tabletki.

Zrób przeciwwskazania SA:

 • zakrzepowe zapalenie żył;
 • wyrażone żylaki, A Choroby takze powikłania Tej;
 • Problemy Ż wątroba;
 • Nowotwory złośliwe niektórych Lokalizacji.

WIELE patologicznych warunków JEST Przyczyna odmowy wyznaczenia Utrozhestanu. Z oskrzeli astmaChoroby sercowo-naczyniowe, Cukrzyca LEK JEST przyjmowany z ostrożnością.

Skutki uboczne Utrozhestanu SA Niezwykle rzadkie.Tylko Niektórych Kobiety zauważają, ZE pigułki niewiele powodują zawroty Głowy I nieistotna Senność. Ale w zwykłym życiu NIE JEST zrobić Niebezpieczne.

Jeśli nie nie pojawią SIĘ TAKIE objawy, lekarze Moga zalecić odmowę prowadzenia za kierownica, ponieważ progesteron nieznacznie obniża Centralny Układ nerwowy, wspólnie moze niekorzystnie wpływać na szybkość reakcji podczas Jazdy.

Jeszcze rzadziej występują działania uboczne układu rozrodczego: moze dojść zrobić krwawienia międzymiesiączkowego LUB krwawienia. Reakcje nadwrażliwości SA czasami rejestrowane.

Jak zażywać Utrozestan?

Utrozestan przy planowaniu ciąży (recenzje, cena)Dawkowanie Lek W planowaniu ciąży w większości przypadków JEST 200-300 mg (Kapsułki).

Dawka JEST podzielona Dwa na Spotkania hormon stosuje SIĘ Rano i wieczorem. Zasadniczo, lekarstwo JEST akceptowane 16 25 od zrobić sprawdź w sklepie cyklu miesiączkowego (Przebieg - 10-12 dni).

Kapsułki Utrozhestanu przyjmuje SIĘ doustnie, bez żucia i popija Wodą.

W przypadku niepłodności spowodowanej brakiem progesteronu w ciele Kobiety, Utrozhestan JEST rowniez przepisywany w dawce 200-300 mg na dobę dopochwowo (począwszy: od Dnia 17 Cykl menstruacyjny - TYLKO 10 dni).

Ponieważ świece Utrozestan SA Szybko wchłaniane zrobić Krwi podczas Planowania ciąży, Ta metoda przyjmowania Leku MA mniej skutków ubocznych. Świece należy wstrzykiwać w pozycji leżącej, najlepiej PRZED snem.

      

Jeśli zapłodnienie MA MIEJSCE, terapia trwa. Czas przyjmowania Tego Leku JEST ustalany wyłącznie przez Lekarza.

Ale najczęściej KOBIETA w ciąży powinna pić Utrozastan przez cały Pierwszy trymestr. Wraz z Tym często konieczne staje SIĘ przedłużenie Leczenia 1820 tygodni ciąża.

To zalezy OD obecności Lub braku jakichkolwiek komplikacji wagowo łożysku Dziecka. Utrozhestan, choc Nie JEST przeciwwskazany w ciąży, piwo W trzecim trymestrze zostaje wyznaczony z najwyższą ostrożnością ZE wzgledu na zwiększone ryzyko naruszeń funkcji wątroby.

Unieważnienie Utrozhestanu NA początku ciąży

Specyfika leków hormonalnych JEST taka muszą Być stopniowo podnoszone, Ponieważ gwałtowne zaprzestanie podawania moze niekorzystnie wpłynąć na stan Łożyska. A do do Z Kolei żartem obarczone poronieniem.

Dlatego Zniesienie Tego Śródka w przypadku ciąży następuje pod ścisłym nadzorem Lekarza: Dawka hormonu zmniejsza SIĘ o 50 mg co 3 dni.

Leku o Prenumeruj "Utrozhestan"

WIELE Kobiet bylo skuteczność Utrozhestanu I dzieki niemu doświadczyli Szczęścia macierzyństwa.

Marina, Kazan"Zdiagnozowano u Mnie niepowodzenie Drugiej FAZY cyklu, czyli owulacja Nie wystąpiła w moim przypadku Przekazał ANALIZĖ hormonów ı okazało SIE, ZE JEST obniżony progesteronu Zgodnie z zaleceniem Lekarza, zaczęła przyjmować Utrozhestan i zaszła w ciążę w pierwszym cyklu".

Olga, St. Petersburg: "Z powodu poronienia w niedawnej przeszłości ginekolog wyznaczył Mnie zrobić Utrozestanu pożądana ciąża NIE trwała długo Okazało SIE, ZE poronienie miało MIEJSCE z powodu niedoboru progesteronu Ale Tym Razem udało mi sie zostać matka ...."

Elena, Moskwa„Widziałem w Centrum Planowania Rodziny, i tam został przydzielony zrobić podjęcia Utrozhestan zaraz po owulacji 15-dniowego kursu. Czułem SIĘ Trochę oszołomiony. Nie wiem, CZY byl na efekt uboczny Tego Leku, A stalo sie zrobić Z powodu podniecenia w oczekiwaniu na to, CO Życie moze wkrótce zmienić SIĘ radykalnie. Następnie lekarze powiedzieli, ZE przeprowadzają testy ciążowy. Nie ja byl pozytywny czekałem na Moją miesiączkę. Ale za 9 miesiecy zobaczyłem Mój mały cud! "

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 13
 1. Margo

  Zastąpili Dufaston na Utrozhestan I SA Bardzo zadowoleni
  Mamy pięć przyjaciół i przyjaźnimy się z uczniami. Mieszkamy w Różnych częściach Miasta.
  Spotykamy SIĘ Raz w miesiącu, ale najczęściej komunikujemy sie za pośrednictwem posłańców. I tak SIĘ Stalo, Ze Nasze ciąże w kolejce ustawiały SIE ROK PO Roku.
  ABY Zabawne. ABY wszyscy Byli w ciąży RAZEM. Codziennie wymieniali Wiadomości, Analizy i wiedzę.I To Jest Dziwne, tylko ja nie nie byłem przepisany leki podczas ciąży.
  Byłem zdenerwowany i poszedłem na spotkanie z lekarzem prowadzącym Moją ciążę.
  Okazało SIĘ, ZE lek Dufaston, Który musiałem mianować Mnie dla firmy, NIE JEST tak Bezpieczny.Lekarz powiedział, ZE JEST często przepisywany na Ubezpieczenie I JEST Bardzo Popularny Wsród Wieluniu ginekologów. Ale problemem jeśli JEST naprawde, Tym bardziej skuteczne, Ze Utrozhestanom rozwiązać, ponieważ JEST ABY naturalny hormon, zamiast syntetycznych, A tak naprawde utrzymuje ciążę ja rowniez Dobre dla dziecka. Słyszałem na wszystko, poleciałem Skype, ABY SIĘ Z podzielić moja księżniczka. Dyskutowaliśmy i kłóciliśmy sie przez Długi Czas. Nawet SIĘ kłócili. Ale dwoch Przyjaciół zdecydowało SIĘ na eksperyment - zapisałem SIĘ zrobić Lekarza na Konsultacje, ponieważ JEST ABY prywatna Klinika, A Nie konsultacja Dla kobiet). Rezultat - lek zniesione Jako niepotrzebny, Drugi potrzebują Wsparcia hormonalną ZE wzgledu na zmiany w szyjce macicy, ale powołany Utrozhestan (pozniej okazało SIE, Ze nawet w zlecenie Ministerstwa Zdrowia Utrozhestan w pierwszej kolejności przechodzi SIĘ do zaleceń, ą następnie Djufaston). Dziewczyną przedstawiła JA bezpośrednio bezpośrednio zrobić szyjki macicy, Plusy TEGO - Nie pobochki, bo nie nie przechodzi przez Układ pokarmowy. IW JEJ kadencji (22 tygodnie), inne leki Nie Să pokazane. Okazało SIĘ wiec, Ze Nie tylko ja, ale takze Dziewczyny Nie potrzebowały tabletek.
  Cóż, JEST Jasne, ZE Škoro Mamy Jednego ginekologa, nasza ukochana Irine Berezovską))). I wierzę, že SIĘ ONA bierze udział w narodzinach naszych Dzieci, Zdrowa í Szczęśliwa, ponieważ zaleca Swoim pacjentom Tylko z najbezpieczniejsze í najbardziej niezawodne Leczenie.

 2. Oxana

  Piję Rano po 16-26 godzinach, po 2-3 dniach, zaczynają SIĘ miesiączki, A jeśli ciąża miała MIEJSCE, CZY poronienie bedzie czekało na menstruację?

 3. Elvina

  Pozdrowienia dla Wszystkich zostały wyznaczone mnie na porannego opiekuna, plan ciążowy NIE został osiągnięty przez 8 miesiecy, mam Nadzieje, Ze Nie bedzie gorzej od niego. Jeśli Rano otrzymujesz odbiór pochwowy, mozesz jednocześnie zacząć myśleć o poczęciu?

 4. Maria

  Cześć, Mam 30 lat, Chce drugiego Dziecka. Lekarz przepisał kwas foliowy w pierwszej Fazie, w Drugiej Fazie Witaminy E Jeśli Wagowo ciągu Trzech miesiecy Nie mozna zajść w ciążę, 16 uwagi DTS 25 DTS Pic w 100% Raz dziennie Od. Pytanie: Mam Cykl 25 dni, wiec PRZED owulacją, CZY NADAL pije je od 16 Dnia CZY MOGE zacząć wcześniej? Bardzo dziękuję za Odpowiedź!

  • Nadzieja

   Tak, konieczne JEST wypicie Leku zgodnie Z zaleceniami Lekarza. Ale jestem pewien, Ze Nie musisz isc pic. W ciągu 3 miesiecy ciąża występuje u 70% nominalnej. Kwas foliowy i witamina E zrobić twojego organizmu Bardzo pomogą.

  • Marina

   Pij leki zgodnie Z zaleceniami. Od którego Dnia zostałeś przydzielony Rano? Od Tego Dnia i picia Lepiej Nie podejmować samodzielnych decyzji.

 5. Tatiana

  Dzień dobry! Lekarz wyznaczony zrobić podjęcia Utrozhestan 200 PRZED pójściem zrobić łóżka, ABY utrzymać druga faze PO RAZ PIERWSZY zgadzam, mam lekkie mrowienie w brzuchu, potem kiwać Prawo, potem Wag lewo, ą następnie w środku, moze Nie Być ABY pobochka z recepcji i Utrozhestan utrzymuje Podstawowa temperatura LUB budzi MRS?

 6. Tatyanka

  Cześć! Akceptuję Utrozhestan 4 miesiące Ciąża Jeszcze nie nadeszła, CZY JEST jakis powód Nie zmartwień? CZY MOGE zwrócić SIĘ zrobić Lekarza LUB wziąć SIĘ ponownie?

 7. Oksana

  Biore klasztory Już OD 4 miesiecy, Nie ma nawet śladu owulacji, chociaż lekarz twierdzi, že zrobić Tylko w progesteronie! Zazdroszczę Tym, ktorým pomógł.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...