Cykl menstruacyjny Kobiety

Cykl menstruacyjny kobiety - co to jest?

Jest kilka pytań, ale także minimalna wiedza na temat autorskiego organizmu. Co się dzieje z nią i odstępstwa od niej?

W Tym artykule rozważymy coś Takiego Jak "Cykl menstruacyjny Kobiety".

...

Spis treści:

Czym jest cykl menstruacyjny?

Termin "cykl", który czeka proces i koniec. Ten cykl to powtarzane jako pierwsze, a więc w życiu ciągłym. W tym ciągłym ruchu jest sens cykliczności.

Cykl miesiączkowy - to jest kolejne nazwy przedział czasu: od dnia pierwszego dnia do początku następnego.

Kiedy jesteś w telefonie zapytał: "Mamy na myśli czas cyklu".

Niezależnie od indywidualnego czas trwania dziewczyny, Pierwszy dzień jest dokładnie pierwszym dniem krwawego rozładowania, a następnie drugi, trzeci i tak dalej.

Po miesięcznym cyklu nie kończy się, trwa do dnia dnia.

Jaki jest normalny czas trwania cyklu miesiączkowego?

Możliwe są różne warianty: od 21 dni do 32 dni. Utrata aktywności od dnia dnia do dnia fazy mija 28 dni.

Jeżeli w ciągu dwóch do kilku miesięcy przerwy między miesiączkami są różne - następnie za 20 dni, a następnie za 30 dni - jest za ostrożnością za brak regularności cyklu miesiączkowego.

Dlaczego miesiączka zmienia się przez kilka dni?

Zdarza się, ponieważ Nasz oficjalny kalendarz nie pokrywa się z indywidualnym kalendarzem. W końcu taki nazywa się księżycowym, w którym czasy te sąliczone 28 dnito znaczy dokładnie 4 tygodnie.

Jeśli miniony miesiąc zaczął się 21 dnia, Z 31-dniowym miesiącem, dowolnym miesięcznikiem z 28-dniowym cyklem należy się firmy trzy dni wcześniej.

Jakie jest niebezpieczeństwo niedoboru kwasu foliowego?Dlaczego jest na życzenie? kwas foliowy w planowaniu ciąży? Dowiedz się SIĘ Teraz!

Witamina E podczas ciąży: instrukcje i dawkowanie - w tym artykułu.
 

Czym jest owulacja, dlaczego jest potrzebna?

Czym jest owulacja i dlaczego jest potrzebna?Owulacja - uwolnienie komórek jajowych ABY, Które SIĘ zapleczyło jajo - nienarodzone Dziecko.

Wszystko jakby się stało stanie, jajko nadal jest potrzebne! Dlaczego? Częścią ciała kobiety się dzieje cyklicznie i funkcjonuje zgodnie z tradycją.

Proces dojrzewania i odmłodzenia trwają nieprzerwanie. Innymi słowy, zapewnia owulację nieprzerwana aktywność życiowa cała powierzchnia ludzca.

Cykl fizjologiczny jest dwufazowy. Środek tego po prostu dzieje się z owulacją. Przy średnim planie kończy cykl już 28 dni, owulacja przymierzyć 14-tego dnia.

Pierwsza faza (wzrost młodych komórek) - przed owulacją, Drugi (dojrzewanie komórki) - po nim.

Jeśli owulacja nie występuje - Cykl menstruacyjny żartem nieobecny, stany TAKIE krwawienie acykliczne. Ciąża bez owulacji jest niemożliwa.

Każdej kobiecie przedstawia się reprodukcję nowego życia. To Jest Nowe Życie, Które powstało w związku oo Tyma, ZE JEST hormonem płciowym.

Jeśli KOBIETA Nie ma miesiączki miesiączkowej, ma Normalne tlo hormonalne. Chronić przed poważnymi chorobami, które wcale nie mają.

Jakieś ciało jest w ciąży?

Co to jest żółte ciało?Kiedy dojrzewający pęcherzyk zamienia się w jajo, w jego miejsce powstaje kolorowe ciało. Żartach na nagromadzenie komórek, Który produkuje gestageny - hormon dojrzewania.

Wraz z początkiem ciąży żółty korpus nadal funkcjonuje do przodu wydłuża się łożysko, Następnie zmienia SIĘ W białe Ciało - Niewielka Blizne w Postaci kalusa w tkance jajnika.

Przed nadejściem menstruktury małego ciała przestaje działać, Jeśli ciąża nie występuje.

Stymulacja owulacji w domuCzy to możliwe stymulacja owulacji w domu? Pobierz!

Ołonie lepiej jest rodzić i dlaczego, Powie Nasz Artykuł.

A tutaj - wszystko o weekendowych oznakach /beremennost-na-rannih-srokah/pervye-priznaki-beremennosti/priznaki-beremennosti-do-zaderzhki.html ciąża przed opóźnieniem.

Manifestacje owulacji

Czasami procesowi uwalniania jaj towarzyszy pojawienie się bólu w podbrzuszu w okresie czasu trwania trwania z powodu nacięcia powierzchni jajnika.

Przyczyny bólu Być na Procesy zaplenia w tkankach jajnika LUB zwiększona wrażliwość receptorów otrzewnowych na estrogeny.

W ginekologii Ten stan jest określany jako zespół owulacyjny i wymaga leczenia.

Zmiana nastroju własnie JEJ pozycje stanowi hormon Wzrostu i przejęcie (estrogenów) na progestagenów, Które Să odpowiedzialne za Utrzymanie i Pokój Rozwoju.

Dzieła kobiety coś zrobi, to w drugim. Teraz wszystko się skończy, co jest dostępne.

Stąd obrazu kobiecej logiki, które nie jest w stanie zrobić wszystkiego.

Ile owulacji może wystąpić w wieku rozrodczym kobiety?

Ile może wystąpić owulacja?W jajnikach noworodka jest dziewczyna 200 szt. Mieszkow włosowych. Nazywane są pierwotnymi lub początkowymi. W przyszłości wiele z nich, w rozrodczym stanie się ponownie.

Czułki rozwijają SIĘ w zakresie potrzeb, na przemian w dwoch jajnikach. W celu zapewnienia niezwłocznego podjęcia czynności

Kiedy brak owulacji może być normalny?

Oszustwo krwawienia z macicy jest normą w okresie klimakterium i podczas pierwszego miesiąca po porodzie, obsluga od tego, czy kobieta karmi piersią.

Oczywiście, w trakcie ciąży wyklucza się proces owulacji.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 44
 1. Maria

  Witam, miesiąc miesięczny miesięczny miesiąc, 21, aby Jeszcze nie nauczyło Mnie, JAK Bardzo jestem w Ciąży

 2. Lera

  Witaj, mam poronienie w dniu 11/27/2015, je ponownie kontakt od razu bez prezerwatywy.Dzisiaj, 20.05.2016, Znowu mam 24 tygodnie ciąży, ale nie nie bylo ciąż miesięcznych, zastanawiam SIĘ, KIEDY zaszłam w ciążę - w grudniu? Lub w styczniu? Jak liczyć?

  • Katarzyna

   Jeśli wiesz Już, ZE Masz 24 tygodnie ciąży, jaki blad oo JEST obliczeniem ciąży? Gdzieś do serii lub na6,0 holu. Ale tu Twoje Ciało Nie JEST Jeszcze Silne po utracie Dziecka I Znowu tak duzym obciążeniu Jak ciąża.dowcip Bardzo Niebezpieczne, ABY koniecznie skonsultować SIĘ z lekarzem ginekologiem w swoim miejscu budowy Budowy zamieszkania, niech patrzą na Twoje zdrowie

  • Marina

   Najprawdopodobniej w grudniu, Raz NA miesiąc Nie było.Zasadniczo dokładne warunki podane przez Lekarzy. Nie rozumiem, Dlaczego zaszłaś w ciążę zaraz PO poronieniu. Trzeba trochę zwrotu.

 3. Yana

  Cześć. Nazywam SIĘ Jana, Mam 24 Lata, Mój maz ja naprawde Chce Dzieci. Mam trzy dni ciągnięcia podbrzusza po menstruacji. Co to może być?

  • Irina

   Drogi Yanochka przeciągając ból brzucha Moze Być objawem Procesu zapalnego w zdrowie swoich Kobiet. WARTo skontaktować z lekarzem SIĘ I wziąć udział w testach, ABY ustalić, Co Jest Z Toba NIE TAK. ABY zaplanować Dziecko, należy przejść przez badanie u Lekarza i leczyć Randki stany zapalne, ABY ciąża płynęła bez Problemów.

  • Marina

   Może to być stan zapalny. I co i gdzie, to jest pytanie. Mój żołądek szarpał, KIEDY miałem torbiel. Może to stan zapalny przydatków. Trudno jest postawić diagnozę zaocznie. Konieczne jest pójście do lekarza. Ale czy to najprawdopodobniej choroby, jakaś kobieta. A nie ciąża. ABY począć, musimy zaplanować ciążę, oo zregenerować SIĘ Choroby i częściej uprawiać seks. Polecam do lekarza.

  • Lilya

   Dzień dobry! W większości przypadków w bolusie ciągnące menstruacji PO, z nimi NIE Să połączone. Najbardziej Powszechne występowanie Takiego Bolu, zatkane jelit, Takiego Bolu i moze wskazywać na obecność STANU zapalnego w obszarze genitaliów zrobić dróg oddechowych LUB przewodu pokarmowego. Jeśli nie nie nie nie przestaną i wznosić SIĘ, Przejdź zrobić egzaminu.

 4. Anya

  Witam, proszę powiedz mi, jak wniosek długości cyklu? 28 lub 29 lub 30 lub 31 lub 32 lub 33?

  • Elizabeth

   Autor Dobranoc. ABY dokładniej określono długość cyklu, Lepiej obserwować kilka, Trzy miesiące w pamięci. Zainstalowałem program Specjalny w Telefonie o nazwie żeński kalendarz. Ona policzy Wszystko dla Ciebie, Tylko musisz pamiętać, KIEDY zacząłeś krytyczne dni. Jeśli nie nie chcesz Robić normalnego kalendarza, współ miesiąc zaznacz Pierwszy Dzień swojego miesięcznego kalendarza. następnie zastanów SIĘ, ile dni dzieli Ich od voila, wiesz o długości twojego cyklu)) życzymy Powodzenia!

  • Elena

   Dzień dobry! Różne Kobiety Maja rozna Długość cyklu - istnieje WIELE wariantów Normy. Ponadto Rzadko Jeden Cykl Księżyca zrobić stajni - moze sie różnić O kilka sprawdź w sklepie z powodu Choroby LUB stresu - DOSC.
   inny.oprócz JUZ napisane Ze sposobów JEST, ABY Pobrać specjalna Aplikacje nA Telefonie, W ktorým chcesz, ABY uczcić Początek i Koniec miesięcznego miesiączki - aplikacja Nie TYLKO Mowi, Długość cyklu, ale rowniez wskazuje przybliżoną Dzień owulacji (jeśli świętować w ciągu kilku miesiecy) .

  • Marina

   Tak, zrobiłeś poprawnie napisane, konieczne JEST, ABY zwrócić uwagę na datę początku miesiąca i dane rozpoczęcia Drugiej i policzyć liczbę dni Między nimi. Jest do przejścia cyklu, ale jest bardzo prosta.

  • Marousia

   Dzień dobry! Mozesz zaznaczyć w kalendarzu datę rozpoczęcia Jednego miesiąca í datę rozpoczęcia innych. Od tego i myśl. Na Przykład: menstruacja reklamy SIĘ 20 Marca, A następna 17 kwietnia - 27 dni. Zauważ, Ze czasami moze sie wahać Plus Minus Dwa, Trzy dni. Z uwagi na to, że nie jest na konieczne.

 5. Anastasia

  Cześć. Pomóż zrozumieć. Czy okres owulacji jest wylogowany co miesiąc? Po prostu próbuję obliczyć i nie mogę zrozumieć. Miesięcznie zakończyła SIĘ 17 lutego, 26 LAT seks bez prezerwatywy z ukochanym mężczyzną. Ale nie wyszedł prosto, zanimlewł, ale wcześniej. Potem wszystko kontynuowało się ustnie. Wciąż wydała się sprawa że, opóźnienie na trzeci dzień. Harmonogram musi się wyrobić 8 marca. Zwykle z zendem. Bez akumulatora. W przeddzień ZAWSZE wyrazistych objawów: klatka piersiowa bolusów, wyczuwalna w Dolnej Części brzucha, zmienia SIE nastrój. Nie jestem tutaj. PowodowaćĂ˝ młodzieży, kiedyĘ .... CZY zrobić ledwie wyczuwalne bolesne skomlenie Wagowo brzuchu.

 6. Tatyana Vitalyevna

  Mile widziane) CO stosunek przerywany, NIE JEST powodem, dla ciąży, mozna Po Prostu stos, A Teraz Nie pokalyvanie.Podozhdite kilka dni, jeśli nie nie ustąpi ból w Piersi, ABY upewnić SIĘ, Ze testowym ciążowy, bedzie Jeszcze Lepiej, jeśli uczynić SPL szpital i idź do ginekologa.

 7. Katya

  Powiedz mi, PROSZĘ, moje miesiące zakończone 26 stycznia, PA lata przerwana 29 stycznia. Czy może zajść ciąża? Własnie rozpoczłam skrzywdzić Twoje piersi, tak Jak w przypadku menstruacji. Dziękuję.

 8. vita

  Cześć, Po 2 ostatnie mam bóle brzucha po lewej stronie. Ja nie douching nagietek + rumianek, które się wydało wydawne brązowy śluz. Miesięcznie było od 22,12 do 27,12. 29,12 byl ginekologa i zrobić USG i powiedział, Ze Wszystko Jest w porządku, Pilzner Nie ma owulacji, kazano przyjść w środku cyklu. Prawda jest bardzo stresująca. W tej nocy lekarze nie mają możliwości odwiedzenia.Powiedz mi, co to może być?

 9. Katarzyna

  Cześć, 10/22/15 do przejścia seksualności. 30,10. co miesiąc. Innym razem sadle chronione. Regularne comiesięczne problemy trwającej firmy 24.11, ale już z opóźnieniem 3 dni. Jakie są szukanie w ciąży? Zrobiłem 3 testy - osłabne. Cykl wynosi 25 dni. W ostatnich połowach nie było żadnych opóźnień.

 10. sarin

  Moje Dziecko ma Teraz 1 rok i 3 miesiące, Nadal karmię piersią, przez 4 miesiące przestałem przewlekłych, ale nowa ciąża Nie występuje, CHOC wspólnie miesiąc regularnie. Powiedz mi, jaki jest dziesięć powód? Czy karmienie piersią ma z tym rzecz wspólnego?

 11. Maria

  U Mnie miesięcznie minęły 2 dni i minęło LUB miało MIEJSCE, A Teraz brzucha LUB brzucha boli, Dlaczego?

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...