Noworodki

Ogólne informacje o noworodkach i opiece nad nimi

Lew Tołstoj powiedział, ZE TYLKO Krok oddziela pięcioletnie Dziecko od dorosłego, ale cała przepaść - pięcioletnia od noworodka. Równie duża JEST różnica Między Małym człowiekiem, Który ledwo SIĘ pojawił, A dzieckiem, ktore skończyło miesiąc.

Dzieci Pierwszego miesiąca Życia, dokładniej, od Uprawniona zrobić 28 dni, sa uważane za noworodki, W ciągu 4 tygodni od Dziecka zrobić Rozwoju spodziewać poważnych ZMIAN w organizmie, zachowanie, TAK ABY okres noworodka JEST jednym z najważniejszych w życiu człowieka.

Ten okres nazywany JEST rowniez noworodkiem Z1 tygodniem - wczesnym okresem noworodkowym, A 2-4 - późnym.

...

Spis treści:

Kryzys noworodka

W psychologii istnieje pojęcie "Kryzys noworodka", Rzeczywiście, Przejście od okołoporodowego Rozwoju wewnątrzmacicznego zrobić noworodka JEST Bardzo poważnym testem, kontrast Pomiędzy warunkami żartem uderzający.

Dziecko 9 miesiecy, odpowiednio zabezpieczony Z Łona Wszystkich ZAGROŻEŃ Świata zewnętrznego, spokojnie pływające wag Płynie owodniowym ı uzyskać WSZYSTKIE niezbędne przez pępowinę, rodzi.

Tutaj Projekt Projekt czeka na Nowych, nieznanych siedlisk, Gdzie jest zimno i Ciepło, Jasne Światła i głośnych dźwięków, zamiast plynu Wokół powietrze, A Moją matka, ktorej serce bije nieświeży ul towarzyszy PRZED urodzeniem, Nie moze Być tam co chwila.

Niemowlę Musi przystosować SIĘ zrobić zmienionych warunków, Oddychaj Przy Pomocy płuc, staraj SIĘ zdobyć pokarm (ssanie piersi Matki SIĘ poważna Praca dla noworodka).

Od wieków LUDZIE intuicyjnie próbowali odciążyć nowonarodzony okres przejściowy, stworzyć warunki przypominające domaciczną:

  Kryzys noworodka - co to jest?

 • Kołyska dla dziecka miała Zwykłe zaokrąglony Kształt, podobny zrobić Łona Matki;
 • kołysanie SIĘ Dziecka na JEGO dłoniach odtwarza odczucia, ktore odczuwał podczas pobytu w Płynie owodniowym;
 • chwytając noworodka zrobić JEGO Ciała, moja matka pozwala mu poczuć JEGO Własne Ciepło i bicie SERCA, tak JAK wtedy, gdy stanowiły Jedna całość.

Wraz z rozwojem Dziecka emocjonalny kontakt z dorosłymi odgrywa Coraz ważniejszą rolę, ale kontakt fizyczny JEST szczególnie Ważny dla noworodka, zwłaszcza z matka.

ABY NIE Przypadek polega na umieszczaniu na brzuchu Matki Dziecka po porodzie I znalezienie noworodka na jednym oddziale z matka.

Cechy Rozwoju

W pierwszych dniach zycia pojawienie SIE DZIECKA mă określone Čechy - nieregularny Kształt Głowy, obrzęk genitaliów ı piersi oraz inne urządzenia Urządzenia.

CZY Rozwoju Dziecka zrobić miesiąca SA typowe:

 • Czas snu okolo 18 godzin dziennie;
 • Niska waga;
 • przewaga bezwarunkowych odruchów.

W okresie noworodkowym Dziecko JEST kierowane bezwarunkowo RefleksNiektórych z Nich Să niezbędne w każdym Wieku (żywność) Inni potrzebują pewnej okres Rozwoju, A znikną ostatecznie (refleksyjny stopu - przez 4 tygodnie, czołganie odruch - do 4 miesiecy) Niektórych Să dziedziczone przez człowieka ód przodków (chwytające dozwolonych kuba przywiązanie do A FUTRO Matki ).

Bezwarunkowe SA stopniowo zastępowane odruchami warunkowymi, Spośród Wszystkich odczucia noworodka SA najlepiej rozwinięte smaku i węchu, dotyku w ustach, mam tworzenia wzroku i Słuchu, różnorodność Wrażeń dotykowych z dzieckiem trzeba komunikować SIĘ, ABY pokazać ISC na całym Świecie, ABY DAC dotykać Różnych przedmiotów.

Zdrowie

Co musisz wiedzieć o zdrowiu noworodka

Znaczący wpływ na zdrowie noworodka Mieć zdrowie Rodziców, Przebieg ciąży i porodu, kompatybilność Krwi Matki i Dziecka.

Noworodek powinien zostać zbadany przez Różnych specjalistówW szczególności ważna JEST weryfikacja odruchów - brak niektórych Nich Z wskazuje na naruszenie układu nerwowego.

Dziecko moze zdiagnozować Choroby wrodzone I Träume porodowąWIELE z Nich na wczesnym etapie JEST dobrze przystosowanych zrobić korekty - Wykop Ciała Nowo narodzonego zrobić powrotu zrobić Zdrowia JEST Bardzo Wysokiej.

Z Drugiej strony konsekwencje Chorób poniesionych W TYM Wieku Moga objawiać SIĘ przez Cale Życie. Niektórych patologie wymagają podjęcia określonych środków zapobiegawczych.

Najpoważniejsze Choroby noworodków zrobić:

 • niedotlenienie, wrodzone i nabyte obarczona poważnymi powikłaniami, o obniżonej funkcji Różnych narządów z powodu braku tlenu;
 • Choroba hemolityczna - zniszczenia krwinek Czerwonych - wymagać transfuzji Krwi w ciągu pierwszych godzin Życia i karmienia mlekiem dawcy w pierwszych kilku tygodniach;
 • posocznica, wewnątrzmaciczna i poporodowa, rozległe zakażenie mikroorganizmami opornymi na antybiotyki.

Bardzo Skóry wrażliwe i błony śluzowej noworodka, moga wpłynąć coccal infekcji (pęcherzycą zakaźny), grzyby (Drozd) JEST często zainfekowany Rana pępkowa.

Dla Zdrowia noworodka TAKIE środki SA Niezwykle Ważne:

 • Planowanie ciąży, Rodziców Ankieta dla;
 • zapobieganie infekcjom w Czasie ciąży;
 • badanie noworodka przez specjalistów, Analizy;
 • ścisłe przestrzeganie zasad Higieny;
 • racjonalne żywność Dla kobiet w ciąży I matka karmiąca;
 • właściwa opieka nad dzieckiem.

opieka

Co musisz wiedzieć o opiece nad noworodkiem

Noworodek JEST Absolutnie bezradny i wymaga starannej Opieki.

pełna opieka powinny promować profilaktykę zdrowotna i chorobową, wszechstronny Rozwój Dziecka - fizyczny, zmysłowy, emocjonalny, zapewnić mu najbardziej Komfortowe warunki i jednocześnie przygotować SIĘ na przyszłe Życie.

Ważnymi składnikami noworodków SA:

 • zapewnienie warunków zrobić właściwego snu, utrzymywanie optymalnego poziomu Temperatury i wilgotności, Światła i hałasu;
 • regularne Karmienie w prawidłowej pozycji, najlepiej - Karmienie piersią;
 • procedury higieniczne - Leczenie rany pępowinowej AŻ zrobić całkowitego wygojenia, kąpieli, mycia toalety, Oczy, nos, uszy, Pielęgnacja Skóry, paznokcie, skóra glowy;
 • Zabiegi Wellness - Masaż, gimnastyka pasywna, hartowanie, chodzenie na świeżym powietrzu;
 • poprawne powijanie.

Kolejnym elementem Opieki, którego znaczenia nie nie mozna lekceważyć, zart emocjonalny i fizyczny kontakt z rodzicami, ich komunikacja z dzieckiem.

tak Zwane Kompleks rewitalizacyjny, Miękisz KIEDY reaguje na pojawienie SIĘ innej osoby W W, przejawia SIĘ Już u niemowląt, od półtora miesiąca, zrobić warunki ALE JEJ formowania SA kładzione u noworodków.

Udowodniono, Ze Przy pełnoprawnej Fizycznej opiece (Karmienie, Higiena, zapobieganie i leczenie Chorób) Dzieci doświadczające braku Komunikacji z dorosłymi i wrażeniami (Głód czuciowy) pozostają w Tyle wag Rozwoju.

Leki dla noworodków

Przyszli rodzice, przygotowujący SIĘ zrobić pojawienia SIE Dziecka, Konieczna JEST Aktualizacja I Aktualizacja zestawu pierwszej Pomocy, Większość leków odpowiednich dla dorosłych i Starszych Dzieci, noworodków i niemowląt JEST przeciwwskazana.

Dziecko czeka na Różne dolegliwości, Które Nie radża sobie bez leków. Niektórych Fundusze SA wykorzystywane na zapobieganie, inne na opiekę w nagłych wypadkach.

Co musisz wiedzieć o lekach dla noworodka

Musi byc Obecny w szafce Dla Dzieci środki antyseptyczne - nadtlenek wodoru, mangan, Zelenka, Nalewki Alkoholowe Roślin leczniczych.

Z witamin Noworodki Să najczęściej przepisywane witamina D

ABY uniknąć kołki Herbaty ziołowe odpowiedniki, i do BANKI SA bardziej skuteczne Przy gotowaniu symetykonowa.

Przeciwgorączkowe Noworodki najlepiej podawać w postaci świec.

Z zaparciami można używać mikroblicy, normalizacja stolca transportu probiotyki i prebiotyki.

Przeciwzapalne, antyseptyczne krople do oczu, roztwór do przemywania nosów Należy również być obecnym w apteczce.

Warto się zaopatrzyć maści od wzajemne sprawa, zapalenie skóry.

Preparaty ziołowe "w procedurach higienicznych, kąpielach, kompresach.

KIEDY nabywasz apteczkę dla noworodka, musisz skonsultować z lekarzem SIĘ na Powie CI Jakie nieszkodliwe leki ZAWSZE powinieneś Mieć na wyciągnięcie RĘKI, Które Preparaty SA kategorycznie przeciwwskazane noworodkowi.

Zaleca się, aby leki dla dorosłych.

Pierwszy miesiąc życia dziecka jest najważniejszy i odpowiedzialny. Noworodek potrzebuje pełnej opieki medycznej, a także kontroli lekarzy i pomocy w razie konieczności.

      
Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwa ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chce opowiedzieć o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień PO pójściu zrobić Lekarza, Lekarza powiedział, Ze Wszystko Jest w porządku ...
Pierwsze objawy ciąży PRZED opóźnieniem miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze Dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Od pierwszych oznak ciąży PRZED opóźnieniem mozna nazwać: gwałtowny spadek ...
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakie JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akcie seksualnym Mój partnerem u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs ... 7
CZY mozna palic Kobiety Wagowo ciąży? CZY trzeba rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...