Pępek u noworodków: Proste Zasady í wytyczne dotyczące Opieki í Leczenia

Pępek noworodka: zasady opieki

Pępowina łączy matkę i Dziecko przez cały okres Życia wewnątrzmacicznego, A PO Tym Jak lekarz ucina pępowinę, Bardzo Ważne JEST, ABY prawidłowo ZAJĄC SIĘ pępkiem.

po cięciu Mała Część pępowinę zaciska specjalnego uchwytuPo kilku dniach Tej Części zmumifikowane i znika.

...

Spis treści:

Pozostaje rany pępowinowej, dla ktorých wymaga szczególnej Opieki (CO zrobić Zasady, Rana nie nie dłużej niz 10-12 dni gojenia). W przeciwnym przypadku moze dojść do zanieczyszczenia, w wyniku Czego Ciała przez zakażenia ran moze spaść.

Wreszcie pępka u noworodków RI SIĘ W ciągu kilku tygodni, w Tym Czasie rodzice powinni uważnie monitorować stan pępka.

CO należy wiedziec o pępek noworodka?

Przetwarzanie pępek w Szpitalu

Pępowina JEST PO kilku minutach cięty po urodzeniu, ą następnie zdezynfekować rane. W Szpitalu Przetwarzanie rany pępowinowej Moze Być TYLKO pediatra, ale matka powinna Być przygotowana z wyprzedzeniem, ABY upewnić SIĘ, ZE kilka dni pozniej Dziesięć zabieg bedzie JEJ odpowiedzialnosc.

Moze sie tak stacZe wypis ZE Szpitala wcześniej niz Przewód wysychają i odpadają. Zatem jeśli pępowina JEST Bardzo gruba, PROCES Dziesięć moze trwać dłużej niz tydzien.

Lekarze nie nie wierząZe wypisu ZE Szpitala bez przewodu separatystycznego JEST Niebezpieczne dla Zdrowia Dziecka i Matki, ale w niektórych przypadkach, ta Reszta Moze Być usunięty chirurgicznie: Proces gojenia rany pępowinowej pomaga przyspieszyć w niektórych przypadkach.
      

dom pępek przetwarzanie

W domu matka Dziecka bedzie musiała przetworzyć, umyć ı zdezynfekować pępowinę oraz ABY uniknąć infekcji, Badz zgodne z instrukcjami Obsługi zasad.

Pierwsza rzeczą, ktora musisz wcześniej zadbać o Fundusze, Które Beda potrzebne zrobić Opieki nad Rana:

  Co jest potrzebne do leczenia pępka?

 • Roztwór nadtlenku wodoru (3%);
 • wodno-alkoholowy roztwór jasnozielonego 1% (zielony);
 • Gaziki Jałowe;
 • serwetki;
 • Pipety.

Z reguły Daj Dwa tygodnie ruje traktuje SIĘ 1-2 razy dziennie. Co najwyżej Nie zaleca NIA SIĘ, ABY uniknąć niepotrzebnego podrażnienia rany.

Optymalne dla wyników JEST uważany kąpieli PO. ABY ABY zrobić, zanurz bawełniany wacik w nadtlenku wodoru í delikatnie zwilż Rane.

Nie martw SIĘ oi, Ze nadtlenek zaczyna syczeć i bańki: Nie Mowi o obecności infekcji w ranie, Pilzner Ze dowcipniś ranie pojawiły SIĘ plamki.

Tym PO Pępek powinien Być rowniez miękki za Pomocą suchego bawełnianego wacika LUB wacika, ą następnie Rane traktuje SIĘ zielenią, Która dobrze usuwa rany.

Nie Wolno Zbyt WIELE Rzeczy: Po Pierwsze, w przypadku możliwych powikłań strąka warstwą Zieleni, NIE ZAWSZE mozna wziąć pod uwagę rozładowanie LUB zaczerwienienie. Po Drugie, duża ilość kwiatu Moze coś oparzenie.

Kąpać się czy nie kąpać, a pępek leczy?Co do kąpieli - JEST całkowicie Bezpieczny, A Niezbędny nawet. Nie ma powodu Robić obaw, ZE woda moze niekorzystnie wpłynąć na rane.

Jedyne, co Musi Być wiercone - PRZED kąpielą Dziecko powinno zostać odkażone słabym roztworem nadmanganianu potasu. Zwykłe ilość nadmanganianu potasu określa się "na oko": po dodaniu do kąpieli woda powinna nabrać blado-różowego odcienia.

Bardzo Ważne zadbaj o odpowiednią odzież dla dziecka, nawet jeśli Leczenie rany i kąpieli JEST zgodne z zasadami, niewygodne ubrania Moga powodować Długie gojenie SIĘ pępka.

Podczas pełnej oo pieluszek należy przejść nosic w taki sposób, ABY NIE dotykał rany, piwo najlepiej Kupić Specjalne pieluchy oo wycięciem nA pępek. W każdym razie, pieluchy muszą zostać zmienione w Czasie i Nie pozwalają moczowi dostać SIĘ do rany.

Co to jest niebezpieczne piwo bezalkoholowe?Co myślisz, może być w ciąży z niealkoholowym piwem Czy to niemożliwe? Dowiedz się SIĘ Teraz!

Na owoce dla kobiet w ciąży możesz się świadczyć z tego artykułu.

      

Co To Jest przepuklina pępkowa í żartem na Niebezpieczne?

Uzdrowienie pępka Nie ZAWSZE przebiega gładko i JEST najczęstszym problemem w TYM okresie - przepuklina pępkowa.

Przepuklina moze wystąpić w dowolnym momencie w przypadku zwiększonego ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej. Na Przykład, gdy Dziecko płacze LUB krzyczy. W Tym momencie zawartość jamy brzusznej (pętle jelitowe) wychodzi przez powiększony Pierścień pępowinowy.

Przepuklina pępkowa - co to jest?Wizualnie przepuklina pępkowa wygląda Jak zauważalny obrzęk i mozna poczuć powietrze pod skóra. W Takım przypadku, gdy ciśnienie w Jamie brzusznej zostanie znormalizowane, wówczas przepuklina zniknie.

Jeśli Dziecko ma przepuklinę pępkową - Muszę zrobić ISC Lekarza. Lekarz ustawia przepuklinę i łączy skórę Wokół pępka w fałd, A następnie naprawia JA plasterem.

TAKIE Klej JEST nakładany przez dni dni - W Tym Czasie Rana goi SIĘ, pępowina JEST zaciśnięta, A niebezpieczeństwo przepukliny znika.

Kąpać SIĘ W Tym okresie mozesz (Z rzędu Dnia Dnia, KIEDY nakładana JEST Łatka).

W większości przypadków przepuklina pępkowa Szybko mija, ale rodzice Proces Moga przyspieszyć Leczenia.

2-3 razy dziennie Pierścień pępowinowy mozna masować bezpośrednio przez Latke: łatwo naciskając palec wskazujący na pępek, konieczne wykonywanie ruchów okrężnych JEST najpierw zgodnie z ruchem wskazówek zegara, A następnie przeciwnie.

W ciągu 1-2 minut mozesz łatwo klepić PO Dwa palce Wokół pępka. Następnie Dziecko moze Być kilkakrotnie obracane z tylu zrobić brzucha, ą następnie Nogi wyprostowane w kolanach powinny Być podnoszone kapsuły kątem 90 stopni 5-7 razy.

Leczenie przepuklinę pępkową u noworodkaPrzepuklina moze przejść Bardzo Szybko, jeśli zostanie stwierdzone, W Czasie, A JEGO wielkość JEST BARDZO Małej pilzner często przepuklina moze pozostać przez kilka miesiecy.

W takiej samej sytuacji TYLKO interwencja chirurgiczna, oraz ciągnięcie oo Operacja NIE MOZE: W każdej chwili mozna naruszyć przepuklinę. Oznacza zrobić, ZE Część Jelita Moze byc zginany i zatrzymany w pierścieniu pępka, powodując niedrożność Jelita, A w najgorszym przypadku - martwicy ŚCIANY jelit.

Bardzo Ważne JEST, ABY O Tym pamiętać dolegliwości TAKIE Nie Moga Być traktowane niezależnie, o bardziej nawet, ABY stosować środki Ludowe.

Musi byc konsultowany Jak najszybciej z lekarzem, Który zadecyduje: CZY wykonać operację, CZY Jest Możliwe zrobić zrobienia wyleczenia przepukliny z użyciem LATY powiedział: El powiedział: El.

      

KIEDY należy udać SIĘ zrobić Lekarza?

Zazwyczaj z odpowiednią ostrożnością pępek leczy SIĘ Bardzo Szybko, ale czasami nie nie mozna obejść SIĘ bez Interwencji Medycznej. Powinieneś skonsultować SIĘ z lekarzem, jeśli:

  Jeśli pępek noworodka zabija i staje się mokry

 • Pępek JEST ciagle mokry, A wydzielina wydziela nieprzyjemny ZapachSkóra Wokół pępka ZE stanem zapalnym, Dziecko moze zostać podniesiona temperatura - te objawy wskazują, ZE zakażenie Dostal SIĘ zrobić rany;
 • pępek Krwi - moze sie zdarzyć w wyniku przypadkowego uszkodzenia gojenie biegł í byc oznaka zapalenia Naczyń LUB Sepsa pępowinowej. ABY Nie zakłócać skorupę z Rana Nie powinno Być Zbyt Trudne, ABY je wytrzeć, A jeśli nawet to się stalo - z rany rozlane kilka kropel krwi.Powodem konsultacji Ż lekarzem JEST regularne wylewanie Krwi.

Wieluniu Młodych Rodziców ściśle podąża za stanem pępka w okresie gojenia. Żartach SIĘ całkowicie uzasadnione: Ciało Dziecka JEST Nadal Bardzo Slabe, A infekcja Kazda, Która wnika w JEGO Ciało przez Otwarte rany, moze Być Niebezpieczna.

Jednak nawet jeśli pępek Nie zagoi SIĘ W ciągu 10-12 dni - Nie ma powodów zrobić obaw: jest, ABY wskaźnik średni, O Rana wyzdrowieje 3-4 sprawdź w sklepie pozniej - numer NIE.

Najważniejsze, ABY zwrócić SIĘ Do specjalistów w Czasie, Jeśli istnieją naprawde podejrzane objawy, Które Moga mówić o możliwych problemach.

Gorąca kąpiel i ciążaCzęsto pytany: Kobiety w ciąży Moga wziąć kąpielCzy polecam prysznic? Odpowiedz na pytanie w tym artykule.

Skąd wiesz, czy Twoje dziecko się zaczęło? ABY Powie Nasz Artykuł.

Tutaj Projekt Projekt O Tym, Jak się dowiedzieÄ ‡, /rody/obshaya-informaciya/kogda-ehat-v-roddom.html Czas ISC zrobić Szpitala.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 2
 1. Valentina

  Cześć, Mamy przepuklinę na miesiąc. Chirurg powiedział Masaż Regionalnej i Przejdź zrobić spets.plavanie, Nie pomogło, Jako córka Czterech miesiecy krzyczy każdej Nocy Pięć godzin .. Wezwali Domu Lekarza (znaleziony przez Przyjaciół). Ona w domu przetworzyła Naszego pępki, włożyła je Na miejscu, przecięła skórę w TYM miejscu budowy Budowy í zapieczętowała tynku z gipsu. Potem miesiąc pozniej Wszystko minęło. Ogólnie O 9 miesiecy, pępek stawał SIĘ dobry, chirurg po badaniu nawet Nie wierzył, Ze istnieje przepuklina.

  • Marina

   Ja miałem przepuklinę Jako Dziecko, ZLE zawiązany pępka, ABY bylo bez Kołków, Zbyt tynk zapisane ... Ale KIEDY rodzić Musiał Pierścień vseravno PEKLO i po porodzie musiała Mieć operację, ABY umieścić implontant, tak nie nie rozpadła SIĘ ABY Przy szwie ... wiec przepuklina po urodzeniu Dziecka Nie JEST coś zrobić z pępka LUB wag Szpitalu Dziecko krzyczy silnie KIEDY NIE bylo juz clothespin.
   W każdym razie bedziesz Musiał obejrzeć.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...