Owulacja

Co musisz wiedzieć o ciąży planowania owulacji

Organizm Kobiety żyje wedlug telefonu harmonogramu. Kaznci zdjęć przygotowanych SIĘ zrobić poczęcia Dziecka. Pierwszy raz nowy cykl życia narodzin nowego Życia JEST owulacja.

Owulacja JEST nazywana Proces uwalniania dojrzałego, gotowego zrobić zapłodnienia jaja Z jajnika. W zdrowym ciele Idealnie owalna zasłona AŻ zrobić pojawienia sie.

Jeśli Nie ma koncepcji, Ciało pozbywa SIĘ Wszystkiego, co nie nie JEST potrzebne, o przygotowanie zrobić ciąży zaczyna SIĘ od nowa. Te okresy SA wywoływane Cykl menstruacyjny.

Menstruacja przychodzących zrobić Dziewczyny, gdy JEJ Ciała dojrzewa zrobić prokreacji. Pierwsza miesiączka NOSI znajdująca się pierwsza miesiączki. Moze wystąpić bez owulacji.

Tworzenie regularności cyklu miesiączkowego i comiesięcznego początku owulacji moze trwać kilka lat. Normalny podejściem JEST miesiączka u dziewcząt W Wieku 9 - 15 łata.

Okres rozrodczy trwa, podczas gdy w jajnikach JEST zdolny zrobić dojrzewania i poczęcia jaja. Koniec miesięczników oznacza Koniec okresu prokreacji.

Proces by nazwać SIĘ kulminacją, Która oo Reguły występowania W Wieku 40 - 50 łata.

W związku z tym, że Cykle menstruacyjny podzielony na JEST Trzy okresy:

 1. Pęcherzykowy.
 2. Owulacyjny.
 3. Luteiniczny.

Pierwszy, pęcherzykowy, Moze miec jeszcze Czas trwania. Zalezy zrobić OD Indywidualnych Cech, Jak rowniez OD STANU ZDROWIA í Jakości Życia Kobiet.

Wraz ZE skróceniem LUB wydłużeniem okresu pęcherzykowego wiążą SIĘ wahania Czasu trwania całego cyklu miesiączkowego.

Okres grudkowy cyklu miesiączkowego

Praca narządów rozrodczych JEST regulowana przez Procesy zachodzące w Mózgu.

Od Pierwszego Dnia miesiączki, Który JEST pierwszym dniem cyklu, hormon folikulotropowy wytwarzany w przysadce mózgowej żartem Mózgu, Która stymuluje wzrost Mieszków włosowych w jajnikach.

Pod hormonów W jednym z jajników określa SIĘ dominujący pęcherzyk, W ktorým jajko dojrzewa.

Po jej wstaniu w błędzie, Początek ciąży JEST niemożliwy. Przybliżaniu okresów nieobecności Komórki jajowej zasięgu zrobić zaplutę metoda kalendarzowa Ochrony PRZED ciąża.

Ale na Nie moj naturalny dostęp do wiarygodnejBo czasami organizm Kobiety Moze Być nieprzewidywalne awarie: komórka jajowa zostaje uwolniona Z. jajnika "nie JEST zgodnie z harmonogramem", Albo na Cykl dojrzewa kilka żeńskich gamet.

Pod Koniec okresu pęcherzykowego, przed owulacją, pęcherzyk moze osiągnąć średnicę 20 mm na USG wygląda Jak torbiel jajnika.

Równocześnie z dojrzewaniem pęcherzyka powstają w ciele sprzyjające warunki zrobić zapłodnienia dojrzewającego jaja: jego POZIOM estrogenów.

Ze wzgledu na Ich wpływ na szyjce macicy pojawia przejrzystego śluzu, Który ma Specjalny Skład - Nie TYLKO pozwala łatwo przenikać zrobić nasienia zrobić macicy, ale takze pożywką dla Nich.

W macicy pod wpływem estrogenów zagęszczona błona śluzowaI stworzono Optymalne warunki dla Przyjęcia I Zachowania zapłodnionej Komórki jajowej.

Stopniowy wzrost ilości estrogenu pory wyższego poziomu hormonu luteinizującego. KIEDY POZIOM Tego hormonu osiąga Maksimum, Pęcherzyk PEKA i zabawa owulacja.

Okres owulacji cyklu miesiączkowego

Okres uwalniania jaja, nie nie dłuższy niz Jedna godzina, ja Czas Życia jaja, nie nie dłuższy niz Jeden Dzień, JEST nazywany Okres owulacyjny.

Planując ciążę, ta krótka faza cyklu miesięcznego JEST najważniejsza, o dokładność JEJ definicji w dużej mierze zalezy od Tego, CZY koncepcja bedzie miała MIEJSCE.

Zidentyfikuj KIEDY I Jak wydaje owulacja mozna by zrobić Za Pomocą ultradźwięków Lub laboratoryjnego Badania skladu śliny. Jednak mozna SIĘ dowiedzieÄ ‡, CZY jajo uciekło z jajnika, NIE udając sie zrobić Lekarza.

Sa Różne sposoby określania owulacji W domu:

 1. Podstawowa Tabela temp. Przez kilka miesiecy w Tym SAMYM Czasie w odbycie mierzy sie temperatura. JEJ fluktuacje pozwalają wnioskować, ZE występuje owulacja, krwawienie miesiączkowe Lub ciąża.
 2. Przetestuj na owulację Początek rozdziału sprzyjającego poczęciu.
 3. Metoda kalendarza opiera sie na obliczeniu Czasu trwania cyklu miesiączkowego i przydzieleniu okresu, w ktorým jajo najprawdopodobniej opuści jajnik.

Ponadto określić okres owulacji WIELE KOBIET moze, koncentrując SIĘ na własnym dobrobycie: ZMIANA w selekcji, Ciągnące bole z jednej strony brzucha, obrzęk i wrażliwość klatki piersiowej, ZMIANA nástrojů.

Najczęściej stosowane w domu, Metody określania owulacji wymagają Monitorowania organizmu przez kilka miesiecy.

ABY pozwala Nam Nie TYLKO ustalić, CZY nadszedł Czas sprzyjający poczęciu, ALE takze obliczyć chwila JEGO wystąpienia w przyszłych cyklach.

Czasy nienowotworowe cyklu miesiączkowego

W ciągu Roku Każdą KOBIETA moze Mieć Cykle anowulacyjne Raz LUB Dwa razy, Gdy pęcherzyk SIE NIE dojrzewa. Brak owulacji mozna zrobić parę zdjęć przyczynami:

 • stres;
 • choroba;
 • hormonalnego TLA;
 • źle odżywianie;
 • przepracowanie.

Jeśli w następnym cyklu przywrócona zostanie Wykop organizmu zrobić owulacji, wówczas NIE MA Patologii. Ale zdarzają SIĘ przypadki, gdy KOBIETA W większości cykli w Roku JEST anowulacyjna.

Ten stan wymaga korekty Przy pomocy środki ludowe Lubcenia SIĘ z lekarzem i dowiedziona stymulacja owulacji.

W każdym razie należy wykonywać niezbędne czynności organizacyjne. W końcu głównej Wysieli życia Kobiety JEST oo NATURY prokreacja.

Niepowodzenie reprodukcji Ciała Moze Być oznaka poważnej Choroby. Współczesna muzyka klientów radzi sobie z zasadami których nie niepłodności. Bardzo często mozna przywrócić owulację.

Uwalniane z jajnika zrobić jaj wchodzi jajowodzie i dzieki ruchów ruchów nabłonka kosmków zrobić macicy. JEST gotowa spotkać SIĘ z plemnikiem przez okolo Jeden Dzień.

Oczekiwana Długość Życia Komórki jajowej Poza jajnikiem wynika z konieczności ustalenia owulacji podczas Planowania ciąży.

Idealnie, zrobić zapłodnieniaW momencie uwolnienia jaja LUB Krótko po NIM plemniki powinny znajdować SIĘ w jajowodach, Gdzie najczęściej występuje poczęcie.

Szybkość Ruchu I Długość Życia plemników zależnych od jakości plemników. Aby zalezy od:

 • Stan Zdrowia mężczyzn;
 • dziedziczność;
 • tak wytrysku.

W ten sposób uzyskuję mniejszą prędkość. Zbyt rzadkie czynności seksualne rowniez szkodzą Jakości plemników: w przypadku braku "wypisu słowie słowie" przez Pięć LUB WIĘCEJ dni w nasieniu zwiększa SIĘ liczba Gamet niezdolnych zrobić zapłodnienia.

Srednio, ABY przejść Do MIEJSCA Spotkania z żeńskimi, męskimi gametami, od kilku godzin Dnia. Dostając SIĘ zrobić kobiecego Ciała, plemniki zachowują Wykop zrobić zapłodnienia Komórki jajowej w ciągu dwoch zrobić Czterech DNI.

Znając przybliżoną datę owulacji, partnerzy Moga obliczyć idealny Czas współżycia seksualnego i dowiedzieÄ ‡ SIĘ, jaki JEST optymalny okres abstynencji.

Zgodność ZE objawowości Nie moze zagwarantować poczęcia, ALE się zajścia w ciążę w górę.

Okres lutealny cyklu miesiączkowego

Dzień po owulacji początku SIĘ Trzeci okres cyklu miesięcznego - lutealny LUB Okres żółtego Ciała. Czas trwania JEST JEGO Stały - Okolo 14 dni.

Pochowany pęcherzyk otrzymywany hormon progesteron, Ciąży. Jeśli dojdzie zrobić zapłodnienia, zygota dotrze na pewno chodziło macicy i po okolo 7-10 dniach dostanie zrobić błony śluzowej SIĘ.

POZIOM hormonów bedzie Nadal wzrastał, miesiączka SIĘ NIE wstęp. Podczas walki nowe pęcherzyki Nie dojrzewają, o nie nie pojawiają się.

Jeśli spotkanie nie odbędzie się MIEJSCA, Jajko umrze, A żółte Ciało wymię zachować progesteronu.

Okolo dwoch dni PO pojawiania owulacji zerowy okres dla poczęcia - zrobić Czasu, KIEDY Nie mozesz zajść w ciążę, ponieważ sperma Nie ma nic zrobić zapłodnienia.

POZIOM hormonów gwałtownie spada, KOBIETA moze odczuwać niestabilność STANU emocjonalnego, drażliwość, zwiększone zmęczenie.

Przychodzi zespół płci przedmiesiączkowego, Kilka dni pozniej uruchamiania SIĘ menstruacja i Nowy Proces przygotowania Ciala zrobić owulacji i zapłodnienia.
      
Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...