Czkawka u noworodków: słowo i Rozwiązania

Czkawka u noworodków: przyczyny

Chcesz wiedzieć, jak powstrzymać czkawkę u noworodka?

Ale Nie ma praktycznie żadnego powodu Robić Niepokoju: to zjawisko Rzadko sygnalizuje poważne Choroby.

...

Spis treści:

Co musisz wiedzieć o czkawce u noworodków?

Lekarze twierdza, Ze czkawka pojawia SIĘ W wyniku nagłego skurczu przepony - Przyczyna Tego zmniejszenia Moze Być podrażnienie przepony LUB JEJ stymulacja.

Ze względu na to, że u noworodków przepona jest bardzo wrażliwa, czkawka może występować dość często. Nie ma jeszcze jednoznacznej opinii na temat mechanizmu czkawki.

Możliwe przyczyny

Obecnie lekarze robią Cztery Główne przyczyny, Które powodują czkawkę u niemowląt:

    Czkawka ze sztucznym i karmieniem piersią

  • powietrze włoływne;
  • szok emocjonalny;
  • pragnienie;
  • hipotermia.

Powietrze bardzo często wpada do układu pokarmowego noworodków w tym artykułów karmienia piersią: W przypadku gdy mleko przychodzi Bardzo ostro, Dziecko po prostu Nie ma Czasu przejść połknąć. W Takım przypadku Dziecko moze połknąć powietrze, A pomaga czkawka w powrocie Tego Powietrza.

Aby zapobiec czkaniu po karmieniu, dziecko po jedzeniu Zalecam trzymanie się w pozycji pionowej przez chwilę.

To samo może się zdarzyć i podczas tworzenia karmienia: Jeśli otwór dowcipniś brodawki JEST ZBYT DUŻY, Dziecko moze rowniez połykać powietrze.

W kontekście zrobić wstrząść emocjonalne - w przypadku Tym Przyczyna moze byc banalny czkawki Strach Który JEST powodem skurczu przepony.

Jednak w pierwszych tygodniach, A nawet miesiącach Życia emocjonalny szok dla dziecka mozna uznać za Prawie każde zjawisko - od przypadkowego uderzenia w drzwi do pojawienia sie Obcych w Domu. Dlatego jeśli czkawka często, ale nie trwa w sposób ciągły - nie przywiązywać wagi do tego.

Pragnienie i hipotermia często powodują czkawkę, ale najłatwiej JEST poradzić sobie z takimi powodami: Dzieci powinny Być ZAWSZE ubrane w pogodę, aw przypadku pragnienia czkawka zatrzymuje SIĘ niemal natychmiast po Tym, JAK Dziecko pije.

Czy drugi screening jest wyświetlany, czy nie?Często pytany: czykonacz drugi przegląd? Po co to zart? Dowiedz się SIĘ Teraz!

O widokach pierwszego przeglądu Powie ten artykuł.

Czy warunkiem jest teraz czkawki u noworodka?

Czkawka z karmieniem piersiąOkresowe czkawka U Dziecka Să DOSC Powszechne, co z rzadkimi wyjątkami Nie wymaga Lekarza. ale jeśli dziecko czkocze często, a ataki czkawki trwają codziennie przez długi czas - warto być zaalarmowanym.

Zdarzają SIĘ przypadki, KIEDY TAKIE ataki czkawki Stały SIĘ zwiastunami Rozwój Chorób jelit, wątroby i byly jednym Z objawów zapalenia płuc.

Warto zauważyć czkawka dziecięca nie jest "traktowana" tradycyjnymi metodaami, które są odpowiednie dla dorosłych. Dziecko nie nie moze przez chwile świadomie wstrzymywać oddechu LUB wypić szklankę jednym haustem Wodami.

Ale rodzice moga pomoc dziecku poradzić sobie z czkawką Szybko, A jeśli nie nie mozesz czekać cierpliwie na chwile, w ktorým Mija czkawka - mozesz wypróbować następujące Metody:

  1. Jeśli czkawka wystąpi po karmieniuMozesz spróbować zachęcić Dziecko czytając książkę, śpiewając po prostu przyciągając LUB JEGO uwagę Jasną zabawka. W większości przypadków koncentracja Uwagi pomaga poradzić sobie z czkawką w ciągu 1-2 Minut.
  2. Ze sztucznym karmieniem Nie dopuścić zrobić przedostania SIĘ POWIETRZA zrobić brodawki podczas karmienia Z Butelki, należy ja przechowywać w taki sposób, ABY mleko bylo dostarczane WAG sposób ciągły.
  3. Jeśli dziecko czknie za każdym razem po karmieniu - być pewnym Myślę, czy nie zbyt dużo. Mozesz próbować karmić Dziecko częściej, ale w mniejszych porcjach, A jeśli DZIECKO NIE Chce jesc - Nie musisz karmić przejść gwałtownie.

Jeśli zapobieganie nie pomaga

Jeśli profilaktyka od czkawki nie pomożePomimo faktu, Ze regularne czkawka u noworodków - Normalne zjawisko, Zbyt częste ataki powinny Być czujne.

Jeśli dziecko płacze podczas ataku czkawki, Jeśli występują wymioty LUB oczywiste objawy, ZE Dziecko odczuwa ból - należy natychmiast skonsultować z lekarzem SIĘ.

Konieczne jest również wizyta u pediatrii, Jeżeli powyższe zalecenia dotyczą leczenia nieważnego rozwiązane, czatować. Lekarz bedzie mógł wskazać przyczyny wystąpienia czkawki i przypisać Dodatkowe Badania LUB wydać indywidualne zalecenia.

Ogólnie Rzecz biorąc, rodzice noworodków Nie powinni SIĘ Bardzo martwić, jeśli Dziecko regularnie doświadcza czkawki.

U niemowląt Czkawka jest objawem chorób zakaźnych lub choroby narządów wewnętrznych:.

Gdy Dziecko dorośnie, JEGO przepona powyżej tygodnia SIĘ bardziej odporna na dzialanie drażniących, A czkawka ostatecznie zniknie.

Ból gardła podczas ciąży: przyczynyOdpowiedź na pytanie: dlaczego w Care pain gardła, Mozna znaleźć w Tym artykule.

O przypadkach przerw w ciąży możesz się świadczyć z tego artykułu.

Tu - wszystko o folk /mozno-li/mozhno-li-lekarstva/slabitelnoe.html przedmioty starejszczające w czasie.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...