Stymulacja owulacji: schematy i preparaty

Stymulacja owulacji - Jeden z najczniejszych sposobów Leczenia niepłodności.

Należy pamiętać, že podobnie Jak w przypadku każdej procedury Medycznej stymulacja niesie szereg ZAGROŻEŃ DLA ZDROWIA í powikłań Kobiety.

Najkorzystaj znajomości z nich do: ciąż mnogie, Hiperstymulacja, wyczerpanie jajników, A takze zmiany hormonalne.

...

Spis treści:

Przediąć stymulacji JEST na szereg Różnych Badan W celu zminimalizowania komplikacji i właściwego doboru leków zrobić stymulacji owulacja I ICH obliczanie dawek.

      
Należą do nich:

 1. Sprawdzanie drożności RUR. Jeżeli Rury SA nieprzejezdne, Nie ma sensu stymulacji. Ulubioneone przez GHA LUB laparoskopia.
   
 2. Określenieanie hormonalnego. Trzeciego Dnia cyklu pobiera SIĘ FSH, LH, prolaktynę, estradiol i testosteron. Zgodnie z wynikami wybiera SIĘ dawki leków stymulujących LUB wybiera SIĘ terapie wstępna.
   
 3. Przeprowadzanie USG. Pozwala ocenić ogólna kondycję żeńskich narządów płciowych, A zwłaszcza Jakość jajników i Ich rezerwę jajników. W celu od wyboru wybierany JEST schemat stymulacji.
   
 4. Ocena spermogramu I I Testu zgodności. Jakość nasienia i ocena Testu Moga wymagać dodatkowych Technologii, takich Jak inseminacja domaciczna.

Schematy i przygotowania: Przegląd

Pomoc Dwa MIEJSCE Różne stymulacji schematy (Metody):

 • na podstawie Klostilbegit - JEST podawany doustnie (zostanie opisany poniżej);
 • na bazie gonadotropiny - JEST wstrzykiwany.

Użyj ludzka menopauza LUB rekombinowane gonadotropiny.

Pierwszy przesłane Z moczu Kobiet, Które SA w okresie menopauzy. Zawiera zarówno LH, JAK I FSH, stosowane w schematach, w ktorých konieczne JEST łagodne dzialanie na jajniki. Dodaje SIĘ zrobić rekombinowanych.

Rekombinowane gonadotropiny ponieważ stymulacja owulacji JEST syntetyzowana w laboratoriach, wiec nie nie zawierają zanieczyszczeń I SA Blisko działania na naturalny FSH, co wpływa na koszty.

Oparte na gonadotrofinach stosuje SIĘ OD 2-3 sprawdź w sklepie cyklu í Dopóki dominujący pęcherzyk dojrzewa zrobić 18 mm. Je wstrząsnięcie hCG (gonadotropina kosmówkowa osoba), po ktorých rowniez owulacja.

ABY usunąć druga faze cyklu Środki stymulujące owulację (narkotyki) zawierające progesteron (Dyufaston LUB Utrozhestan).

      

Stymulacja owulacji przez Klostilbegitom

Stymulacja recenzji owulacjiClostilbite (Aktywny składnik cytrynian klomifenu) ABY preparat należący zrobić Klasy antyestrogenów. Nie zaleca sie wiecej niz 5-6 WYTWARZANIA stymulacji w ciągu całego Życia, ponieważ moze by spowodować wczesne wyczerpanie jajników.

Klasycznie Klostilbegit JEST wyznaczany od 9 5 do Dnia cyklu, Dawka zalezy od charakterystyki Pacjenta, przede Wszystkim od funkcjonalności i Budowy jajników.

Z wariantem policystycznym LUB wielopęcherzykowym Reakcja na stymulację jajników JEST Zwykłe turbulentna, wiec przepisuje SIĘ JA w dawce 50 mg na dobę. Gdy Struktura jajników JEST normalna - 50-100 mg na Dzień.

Wyczerpane jajniki stymulacja JEST slabo odpowiedziana, dlatego najpierw musimy wykonać terapie estrogenową, ą następnie przepisać 100 mg klostilbegitu na Dzień. Gdy dominujący pęcherzyk osiąga średnicę 18-24 mm, wytwarzany JEST zastrzyk hCG w celu uwolnienia jaja.

Po owulacji wytwarzają wsparcie dla progesteronu w Fazie Drugiej. Ponieważ cytrynian klomifenu hamuje produkcję estrogenu, leki zawierające estrogeny, TAKIE Jak Divigel, Proginova LUB Estrogel, często SA przepisywane celu Utrzymania poziomu hormonów od 5 do 21 W cyklu menstruacyjnego Dnia.

Stymulacja owulacji odbywa SIĘ pod kontrola USG w celu określenia Dynamiki Wzrostu pęcherzyków i dostosowania dawek leków.

Jeśli ciąża nie nie wystąpiła

      
Jeśli ciąża po stymulacji owulacji Jeszcze nie bylo - Nie rozpaczaj!

Pierwsze POczas trwania.

PO DrugieKobiety, Które Były stymulowane "bezczynnie", często Sam zachodzą dowcipniś ciążę przez NASTĘPNE Dwa zrobić Trzech miesiecy.

Nie spiesz SIĘ, ABY zrobić ponowną stymulację, poczekaj kilka miesiecy. Być moze pęcherzyki zaczną SIĘ jajeczkować niezależnie I nadejdzie pożądana ciąża.

Jeśli nie, Ciało odpoczywa PRZED następnymi procedurami medycznymi.

W domu CZY w Szpitalu?

Stymulacja owulacji w domuPrzyjmowanie leków, jeśli Nie ma Specjalnych przeciwwskazań, odbywa SIĘ W Domu. Ginekolog JEST TYLKO PO zrobić odwiedzany, ABY Proces monitorować ultradźwiękowy i dostosowywać dawki leków.

Zastrzyk hCG w celu stymulowania owulacji JEST wykonywana w warunkach ambulatoryjnych, po kilku dniach oglądania Mieszków i wygląd ciałka żółtego.

Jeśli wystąpiła owulacji - podawano Wsparcia progesteronu, ABY Nie byl brak ewentualnego ciąży.

W Aktualizacja ód los hCG10-12 dni testów ciążowych wyniki fałszywie dodatnie Să, dlatego dowcipniś celu ustalenia ciążę stosując ANALIZĖ hCG dowcipniś dynamice.

Stymulacja owulacji moze prowadzić zrobić pożądanej ciąży, ale moze rowniez zaszkodzić ciału.

Bardzo Ważne Nie angażuj SIĘ W samoleczenie i polegaj na Opinii doświadczonego Lekarza, któremu ufasz.

Prenumeruj

Nie ma jednoznacznych Opinii na pewno chodziło o stymulacji owulacji. W ramach przypadków Wszystko doprowadzonych I OD Wieluniu Różnych Działań.

ale jeśli zastosujesz SIĘ zrobić Wszystkich zaleceń Lekarza, Regularnie bierz Randki niezbędne testy i egzaminy, wtedy oczywiscie uzyskasz pozytywny efekt z duzym prawdopodobieństwem Bardzo.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 50
 1. Gulzhan

  Witaj, mam jedną sam błąd, ponieważ większość nie może się wydarzyć w ciążę. Lekarz wyznaczył klostilbegit ale z prawdopodobieństwem 17%, powiedział, jeśli NIE prawdopodobieństwo IVF 30%. CZY aby prawda ????

 2. Olga

  Dobry wieczór, mam problem: 3 lata Temu bylo przegapić aborcja, zrobić Tej Pory Nie moge zajść w ciążę w Trakcie Badania (USA), uznano, ZE NIE MA dojrzewania pęcherzyków, odpowiednio, brak owulacji. Powiedz mi, co sobie najpierw zrobić?

  • Viola

   Olga i Ty z wynikami twojego uzi zrobić twojego Lekarza udali SIĘ? CZY ginekologa? Nikt z Nami Nie moze sie włączyć, ponieważ nie nie widziałliśmy wyników testów. Tak, A Ty otrzymasz Kolejna kapitulację. Wiec potrzebujesz konsultacji z ginekologiem i Wizyty Wagowo celu Leczenia.

  • Irina

   Przede Wszystkim udaj SIĘ zrobić Nowo narodzonego i sprawnego. I pieści Tych leków, Które ci Urządzeń. Nie leczyj SIĘ Sam JEST Bardzo zły, czasami nawet niebezpieczny. Powodzenia życzę i Zdrowia.

  • Marina

   Przede Wszystkim skonsultuj SIĘ z lekarzem. JEST taki szpital, Centrum Planowania Rodziny, kontakt tam z mężem. Wez rowniez udział w ankiecie. Po pracy Badania powiedzą ci, co ja Jak zrobić, JAK działać.

  • Anna

   Dzień dobry! Moze Ameryka, Nie otworzysz, pierwsza rzeczą zrobić zrobienia JEST, ABY SIĘ skontaktować z ekspertami, na podstawie swojej obrazů klinicznego, mozna przypisać odpowiednie Leczenie, ktoré sa Wymagane leki i ilość trzeba. Po zakończeniu Terapii. Lepiej dowiedzieÄ ‡ SIĘ, Który ginekolog w twoim miescie żartem najlepszy i umówić SIĘ NIM oo na spotkanie.

 3. Julia

  Cześć.Zostałem metodanym stymulacji clostilbegite. Ale w Czasie samego mam mam wielopęcherzykowe jajniki. 9 Od 5 do Dnia. Potem Mój lekarz zachorował i poszedł zrobić Szpitala Wagowo innym miescie. PROSZĘ O TWOJA pomoc. Nie wiem, co Robić Dalej. Wypiłem JUZ 4 tabletki. Jeśli nie nie zrobiłem nic więcej, nic złego SIĘ powyżej tygodnia powyżej tygodnia? Nie Mamy Lekarzy.Żyjemy Prawie my WSI. Dzięki za odpowiedź.

  • Katarzyna

   Dobry wieczór Julia.Lepiej Nie pytaj O TAKIE Rzeczy na wizytĂłwce i upewnij SIE, Ze znajdziesz Jakas klinikę zrobić konsultacji Z lekarzem. W końcu Nikt Nie ZnA twoich wyników Testu I NIE bedzie w powyżej tygodnia CI nic doradzić. Wiec jedz w Mieście i Badz traktowany, PROSZĘ.

  • Tatiana

   Julio, Lepiej skończyć Wszystko, co przepisałeś lekarzowi w przepisywania leków na receptę momencie. I oczywiscie, ABY SIE udać zrobić Miasta zrobić Kliniki í udać sie zrobić Lekarza na badanie í Kodowanie Leczenie. Rzucanie Nia Nie JEST konieczne, ponieważ Wszystko moze ponownie powrócić zrobić TEGO, CO opuszczasz. Zdrowie dla Ciebie i sukcesy

  • Marousia

   Dzień dobry! Musisz kontynuować Leczenie, musisz udać SIĘ zrobić innego Lekarza (znaleźć Okazje, ABY SIĘ udać zrobić innego Miasta, CZY innej kliniki). Jeśli Teraz zrezygnujesz, Nie mozesz zacząć od Tej samej chwili, TYLKO Wszystkiego od samego początku. Być moze istnieje prywatne biuro ginekologiczne, Nie trzeba czekać na kolejkę.

  • Marina

   Dzień dobry! Nie, Jeszcze Lepiej skonsultować SIĘ w pełnym wymiarze godzin. Nie mozesz porzucić Leczenia w połowie Drogi. Po testach i egzaminach Wszystkim udaj SIĘ zrobić następnego Lekarza. Doradztwo w zakresie korespondencji Lepiej NIE sluchac wag Tej sprawie, ponieważ nie nie znamy całej twojej sytuacji i wyników Analiz.

 4. Nina

  Anna, cześć. Nie JEST aby konieczne, ale niezbędne żartem stymowanie. Musisz Zrozumieć, Ze Nie mozesz zajść w ciążę bez owulacji, ale pragniesz zostać matka. Read Sam I Pomysł O Tym. /planirovanie/ovulyaciya/kogda-proishodit-ovulyatsiya.html /planirovanie/pl-info/menstrualnyj-tsikl-zhenshhiny.html /planirovanie/pl-info/shest-podskazok.html

 5. Anna

  Cześć, 5 lat Nie mozna zajść w ciążę, zrobić LUB zrobić folliculometrię, powiedzieć LUB powiedzieć, Ze U Mnie Nie ma owulacji. Lekarz powiedział, Ze możemy stymulować, Dzisiaj 2 dni, w dniu 5 powiedziała nA USG i rozpocząć stymulację. Co Robić, CZY wARTo?

 6. Ksenia

  Ja 41 lat AMG 0,4 FSH 36,6 x 5,8 estradiolu mniej niz 20. Lekarz, Ze - zgodnie ż postacią EKO AH plemniki Z małżonka JEST Dobrej. Chce stymulować w Domu, tk. Nie ma pieniędzy na IVF. Powiedz mi, PROSZĘ, Które SA SA Lepsze?

 7. Ryana

  Dzień dobry! W lutym pobudzono Mnie 50 mg clostilbugite. Przy 11 endometrium stałego 6 mm, pierścienie o wielkości pęcherzyk 1 -16 mm
  W Marcu 100 mg. Przy 11 DC, Które JEST Dzisiaj, endometrium wynosi 5 mm, pęcherzyki Maja zrobić 10 mm. Lekarz powiedział po 2 dniach ponownie, ABY poddać SIĘ ultradźwiękom i przygotować hCG. Chce zapytać, Dlaczego w drugim miesiącu Mieszki włosowe rosną mniej, CZY zrobić Normalne?

 8. Ira

  Mam hormon anty-Muller 0,01. CZY To Jest stymulowanie LUB Po Prostu IVF? Dla Mnie zarejestrowałem Utrozhestan oraz Witaminy C i E.

 9. Yana

  Cześć. Mam nieregularny cykl. Poza czasami czynności wykonać dziecko, ale działa. Zwróciłem się do ginekologa i dostawałem błąd owulacji. Ja więcej odkryłem materiał cytomegalii. Piła 5 dni i 20 dni walacyklowir dopochwowych Epigenes. Oczekiwanie na wynik negatywny. Co jakby położyć wyniki? Jakie mam możliwości zajścia w ciążę w stanie stymulacji owulacji? Mam 21 lat. W małżeństwo 3 lata.

 10. Sana-gra

  Dziewczyny, zrobiłem pierwszy test na 13 dni. ja mam dwa paski, zrobione polecenie dnia, już jedno tłuste, a drugie słabe. Czy to znaczy, że się rozpuściłem? Dziękuję.

 11. Alicja

  Witam, W TYM SOKOLA byłą sila 75 gonad, dojrzewało pęcherzem 18 mm, 10 mm dojrzewało endometrium. Wykonane o 9 rano, najgorsze 5000 jednostek.

  Pytanie brzmi, kiedy stosunek seksualny jest zalecany? Ginekolog powiedział całości po 2 dniach.

  Czy jest za późno? Czy może lepiej, że jest w 36 godzin?

 12. Nina

  Nie, jeśli ciąża się nie nadejdzie, to jednak jednak dalej te leki zniknie. Osobiście radziłbym się, żeby się dostać do lekarza. / planirovanie / pl-info / Planirovanie / Vitaminy / Planirovanie / PL slozhnosti

 13. Sen

  Olga, leki, Które przepisałeś, należą zrobić Grupy homeopatycznych środków, innymi slowy, niepożądane efekty Z Nich SA o rząd wielkości Mniejsze niz te od innych. coznacz z minimalnej zawartości dawnej w ich składzie. Na początku ciąży (których naprawdę pragnę!), Nie ma potrzeby ich stosowania w życiu. Powodzenia! Ale nadal staraj się przyjść do lekarza!

 14. Tsvetkova Olga

  Cześć.

  Planujemy drugie dziecko na półtora roku. Owulacja nie była. I kilka razy łowił przez 21 dni cyklu.

  W tym cyklu biorę krople Gormel i dźgniętego strzałem Ovarium compositum. Lekarz wyznaczył Gormel na miesiąc i wstrzykniętego Ovarium 10.

  Na uzi została w ciągu przez 14 dni cyklu.

  Czy należy kłuć kolejne kwatery w ciąży? Nie możesz dostać się do swojego lekarza.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
Dodaj komentarz do Alain anuluj Katalog Cały

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze Dziecko urodziło SIĘ 9 lat temu.Od pierwszych oznak ciąży PRZED opóźnieniem mozna nazwać: gwałtowny spadek ...
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...