W czterdziestym tygodniu ciąży: "Cześć, mamo!"

40. tydzień ciąży - co się dzieje

W tygodniach ciąży, minimum długość płodu jest 48 centymetrów, waga nie niższy niż 2800 gr. Wykonaj 4-5 kg ​​i 54 cm, odpowiednio.

Dziecko jest wörlni rozwinięte i gotowy do porodu. Obecná Część płodu, bez wzgledu na Glowe LUB Koniec miednicy, JEST dociskana zrobić wejścia zrobić miednicy Małej.

...

Spis treści:

W zubożałym Ostatniej części płodu jest umocowana u dołu miednicy, w rozsądym zapisaniu - ma krewną pojemność - "karty do głosowania".

Zmiany w ciele dziecka

Randki Wskaźniki Rozwoju płodu w czterdziestu tygodniach ciąży Sa dokladnie TAKIE JAK W Tej samej noworodka Dziecko. Program programu zetal zmieniony przez program genetyczny posiadania dziecka.

Skóra ochronna jest zaciągana - wzmocniony jest impuls z receptorów.

Przyszłe dziecko nie ma dużo miejsca za pełny perturbacje. Płód ponownie zajmuje wymuszoną pozycje zarodka: z rękami skrzyżowanymi i Nogami przymocowanymi zrobić klatki piersiowej.

Zmiany płodu w 40. tygodniu ciążyPłód doświadcza stanu wyraźnego dyskomfortu Nie TYLKO ZE wzgledu na ogromne stymulacji receptorów Skóry molowych, ale rowniez ZE wzgledu na progresję (starzenie) Łożyska, Naczynia krwionośne, Które ulegają sklerotycznych zmiany.

W wyniku głodu tlenowego czynnika płodu doświadcza stanu prawdziwego stresu.

Aktywuje kory nadnerczy - Powstają hormony stresu: adrenalina i norepinefryna.

W rezultacie dalej przepływ krwi do ważnych narządów: Mózg, serce, płuco - wraz płód, JAK I matka.

Zmiany w ciele Matki

Dostanie SIĘ zrobić krwioobiegu hormonów stresu wytwarzanych przez płód, poprzez rodzaj reakcji łańcuchowej, uruchamia syntezę hormonów stresu Matki: oksytocyna ja wazopresyna.

SA jednym produkowane dowcipniś podwzgórzu, A następnie wzdłuż łodygi spływają zrobić tylnego plata przysadki mózgowej, dlatego SA uważane za hormony przysadki.

Mechanizmy działania oksytocyny i wazopresyny (antydiuretyczny - hormon "przeciwzakaźny"):

 • wzmożone napięcie mięśni gładkich Naczyń krwionośnych - zwiększenie ciśnienia Krwi W celu przyspieszenia dostarczania Krwi zrobić Mózgu i "pracy oo ciałem" - macicy;
 • skurcze macicy - Kazda walka rozpocząć SIĘ od działania oksytocyny;
 • odwrotna absorpcja Wody w nerkach - zwiększa objętość ı Prędkość Krwi krążącej, rozcieńczając ja;
 • zwiększona laktacja z mikroprocesorem do gruczołów mlecznych;
 • bezpośredni wpływ na Komórki Mózgu - Tworzenie stabilnej, generycznej dominanty, czyli podporządkowanie Wszystkich Systemów narządów w jednym celu: Narodziny Dziecka.

Centralny układ nerwowy, od ostatniej kobiety na porodzie, reguluje częstotliwość i siłę walczyć o narodziny.

Dane celu

Obiektywne dane dotyczące 40. tygodnia ciążyWysokość wypłaty Części macicy jest 34 lub 32 centymetria. Pominięcie "brzucha" PORZĄDKOWNIK JEZIOROWANY POZYCJA.

Podczas przeglądania pojawiają się puls, Ale energia tętnicze i temperatura Ciała porodzie powinny pozostać w normalnym zakresie.

Pełne ujawnienie szyjki macicy wynosi 10 centymetrów, Srednio przez 1 godzine kanał szyjki macicy rozszerza SIĘ O 1 centymetr.

W tym urodzie przeżywa matka 9-10 spacerem. Aby przejść aż do przedłużenia zamknięcia rodnego do 5-6 centymetrów.

Po otwarciu szyjki macicy zrobić polowy szybkość dostawy zostaje przyspieszona zrobić 2-2,5 centymetra na godzine.

Gdy pęcherz płodowy JEST otwarty, głowa gwałtownie spada i wywiera nacisk na dolny odcinek macicy, zwiększając szybkość otwierania szyi do 2,5-3 cm / h.

Poon otwarciu szyjki macicy, Rozpocz się embrionalny okres porodu. Proby SA TAKIE same, ale z inna częstotliwością: Nie Raz na Pięć zrobić sześciu minut, ale co minutę.

Z próbami, Nie TYLKO macica napina, ale mięśnie prasy Uda, A raklej. Synchroniczne skurczują mają na celu narodziny dziecka.

Subiektywnie prób są fotografiaane przez kobietę jako pragnienie wypróżnienia. Czas trwania okresu rozdzierania różni SIĘ pierwszorzędnym i powtarzającym SIĘ.

Drugi okres porodu (Fałsz) może trwać od 10 minut do półtorej godziny. To trwa od nastroju kobiety w czasie porodu.

Obawa o Dziecko LUB (znacznie częściej) o Własne zdrowie moze wywołać fale negatywnych emocji, Które uruchamiają Mechanizm zatrzymywania skurczy mięśni. Słabnące próby i walczyć, rozwijając wtórną słabość ojcowską.

Należy pamiętać o Tym w takich warunkach Cesarskie cięcie już się za piękne wskazańBędzie głową płodu jest już obniżona do jamy małej miednicy.

Ekstrakcja płodu przez nacięcie brzucha grozi niebezpiecznym porodem u Dziecka. Asystenci Lekarza operacyjnego muszą dosłownie odepchnąć Glowe Dziecka od miednicy Małej zrobić Jamy macicy.

Takie sytuacje, na szczęście, są bardzo rzadkie. Z normalnym podejściem do porodu, Okres pracy się kończy się porodem. Drugi okres porodu jest bolesny, ale szybki.

Wraz z narodzinami dziecka narodziny się nie kończą: wykonać się Trzeci Okres - odejście po porodzie (łożysko z błoną płodową). W tym miesiącu kobieta odczuwa słabe skurcze, bez żadnych prób.

Czas kwizia po pracy jest 5-30 minut.

Zmiany w ciele matki w 40. tygodniu ciążySytuacja, w ktorej Drugi okres zbiega sie z trzecim, JEST obecnie praktycznie wyeliminowana.

Możliwość "urodzić się w koszuli" Pojawić się może tylko wtedy, gdy poród nie ma miejsca.

W Czasie napięcia dochodzi zrobić równoczesnego porodu oderwania SIE, A Dziecko rodzi się "ubrane" w Blone płodową.Dzieje SIĘ tak w przypadku nieprzerwanej integralności pęcherza płodowego, Głowy płodu poruszającej SIĘ wzdłuż kanału rodnego, wyciągając błony płodowe i "odrywając" łożysko od MIEJSCA przywiązania w macicy.

To pociąga za sobą piksel. kostka płodowego i macicy krwawienie matka.

Dlatego powiedzenie "urodził SIĘ w koszuli" MOWI, ZE dana osoba miała niewiarygodne Szczęście w porodzie - moja matka urodziła przejść za jednym wysiłkiem.

Badanie ultrasonograficzne

Wykonuje się USG w ciągu czterdziestu tygodni tylko na wskazaniach lub po raz pierwszy.

Dojrzałość łożyska jest się inaczej z "Tabela" jako "trzeci" Grubość w przyrodzie - z przyciskami wynosi 33-34 mm.

Przy porodzie niecce USG. Możliwe jest posiadanie czujników do rejestrowania częstotliwości tętno płodu.

Czynniki związane z na płód

Zabronione są następujące substancje:

 • alkohol w jakiejkolwiek formie, ilości ı Mocy, ponieważ etanol JEST niszczącą Komórki trucizna dla zarodka);
 • palenie - skurcz naczyniowy (w Tym maciczny) prowadzi do niedotlenienia (uduszenia) płodu;
 • produkty chemiczne, w Tym zawiesiny powietrzne (produkty Lakiernicze);
 • sterydy anaboliczne;
 • efekt dżonizującego w wzzystkim z jego objawień.

Po utworzeniu Bariery Łożyska, znajomosc Nie zabronionych, ale dozwolonych i nieszkodliwych dla leków na płód.

Grupa Bezpieczne i stosunkowo Bezpieczne, gdy efekt Ich stosowania przewyższają ryzyko dla płodu obejmuje następujące leki:

 • Witaminy, W Tym leki w zastrzykach;
 • narkotyki Żelazo zrobić leczenie anemia;
 • Czynniki wpływające na płód w 40. tygodniu ciążyśrodki przeciwdrobnoustrojowe: nitroksolinę, Antybiotyki penicylin (Amoksycylina, amosin, ampioks faktycznie penicylinę), erytromycyna (sumamed) Antybiotyków cefalosporynowych, metronidazol, nystatynę;
 • Preparaty do stosowania miejscowego Nie ma działania układowego: maści, Kremy, AEROZOLE, krople zrobienia oczu, krople zrobić uszu í krople zrobić Nosa - ponieważ Jeden nie nie Sa wchłaniane Kodowanie podskórnej tkanki tłuszczowej i blon śluzowych;
 • W celu otwarcia informacji na temat: kwarantanna, actovegin, euphyllin;
 • (między innymi), dibazol, papaweryna, papaze, dopegit;
 • pokoleń aspirynaheparyna i jej frakcje;
 • przeciwskurczowe: ale spa, drotaweryna;
 • leki przeciwhistaminowe II i III generacji;
 • środki żołądkowo-jelitowe: ranitydyna, Almagel, pankreatyna;
 • środki ochronyszczący się środowiskanego;
 • Środki przeciwzapalne i przeciwgorączkowe: paracetamolindometacyna, ibuprofen (Nurofen);
 • leki zwiększające odporność na infekcje wirusowe: interferon oxoline (maść);
 • urządzenia uspokajające (uspokajające): waleriana, motherwort.

Niewątpliwie powstają leki wpływające na płód, ale w pozytywnej i i jakości Tylko do tego celu i pod nadzorem lekarza.

Randki Leki podczas porodu Nie Maja niebezpiecznego wpływu na Dziecko.

Możliwe powikłania i porodu

Najczęstsze powikłanie w okresie czterdziestu tygodni - przeludnienie.

Moze sie zrobić zdarzyć Z powodu niewystarczającego TLA hormonalnego ciężarnej Kobiety. Najopular oo zapłodnienie in vitro.

Przebicie Data Moze Być wydaje genetycznie, wtedy Randki Procesy rozwojowe płodu SA Nieco powolne, A płód, W Wieku czterdziestu Jeden zrobić czterdziestu dwoch tygodni, wygląda JAK noworodek PO czterdziestu tygodniach ciąży.

Możliwe powikłania w 40. tygodniu ciążyW przypadku Chorób endokrynologicznych Matki (niedoczynność tarczycy) moze rowniez wystąpić opóźnienie porodu LUB całkowita absencja.

W takich przypadkach Planowane cięcie cesarskie LUB zaprogramowane dostarczenie za Pomocą leków.

Komplikacje Przy porodzie istotne ZE wzgledu na słabość Siły robocz. Jeśli rozwija SIĘ na w pierwszym okresie í nie nie mozna isc poprawić medycznie, przeprowadza sie operacyjna porcję.

Przy włożonej głowie płodu cesarskie cięcie JEST Niebezpieczne, dlatego stosuje SIĘ kleszcze położnicze, Które po Raz Pierwszy zastosowano w Anglii.

Stad angielskie przysłowie: "Srebrna urodzone ZE (Złotą) Łyżeczka w ustach". Oznacza zrobić, ZE Samodzielne, A takze operacyjne dostarczenie bylo niemożliwe, A osoba urodziła SIĘ ZA Pomocą kleszczy położniczych.

Starożytne projekty kleszczy Były tak prymitywne, ZE Niezwykle Trudno bylo urodzić SIĘ oo Ich Pomocą bez urazów.

Kliniczne powikłani Przy porodzie: Traumatyzm Matki i płodu, krwawienie, zmiany układu krzepnięcia Krwi ITD. z oo Reguły SA przewiduje i i prewencji.

Ważne kamienie wyniki ankiety i analiz

po porodzie, Zgodnie z wymaganiami firmy ubezpieczeniowej, Przeprowadzane SA powtarzające SIĘ Badania - dokladnie tak Samo, JAK Przy rejestracji na ciążę.

Ponadto grupa I rezus akcesoria krew noworodka.

Zmiany w reżimie dnia i żywienia

Recepcja JEST kontynuowana witamina D ja glukonian wapnia: Jedna kropla dziennie i drugie tabletki na noc, odpowiednio.

Zaleca SIĘ Nie przerywać wyrównarki U DZIECKA i w okresie poporodowym.

W Tym celu KOBIETA przyjmuje witaminę D (bez glukonianu wapnia) wedlug Tego samego schematu: Jedna kropla Dwa razy Wagowo tygodniu przez cały okres karmienia piersią.

W słoneczna, ciepła pogodę przyjmowanie Witaminy D JEST niepożądane, ABY uniknąć hiperwitaminozy.

Zmiany w trybie dnia i żywienie w 40 tygodniu ciążyPrzy porodzie Nie kupić SIĘ jedzenia, Ponieważ możliwe JEST Przeprowadzenie znieczulenia Ogólnego w przypadku manipulacji położniczej, W TYM cięcia cesarskiego.

Jednak Nie dozwolione czekolada Jako źródło Energii zrobić skurczu macicy. Ponadto po zjedzeniu Część Energii zostaje wydatkowana na JEJ trawienie.

Część JEST mała i nieistotna, ale Jest Możliwe, ZE TA ilość kalorii moze NIE wystarczyć zrobić pracy pełnej Krwi.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 8
 1. Svetlana

  Cześć, mam Już czterdzieści tygodni. Wizualnie Żołądek Nie opadł, korek SIE NIE poruszył.Dzisiaj, talia została wyciągnięta, A macica Wagowo Tonie byłą DOSC Długa, z przerwami 2-3 minut. Trwało zrobić okolo 3 Godziny, ale potem Wszystko sie skończyło. KIEDY rodzić?

  • Katarzyna

   Droga Swietłana, Twoje narodziny Moga Mieć MIEJSCE kazdego io każdej porze Dnia, gdy TYLKO Twoje Dziecko zrozumie, že nadszedł Czas narodzin. Nie martw SIĘ, jeśli Dziesięć Dzień Nie nadejdzie Dzisiaj, JEST Całkiem możliwe, Ze powyżej tygodnia SIĘ na jutro Lub pojutrze. Nie ma w TYM NIC złego, po prostu JEST Dziecko Nie Jeszcze gotowe.

  • Marina

   Gdy dziecko Chce SIĘ urodzić, tak bedzie. Ale mysle, Bardzo Szybko. Radzę wcześniej udać SIĘ zrobić Szpitala. Na wszelki wypadek. Potem korków w miescie, Nie mozesz Mieć Czasu, ABY SIĘ tam dostać.

 2. Nina

  Nie, nie martw SIĘ. Twoje Dziecko JEST gotowe, ABY SIĘ urodzić I JEST rowniez gotowe zrobić porodu. Niektórych Dzieci cichną W TYM SAMYM Czasie, podczas gdy inne, przeciwnie, JAK TWOJE, stają sie bardziej Aktywne. Lepiej sprawdzić, CZY Wszystko złożyłeś Razem nA wycieczkę Robić Szpitala (dokumenty, Rzeczy). /novorozhdennye/uhod/spisok-veshhej.html
  / rody / podgotovka
  /rody/podgotovka/obmennaya-karta-beremennoj.html

 3. saule

  Mam 40 tygodni Ciąża. Mówią, ZE Dziecko uspokaja SIĘ PRZED porodem, A moja Bardzo Aktywna. To nie jest straszne?

  • Marina

   Aby Normalne! Nie TYLKO Masz taką sytuację. Jeśli zostaną znalezione ultradźwięki Nie patologie, wtedy Wszystko Jest w porządku. I o domu macierzyństwa decyduję, KIEDY jechać, Nie radziłbym czekać nA Walke wag Szpitalu. Każdy Nadał bedziesz w Pokoju wspólnym z ciotkami. U niektórych Kobiet ciężarnych pojawiają SIĘ TAKIE dodatki, ZE JEST Lepiej z nimi i Wcale SIĘ Nie kontaktuje. Wiec nawijane i nerwy SA, ZE Nie ma Siły. I Nie martw SIĘ O Dziecko, aby SIE DZIEJE.

  • Anna Kolomova

   Nie ma nic złego w Tym, ponieważ poland SA indywidualne, zachowują SIĘ inaczej. Uspokojenie Dzieci w dniach prenatalnych JEST Normalne, przygotowują SIĘ rowniez zrobić porodu, podobnie Jak matka. Z pewnością wykonałeś Już CTG I Wszystko Jest w porządku, w przeciwnym razie lekarz przez CIE poinformował. Zaczekaj, KIEDY woda zniknie LUB udaj SIĘ zrobić Szpitala, powinieneś Już zostać postawiony i obserwowany.

  • Svetlana

   Cześć,
   Nie przejmuj SIĘ I Nie martw SIĘ, Randki Polska SA Różne)) Masz TAKIE fidget))
   Jeśli Randki USG i KTG zostały Wykonane na Czas i lekarz Nie zauważył zadných nieprawidłowości, oznacza SIĘ, Ze Wszystko Jest w porządku.
   Jeśli zdecydowałeś JUZ SIE NA Szpital położniczy, radzę udać SIĘ tam w celu zbadania i ustalenia Możliwości umieszczenia w klinice przedporodowej. Tam pod opieką Lekarzy i położnych bedzie spokojniej i Ty i Dziecko. Masz Już Dużo Czasu, Najwyższy Czas!
   Choc Teraz WIELE mumii JEST dostosowanych zrobić ostatniej, ABY usiąść w domu i czekać na Bojki - radziłbym jednak Wszystkim poczekać na Nia w domu macierzyńskim.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...