Siedemnasty Tydzień ciąży: nadszedł Czas na testy potrójny

17 tydzień ciąży: co się dzieje

W tym przypadku w szystkim rozmiarze wynosi 14-15 cm, oraz masa płodu 150 gramów nie dochodzi.

Analizator słuchowy sfinalizowany JEST. W powiedział się Sześć tygodni, KIEDY zbliża się, Teraz owoc staje się SIĘ zdolny zrobić odczytania Różnych odcieni i odcieni.

...

Spis treści:

CZY siedemnastu tygodni Dziecko słyszał TYLKO Confirmative pulsowanie pępowiny, Dźwięk bicia serca Matki: rytmiczny, kojący.

Nawiasem mówiąc, na podstawie płodu Pamięci technika oparta hipnozy używając Ruchy wahadłowe i rytmiczne stukanie.

PO siedemnastu tygodniach owoc rozróżnia Różne Dźwięki, Potrafi rozpoznać za Pomocą głosu osoby W W, Które komunikują SIĘ z kobietą w ciąży.

Zmiany w ciele dziecka

Zakończono Tworzenie analizatora słuchowego, Który JEST W Trakcie okresu prenatalnego Życia człowieka JEST pierwszym najważniejszym organem sensorycznej.

Funkcje analizatora Słuchu płodu

Akwizycja w Środowisku. Ucho zewnetrzne - zapewnia ochronę błony bębenkowej PRZED wpływami termicznymi i mechanicznymi, koncentruje fale dźwiękowe w kierunku kanału słuchowego.

Zmiany w ciele dziecka w 17 tygodniu ciążyStruktura Pinna JEST TAKIE, ZE fale dźwiękowe SA kierowane zrobić Leja ucho przejściach kanał, ktoré sa amplifikowane, po Czym doprowadza SIĘ zrobić działu Dźwięku przewodzącego.

Przewodnictwo Dźwięku: Przez małżowinę uszną i wyrostek sutkowy Kości Czaszkowo-kostnej.

W środkowym Uchu płodu Să misze Kości osoby W: młotek, kowadło, strzemiączka.

Bębenek znajduje sie Pomiędzy Ušem zewnętrznym środkowym, Nie przepuszczając plynu zrobić ucha wewnętrznego. CZY błony przyłączone młoteczka uchwytu, JEGO Drugi Koniec oddziałuje na kowadle, Które JEST podłączone zrobić obejmy.

Mechaniczne oscylacje fal dźwiękowych z błony bębenkowej SA wzmocniane 200 razy.

transformacja Występuje w Uchu wewnętrznym, ktory żartem nawinięty spiralnie Kanal Kości - spiralną, w ktorým sygnałowy żartem przetwarzany dowcipniś Mechanicznych bodźców nerwowych.

Prowadzona JEST dalsza przewodność nerw słuchowy, Który przekazuje sygnałowy zrobić rdzenia przedłużonego, Gdzie odruchowe Luk reakcji motorycznej zamyka sie na pewne Dzwieki. Płód wydania poruszać SIĘ: Kopanie i drżenie z ostrymi.

W niższych pagórki chetyrohholmiya Wzgórze JEST bezpiecznik, Który JEST uruchamiany, gdy głośno, intensywny Hałas blokując Dostęp fal dźwiękowych zrobić analizatora słuchowego, zapobiegając zniszczeniu JEJ komórek.

Dziesięć Mechanizm ochronny wyjaśnia "przyzwyczajenie" płodu i noworodka zrobić monotonnego, ale DOSC silnego hałasu.

Dziecko spi z całkowicie zasilanym rejestratorem LUB innym źródłem hałasu, A owoce przestają odbierać głośność włączoną Przy pełnej głośności.

Jednak Przy ostrych dźwiękach Mechanizm ochronny NIE uruchamia SIE, A Komórki analizatora Słuchu płodu ulegają zniszczeniu.

W normalnych intensywności fal akustycznych sygnałów nerwowych z rdzenia przedłużonego poddaje Się czasowa zębatym Kory mózgowej, Gdzie widac, analizowane ı osadzonej Wagowo ludzkiej Pamięci.

Urodzone Dziecko odbiera Dźwięki w taki Sam sposób, w jaki reagowała na nie nie matka, KIEDY byla wagę. Jeśli w ciąży z przyjemnością słuchał Muzyki klasycznej muzyka, Potem w Pamięci niemowlęcia JEST postrzegana Jako nic przyjemnego.

ALE KIEDY moja matka zawarte Przy pełnej głośności z odtwarzacza ciężkiego rocka, Dziecko nie nie reaguje na taki Dźwięk Jak w Czasie Życia wewnątrzmacicznego, JEGO "uszy Zamknięte", Ze tak powiem, Mocno.

Rozwój języka tłuszczowego u płodu

Rozwój słuchu i tłuszczowego płoduTłuszcze, Które dostają SIĘ zrobić krwioobiegu Matki SA wchłaniane zrobić układu limfatycznego płodu, Gdzie następuje dodatkowa specjalizacja - w telefonie komórkowym powstały WIELE mitochondriów, wiec wygląda na elegancki tłuszcz.

Następnie brązowe Komórki Tłuszczowe dostają SIĘ zrobić płuc z prądem Krwi, Gdzie Część tłuszczu odkłada SIĘ w formie Poduszki Termicznej, Pozostałe Komórki spieszą czynić innych Miejsc Lokalizacji:

 • Policzki Bishko na policzkach - zostają zredukowane zrobić Trzech lat Życia;
 • Tłuszczowe interlaminaty w przestrzeni międzystronnej, w okolicy krocza i w pobliżu wątroby.

KIEDY Ciało zostaje przechłodzone, brązowe Komórki Tłuszczowe natychmiast rozpadają SIĘ wraz z wydzielaniem dużej ilości ciepła. Ciało płodu JEST wiec chronione PRZED operenie na zimne czynniki.

U zbiorowa poduszka Energetyczna płuca reaguje, A Reszta poprzednio cała.

Jednocześnie Tworzenie SIĘ brązowych zapasów tłuszczu zaczyna tworzyć podskórną tkankę tłuszczową, Która działa JAK Amortyzator Skory.

Zmiany w ciele Matki

Seksowne nacisk na serce, Jakie istnienie Krwi krą akta wzrosłaa o 40%. Pod TYM względem rozwija sie kruchość ścian Naczyń włosowatych, wystąpić moze ino krwawienie i krwawiące dziąsła.

przyrost Wagi powinien pozostać niezmieniony i byc Nie więcej niz 150-200 gramów na Tydzień. Wzrost Masy Ciała JEST TYLKO związany z jedzeniem.

Dane celu

Wysokość wypłaty Części macicy W siedemnastu tygodniach MA 15-18 cm brzuch nabiera owalnej Postaci.

Badanie ultrasonograficzne

Na USG określić zgodność biologicznego Profilu płodu z terminem ciąży.Nie mă dodatkowych Badań Wagowo Czasie 17 tygodni.

Dokładność określania Płci płodu JEST Nadal poufliwa.

Czynniki związane z na płód

Czynniki wpływające na płód w 17 tygodniu ciążyW siedemnastym tygodniu ciąży połączenie Krwi Matki z płodem odbywa SIĘ za pośrednictwem Naczyń, ktorých ŚCIANY Maja membrany zdolne Do filtrowania dużych substancji.

Przysł. Jednak Nie ma Jeszcze pełnowartościowej Bariery. Každý szkodliwy czynnik, przyłapany przez krew Matki na płodzie, moze sprowokować opóźnienie w Rozwoju niektórych narządów przyszłego Dziecka.

Zabronione są następujące substancje:

 • alkohol w jakiejkolwiek formie, ilości ı Mocy, ponieważ etanol JEST niszczącą Komórki trucizna dla zarodka);
 • palenie - skurcz naczyniowy (w Tym maciczny) prowadzi do niedotlenienia (uduszenia) płodu;
 • domyszczą sie na komórkach Produkcyjnych, kategorycznie zabronione wstęp Antybiotyki Seria tetracyklinowe (tetracyklina, doksycyklina, tetranistatyna), ponieważ Să osadzane w szkliwie zębów ı prowadzą zrobić wczesnego niszczenia zarówno mlecznych, Jak i stałych zębów, absolutnie przeciwwskazane aminoglikozydy Antybiotyki (streptomycyna, kanamycyna, gentamycyna), ponieważ niszczą kosmki aparatu słuchowego;
 • produkty chemiczne, w Tym zawiesiny powietrzne (produkty Lakiernicze);
 • sterydy anaboliczne;
 • efekt dżonizującego w wzzystkim z jego objawień.

Intensywność Aktywności Fizycznej w okresie ciąży Tym należy zmniejszyć zrobić rozsądnego poziomu - Nie powinien porzucić znajomosci pracować w domu i spędzać Wolny Czas W łóżku.

Koniec Uprawianie sportów z elementami zawodów, ale kontynuując wychowanie fizyczne, w Tyma WAG basenie. Podczas uprawiania Sportu z wyjątkiem salta.

W związku z rozwojem płodu ucha wewnętrznego i aparatu przedsionkowego rowniez nie zalecane wychodzić na huśtawki i karuzele.

Możliwe powikłania Ciąża

Możliwe powikłania w 17. tygodniu ciążySpontaniczny poronienia W TYM okresie dowcipniś większości zależą: od genetycznych nieprawidłowości Rozwoju płodu, Pilzner dodaje sie dodatkowa przyczynę, ktora następnie staje sie Jedna z głównych - infekcją wewnątrzmaciczną płodu.

Niewystarczalność witamina D może dojść do kompilacji u dziecka.

Zmywanie wapń ZE Świata Naczyń żylnych prowadzi zrobić Rozwoju hemoroidów i żylaki.

Ważne kamienie wyniki ankiety i analiz

Kliniczne Analizy W okresie siedemnastu tygodni SA mianowani TYLKO zgodnie ZE wskazaniami Lub zrobić celów Monitorowania Leczenia anemia LUB odmiedniczkowe zapalenie nerek.

Zgodnie z planem Zarządzania ciąża JEST DOSTĘPNE test potrójny drugi trymestrACE (Alfa-fetoproteina) HCG, Biochemiczna analiza Krwi.

Wyniki testów pozwalają na określenie obecności nieprawidłowości chromosomalnych u płodu, Rokowania ciąży ciężarnej i Zdrowia Matki oczekującej.

Zmiany w reżimie dnia i żywienia

Oddzielające SIĘ Kobiety w ciąży od, Które Braly kwas foliowy z celem zapobiegawczym, ZE JEST przerwanie przyjmowania Leku.

Po siedemnastu tygodniach różnicowanie układu nerwowego zostaje ostatecznie zakończone, O Kodowanie wprowadzanie kwasu foliowego zrobić Krwi Nie ma sensu. Teraz lek przepisywany JEST TYLKO na Kompleksowe Leczenie anemii.

Kodowanie spożycia Witaminy D i glukonian wapnia, Przy zaparciach, Zalec SIĘ przyjmowaniem kefiru. Ważne JEST, ABY zwracać uwagę na datę Produkcji napoju z kwaśnego Mleka.

Świeży kefir, Wykonane 1-2 dni temu, ma dzialanie przeczyszczające. Jeśli okres gotowania kefiru przekracza 2 dni - efekt JEGO użycia, wręcz przeciwnie, utrwalenie.

Zmiany w diecie i żywieniu w tygodniu 17Aby się nie pojawowi hemoroidy W ciąży zaleca SIĘ wykonywać ćwiczenia Specjalne: wiązać odbytnicy i starać SIĘ utrzymać napięcie mięśni zwieraczy na kilka sekund, podczas gdy stopniowo zwiększając napięcie mięśniowe.

Ćwiczenie wykonuje SIĘ w dowolnej pozycji: stojącej, siedzącej, leżącej, - z arbitralnym oddychaniem.

W celu podtrzymywać i anemiikobietom w Ciąży Już SIĘ częste spacery na świeżym powietrzu.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 8
 1. Armand

  Dobra Pora Dnia. I 17 tygodnia ciąży, ja na ultradźwięków mianowanego ponownie po upływie 10 dni ZE wzgledu nA Fakt, Ze POŁOŻENIE płodu Krzyża na tylnej ścianie Komory gipsu 4 obrazowania uwidoczniono łuk aorty Trudne. Parametry fetometrii NIE SA wypełnione. Umieszczenie Dolnego Krzyża LUB krawędzi Łożyska w / gardle 21 mm. Wewnętrzne ziewnięcie JEST Zamknięte. CZY do groźba, CZY WADA? Dziękuję.

  • Katia

   W związku z tym należy ponownie osiągnąć kontrolę. Dlaczego nie zapytałeś Lekarza? Naprawde moze Być coś złego i nie nie przywiązywałeś zrobić Tego Wagi.

  • Marina

   Cóż, na bardziej Oka. Jeśli lekarz nie nie powiedział, Ze To Jest Wady í NIE oferował aborcji na leki, ABY groźba. Badz traktowany, Nie zaniedbuj Leczenia. Powodzenia w Tej ciąży.

 2. SWETLANA

  Mam Nadzieje, Ze Twoje obawy SA Jasne. Gips żartem Niezbędny zrobić zamocowania Stopy w określonej pozycji, dlatego zrobić Tego celu nadaje SIĘ plastikowy gips. Kontrolne zdjęcie rentgenowskie żartem pożądane NIE wcześniej niz po 45 dniach od obsadzenia. Mianowanie ginekologa JEST poprawne, Nie ma Już Nic więcej zrobić koalescencji Kości. Spróbuj zmienić pozycje za Pomocą Poduszki (Na Przykład pod kawior). Badz cierpliwy, zrobić trudnych, którzy SA jestes w ciąży. W międzyczasie przeczytaj:
  /planirovanie/vitaminy/folievaya-kislota-2.html
  / Možno-li / ml, lekarstva / ml, Vitaminy
  /beremennost/slozhnosti/bolit-spina.html

 3. Nadzieja

  Dzień dobry! Niecały Tydzień Temu upadłem na Ulicy w wyniku złamania kostki bez przesunięcia. Zrobiliśmy Jedno zdjęcie na zdjęciu rentgenowskim, zważyliśmy je za Pomocą ołowianych fartuchów. Nie chciałem Tego zrobić, ale lekarz nie nie postawił diagnozy bez ZDJĘCIA. Wziąć tynk, co ?? przez miesiąc. Ginekolog mianował Vitrum Magne B6 CO Drugi Dzień, Calcemin NA Cala noc. Poszedłem do 17 tygodnia. Mam Dużo pytań. CZY To Jest Wykonanie plastikowego gipsu? W jaki sposób Kontrol kontroluje wzrost Kości bez prześwietlenia? Nie Mamy Bardzo wyposażonej sali Pogotowia. W ogóle sobie TAKIE same.Czy wystarczy, ZE zostałem przepisany? CZY MOGE Jakoś pracować Razem? Trudno JEST Spać na plecach, kość ogonowa JEST Bardzo obolała. CO mozna z Tym zrobić? Spać po swojej Stronie, bez Nie mozesz.
  Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  • Yasya

   Cierpliwości zrobić Ciebie i TYLKO cierpliwości, bez wzgledu na to, JAK JEST CI Nie Trudno chodzić i Spać, lecz uzdrowienie Nie moze zostać przyspieszone. Czy noga, Tym apartament Stopy. Nie leczy SIĘ Szybko. /beremennost/slozhnosti/gipoksiya-ploda.html
   / rody / podgotovka Rentgenowskie Nie pozwól lekarz powiedzieć, Ze Jestes w ciąży i zrezygnować, ponieważ moze miec wpływ na NA Dziecko, ale nie nie trzeba! Plastikowy gips do całkowicie Bezpieczny DLA CIEBIE.
   / beremennost / info / serdtsebienie-ploda

  • Alain

   Przede Wszystkim chcialbym wyrazić Moją sympatię. Jeśli chodzi o Pytanie, plastikowego tynku w twoim przypadku Nie należy umieszczać, Ze wzgledu na Fakt, Ze moze wystąpić przemieszczenie. Teraz staraj SIĘ poruszać Jak najmniej. Mowie ci Jako lekarz, že bez dodatkowej Terapii Wszystko uleczy SIĘ w najlepszy sposób, jeśli bedziesz trzymać SIĘ łóżka. Jeśli chodzi o ból pleców, użyj dodatkowego materaca zmiękczającego.

  • Marina

   Moze gips z tworzywa, dzieki czemu wygodniej JEST prać. Ale do Nie zdarza SIE Wszędzie, Ogólnoeuropejskim słusznie zauważył, Ze Nie dbają o Wszystkich pacjentów, wiec jest mało prawdopodobne, Ze Maja tynków z tworzywa sztucznego, często Inicjatywy Lekarzy, a oni NIE Maja. Mysle, ZE powinniśmy Kupić Sam plastikowy gips, wydaje mi sie, že Moze Być sprzedawany w technice Medycznej Lub w sklepach ortopedycznych i spróbuj przejść zrobić innej izbie, mniej obojętnych Lekarzy i obserwowane Już istnieje. Cóż, Albo Już zaplanowane przez chirurga.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...