Jak poprawnie obliczyć Dzień owulacji: Metody

Średniej Cykl menstruacyjny I do 28 dni I owulacja występowania w dniu 14.

Ale jeśli Randki Kobiety byłyby TAKIE SAMYM, ABY Jak obliczyć Dokładny Dzień owulacji Nie byłoby tak częstym pytaniem. Kazdy, kto zajdzie w ciążę zgodnie z harmonogramem, A NIE dręczy Siebie, A INNI Termometry i testy, Nie bedzie szukał sposobu obliczania Dnia owulacji w internecie.

...

Spis treści:

Sytuację komplikuje Fakt, že Chce coś owulacja PRZED JEGO faktyczna Ofensywa, od Układ zasilania.

W przypadku Tym, pożądane JEST, Ze sperma spotkały JA Gdzieś Bliżej Środkowej Części jajowodu, wiec nadszedł Czas, ABY manewrować (czyli stosunek płciowy) Trochę.

Jak działać i dokladnie obliczyć Dzień owulacji?

W Tej chwili JEST Taka Pięć Metod określania owulacji:

 • Dwukrotnie pomiarowy;
 • śledzenie STANU śluzu szyjkowego;
 • folikulometria;
 • przeprowadzanie testów na owulację;
 • określenie macicy szyjki.

WIELE Kobiet twierdzi, ZE odczuwa owulację poprzez ból w jednym z jajników. Wzrost pożądania seksualnego moze rowniez służyć Jako znak pośredni.

Nie zapominaj, Ze zadna z powyższych Metod Nie moze powiedzieć nic o Jakości samej owule uwolnionej z pęcherzyka, ani o Jakości endometrium gotowego zrobić JEJ otrzymania. Dlatego, jeśli ciąża nie nie występuje z regularną owulacją - konieczne JEST Kodowanie szukanie Problemu.

Metoda pomiarowa

Metoda pomiaru temperatury podstawowejPodstawowa temperatura Mierzy natychmiast po przebudzeniu w TYM SAMYM Czasie, leżąc na łóżku. Najbardziej pouczająca JEST temperatura w odbytnicy, następnie dowcipniś pochwie, strąk językiem dopiero potem.

Zwykła metoda pomiaru Temperatury pachy Nie zawiera niezbędnych danych. ABY poprawnie obliczyć Dzień owulacji, Wytwarzanie JEST zalecane przez 2-3 Cykle. I TYLKO wczuć budować Prognozy na Przyszłość.

Metoda wydawać na fakcie, ZE Tuż po, owulacji podstawowa temperatura wzrasta o, 0,3-0,4 stopnia W związku z poprzednimi dniami.

Jeśli wiesz, co to zart Dzień owulacji, mozesz zaplanować Akt seksualny bezpośrednio przed NIM.

Wada Tej Metody JEST oczywista - ujawniając ZDARZENIE PO fakcie. Ale ma rowniez znaczące ZALETY: korzystając z wykresów Podstawowej Temperatury, mozna zidentyfikować szereg Problemów związanych oo niepłodnością: brak owulacji, Krótka druga faze, zapalenie błony śluzowej macicy i inne.

Metoda owulacji śluzu szyjkowego zyczen

Założony O zmianach w strukturze śluzu szyjkowego pod wpływem estrogenów.

Śluz szyjki macicy w ciele Kobiety spełnia funkcję plynu nasiennego człowieka mgr Środowisko alkaliczne, Chroni nasienie PRZED kwaśnym czynnikiem pochwy. Im Bliżej owulacji - Tym więcej JEST produkowane.

Śluz staje SIĘ wodnisty i przypomina Białko jaja w konsystencji. Im JEST silniejszy, Tym Bliżej momentu owulacji. Stosowana metoda JEST W połączeniu z Kontrola Wrażeń w pochwie.

Folikulometria

Jak poprawnie obliczyć dzień owulacjiCykl W Trakcie minimalna Trzy ultradźwięki Robię Monitorowania Stanu jajników i macicy.

Natychmiast po swoich dawnych lat - do oceny endometrium, Identyfikacji możliwych torbieli jajników i dostępności.

Dzień LUB Dwa PRZED proponowaną owulacją - oszacować grubość endometrium, A takze obecność dominującego pęcherzyka i jego wielkość. Pęcherzyk uważa SIĘ ZA gotowy zrobić owulacji, gdy osiągnie średnicę 18-24 mm.

Natychmiast po owulacji - zobacz, CZY naprawde istniała owulacja - CZY W przestrzeni zadatmatomchnom JEST ciecz.

Follikulometriyu pożądane Przeprowadzenie, na podstawie wykresów Temperatury Podstawowej w celu zminimalizowania liczby mnogiej procedur.

Jeżeli Dzień owulacji, nawet jakis nieznany - zrobić USG dziennie LUB częściej z 8-9 dniowego cyklu zrobić wykrycia Wolnego plynu.

Przeprowadzanie testów na owulację

Przemysł farmaceutyczny produkuje testy owulacyjne. na podstawie na plusku hormonu luteinizującego, występującego 24-36 godzin PRZED uwolnieniem jaja.

Metoda polega na codziennym testowaniu poziomów LH w porannym moczu. Jak TYLKO Drugi pasek powyżej tygodnia SIĘ tak jasny Jak pasek Kontrolný - Badania zostaną zatrzymane. Dzień LUB PO Tym dłużej, powinieneś oczekiwać owulacji.

Odrzuć TE liczbę - związanie stężenia LH ZE srednia dla populacji. Jeżeli normalny POZIOM hormonów, Kobiety Sa mniej "środku domu" - mozna zdecydować, ZE owulacja nie nie istnieje.

Oznaczanie szyjki macicy

Metoda wymagająca doświadczenia i Umiejętności. Opiera sie na zmianach pozycji szyjki macicy podczas cyklu.

NA początku cyklu Szyjka macicy JEST twarda i maksymalnie Zamknięta, JEST Wysokiej. W miarę zbliżania SIĘ owulacji w ramach działania progesteron schodzi, otwiera SIĘ I staje SIĘ miękki w dotyku.

Manipulację definicja szyjki macicy wykonuje SIĘ Zwykłe Palcem wskazującym. Minus dla Metody TYLKO Jeden - Szkolenie JEST konieczne.

Każdą z Metod obliczania Dnia owulacji MA SWOJĄ własna Plusy i minusy. Dlatego oo Reguły stosuje SIĘ kilka Metod naraz, ABY uzyskać dokładniejszą prognozę.

na przykład folliculometry zrobić Za Pomocą wykres Podstawowej Temperatury. Na Kolei oo uzupełnione pomiarami stan śluzu i szyjki macicy. Najbardziej leniwi i zdrowi używaj TYLKO testów na owulację.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 2
 1. Anna

  Używam Ovatelem. JEST przetestować oparty na badaniu śliny na stężenie estrogenu w celu wykrycia owulacji. U Mnie JEST zrobić nieregularny Cykl i częste niepowodzenia hormonalne, Dziesięć testowego wlasnie pomaga mi prześledzić Rytm mojego cyklu, ktory Wagowo przypadku TEGO, współistniejące podjąłem środki naraz. Bardzo wygodna Rzecz I okazuje SIĘ tańsza niz jednorazowe testy.

 2. ALENA

  Kupiłem sobie rowniez testy OVU Bardzo łatwy w użyciu, Który lubię.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA.Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...