Regulacja cyklu miesiączkowego

Regulacja cyklu miesiączkowego jest koniecznością?

Istota cyklu miesiączkowego jest prosta. Tworzywo dwie fazy, w środkowej owulacji Operacji, proces odmłodzenia jest ciągle w toku. Odmrożenie, nawiasem mówiąc, odnosi SIĘ TYLKO zrobić jajeczka, ale zrobić całego organizmu Jako całość.

Czy to nie z powodu ginekologicznie Zdrowe Kobiety z normalnym cyklem miesiączkowym wyglądają znacznie młodziej niz koleżanki cierpiące na kobiece dolegliwości?

...

Spis treści:

W jaki sposób regulowany jest cykl menstruacyjny?

Regulacja cyklu menstruacyjnego prowadzenia się przez życie życie: od kory mózgowej do raka narządu - macicy.

Regulacja cyklu miesiączkowego: jak to działa?Aby zrozumieć, jak się dzieje dzieje, Nie ma wyobcowania sobie zegar z wahadłem:

 • odpowiada niewielkiemu obciążeniu wahadła macica;
   
 • samo wahadło jest jajniki, połączenia gruczoły płciowe kobiety;
   
 • Osią prowadzącą, na które zawieszone jest wahadło jest podwzgórze, główny "mechanizm zegarowy" cyklu miesiączkowego;
   
 • Widelec kotwiczny, który przenosi ruch wahadłowy na koła zębate część podkorowej serii mózgu;
   
 • Mechanizm, który porusza dłoń tarczy - część kory mózgowej regulująca cykl hormonalny.

A śmary lub wiosna zakładów zegarków - to kod genetyczny, o ile jest zarezerwowany, w to w czasie nadaje działał długo.

Analogicznie do zegara, kukułka lub bitwa owulacja, za trochę okres czasu.

Wahadło, Jak wiadomo, porusza SIĘ Razem: Taki Jeden, A następnie Drugi, Który odpowiada dwóm fazom cyklu miesiączkowego.

Zawód zegarmistrza Nie JEST Konieczny - Kazda osoba bedzie mogła zauważyć Awarie zegarka z naruszeniem Ich pracy: pospiesz SIĘ, opóźnij, przestań, Nie Dzwon.

W przypadku kobiet na przekroju:

Znikła regularność miesiączki - usterka. Bez owulacji - awaria!! Brak złączonych kobiet w ciąży katastrofa.

Kaszel jako objaw przeziębieniaWiesz, Co to jest niebezpieczny kaszel w czasie? A także jak się z tym wyleczyć? Pobierz!

Płatne zarządzanie ciążą i akt urodzenia. WIELE Ciekawych Rzeczy - kliknij tutaj.

Cechy płci kobiet podczas różnych faz cyklu miesiączkowego

Cechy kobiecego ciała przed i po owulacjiPierwsza faza cykl hormonalny na nabranie przygotowanie kobiety do poczęcia dziecka. Wymaga to całkowicie zdrowych komórek we wszystkich narządach i układach.

Dlatego w ciele Układ nerwowy współczulny dominuje, Który JEST regulowany przez adrenalinę i norepinefrynę - hormony "Ucieczki i Walki".

Wszystkie narządy i układy płciowe w tym programie jak w stresującej sytuacji.

Po owulacji obraz się zmienia. Zestaw tło hormonalne gestagens - ochrona hormonów. Teraz wzrost linii zostaje zastąpiony ich dojrzewaniem.

W regulacji pracy narządów przywodzić na myśl układ parasympatyczny.

Praktyczne znaczenie wiedzy o kolorach hormonów w różnych fazach cyklu

W pierwszej fazie cyklu odbiór leków pobudzających będzie nieskuteczny. Dotyczy to nie tylko osób pracujących w pamięci i uwagi, ale także immunomodulatorów.

Organizm bez niego działa na granicy swoich Możliwości I JEST TYLKO Nie bezużyteczny, ale nie nie JEST Bezpieczny, ABY przejść spankować w pierwszej Fazie.

Przeciwnie, Środki antydumpingowe, przy nadającej się do pracy - będzie bezużyteczne.

W drugiej fazie - wszystko jest zawierać odwrotnie. Pokazane SA Randki stymulanty, wykorzystując środki uspokajające, środki uspokajające w Tyma, Nie przynoszą pożądanego efektu.

Dlaczego przypomnienie jest regulowanie cyklów miesięcznych

Gdy ciało żeńców jest odmładzane cyklicznie, jest chronione przed sposobami chorobowymi starości, jakikkolwiek lekarz kardiolog powie, gotowe, przedwczesne zakończenie i nadciśnienie tętnicze są "męskim przywilejem".

Dlaczego całe ludzkie ciało odmładza się? Zapewnienie normalnego życia w tym trybie. ale w męskim nie ma wyraźnej organizacji "czasnej".

Udowodniony, Późniejsza i bardziej aktywna kobieta. Odrzucanie do następnych faz cyklu, nie tylko w macicy.

Analiza skrobania komórek z błony śluzowej policzka się do samego zjawiska. Aby uzyskać więcej więcej zrobione w okresie w szkolnym wieku XX.

do Znaczy raz w czasie, w normalnym cyklu,: od skóry do szpiku kostnego. Dlatego też jest do najmodniejszy etap cyklu.

Pierwszy pokaz to dwa ważne krokiCzęsto pytany: musisz zrobić pierwszy pokaz? Czy muszę robić zrobić? Szczegóły zdjęć w naszym papierze.

O pobieraniago zaparciom podczas ciąży Powie ten artykuł.

A tutaj - wszystko o leczeniu /beremennost/bolezni/nizkoe-davlenie.html zlewoły podczas ciąży.

Korekta cyklu miesiączkowego

Korekta cyklu miesiączkowego: co to jest?Debugowanie dwufazowego cyklu hormonalnego w nocy obecnej nie pień nowości.

Hormony są znane, które zostały opracowane w pierwszej i drugiej fazie. Połączone preparaty zostały zsyntetyzowane, które wciąż będą ważyły ​​hormagę hormonów.

Są to wszystkie tabletki przeznaczone do antykoncepcji. Kiedy są wyznaczeni do normalizacji cyklu, efekt antykoncepcyjny jest uważany za skutek uboczny.

Wybór leku hormonalnego jest przepisywany tylko przez lekarza. Należy wziąć pod uwagę następujące parametry:

 • przyczyna, który mógł się zatrzymać cykl;
   
 • konstytucja (majątkowe właściwości struktury ciała) kobiety;
   
 • obecność lub nieobecność przejawianych męskich cech płciowych;
   
 • stan gruczołów mlecznych i żylny układ krążenia.
Normalny cykl - Gwarancja spa kobiet. Najmniejsze zmiany w cyklu miesięcznym korekty. Tylko w pełnych godzinach życiowej organizacji kobiet.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 0
 1. Valeria

  Cześć. Udał SIĘ Do ginekologa z powodu nieregularnego miesiączkowania, przekazał Analiz, uczynił NAS, powiedziano mi, ZE JEST zrobić Normalne w okresie dojrzewania, określone Witaminy í Cyclodynon. Zobaczyłem je, Cykl SIĘ uspokoił, Ostatni Raz wypiłem, A miesięcznik Nie wyszedł, Jeden zniknęły na miesiąc, chociaż testy SA normalne.W Problemu Czym? Pomoc, co Robić?

  • Katia

   Prawdopodobnie fakt, dziesięć, co się sam wiek dojrzewania. Spróbuj ponownie i przekazać ankietę Wszystko powyżej tygodnia SIĘ jaśniejsze, bez wzgledu na to, CZY JEST ABY powód, CZY Nowym. Zaocznie Trudno aby osądzić.

  • Marina

   Prawdopodobnie fakt, dziesięć, co się sam wiek dojrzewania.Spróbuj ponownie i przekazać ankietę Wszystko powyżej tygodnia SIĘ jaśniejsze, bez wzgledu na to, CZY JEST ABY powód, CZY Nowym. Zaocznie Trudno aby osądzić.

 2. Marousia

  Dzień dobry! Teraz mozesz zrobić Drugi testy, W Tym Czasie Zbyt Mało Czasu minęło, A nawet jeśli JEST ciąża, testy moze TEGO NIE pokazać. Oczywiscie, dla uzyskania wiarygodnych Informacji, najlepiej JEST oddać krew dla hCG (Przejdź zrobić płatnego Badania laboratoryjne Już wkrótce). Fakt, že Masz miesiąc zmalał, wiec czasami hormony działają, Ciało dostosowuje SIĘ zrobić Nich przez kilka miesiecy. W każdym razie musisz przejść egzamin, podjąć niezbędne drażliwego.

 3. Albina

  Dobra pora Dnia! W październiku 2015 Roku, W 44 DNI, ciąża została przerwana (NIE rozwijała SIE, wykryto TYLKO żeńskie chromosomy u płodu). W listopadzie - ciąża biochemiczna JAK MI powiedziano "nie złapać" badanie wykazało dwa paski hCG wynosił 45, 3 dni, ABY odzyskać hCG - spadła. Ginekolog przepisał hormonalną DIMIĘ, wypił 3 miesiące, miesięcznie Z 6-7 zrobić 3-4 dni zmniejszył SIĘ I Skapa stal. Zajęło 3 miesiące. Po zniesieniu pierwsza miesiączka miała MIEJSCE W 31 dniu (Cykl 26-28). Dziś, 32, I ICH NIE Testu SIĘ Robi nA 31 dni (tanie do 7 rubli., A w Nocy, Rano Jak JEST SIĘ konieczne, ABY zrobić ABY) ujemna. Nie moge dostać SIĘ JESZCZE zrobić mojego doktora, Poki Wagowo innym miescie JA Jeszcze nie osiadłem tutaj, którego ja nie nie zrobić Chce pójść. Jeśli weźmiesz Średniej Dzisiaj 5 dni opóźnienia, Tak duzo przeczytałeś o, Tych hormonalnych .. CZY ABY Moze CI doradzić?

  • Viola

   Albina sprawdz ponownie od rana, gdy SIĘ obudzisz, wykonaj test ciążowy. Lepiej TYLKO Dwie LUB Trzy Różne firmy. Jeżeli co najmniej Jeden wykazują pozytywny wynik oznacza, Ze Jestes w ciąży), jeśli nie nie zrobić pewnie TYLKO usterka w organizmie í muszą byc testowane pod kątem hormonów í skonsultować z lekarzem SIE.

  • Tatiana

   Zrób jeszcze kilka Różnych testów Rano. W celu upewnienia SIĘ o obecności LUB braku ciąży. Cóż, na pewno Nadal zaleca jednak, ABY celu, wspólnie lekarz zbliża SIĘ I nie nie szukać odpowiedzi w internecie, Szczęścia I Zdrowia.

  • Marina

   Musisz kupić kilka próbek i zrobić je Rano. Również musisz oddać krew hCG. pozwoli, ABY uzyskać pełny obraz Tego, CO SIĘ Dzieje. Oczywiscie, jeśli badanie zostało Wykonane wieczorem, Nie mógł pokazać hormonów, Rano, ABY zrobić.

 4. Tatiana

  Cześć, Po zapłodnieniu in vitro Pierwszy M Przybył W 28 dni, Drugi z 8-dniowym opóźnieniem, Teraz Znowu tam. Zadzwoniłem zrobić Lekarza, Który prowadził protokol, skonsultowałem SIĘ, A ona odpowiedziała mi: "Idź do MIEJSCA zamieszkania ..." zrobić JEJ rekordu na 1,5 miesiąca z góry. Chce pic Cyklovitis. CZY to się opłaca?

  • SWETLANA

   Tatiana, polecam poczekać. Lepiej żartem prowadzić testy, ultradźwięki, hCG. Możliwe, Ze Jestes w ciąży. Cykllowitis bedzie Brany ściśle wedlug celu. Uwierz, ZE Wszystko SIĘ Dzieje. Ciąża często nie nie pochodzi nawet z zapłodnienia pozaustrojowego, ale pozniej. Dlatego zaleca SIĘ 1 miesiąc po zapłodnieniu in vitro ABY Nie przyjmować leków bez przepisywania.

  • Marina

   Bez Lekarza Nie musisz niczego pić dokladnie. Jeśli taki długotrwały Zapis, udaj SIĘ zrobić płatnej Kliniki í sprawdz, ą następnie postępuj zgodnie Z instrukcjami Lekarza. Samoleczenie Nie JEST konieczne.

  • Marousia

   Dzień dobry! Oczywiscie, Ze nie! Nie wiesz, ZE JEST dziesięciu lek odpowiedni dla Ciebie Tym etapie i na nie nie. Randki leki SA przyjmowane wyłącznie na podstawie zaleceń Lekarza, na podstawie Badań, Badań i USG. Niekontrolowane stosowanie leków moze zmniejszyć możliwość zajścia w ciążę, nawet Przy zapłodnieniu in vitro. ZAWSZE mozesz przejść przez badanie w prywatnej klinice i Nie czekaj na kolejkę.

  • Marina

   Dzień dobry! Nie, nie musisz niczego Robić samemu. Być moze PO twoim IVF Cykl Nie ustabilizuje SIĘ I NIE mozna wykluczyć ciąży. Odkąd zdałem sobie sprawę, ZE IVF nie nie działa. Musisz wiec ponownie wykonać testy, ABY znaleźć przyczynę, dla której nie mozesz zajść w ciążę. Idź do innego ginekologa Ze wszystkimi wynikami Testu przed IVF í PO.

 5. Nina

  Catherine, cześć. CZY wykonałeś rachunek ANALIZĖ HCG? Jeśli nie, bezpieczny SIĘ. Jeśli nA rowniez wskazuje na brak ciąży, najprawdopodobniej Przyczyna opóźnienia w miesiączce byla niewydolność jajników. ABY wykluczyć zapalenie i ustalić przyczynę niepowodzenia Prawdziwa, idź na Krzesło i wykonaj badanie ultrasonograficzne. Następnie lekarz przepisuje ci leki, Które pomagają regulować Cykl menstruacyjny. /planirovanie/pl-info/menstrualnyj-tsikl-zhenshhiny.html /planirovanie/ovulyaciya/kogda-proishodit-ovulyatsiya.html
  /beremennost/info/progesteron.html

 6. Katarzyna

  Nie mam miesiąca przez Trzy miesiące, test pokazuje Jeden pasek. Co jest ZE MNA Nie Tak?

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...