informacje W ogóle

Gdzie zacząć planować ciążę?

Planowanie ciąży JEST stosunkowo nowym zjawiskiem, Które powstały w krajach Zachodnich w latach 70. i 80. XX wieku.

Potrzeba zaplanować Proces naturalny, z jednej strony, z powodu pozornej emancypacji Kobiet, Które Miały MIEJSCE na TLE wyrównywania Płci JEST konieczne, ABY NIE TYLKO znaleźć Czas zrobić Urodzenia i Wychowania Dzieci, ale rowniez dla samorealizacji Wagowo sensie społecznym. Zajęty harmonogram Życia wymaga świadomego podejścia zrobić Życia.

Z Drugiej strony, W Tym Czasie zaczyna wykazywać SAMYM tendencję zrobić pogorszenia STANU Zdrowia i Ogólnego Rozwoju Fizycznego Kobiet, Która bezpośrednio wpływa na Wykop Wykop reprodukcyjną i zrobić poczęcia Dziecka.

Spowodowało na rozwoj medycyny reprodukcyjnej, Która zaczęła przyjmować bardziej szczegółowe podejście zrobić Analizy czynników wpływających na płodność, znalazła sposoby dalszego wpływania na Wykop rozmnażania.

W szczególności opracowano fantastyczne technologie reprodukcyjne, Które Teraz pozwalają Dzieciom myśleć nawet w najbardziej beznadziejnych przypadkach z punktu WIDZENIA Natury.

Europejski tendencja zmiany zachowań reprodukcyjnych Poza opóźnieniem w rozpoczęciu ciąży, A takze wykorzystanie osiągnięć w dziedzinie medycznych rozmnażania, wpłynął rowniez na rosyjskie Społeczeństwo.

Znacznie zwiększyła SIĘ liczba Kobiet, Bliżej Urodzenia zrobić 30 lat. Stopniowo w świadomości Kobiet wzmacnia SIĘ przekonanie, Ze zdrowy Styl Życia, właściwe odżywianie, przebywanie w strefie własnego komfortu, brak stresu, umożliwia ciążę ı udane urodzenie DZIECKA PO 30 latach.

Jednak świadoma edukacja Dziecka w Wieku dorosłym żartem oo pewnością bardziej jakościowa í obiecująca niz TA, ktora Dziecko otrzymuje od 20-letnich Matek.

Przygotowanie zrobić ciąży powinien rozpocząć sie na długo PRZED początkiem. Pytanie należy podejść w sposób złożony:

  • zmienić Diete;
  • wyeliminować negatywne czynniki Stylu Życia;
  • uporządkuj Swoje zdrowie;
  • przekazać niezbędne Analizy i przejść Lub przeprowadzić inspekcję.

TAKIE cudowne Wydarzenie Jak ciąża na pewno nadejdzie, jeśli KOBIETA I Mężczyzna podchodzą zrobić Tej kwestii z poważnym zamiarem i jasnym planem.

...

Spis treści:

Cykl miesiączkowy i Metody obliczania korzystnych dni ciąży

Obliczanie korzystnych dni na poczęcie dziecka

W Sercu Zdrowia Kobiet leży Cykl menstruacyjny I związane z Tym zmiany fizjologiczne Wagowo ciele i umyśle Kobiety.

Kultury ORIENTALNE przywiązują wielka Plaça zrobić cyklu księżycowego, mówiąc o NIM Jako ważniejszym dla Życia niz o słońcu, biorąc Pod uwagę Randki Wydarzenia zgodnie z kalendarzem księżycowym. Żartach SIĘ wielka mądrość kultur Wschodu i Ich ścisły Związek z "biologicznym" życiem.

Znajomosc cyklu miesiączkowego, Prowadzenie Aktywności seksualnej zgodnie z etapami JEST JEJ głównym narzędziem Planowania ciąży.

Podczas cyklu menstruacyjnego tlo hormonalne Kobiety SIĘ zmieniają: funkcjonowanie kobiecego Ciała JEST niemonotoniczne mi zalezy OD Fazy cyklu. Dzisiaj korekta cyklu żeńskiego Nie JEST Bardzo Trudna.

Randki Kobiety Wiedza, že w Różnych fazach cyklu prawdopodobieństwo ciąży JEST INNE. Jednak WIELE KOBIET Nie ma wystarczającej Wiedzy na Temat niektórych niuansów ciąży, Co Jest rowniez możliwe podczas miesiączki, po porodzie w przypadku braku wyraźnego cyklu i w innych przypadkach.

Moga korzystać Kobiety, Które Cykl miesiączkowy Stabilny Maja kalendarzowa metoda antykoncepcji, Pozwalając z duzym prawdopodobieństwem na określenie dni odpowiednich zrobić pomyślnego zapłodnienia.

Najbardziej oczywistymi metodami obliczania korzystnych dni dla poczęcia SA następujące Metody:

  1. Mierząc temperatura podstawowa Ciało Kobiety.
  2. Poprzez badanie śluz szyjkowy.

Obie Metody umożliwiają określenie Czas owulacji i aktywować Kontakty seksualne w wymaganych kilku dniach.

Przy wystarczającym poziomie płodności Kobiety i mezczyzny prawdopodobieństwo nawożenia w obliczonych w sposób dziesięciu dniach JEST BLISKO Sto Procent.

Czynniki wpływające na funkcje rozrodcze

Czynniki wpływające na poczęcie dziecka

Idealnie, koncepcja powinna Być Łatwa i Swobodnej, ponieważ ciąża JEST naturalnym stanem fizjologicznym Kobiety.

Reprodukcja JEST głównym mechanizmem Natury, Który zapewnia Zrównoważony Rozwój i przetrwanie gatunków. Natura zrobiła Wszystko, ABY Sam Proces poczęcia: połączone SA najpotężniejsze bodźce hormonalne, Stan psychofizjologiczny, zmiany zachowań.

Cywilizacja wprowadziła podziały w Przeróbki Dziesięć naturalny: pojawiają SIĘ zmiany w zachowaniu reprodukcyjnym, pojawiają SIĘ Różne Choroby układu rozrodczego, pogarsza ogólny SIĘ Stana Zdrowia populacji, wpływ czynników Społecznych.

W rezultacie mieszkańcy Miast, w szczególności dużych, często Maja Problemy Z. zakładaniem Dzieci, nawet w przypadkach, gdy występuje w pożądanie OBU parach.

Stres

Współcześni LUDZIE doświadczają skrajnego stresu, począwszy od Wieku szkolnego, Który z Czasem wzrasta. Stres - główny wróg człowieka.

Funkcja stresu na poziomie biologicznym polega na Walce ZE światem zewnętrznym i przetrwaniu w trudnych warunkach. Stres JEST wiec antagonista reprodukcyjnym.

Jeśli Nie ma pewności w Przyszłości í Wokół nerwowej Atmosfery, funkcja reprodukcyjna moze Wyjść na dalszy plan. Ciąża uwielbia spokój I Pozytywne emocje.

Aktywność fizyczna

Naturalny stan osoby W W wymaga okresowego wysiłku Fizycznego, ABY utrzymać Ciało w zdrowym sprawdź w sklepie.

Dobry Kształt fizyczny ma ogromne znaczenie dla funkcji reprodukcyjnej Ciała. Pomimo Tego, ZE Środowisko miejskie Nie JEST Bardzo sprzyjające Aktywności ruchowej, matka oczekująca Musi znaleźć Czas na lekki i umiarkowany wysiłek fizyczny.

Odżywianie i konsumpcja

Odżywianie przy planowaniu ciąży

Prawidłowe odżywianie i odrzucanie Wszystkich szkodliwych pokarmów i nawyków - Trzeci najważniejszy elementem normalizacji funkcji Ciała. Nie lekceważcie wkładu, Który zużywamy dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Żywność powinna Być Bezpieczna, nasycona składnikami odżywczymi witaminami i, bez ciężkich tłuszczów i cholesterolu, bez żywności z konserwantami.

Toksyczny alkohol NIE JEST miejscem wag diecie Kobiety, Która Chce zajść w ciążę wag dowolnej ilości. Te same ogólne zalecenia dotyczące Żywienia Moga Być adresowane zrobić mężczyzn.

Patologia narządu rodnego

Coraz częściej niezdolność zrobić zajścia Wagowo ciążę wiąże SIĘ ZE zmianami patologicznymi w narządach rozrodczych: Nowotwory, torbiele, zrosty, włókniaki. Choroby te prowadzą zrobić bezpłodności, Która bez Leczenia prowadzić Moze Nie ostatecznej utraty Zdolności zrobić rozmnażania.

Obecnie większość z Tych Patologii JEST leczona przez laparoskopię, Co umożliwia minimalnie inwazyjną interwencję, minimalnie uszkadzając narządy i tkanki. Po Operacji, jeśli Randki Inne warunki SA spełnione, ciąża moze zakończyć SIĘ sukcesem.

aborcja

Jakakolwiek ingerencja w Naturalne Procesy zachodzące w ciele nie nie przechodzi bez śladu. przerwanie ciąży, Które czasami z Różnych, ą często uzasadnionych powodów, SA młodymi dziewczynami, moga w Przyszłości NIE dopuścić pożądanej ciąży.

Żartem zrobić w dużej mierze tragiczna Sytuacja, w Tyma w przypadkach medycznych wskazań zrobić przerwania. Nawet Nowoczesne technologie reprodukcyjne medyczne Moga Być bezsilne PRZED rozwiązaniem Tego Problemu bez uciekania SIĘ zrobić Usług zastępczej Matki.

Hormonalne środki antykoncepcyjne

Jak hormonalne środki antykoncepcyjne wpływają na poczęcie

Oddzielnie JEST Pytanie żeńska hormonalna antykoncepcja, Która w swojej treści rowniez ingeruje w Przebieg Naturalnych procesów fizjologicznych. Nowoczesne leki SA stare Bezpieczne Ja Prawie zadných efekty ubocznych.

Rehabilitacja funkcji rozrodczej po wycofaniu Ich dopuszczenia występuje Wagowo ponad 90% przypadków.

Jednak należy pamiętać, Ze wyjątek potwierdza regule, i Nikt nie nie moze zagwarantować, Ze kobietą Nie zostaną uwzględnione w grupie "mniej niz 10%" Który po zażyciu środków antykoncepcyjnych czoła Problemów reprodukcyjnych zrobić PEWNEGO stopnia, trwające przez WIELE lac.

Planowanie genetyczne

Odkładanie narodzin Dziecka na czas Po 30 tydzieniu ceny posił mutingu genetycznych W komórkach płciowych żeńskich, A takze poprzez połączenie zestawów chromosomowych Kobiety i mezczyzny w zapłodnionej klatce.

Sposób Życia, obecność złych nawyków, wpływ negatywnych czynników zewnętrznych na Środowisko moze stymulować pojawianie SIĘ Błędów w kodzie genetycznym.

Oprócz Kobiet dojrzałych Kobiety narażone na ryzyko obejmują Choroby dziedziczne, Które Miały niefortunne doświadczenia z poprzednimi ciążami, A takze Kobiety i mężczyzn, którzy Byli narażeni na dzialanie Chemiczne, Promieniowanie, toksyczne dzialanie.

WSZYSTKIE powyższe sektory fragment Test genetyczny.

Rozwój Nowoczesnych Biotechnologii pozwala przeprowadzać Różne testy na obecność Błędów genetycznych zarówno na etapie Planowania ciąży, JAK IW procesie ciążowym, O ILE istnieją wskazania nA podstawie wyników prostszych testów.

Testy genetyczne Drogi, Dla par JEST ALE Wieluniu zrobić Jedyna możliwość Uprawniona Zdrowego Dziecka. Z problemami genetycznymi Współczesne Kobiety Coraz częściej stosują odpowiednie procedury IVF.

Powiązane artykuły:

Dwa tygodnie PRZED poczęciem - Artykuł ginekologa ginekologa S. Buyanova.

      
brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...