Osiemnasty Tydzień ciąży: "Mamo, śpij w Nocy!"

18. tydzień ciąży: co się dzieje

W przyblieniu pow. 20 cm, oraz waga sięga zrobić 200 gramów.

Powtarzają SIĘ powtarzające SIĘ ciąże Ruch płodowy, Ktorej liczba JEST Zwykłe od 6 do 10 wstrząsacze na godzine.

Płód śpi mniej i wyczuwa Absolutnie Randki emocje Ciała Matki.

...

Spis treści:

Chociaż Nie ma bezpośredniego polaczenia nerwowego Między ciąża płodem, Dziecko otrzymuje Randki hormony stresu ı antystresowe oraz wewnętrzne opioidy (hormony przyjemności) z krwioobiegu: enkefaliny.

Niektórych Sygnały postrzegają płód przez narządy Słuchu, JAK Mówią, bez pośredników.

Przyszłe Dziecko rozpocząć rozróżnianie Dzień i Noc, Ze wzgledu na Początekatyk epifiz.

Zmiany w ciele dziecka

Rozwinięty szyszynka znajduje się SIĘ W Mózgu. To Jest epifiza Lub "Trzecie Oko".

Funkcje nasady płodu:

 • Organizacja biorytmu w Ciele;
 • szybka odpowiedzi immunologiczne;
 • Zapewnianie komunikacji między komórkami organizacyjnymi;
 • Synteza hormonów "przyjemność" - enkefaliny;
 • Syntezę hormonu Wzrostu-somatotropiny w ciele Matki.

Zmiany w ciele dziecka w tygodniu 18W dzieciństwie i Wieku dojrzewania hormony epifizow hamują dojrzewanie płciowe, poprawiają aktywność intelektualną. W dojrzałym Wieku funkcje epifiz SA ograniczone zrobić Organizacji biorytmów í Syntezy enkefalin.

Ponieważ anatomiczna epifiza JEST dodatkiem wizualnego wzgórka, pośrednio wiąże SIĘ oo percepcja wizualna ciemnosci i Światła.

W epifizie w dniach przyszłych tworzonej JEST serotonina - mediator ośrodkowego układu nerwowego, Substancja, przez ktora poruszają SIĘ skręty Mózgu.

Ponadto Część serotoniny przekształca SIĘ W enkefaliny - "Hormony przyjemności" Które Maja biochemiczne podobieństwo zrobić morfiny.

Enkefaliny sprawiają przyjemność osobie oo niematerialnych powodów: czytając Ciekawa książkę, wykonując prace Twórcza, oglądając Dzieła sztuki i inne czynności, Które przynoszą estetyczna przyjemność.

W Nocy, wypracowany na Dzień, serotonina, zamienia SIĘ W melatoniny - hormon "nocny", Który spowalnia Randki Procesy energetyczne, działa Jako czynnik antystresowy, tłumiąc dzialanie współczulnego układu nerwowego.

Zmniejsza napięcie mięśni szkieletowych, rozpoczyna SIĘ aktywność układu trawiennego Zgłaszam wchłanianie składników odżywczych i wzrost komórek płodowych.

Trzecie oko nazwać SIĘ epifizą, Za dzialanie gruczołu JEST ściśle i rytmicznie. To Jest Jak zegar słoneczny. Po dniu serotonina zamienia SIĘ W melaniny, A Rano ustaje przekształcenie serotoniny w melaniny.

Zmiany w ciele Matki

Zmiany w ciele kobiety w tygodniu 18Melatonina reguluje Tworzenie SIĘ pigmentu w melanocytach, wiec w Czasie ciąży ZE zwiększoną Synteza melatoniny przez epifizję płodu ostatnie SIĘ Kobiety plamy pigmentowe na skórze, w Tyma, wzdłuż Linii Środkowej brzucha.

po porodzie rozciągnięta ściana brzuszna JEST przywrócony, linia środkowa zamyka, melanocyty, Komórki tracą melaniny, Która JEST "dostarczany" płód.

Podobnie, Przejdź Randki ciemne plamy na skórze, Ze wzgledu na ciele Kobiety znika melaniny zsyntetyzowany przez płód.

przyrost Wagi powinien pozostać niezmieniony i byc Nie więcej niz 150-200 gramów na Tydzień. Wzrost Masy Ciała JEST TYLKO związany z jedzeniem.

Dane celu

Wysokość wypłaty Części macicy W osiemnaście tygodni mă 17-19 cm KIEDY nosisz prenatalna bandaż, rozstępy na brzuchu Nie powstaje.

Czynniki związane z na płód

Na osiemnaście tygodni ciąży Relacji Między Krwi Matki i płodu prowadzone przez Statki, ktorých ścianki Maja blon, ktoré sa zdolne zrobić filtrowania dużych substancji.

Przysł. Jednak Nie ma Jeszcze pełnowartościowej Bariery. Každý szkodliwy czynnik, przyłapany przez krew Matki na płodzie, moze sprowokować opóźnienie w Rozwoju niektórych narządów przyszłego Dziecka.

Zabronione są następujące substancje:

 • alkohol w jakiejkolwiek formie, ilości ı Mocy, ponieważ etanol JEST niszczącą Komórki trucizna dla zarodka);
 • palenie - skurcz naczyniowy (w Tym maciczny) prowadzi do niedotlenienia (uduszenia) płodu;
 • domyszczą sie na komórkach Produkcyjnych, kategorycznie zabronione Antybiotyki tetracyklinowe (tetracyklina, doksycyklina, tetranistatin), ponieważ SA jednym układane w szkliwie zębów i prowadzi Nie przedwczesnych uszkodzeń w mlecznych i stałych, absolutnie przeciwwskazane Antybiotyki aminoglikozydy (streptomycyna, kanamycyna, gentamycyna), ponieważ niszczą kosmki aparatu słuchowego;
 • produkty chemiczne, w Tym zawiesiny powietrzne (produkty Lakiernicze);
 • sterydy anaboliczne;
 • efekt dżonizującego w wzzystkim z jego objawień.
Intensywność aktywności W Tym okresie ciąży należy ograniczyć zrobić rozsądnych Granic - Nie rezygnuj ZE zwykłej pracy domowej i spędzaj wolny Czas w łóżku.

Badanie ultrasonograficzne

Z ultradźwiękami po osiemnastu tygodniach określenie JEST pełny bioprofil płodu, Co wskazuje na JEJ biologiczny wiek, Który moze różnić SIĘ od okresu ciąży.

Ultradźwięki w 18 tygodniu ciąży, określenie płci dzieckaW latach ostatnich, w związku z przyspieszeniem przyspieszającym, anatomiczne Parametry płodu, Które Să porównywane zgodnie ż tabelami, często przewyższają Swój Prawdziwy wiek.

Czasami wyniki USG pokazują, ZE Dziecko zostało poczęte przez Jeden, A nawet Dwa tygodnie PRZED pierwszym dniem normalnej ostatniej miesiączki.

Te Fakty po Raz Kolejny Tego dowodzą Nie bierz ultradźwięków Jako ostatecznej Prawdy.

Jednak korzyści z ultrasonografii w osiemnastym tygodniu ciąży SA nieocenione, ponieważ MOŽNÁ "zobaczyc" Naczynia i Komory serca płodu i wykryć wrodzone Wady serca.

Jeśli chodzi o określenie Płci płodu, badanie ultrasonograficzne Nadal ma Charakter przypuszczalny. Czasami Dziecko "pokazuje" genitalia, A Czasem je zakrywa LUB odwraca SIĘ od czujnika ultradźwiękowego.

Możliwe powikłania Ciąża

Poronienia samoistne W Tym Czasie SA prowokowane przez infekcję wewnątrzmaciczną płodu. Anomalie Rozwoju genetycznego, nawet jeślinne, zrobić poronienia Już nie prowadzi.

Jeśli płód przetrwa zrobić początku łożyskowania, wtedy żart Wagowo pełni opłacalny, O czynniki genetycznej selekcji Naturalnej Już nie nie działają.

Niewystarczalność witamina D może dojść do kompilacji u dziecka.

Zmywanie wapń ZE ścian Naczyń żylnychników Utworzyć hemoroidy ja żylaki.

Ważne kamienie wyniki ankiety i analiz

Zaplanowana analiza moczu PRZED każdym nawrotem pozwala określić obciążenie funkcjonalne nerek.

Gęstość LUB ciężary poniżej 1.010 świadczy o niedostatecznej funkcji współpracy z innymi, z komputerów Powyżej 1025 - obecność w moczu Białka i leukocytów.

Analizy i badania w 18. tygodniu ciążyW Tej Kolej Ważne JEST, ABY Nie obejrzeć manifestacji odmiedniczkowe zapalenie nerek, Która podczas ciąży zachodzi potajemnie I JEST TYLKO wykrywana przez ANALIZĖ moczu.

Moga wystąpić przypadki, gdy Błędne rozpoznanie kolekcji Błędy Odmiedniczkowe zapalenie nerek mocz zrobić Analizy.Ważne JEST, ABY zebrać TYLKO gotowy porcję, ale takze wydać.

Pierwsza cześć zrobić pominięcia, bez przerywania strumienia, słoik podstawiony (pojemnika) ABY ISC napełnić.

W przypadku Takım Nie zbieraj moczu wieczorem, ani nie zostawiaj słoika z analizą w tle. W OBU przypadkach Prawie cała mikroflora z otaczającego POWIETRZA pojawi SIĘ w moczu.

Zmiany w reżimie dnia i żywienia

Kodowanie spożycia Witaminy D i glukonian wapnia: Jedna kropla Dnia I Dwie tabletki na noc, odpowiednio.

KIEDY zaparcie zaleca SIĘ przyjmowanie kefiru. Ważne JEST, ABY zwracać uwagę na datę Produkcji napoju z kwaśnego Mleka.

Świeży kefir, Wykonane 1-2 dni temu, ma dzialanie przeczyszczające. Jeśli okres gotowania kefiru przekracza 2 dni - efekt JEGO użycia, wręcz przeciwnie, utrwalenie.

ABY zanieaktowi hemoroidów W ciąży zaleca SIĘ wykonywać ćwiczenia Specjalne: wiązać odbytnicy i starać SIĘ utrzymać napięcie mięśni zwieraczy na kilka sekund, podczas gdy stopniowo zwiększając napięcie mięśniowe.

Ćwiczenie wykonuje SIĘ w dowolnej pozycji: stojącej, siedzącej, leżącej, - z arbitralnym oddychaniem.

W celu podtrzymywać i anemiakobietom w Ciąży Już SIĘ częste spacery na świeżym powietrzu. W diecie przyszłej wagi musi być mięso, nawet w dniach postu.

Zmiany w reżimie dnia i żywienie w tygodniu 18Od osiemnastego tygodnia Ciąża to jest reczimu snu i czuwania. W celu ułatwienia dostępu do potrzebnych informacji, należy:

W przypadku braku możliwości skorzystania z tej usługi. Potrzeba przyszłej Matki spać w nocy!

Noworodek zachowuje się tak samo jak jego matka. Nie spała w nocy, dziecko zachodzące w środku nocy.

W razie trudności trudności z zasypianiem - Należy skonsultować się z lekarzem położnik-ginekologiem. Nie wszystkie leki są dla kobiet w ciąży, które są nosicielami i biorcą.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze Dziecko urodziło SIĘ 9 lat temu.Od pierwszych oznak ciąży PRZED opóźnieniem mozna nazwać: gwałtowny spadek ...
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...