3 trymestr

Trzeci trymestr ciąży: co powinieneś wiedzieć

Trzeci trymestr Okres okołoporodowy zrobić żartem (Rosyjski "Okolo porodu"), Który z Kolei dzieli SIĘ na Trzy nierówne przedziały czasowe:

 1. Przedporodowe.
 2. Intranetalnie.
 3. Noworodek.

Okres przedporodowy obejmuje Czas: od 28 tygodni przed pomocą. Prefiks "przed-" oznacza po rosyjsku: wcześniej. Przed narodzinami, czyli wewnątrzmacicznego okresu Życia danej osoby W W Skład.

Wewnątrzgałkowe"Wewnątrz" wewnątrz LUB W Trakcie Dostawy. Czas trwania porodu wynosi od dwoch zrobić dwudziestu Czterech godzin.

Zgodnie z koncepcją klasycznego położnictwa "słońce nad puerpea Nie powinno wzrastać dwukrotnie". Nowoczesna koncepcja położnictwa przylega dokladnie zrobić tej samej Reguły.

Przy przedłużających SIĘ, skomplikowanych porodach interwencja operacyjna odbywa SIĘ W interesie Matki LUB płodu.

Okres noworodkowy w życiu ludzkim, aby nie nie JEST Przypadkowe. W pierwszym tygodniu Życia Dziecko doświadcza Bardzo trudnego okresu adaptacji zrobić Nowych warunków egzystencji.

Trzeci trymestr ciąży - ostatni okres

Trzeci trymestr Dla kobiet w ciąży Wszystkich nas znaczeniach żartem Ostateczny. Stan Ciała Kobiety JEST podobny zrobić długodystansowca, ktory wychodzi na linie mety.

Czy Konca Drogi nie daleko, ale NIE BLISKO. Siły wydały Dużo, ale masz kończyć. Otwiera się "Drugi wiatr", przychodzi ulga, ale rezerwy organizmu Nie SA ograniczone.

Tak wiec w Kobieta w ciąży przez okres 36 tygodni JEST, Co większość Kobiet zauważa jednym słowem: "Zmęczony" W Mojej głowie żartem Tylko z Jedna Myśl: "Minie wkrótce!"

I Nagle brzuch JEST obniżony, Łatwiej oddychać i wraca strach PRZED porodem. W związku Z rozwojem relaksinowego kanału rodnego, poprzez rozluźnienie Ogólnego tonu, rozwija się "kompleks wiecznej ciąży".

...

Spis treści:

Zmiany w życiu

Od trzydziestu tygodni iz ciąż mnogie, Od dwudziestu ośmiu - Kobiety SA uprawnione prenatalny urlop macierzyński, Który zwalnia z usługą nac. Od Tego Czasu Ostatane SA zmiany w sposobie Życia.

Stres fizyczny i przyjmujący pokarmy Aby Być. Dla większości Kobiet w ciąży żartem To już nawyk i nie nie powoduje zadných niedogodności.

Ale w ciele Kobiety SA regularne zmiany, Niektórych z Nich Nie SA Zbyt przyjemne:

 • Rozwój LUB Postęp gestoza;
 • Zespół żyły Dolnej Dolnej;
 • groźba aborcji.

Ciąża w Drugiej połowie Ciąża

Tylko Nieór Kobiety Nie Maja klasyczna gestozy, Ale na NIE oznacza, ZE NIE MA konfliktu immunologicznego Między matka płodem.

MIMO owoc JEST TYLKO Pół-homogennym materiałem genetycznym, wielkości druga połowa przyszłych chromosomów Dziecka JEST dziedziczona po ojcu i JEST traktowana Jako przeszczep, co powoduje burzę komórek immunokompetentnych.

Zmiany zachodzą na poziomie złoża mikronaczyniowego. Ze wzgledu na Wysoka zawartość zgłoszenia krew skrapla SIĘ PO Czym zatrzymuje w naczyniach włosowatych SIĘ.

Tym samym etapem stagnacji JEST obrzęk, Ponieważ płynna Część Krwi przepływa przez Pory w naczyniach zrobić otaczającej tkanki. Ciecz NIE JEST równomiernie rozmieszczona w Ciele, pilzner pozostaje wag przestrzeniach międzykomórkowych Wokół Naczyń, ściskając żyły.

Trzecia ciąża Ciąża Gestosis

Hermetyzacja stanów czynnych wciąż się kręci, W wyniku stagnacji Krwi, dostarczania tlenu i usuwania Produktów utleniania.

Ciśnienie Krwi wzrasta, aw moczu pojawia SIĘ Białko SA Duże krwinki, Które zaczynają przechodzić przez barierę nerkową. Podobné zmiany występują mój WSZYSTKICH narządach i tkankach.

Taktia TZW fizjologiczne obrzęk Mózgu, Co przejawia SIĘ W spadku funkcji intelektualnych, Pamięci i opóźnień.

U niektórych Kobiet jedynym punktem Zastosowania gestozy JEST Mózg.

Zdarza SIĘ, ZE zjawiska wczne toksyna "Bezpiecznie" kontynuuj przez cala ciążę bez manifestowania klasycznej triady: wzrost ciśnienia Krwi, Pojawienie SIĘ obrzęku, wykrycie Białka w analizie moczu.

Syndrom Dolnej żyły Głównej Dolnej

W poziomym położeniu Ciała macicy rośnie w Dolnej żyle Głównej i w powyższej receptorów wiązki naczyniowej. Z ostrym wzrostem Ciała Macica naciska na receptory, Które natychmiast reagują impulsami na Mózg.

Ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem - brak tlenu, prowokuje włączenie centrum naczynioruchowego. W rezultacie istnieje redystrybucja Krwi, Która zewnętrznie objawia SIĘ Jako omdleniePo prostu utrata przytomności.

Podobny Warunek Nie dotyczy Wszystkich Kobiet w ciąży, ale ma cel prewencyjny od trzydziestu Jeden tygodni zaleca SIĘ wstać z łóżka, przed odwróceniem sie na bok. Kobietą opuszcza Nogi na podłogę i unosi SIĘ na boki. W Tym przypadku macica Nie Styka SIĘ ZE strefa receptora Dolnej żyły Głównej Dolnej.

ZAGROŻENIE aborcja

W okresie OD 29 zrobić 36 tygodni wcześniactwo, Zwłaszcza owoc męskiej Płci, żartem niebezpieczny dla Zdrowia Dziecka.

Jeśli chłopiec urodzony w 28 tygodniu, Jadra znajdują SIE Przy wyjściu z brzucha i schodzą zrobić moszny JUZ Wagowo Środowisku pozamacicznej. W 36 tygodniu Jadra Să moszny, a okres ód 29 do 36 tygodni, SA w tranzycie pachwinowego (kanału).

Wydaje SIĘ, jaka JEST różnica, Gdzie Sa gruczoły płciowe przyszłego człowieka? Jednak zdrowie noworodka zalezy od umiejscowienia Proces jąder.Kiedy opuszczania żart zakończony, Randki narządy i układy chłopca działają w pełni.

Groźba przerwania ciąży objawia SIĘ Jako Początek porodu:

 • Rozciąganie Bolu w Dolnej Części pleców Iw Dolnej czesci brzucha;
 • skurcze macicy;
 • rany.

Ból pleców JEST często podejmowany przez Kobiety w ciąży w przypadku objawów osteochondrozy Lub po obciążeniu kręgosłupa. Nawet jeśli KOBIETA MA osteochondroza, podczas JEJ objawy ciąży SA wątpliwe.

Stres fizyczny moze prowadzić Czy Bolu w Dolnej czesci pleców, piwo wag Czasie ciąży te bole często pojawiają SIĘ z powodu zagrożenia przedwczesnym porodem.

Fałszywe skurcze w trzecim trymestrze ciąży

Bezbolesne skurcze macicy, Walka Johna Braxtona Hicksa Moga Być odczuwalne Tylko z przez Kobiety, ktore zostały ponownie pobudzone, CZY ustalenia, KIEDY SA badane przez Lekarza Lub przez USG.

ABY tak Zwane "Fałszywe Walki"Wszelkie skurcze macicy jednak uważane za SA początek porodu I NIE inaczej.

Przejrzysty WYBÓR z przewodu płciowego Moga wskazywać usunięcie śluzówki nawet bez Bolu chodzę. Utrata śluzówki kanału szyjki macicy oo prowadzi zrobić osłabienia receptorów, CO oznacza przygotowanie organizmu zrobić porodu.

Powstające Życie

Na początku Trzeciego trymestru powstają Randki narządy płodu Jako całościKodowanie Utrzymanie ciąży zapewnia Ich Normalne funkcjonowanie.

na przykład W ciągu 28 tygodni następuje Rozwój Kory mózgowej, Określana JEST dominująca półkula. Z Tego wynika, Ze bedzie Dziecko leworęczne Lub praworęczne.

W 38 tygodniu ciąży Strukturalne zmiany zachodzą w szóstej warstwie Kory Polkul mózgowych, kładzie SIĘ podstawę intelektualnego Rozwoju człowieka.

CO I Jak na płód wpływa

W Wieku trzydziestu Czterech tygodni wywoływana JEST ciąża w receptorze Ciala płodowego dla opioidów.Od Tego okresu ciąży dzialanie leków zawierających kodeinę (kodelak, kodopodyna, kod terpinowy I Inne ź literami "kod") Niebezpieczne JEST.

kodeina JEST pozostałością wynikającą z reakcji Chemicznej Przemiany opium w morfinę. Osoba, Która w łonie Matki napotyka surogaty hormonów przyjemności, akceptuje WAG rzeczywistości obce Łęki (narkotyki) Jako Substancje formowane wewnątrz Ciała. Drzwi dla nieproszonych i niechcianych gości SA szeroko Otwarte!

Wpływ leków i żywności w trzecim trymestrze ciąży JEST TAKI SAM JAK dokladnie w dwoch pierwszych trymestrach ciąży.

Przydatne

Wciąż dla Rozwoju płodu Przydatne słodycze SA, Produkty, ktore "z jakiegoś powodu chcesz Jeść". Oczywiscie w rozsądnej ilości.

Co jest przydatne w trzecim trymestrze ciąży

Szczególnie w trzecim trymestrze Wydarzenia kulturalne SA Przydatne. Pozytywny wpływ na ludzka psychikę leży w łonie Matki. Kobietą przynosi przyszłemu dziecku Piękne.

Pozytywne emocje, Które moja mama doświadczała w pewnych warunkach, osoba dorosła postrzegana JEST Jako Raz doświadczone szczęśliwe chwile. W rzeczywistości SA zrobić zjawiska z "przeszłego życia", ALE TYLKO Ich Własne żyjące (Wagowo), w łonie NIE jakies fikcyjne Postacie.

Ćwiczenia gimnastyczne Dla kobiet w ciąży nie zakładaj intensywności í silnej Aktywności Fizycznej. Tak wiec, siedząc na łóżku, podnosząc Obie Rece zrobić sufitu na przemian, możliwe JEST poprawienie dopływu Krwi zrobić Mózgu.

ABY wyciągnąć odbytnicę, Nie trzeba w ogóle wybierać pozycji wyjściowej, Ze wzgledu na trening zwieracza odbytu, mozna uniknąć Rozwoju hemoroidy.

Niebezpieczny

przyrost Wagi podczas ciąży ponad 7 kilogramów zagraża rozwojowi Zespołu metabolicznego. Zaczyna SIĘ od otyłości i rozwija SIĘ Cukrzyca Drugi typ.

Choroba JEST podstępna insulina na początku duzo, ale nie nie działa na Komórki organizmu, ponieważ hormon produkowany Coraz więcej JEST, co powoduje wyczerpanie komórek trzustki. Wiec Cukrzyca Niezależna od Insuliny staje SIĘ zależna od Insuliny.

W 34 tygodnie kobietą w ciąży mă okres samowystarczalności (enkefaliny i endorfiny płodu). Nie doświadcza żadnego kobietą bole Głowy Przy najwyższym ciśnieniu!

Odmowa Leczenia (Przyjmowanie leków obniżających ciśnienie Krwi) prowadzi Do progresji gestozy. Ale nie nie zrobić najważniejsze, najważniejsze, przyszłe zdrowie Dziecka.

Odbierając Tlen pod wysokim ciśnieniem, receptory Naczyń płodowych podnoszą PRÓG czułości. Przejawia SIĘ SIĘ JAKO predyspozycja zrobić Nadciśnienia, Która w rzeczywistości NIE JEST dziedziczną patologia, ALE JEST nabywana podczas Życia domacicznego.

Niebezpieczeństwo zabrania diuretyki zrobić usuwania obrzęków. Mechanizm działania diuretyków Nie JEST przeznaczony Dla kobiet w ciąży.

Ze wzgledu na zmiany w składzie elektrolitu Krwi następuje zwiększona filtracja.W rezultacie dochodzi zrobić braku równowagi elektrolitowej í dodatkowej utraty plynu oo Naczyń krwionośnych, KOLORADO prowadzi zrobić dalszego Krwi zgrubienia, A TYM SAMYM zrobić Postępu gestozy.

Obojętny

Nieporozumienia i przesądy dotyczące trzeciego trymestru ciąży

Brak wpływu na Dziecko Nie ma przestarzałe "zakazy Dla kobiet w ciąży". Dzianinowe Rzeczy wełniane, Szyc I TAK DALEJ. W czasach Starożytnych możliwe bylo "dostanie się" zakażenia wewnątrzmacicznego za Pomocą włosów, Teraz JEST SIĘ niemożliwe.

Zakazy noszenia LUB jedzenia "Czerwonego" Nie ma żadnego uzasadnienia. Podobnie, Nie ma żadnej Ochrony dla dziecka przed noszeniem Czerwonego sznurka Wokół nadgarstka Kobiety ciężarnej.

Unikanie niebezpieczeństwa

W przypadku groźby zakończenia ciąży JEST na surowo zabronione Życie seksualne, Niezależnie OD Metod i Metodego. Przy każdej ekspozycji dochodzi zrobić skurczu macicy, CO Proces przyspiesza przedwczesnego porodu.

Z tego samego powodu nie rób tego masaż sutki W celu przygotowania do karmienia piersią. Złożone LUB płaskie brodawki nie nie stanowią przeszkody w karmieniu piersią.

Niebezpieczny przeludnienie, Ponieważ płód, po 42 tygodniach (w większości przypadków Już w ciągu 40 tygodni) Życia domacicznego, podległa odwrotnemu rozwojowi.

trwała ondulacja JEST wytwarzany przez leki, Które Moga przenikać przez krew, co oznacza, zrobić przepływu Krwi przez łożysko. Wpływ na silnych utleniaczy DZIECKO JEST obarczony zniszczeniem komórek. Następnie Moga STAC SIĘ nowotworowe.

Malododia LUB wielowodziezdiagnozowany za Pomocą ultradźwięków podległa natychmiastowemu leczeniu. Niebezpieczeństwo związane Z TA patologia żartem znacznie większe niz wagowo przypadku narkotyków.

Zastosowanie z Możliwości

Ciąża moze powodować Problemy wpływające na zdrowie Kobiety:

 • postępujące nadciśnienie tętnicze;
 • hemoroidy;
 • żylaki;
 • edukacja Rozstępy na brzuchu i otyłości;
 • Postęp Erozja szyjki macicyLUB JEGO pojawienie SIĘ W pęknięcia miejscu budowy Budowy (ektropium).

Zadna z powikłań ciąży nie żartem śmiertelna - kazdego mozna uniknąć.

ABY NIE "zarabiać słowie słowie" przez Cale Życie Nadciśnienia Tętniczego, jest konieczne po porodzie Leczenie kontynuować STANU przedrzucawkowego - Zmniejsz ciśnienie Krwi zrobić normalnego poziomu.

Zwalczanie hemoroidów i żylaków zaczyna SIĘ Już w pierwszy trymestr. Odbieranie wapń ja witamina D (Bez którego wapń Nie JEST wchłaniany) pozwala uniknąć Rozwoju Patologii zyl.

Unikanie niebezpieczeństw w trzecim trymestrze ciąży

Tworzenie SIĘ blizn w ciąży na brzuchu ( "rozstępy") mozna ja należy Temu zapobiec, zakładając opatrunek prenatalny.

Walka Z. otyłością JEST Nieco trudniejsza - podczas karmienia piersią Nie należy "schudnąć". Ale unikaj tworzenia SIĘ brzusznego fartucha Lub Poduszki. Ponownie, z powodu noszenia bandaż - Po porodzie.

Po porodzie, w miejscu budowy Budowy zwiększonym wag Czasie ciąży macicy pozostaje "Puste MIEJSCE". Macica Szybko maleje, A skóra Nie ma Czasu na skurcz.

Jak wiecie, Natura Nie toleruje Pustki. JEST natychmiast wypełniony komórkami tłuszczowymi tkanki podskórnej. I "usunięcie" magazynu tłuszczu na brzuchu Nie Jest Możliwe Wagowo ciągu zycia.

Ale tutaj KOBIETA MA Kolejna szanse - powtarzającą SIĘ ciążę. Bandaż poporodowy mechanicznie dociska skórę zrobić przedniej ŚCIANY brzucha. "Rozpuszczony" w Czasie ciąży warstwa tłuszczowa Znowu NIE JEST wypełniona, ponieważ NIE MA MIEJSCA obrotowego podczas noszenia bandaża.

Koniec Trzeciego trymestru

Nieuniknionym rozwiązaniem ciąży JEST poród. W zależności od terminu ciąży, urodzenie Moze byc:

 1. Przedwczesne - OD 28 zrobić 36 tygodni.
 2. pilne (Od terminu "Na Czas") - OD 37 40 zrobić tygodni.
 3. Opóźniony - OD 40 zrobić 42 tygodni.

Dzieki mechanizmowi narodzin Moze Być naturalny (ponowne przelotowych naturales) LUB operacyjny. W każdym razie Każdą ciąża ma logiczny wniosek - narodziny Dziecka.

Bardzo szczegółowe O każdym tygodniu Trzeci trymestr ciąży:

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      
brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...