Opieka nad noworodkami

Zasady opieki nad noworodkiem

Wraz z nadejściem dziecka w rodzinie natychmiast się dzieje kłopot. Każda matka chce dla swojego dziecka wszystkiego najlepszego, ale nie każdy wie, jak się nim opiekować.

Aby nie skrzywdzić dziecka, pozwólmy Pamiętaj o prostej zasadzie opieka dla noworodków.

...

Spis treści:

Opracowanie placu zabaw dla dzieci

Pokój dziecięcy lub kącik dla dzieci należy przygotować przed narodzinami dziecka. Ważne jest to aby tymczas pokój, w którym będzie dzieckomusi być czysty, ciepły i wykończ wentylowany.

Unikaj jasnego światła i hałasu. Miejsce łóżka dziecka, aby nie mieć światła słonecznego. Aby być w cieniu, łóżeczko też nie powinno.

Idzie do szpitala

Zazwyczaj ginekolog-położnik, Który ma kobiete, próbuje przygotować przyszłą matkę na wycieczkę Robić Szpitala. Powinien ci powiedzieć, co powyżej tygodnia SIĘ z Toba w Szpitalu, Jakie dokumenty powinny byc przed Toba, JAK BEDA SIE odbywały Narodziny, I TAK DALEJ.

Łat i ci dać lista tego, co zabrać ze sobą do szpitala. Dzieki Temu KOBIETA moze przygotować SIĘ z wyprzedzeniem na poród i nie nie wpadać w panikę w krytycznym momencie.

Lista rzeczy dla noworodków obejmuje: Pieluszki, Mokre serwetki, pieluszki, skarpety, Czapeczka bawełniana, ryoshonki, Suwaki, koc. Wskazane jest przygotowanie rzeczy z wyprzedzeniem do rozładowania.

.? Lepiej wyjaśnić tę kwestię swojemu lekarzowi.

Co czeka na młodą matkę w domu

Wybór karmienia piersią lub tworzenia karmienia

Wybór karmienia: klatki piersiowej lub sztuczny

Ważna sprawa jest dwójka decyzji, czy coś karmić piersią czy butelkować. Z reguły czynić je karmionymi dziećmi.

Nie bój SIĘ karmić piersią: elementarna pielęgnacja sutków i prawidłowe przyłożenie Dziecka zrobić piersi zapobiegną pojawieniu SIĘ suchości i pęknięć.

Pielęgniarka warto dużo pić (2-2,5 litrów na dzień), a także ograniczają dwarze z takich produktów, Jako: pomidor, rzodkiewka, świeże łuk ja czosnek, fasola, owoce cytrusowe, czekolada, orzechy, kochaniemocna herbata, kawa, tłuste mięso, czerwone owoce, marynaty, produkty wędzone.

Uważa SIĘ, Ze produkty te, po spożyciu z mlekiem Matki, moga wywoływać reakcję alergiczną u Dziecka. Konieczne jest, że są nieaktywne w stosunku "chemii", alkoholu i tytoniu.

Leczenie rany pępowinowej

Pępek u noworodków wymaga również specjalnej troski. Do leczenia prowadzono pępowinowe w domu uzyskać 2-3% roztwór nadtlenku wodoru i zieleni. Lecz rana spad codziennie 1 raz przez 10 dni czas nie wyleczony.

Warto odwiedzić lekarza W przypadkach, gdy skóra Wokół pępka JEST czerwona, z rany powstaje ropień LUB plamka LUB pępek goi SIĘ W ciągu 2 tygodni.

Kąpiel dla dzieci

Opieka nad noworodkiem - kąpiel

Kąpać się i iść za każdym dniem przed drugim karmieniem. Rozpocznij procedurę lepiej, wykorzystuj mycia twarzy.

Oczy wytrzeć lekki wacik bawełniany, oczyścić nos dziecka wacikiem. Twoje ruchy są dostępne: staraj się nie uszkodzić skóry dziecka.

Umy na plaży wyczyszczone miękka wata. Idealne jest również do utrzymania przed potrzebą ostatniego karmienia. Przygotowanie do zawarcia gimnastyki i masaż.

Nie zapomnij Odetnij paznokcie dziecka na nogach i rękach. Lepiej kupić w tym celu specjalnych dzieci potrawy z tępymi końcami.

Co jeszcze trzeba pamiętać

Młode rasy się zużywają prawidłowo nosić i kołysać dziecko, naucz się go przewijać.

Jeśli zauważysz na skórze dziecka takiość lub podrażnienie, nie spiesz się, aby pobiec do lekarza. Czasami dodać do końca.

Na podstawie uwagi zasługuje fontanel w noworodkach. Młode Matki czasu znajomości Czas zamknięcia SIĘ fontanelu i Jakie zmiany Să sygnalizowane o chorobie.

Pamiętaj, że nie ma "idealnych" matek. Dlatego Nie przeładowuj się obowiązkami domowymi pragnąc wziąć wszystko we własne ręce, nie rezygnujcie z pomocy krewnych.

Twoje dziecko potrzebuje wesołej i radosnej matki, twojej troski i miłości.

      
Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...