Konsultacja genetyki w planowaniu i podczas ciąży

Genetyka JEST NAUKA, Która bada dziedziczność i zmiany zachodzące w genach.

Przy pomocy tej nauki Mozesz nauczyć SIĘ Wieluniu Nowych i interesujących Rzeczy nA pewno chodziło o swojej dziedziczności, O ktorých Dzieci Moga SIĘ rodzić, gdy pewne Geny Să połączone, wyjaśnia Natura Wieluniu istniejących Chorób i ostrzega PRZED przyszłymi.

...

Spis treści:

Ale jeśli przez Cale Życie Nie myślimy o naszych genach, chorobach, dziedziczności W Czasie ciąży LUB Planowania poczęcia, Każdą matka zaczyna myśleć o, Zdrowiu Przyszłości DZIECKA.

Jakiego rodzica chciałby, ABY JEGO Dziecko bylo chore, o bardziej Jeszcze - Choroby dziedziczne nosiłoby?

Wieluniu Rodziców ma Choroby przewlekłe (epilepsja, astma, hemofilia itp.) Ale zrobić Nie Znaczy, Ze Nie chcą stworzyć Rodziny I Mieć Dzieci.

Tacy rodzice obawiają SIĘ, ZE BEDA Ich Dzieci narażone na TE Samo straszliwe Choroby. Nie Każdą rodzina, z obciążoną dziedzicznością, decyduje o urodzeniu Dziecka.

ALE CO zrobić, gdy zaszła w ciąż KOBIETA? tak, bylo genetyka odpowiada na wiele pytań, Ekscytujące dla każdej osoby W W, Która Chce Mieć Zdrowe i Zdrowe Dzieci.

Pokażmy więcej szczegółów, co jest potrzebne doradztwo genetyczne planując ciążę, co moze dac ja Jakie Problemy rozwiązać przed poczęciem.

Planując ciążę

Skonsultuj SIĘ z genetykiem Nie TYLKO na podstawie dowodów, ale takze z własnej Inicjatywy.

Za zeznań

Konsultacja genetyki w ciążySA TAKIE pary, Które potrzebują konsultacji genetycznych, ponieważ SA w ulubionych ryzykiem.

Wskazania:

 • Pary rodzinne, które mają rodzinę, odziedziczyły choroby;
   
 • Pobyty pokrewne;
   
 • Kobiety U ktorých W przeszłości występowały działania niepożądane (kilka poronień, martwo urodzone Dziecko, niepłodność, w ktorých Nie zidentyfikowano zadných przyczyn medycznych);
   
 • jeżeli CO najmniej Jedno Ż Rodziców zostało narażone na niekorzystne czynniki (Promieniowanie, kontakt ZE szkodliwymi Chemikaliami, praca z trującymi substancjami);
   
 • Kobiety W Wieku poniżej 18 łac Sa rowniez włączone zrobić Tej Grupy ryzyka, ponieważ mă ogromny wpływ wiek na ryzyko mutacji w genach.

Czy woli

Wiele młodych parami jest własnymi problemami i tylko podejrzenia. Jeszcze przed poczęciem, na etapie Planowanie ciąży, Możliwe JEST skonsultowanie SIĘ z genetykiem na własna prośbę.

ABY ABY zrobić, musisz udać SIĘ zrobić recepcji i powiedzieć lekarzowi o swoich wątpliwościach i podejrzeniach, podać powód złożenia wniosku o poradę.

Konieczne jest zapewnienie lekarza szczegółowe informacje W W na pewno chodziło Życia pary, ich Rodziców i krewnych i przechodzą Randki drażliwego.

Gdyby są gotowe, genetyka możedzień szybciej szczegół o rodzicach treści i problemach wydajności dzieci. JEST prawdopodobne, Ze Nie bedzie SIĘ Czego bać, A Randki Wasze wątpliwości Beda daremne.

Test ciążowy wykonano ranoTest ciążowy wykonano rano czy wieczorem? Dowiedz się tutaj.

zrobić artykuł o Coś po połusku polipa.

Co to jest i jak reklama jest poradnictwo genetyczne?

Na starym planie w ciąży

Konsultacja genetyka w planowaniu ciążyW recepcji genetyk wymyśla i bada rodzinę drzew genealogicznych oraz Randki warunki, Które Moga niekorzystnie wpływać na zdrowie nienarodzonego Dziecka (Choroby małżonków, począwszy: od dzieciństwa, warunki Życia, Zawód i Miejsce pracy, ekologia, leki niedawno zajęte przez małżonków).

Zona zebranych danych genetyk definicjaa pkt ankieta.

Dla pary wystarczy przekazać szczegółowy test biochemiczny Krwi i skonsultować SIĘ z niezbędnymi lekarzami (np. terapeuta, endokrynolog, neuropatolog) W przypadku innej pary Z niekorzystną Historią przydzielane SA Specjalne egzaminy - badanie kariotypu (Jakość i ilość chromosomów).

W przypadku małżeństw pokrewnych, niepłodności i niezamierzonych ciąż w przeszłości przypisano HLA-TYPING.

W wyniku otrzymanych analiz i zebranej anamnezy genetyk NIE TYLKO dokonuje indywidualnej Prognozy genetycznej dla Zdrowia przyszłego Dziecka, determinuje ryzyko wystąpienia Różnych Chorób, ale takze podaje Konkrétne zalecenia dotyczące Planowania ciąży.

Susza 3 stopnie ryzyka:

 • niski - mniej niz 10% oznacza, Ze urodzi SIĘ Zdrowe Dziecko;
   
 • znaczy - 10-20% oznacza, ZE Jest Możliwe posiadanie Zdrowego i chorego Dziecka. W takich przypadkach Konieczna JEST specjalna Diagnoza W Czasie Kobieta;
   
 • Wysoki - w przypadku Tym para MA możliwość odmowy Planowania ciąży Lub skorzystania z Niej IVF.

Należy jednak wziąć pod uwagę, že nawet Przy wysokim ryzyku możliwe JEST narodziny Zdrowego Dziecka.

Podczas ciąży

Konsultacja genetyka w planowaniu ciążyNadchodzi długo oczekiwany ciąża, wprowadza się wcześniej z poczucia dziecka.

W pierwszych miesiącach ciąży powstaje płód, Na Który Moga Mieć wpływ Różne niekorzystne warunki.

Są pewna grupa ryzyka, Który JEST objęty, w ktorým JEST Po prostu konieczne, ABY przejść Konsultacje z genetykiem dowcipniś celu wykluczenia patologicznego Rozwoju płodu.

Kobiety są zagrożone:

 • w wieku poniżej 18 lat lub powyżej 35 lat;
   
 • miałację zawodową choroby;
   
 • urodzony wcześniej z innych chmur;
   
 • palacze, którzy używali alkoholu i narkotyków;
   
 • odzyskałem zdrowie Różyczka, ospa wietrzna, opryszczka na samym początku Ciąża, a także poczucie że choroby jak Zakażenie HIV, zapalenie wątroby itp .;
   
 • przyjmowanie leków, Które Maja przeciwwskazania W Czasie ciąży;
   
 • Więcej informacji od: wzodem fluorografię lub rentgen moje earlynych stadiach ciąży;
   
 • uprawiających sportowy Niebezpieczne: Nurkowanie, wspinaczka górska, ci, którzy przebili takze, przekłuwają ITP.

Ponieważ KOBIETA Nie ZAWSZE moze dowiedzieÄ ‡ SIĘ O wczesnej ciąży, kazdy moze dostać SIĘ zrobić Grupy ryzyka.

Metody Badań genetycznych Kobiet w ciąży dzieli SIĘ na Bezpieczne dla Matki i Dziecka zrobić (nieinwazyjne) i inwazyjną (Te, Które Moga Być szkodliwe dla płodu w ciąży LUB).

Ruch płodowy w drugiej ciążyKIEDY twornik płodu? Read here.

NA naszej Stronie / wciąż WIELE interesujących i przydatnych Informacji.

Nieinwazyjne metody diagnostyczne

Ultradźwięki. Wcześniej byl wyznaczony TYLKO Do Kobiet w ciąży na ryzyko, Pilzner Teraz Wszystko Jest przepisany, ponieważ zwiększyło odsetek Dzieci urodzonych z choroba.

Pierwsze USG się w 11-12 tygodniu ciąży, Drugi w tygodniu 20-22, oraz trzeci w 30-32 tygodniu. Napęd w 85% liczby.

Badanie biochemiczne (biochemiczne badanie krwi).

Surowice Matki zawiera markerów (hCG, AFP pspp A, estriol), Które muszą spełniać w pewnym okresie ciąży. W przypadku Tych wskaźników możliwe JEST określenie ZMIAN w najwcześniejszym możliwym terminie.

Właśnie Pierwszy analiza biochemiczna krew jest przepisywana na okres 8 do 12-13 tygodni, Drugi 16-20 tygodni.

Inwazyjne metody diagnostyczne

Inwazyjne metody diagnostyki okołoporodowejTylko bardzo surowe zeznanie lekarza, Ponieważ Moga zaszkodzić matce i dziecku i powodować komplikacje.

Te metody obejmują:

 • biopsja kosmówki - zbieranie części głównych błona płodowego jaja. Ta metoda JEST Stosowana przez 11-12 tygodni.Nakłucie SIĘ przez większą żywotność Łożyska (kosmówki);
   
 • łożysko - cząsteczki łożyska są pobierane do badania. Jestpracwany w 12-22 tygodniu.Dotyczy rowniez zrobić przebicia przez ścianę jamy brzusznej przednia LUB przez pochwę pod kontrola ultradźwiękowych czujników. Ryzyko powikłań wynosi 3-4%;
   
 • amniocenteza - płynny preparat do pomiaru krwi. Wydaje się na 15-16 tygodni. Ryzyko powikłań wynosi nie więcej niż 1%;
   
 • cordocentesis - pobierać próbki krwi z pępowiny płodu. Przeprowadza się po 20. tygodniu ciąży. Ryzyko powikłań jest bardzo duże.
Wszystkie te metody badawcze przeprowadzane w znieczuleniu, pod ścisłą kontrolą USG i tylko pod bardzo ścisłymi wskazaniami. Ich celem jest ujawnienie pokrzywdzenia w wcześ niejszym czasie.

Nie zapomnij o tym wszystkim, Ze nawet w obecności danych, Które świadczą o Patologii, ZAWSZE istnieje możliwość Ich nieścisłości i Możliwości Uprawniona Zdrowego Dziecka.

Dlatego Nie przerywajĘ ... cjĘ ... cĘ ... Stanę cia bez ważnego powodu. Co więcej, jest szczególnie ważne.

Vilprafen w ciąży: wskazania i przeciwwskazaniaZa co i kogo powołać Wilprafen Solutab podczas ciąży? Poprosimy lekarza!

O antybiotykach, zwieronnych podczas ciąży, Powie ten artykuł.
 

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...