Fizjologiczne odruchy noworodków i Ich znaczenie

Odruchy noworodków: warunkowe i bezwarunkowe

Tajemnica jest warunkowa i bezwarunkowy.

Ich brak od noworodka JEST świadectwem Patologii, wiec Młodzi rodzice muszą O Nich wiedziec ja Być W powyżej tygodnia sprawdzić obecność pewnych odruchów.

...

Spis treści:

Porozmawiajmy zatem o Cechach nieuwarunkowanych odruchów u niemowląt, najbardziej znanych Ż NICH, A takze o, Wieku Ich pojawiania SIE i znikania.

Jakie są odruchy wrodzone?

Wrodzone odruchy odnoszą się do specjalnej reakcji noworodka na bodźce środowiskowe.

      
Są takie, aby przystosować się do tego, ale są nowe. Na na akumulatorze łazienka dziecka.

Naukowcy mają około 17 producentów rodzajów odruchów. U Zdrowego Dziecka muszą Jeden Mieć właściwość symetrii, ABY Znaczy reakcja NA bodziec powinien Być taki sam po, prawej i lewej Stronie.

Wrodzone odruchy są bezwarunkowym odruchem, ale rozwój noworodka jest corazniany coraz bardziej składony odruchy warunkowane, które zostały nabyte.

W związku z tym, że tak wykonaj zakup zakupu, należy:

Bezwarunkowe

Bezwarunkowe odruchy noworodkówOdruchy prawidłowych działów, które wychodzi, gdy układ nerwowy rodzi prawidł. Niektóre odłogowane odruchy zatrzymują się.

Wszystkie te odruchy są klasyfikowane zgodnie z okolicznościami semiotycznymi na dwa typy: lokomotywa segmentowa ja rdzeń kręgowy.

Pierwszy są zapewniane przez działanie segmentów tułowia (odruchy bezwarunkowe ustne) ostatni są sobą działalność rdzenia kręgowego (motorycznego).

Automaty regulujące zasilanie: prowadzić, trąbka, ssanie, odruchy dłoniowo-ustne itp.

Spinal (silnik) są: Chwytanie, odruchy obronne, AUTOMATYCZNY chód, odruchy Moro, Bauera, Galanta, Pereza, rekwizyty itp.

Warunkowe

Warunkowe odruchy noworodkówOd urodzenia obrazy niemowlę nie ma odruchów warunkowychNatura DAla ul TYLKO bezwarunkowe, a te samo, sA nabywane przez Randki w procesie indywidualnym przez cale Życie.

Odruchy te przyczyniają się do wykonania każdego działania przez osobę bez wahania.

Na Przykład osoba, Która przez dłuższy Czas ćwiczyła sztukę podczas ataku bez wahania, skorzysta z TA technika. Albo osoba, Która kiedykolwiek skosztowała Zielonego, kwaśnego jabłka na Widok Tego podczas głodu odczuje ślinienie.

Każda osoba ma swój własny zestaw odruchów warunkowych, coodość od jego życiowego doświadczenia.

Rokitnik w ciąży: korzyść i szkodaCZY MOGE używać sok z rokitnika w ciąży? Dowiedz się już teraz w wersji informacyjnej na stronie!

O ciężarach i szkodach kalendarza dla kobiet w Ciąży możesz się świadczyć z tego artykułu.

      

Najsolidniejsze odruchy noworodków

Proboscyd

Możesz na nazwać szybkie i łatwe Dotknięcie Górnej wargi dziecka.W odpowiedzi, wystawi na Swoje Usta w formie "trąbicy", czyli nastąpi zmniejszenie mięśni mimicznych.

Wyszukaj

Odruch ten został usunięty przez Kussmaul i nosi jego nazwę. Należy bardzo uważać, aby nie powodować bólu i dyskomfortu u dziecka.

Podczas głaskania palca kącików ust od strony noworodka się kończy następująca reakcja. Opuszcza dolną wargę, oblizuje usta i odwraca głowę w kierunku postaci wychodzącego.

Aby iść dotknąć zestawu kciuków, DOTYCHCZYĆ Mózgodnego efektu trąbienia. Dotyk należy uważać, ABY Nie powodować dyskomfortu, w przeciwnym razie Dziecko odwróci sie w przeciwnym kierunku i okażą niezadowolenie.

Wszystkie odruch urządzenia w celu znalezienia piersi matki. JEST ZA skomplikowane przez odruch wizualny: gdy butelka JEST wyświetlana, Dziecko staje SIĘ ożywione.

Obowiązkiem pozostaje terminMoże to być wiadomośćą patologii.

Sucker

Wyszukaj Reflex NewbornObserwuje się, kiedy Interakcja jamy ustnej, Warg i języka Z takimi środkami drażniącymi Jak sutek Matki, smoczek, palec. W odpowiedzi na pytanie o wydajność i ruch.

Odruch u wszystkich obecnych rozwijających się terazorodków jest wyłącznikiem dojrzałości. KIEDY JEST Pełne Dziecko, odruch "zasypia", ALE PO Pół godzinie LUB godzinie staje SIĘ ponownie Aktywny.

Odruch Ten jest przydatny Nie tylko dla Dziecka (sprzyja odżywianiu), ale takze dla JEGO Rodziców, ponieważ ma dzialanie uspokajające. Właśnie dlatego powstaje sutek.

Uważa się, że jeśli dziecko nie jest wystarczająco ssane w niemowlęctwie, W późniejszym Wieku odruch Dziesięć przekształca SIĘ W Fakt, Ze Dziecko ssie czubki włosów, palce, gryzie paznokcie, współistniejące moze wymagać Pomocy neuropatologa LUB psychoterapeuty.

Paladyn-ustny odruch Babkina

Kolejny odruch, który promuje odżywianie dziecka. Polega na naciśnięciu dorosłych palców na dłoń Dziecka, ktory natychmiast otwiera usta í nieznacznie wysuwa Glowe.

Kiedy dziecko chce jeść, odruchowo wyraża się odruch Babkina.

Jeśli odruch jest nieobecny, Trwa dłużej niz Trzy miesiące LUB JEST asymetryczny, CO moze wskazywać na patologię układu nerwowego. Posiedzenia takie, jak odchody w moczu.

DOSC

Lekkim nacięcie dłoni, które są zgięte, krzywka jest ściśnięta. Najsilniej przejawia się w głód lub karmienie (można użyć okresowej kompresji krzywek).

Odruch Moro

Reflex Moro noworodkaTestowany moze byc na Dwa sposoby: uderzając powierzchnię główki Dziecka Powyżej Głowy Dziecka o okolo 15 centymetrów LUB podnosząc dolna cześć Ciała noworodka nA Proste Nogi.

Reakcja dziecka gminy w dwóch etapach. Poszlakowane, że główne je nimi.

Zdrowe dziecko reaguje na bodzie od urodzenia.

Odruch Babinsky

ABY zidentyfikować reakcję, należy nosic czubek palca wzdłuż Stopy malucha w kierunku od palców nóg Czy pobożności. Zdrowe samo zwróci miejsce. Procesowi temu towarzyszył również zginanie nogi w stawach.

Ćwiczenia te są standardowe, takie jak przed pływaniem lub po prostu w grach.

Wsparcie odruchowe

Przeszczepia się w momencie, gdy terazorodek jest brany pod pachę. W tym przypadku dziecko ugina nogi w stawach kolanowych i biodrowych. Jeśli do ułożysz, prostuje się i staje się około 10 sekund.

Normalna sytuacja, w którym odruch jest zachowywany do wieku 6 tygodni, a następnie znika.

Automatyczny odruch chodzenia

      
Jeśli Dziecko zostanie założone na Nogi I Lekko pochylone zrobić przodu, przesuwając środek ciężkości w sposób dziesięciu Ciała, natychmiast zaczyna sie Kroka. ABY SIĘ nazywa automatyczne chodzenie.

Niektóre dzieci mają krzyżujące nogi, ale nie wpadają w panikę. Lekko zwiększony ton mięśni kończy się normalnym w pierwszym położeniu i pół po urodzeniu.

Odbicie indeksowania Bauer

W przypadku przypadku należy położyć na brzuchu. Normą będzie czołganie się. Jeśli położysz ręce na stopach noworodka, odsunie się od nich.

Grejpfruty w ciąży: korzyści i szkodyCO To Jest korzyści z grejpfruta w ciąży? Pobierz!

Pomarańcze w czasie Kobieta: może lub nie może? Odpowiedz na pytanie w tym artykule.

Tutaj - wszystko o masażu /mozno-li/obraz-zhizni/massazh.html więzienie w czasie Ciąży.

Wiek pojawienia się

Wiek pojawienia się odruchów noworodkówOdruchy nieuwarunkowane urzędują zwykle po urodzeniu, ale są wyjątki.

Po urodzeniu powstają:

 • odruch trąby;
 • Odruch wyszukiwania;
 • odruch ssania;
 • odruch palmy i ust Babkina;
 • chwytny chwyt;
 • Odruch Moro;
 • odruch Babińskiego;
 • wsparcie odruchowe;
 • automatyczny odruch chodzenia.
Odruchowe czołganie SIĘ Bauera mozna obserwować dopiero po pewnym Czasie po urodzeniu (PO okolo 4-6 dniach).

Wiek zniknięcia

Znikają bezwarunkowe odruchy w różnych okresach życia dziecka.

Normą jest zaprzestanie odruchów:

 • trąba w wieku 3 miesiące;
 • wyszukiwarka w wieku 3-5 miesięcy;
 • ssanie w wieku 3-4 lat;
 • odruch palmy i ust Babkina - do 2-3 dni życia;
 • chwytanie-do 3-4 (zaimplementowane jest po prostu trzymaniem obiektów);
 • Moroństwa wygasnąć o 3-4 miesiące;
 • Babinsky - 12-14 miesięcy;
 • wsparcie - do 6 tygodni;
 • automatyczne chodzenie zanika do 3 miesiąca;
 • Crawler Bauer - w wieku 4 miesiące.

Na współnamianie miłej uwagi?

Odruchy noworodków: na co zwracać uwagęBrak alarmów odruchowych lub ich podwyższających się, nr są badane przez lekarzy i rodziców, którzy dbają o rozwoju i zdrowia dziecka.

Wzmocnienie można połączyć z odchyleniami napięcia mięśniowego, patologii układu nerwowego, chorobami zakaźnymi itp. Wzmocnienie odruchów często mówi o zwiększonej pobudliwości nerwowej.

Jednakże, oceniając reakcję Dziecka, należy wziąć Pod uwagę Fakt, Ze mozna mówić o, poważnym odchyleniu Tylko wtedy, gdy występują jakiekolwiek inne urządzenia Urządzenia objawy.

Tak wiec, jeśli Dziecko ma naruszenie jakiegokolwiek odruchu i jednocześnie Dziecko czuje SIĘ dobrze, JEST TYLKO temat prawdopodobnie objaw, ciemnym piwem NIE odchylenia Faktu, moze byc NIE.

Rozważmy kilka żywych odchyleń.

Wzmocnienie

Podczas badania reakcji na odruch wsparcia odchylenie od Normy dla Sytuacja, w ktorej Dziecko spoczywa NA powierzchni stołu ZE skarpetkami LUB krzyżuje Nogi. Moze zrobić świadczyć o, Patologii układu ruchowego, urazie wewnątrzczaszkowym, asfiksji Przy porodzie, dziedzicznych chorobach układu nerwowo-mięśniowego.

W kontekście zrobić automatyczny odruch chodzenia, potem wiele dzieci lekko krzyżuje nogi, ale nie panikuj. Lekko zwiększony ton mięśni kończy się normalnym w pierwszym położeniu i pół po urodzeniu.

Pielęgnacja i leczenie chorób szpitalnych odruch pełzania pozostaje do 1 roku.

Tłumienie

U dzieci z zaburzeniami układu nerwowego, reakcje na chwytający odruch same słabsze, w pobudliwych - cały przeciwnie, silniejsze. Osłabienie odruchu chwytania Moze Być następstwem uduszenia w momencie narodzin LUB zmiany odcinka szyjnego odcinka kręgosłupa.

Słaby odruch moro może być właścicielem urazem wewnątrzczaszkowym. Asymetrycznie może objawić się w skrócie kręgosłupa szyjnego.

Odruch Babinsky Nie uruchamiają się w przypadku rdzenia kręgowego na poziomie lędźwi.

Odruchowe czołganie osłabione LUB asymetryczne z krwotokami śródczaszkowymi (U Osób urodzonych w wyniku asfiksji).

W sposób sposób Odruchy wrodzone niemowlęcia są przewodnikiem jego rozwoju.

Pamiętaj, jeśli coś Cie zaniepokoiło podczas Badania odruchu Dziecka, natychmiast skonsultuj SIĘ z lekarzem. Zwróć uwagę na rozwój dziecka i bądź zdrowy!

Korzyści z nasion w ciążyJak podróż (ja wiadomości?) smażone nasiona w czasie? Poprosimy lekarza!

Wszystko na tym tle rentgenowskich w czasie Powie ten artykuł.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...