Piętnasty Tydzień ciąży: powstaje grupa Krwi i czynnik Rh płodu

15. tydzień ciąży: co się dzieje

W WIEKU piętnastu tygodni wzrost płodu wynosi 10 cm, oraz masa płodu sięga do 70 gramów.

Ciało płodu pokryte puszystymi włosami JEST, ktore na głowie, brwiach i rzęsach stają SIĘ twardsze.

W mieszku włosowym pojawia SIE pigmentu o trwałym twardym włosie, określający Ich Stały hostelu Kolor zgodnie z ułożonym programem genetycznym, Który "obejmuje" określone Geny Wag ściśle wyznaczonym Czasie.

...

Spis treści:

W pierwszych dwoch latach Życia możliwa JEST ZMIANA koloru, Ostateczny kolor włosów w większości przypadków JEST NA ustawiony piec lat.

Ale u chłopców w WIEKU przejściowym, w związku ZE zwiększonym wydzielaniem androgenów, Włosy stają SIĘ znacznie ciemniejsze.

Zmiany w ciele dziecka

Tworzenie SIĘ narządu O Wyższej Aktywności nerwowej na pojawianie SIĘ zwojów, Bruzd i depresji, przez co zwiększa SIĘ całkowita Termin oddania Kory mózgowej.

Tak Dużo szarej materii pojawia SIĘ W Tej samej objętości czaszki.

Zdarza SIĘ SIĘ Jak gniecenie kawałka Papieru i składanie ISC w trumnie. W jednym znajduje sie pognieciony Zeszyt AW drugim - Mocno Albumu napięty.

Stopień zmiażdżenia kod genetyczny określa rowniez osadzony w zapłodnionym jaju.

Zmiany w ciele dziecka w 15 tygodniu ciążyKora mózgowa JEST ludzka podobna, ale nie nie taka sama. Główne Głębokie żyły odpowiedzialne za Ruch i wrażliwość znajdują SIĘ w jednym miejscu budowy Budowy, A bruzdy ośrodków pisania, mowy, Słuchu muzycznego i innych "niuansów" sa rozne dla każdej OSOBY.

Ale najciekawsza Rzecz, jaka ma MIEJSCE W piętnastym tygodniu Życia wewnątrzmacicznego Tworzenie brodawkowatych wzorców palców, Które powstają równocześnie z tworzeniem SIĘ zwojów i pęknięć Polkul mózgowych.

Papilarnych zajmujące SIĘ Kwestią Relacji zdolnościami człowieka oo JEGO palców, ktoré sa bliskimi krewniakami zapewnić dopasowanie do 90% i Nie zbliżać SIĘ zrobić pełnej tożsamości nawet w identycznych bliźniaków.

Rozbieżność Pomiędzy papilarnych i strukturze Kory mózgowej dwoch jednobrzmiących egzemplarzach wagowo pojedynczej zapłodnionej Komórki jajowej żartem spowodowane różnicą warunków Ich prenatalnego istnienia.

Na Przykład Jeden byl po lewej Stronie prawej Matki, A Drugi PO lewej Stronie - "niepracujący" wiec otrzymał mniej składników odżywczych.

Dalsza IDENTYFIKACJA płodu

Oprócz odcisków palców w celu Identyfikacji tożsamości osoby W W, należy znać I JEGO Grupe Krwi czynnik Rh.

Dopiero w piętnaście tygodni formuje Się ludzka krew Grupy ı Rh.

Mechanizm tworzenia Grup Krwi płodowej

Grupa Krwi JEST dziedziczona niezależnie od innych Cech, Wiec zbieg powiązań grupowych z jednym z Rodziców Nie gwarantuje, že Dziecko bedzie JEGO dokładną kopia.

Czasami owoc w ogóle NIE dziedziczy Krwi.

Zgodnie z systemem ABO, zgodnie Z Parami genów, istnieją Cztery Grupy Krwi:

 1. I.00.
 2. II.0A.
 3. III.0B.
 4. IV.A.V.

Mechanizm tworzenia grup krwi płodowejW komórkach zarodkowych ludzkich (plemników i jaj) JEST o połowę pary, odpowiednio, sa możliwe kombinacje: 0, A, B, AB, w zasadzie NIE byc.

KIEDY łącza SIĘ Pierwsze i Drugie Grupy Krwi Możliwe kombinacje SA: LUB + 0 0 0 + A, ABY Znaczy płód moze odziedziczyć TYLKO 00 i 0A - Pierwsza LUB Druga Grupe Krwi.

Podobnie Pierwsza i trzecia Z Grupy Rodziców - płód moze Mieć pierwsza (00) LUB druga (A0) GRUPĖ Krwi.

Jeśli oboje;; rodzice Maja Pierwsza Grupe, Wtedy Dziecko moze Mieć TYLKO pierwsza GRUPĖ, w przeciwnym razie 0 + 0 Nie sumuje Jak się W 00.

Jeśli oboje;; rodzice Maja Druga LUB Trzecia Grupe krew, wtedy Dziecko bedzie miało Druga LUB Trzecia Grupe.

Skomplikowany oo Czwarta Grupy Krwi, Która zawiera zarówno A, Jak IB, aby podczas tworzenia Komórki rozrodczej, Każdą z połówek moze wejść.

Po połączeniu czwartej Grupy Krwi z innymi grupami możliwe SA następujące OPCJE:

 • Grupa 0 + A + B LUB 0 wynikiem JEST: 0A (Drugi) LUB 0B (Trzeci);
 • Grupa 0A, możliwe Să OPCJE: 0 + A (Drugi) 0 + B (Trzeci), A + A (Drugi), A + B (Czwarty) AB;
 • Grupa 0 + A (druga), A + A (druga) B + A (Czwarta), B + B (trzecia);
 • Grupa A + A (druga), A + B (Czwarta) B + A (Czwarta), B + B (druga).
W rzadkich przypadkach Bardzo Moga wystąpić odchylenia od zasad i dziedzictwo "nielegalne" Grupy Krwi Owoców, KIEDY SIE wydaje, Bo To Jest Po Prostu Nie ma opcji.

Zjawisko ABY zostało po Raz Pierwszy opisane w Bombaju, KIEDY JEGO Ojciec (0) grupa, A matka z Drugiej Grupy (A) Nagle, Dziecko urodziło SIĘ z czwartym (AB) Grupy. Pytanie brzmi: Skąd pochodzi B, jeśli ojciec i matka JEJ NIE MAJA ISC.

Okazało SIĘ, Ze miała Ojca, ale SIĘ Nie pojawiła, wiec JEGO grupa Krwi została uznana za pierwsza (00), A Nie za trzecia (0B).

Przypadki z "krwią bombajską" sa tak rzadkie, ABY wziąć je pod uwagę, delikatnie mówiąc, nie nie powinno Być.

Oznaczanie czynnika Rh u płoduCzynnik Rh na antygen znajdujący sie na krwinkach Czerwonych. Albo na żartach, Albo Nie JEST. Oznacza zrobić, ZE składnik Rh mój Krwi moze byc dodatni LUB ujemny.

Najczęściej SA Ludzie z dodatnim czynnikiem Rh Rh.Dlaczego? Ponieważ PO RAZ PIERWSZY czynnik Dziesięć został znaleziony w makaku Rodziny Rh jeśli znaleziono MRS w pawianu, nazwaliby czynnik pawiana.

Dziedziczenie Krwi rH JEST rowniez Absolutnie Niezależnenawet Z Grupy Krwi. Płód moze odziedziczyć czynnik Rh i moze go "zaniedbać".

Jeśli oboje;; rodzice Maja krew pozytywna Rh ABY Dziecko bedzie miało pozytywny Rh dodatni.

Grupa, podobnie Jak czynnik Rh Krwi, Nigdy I NIGDY NIE zmieniają o SIĘ Wagowo ciągu Życia. Jeśli cos Nagle'a "zmieniło się" - oznacza SIE TYLKO Jedno: w jednym z Badań popełniono Błąd.

Zmiany w ciele Matki

Piętnasty Tydzień JEST oznaczony przez Koniec "posłusznego" Zachowania płodu, deklaruje SIĘ Jako nowy Człowiek, Który MA TYLKO połowę genów od swojej Matki.

Kończy SIĘ Swobodna wymiana Elementów Krwi, ponieważ w większości przypadków obserwuje SIĘ niekompatybilność tkankową - Pomiędzy matka płodem powstaje bariera, ktorej Rola JEST łożysko.

W piętnastym tygodniu "Fotelik dla dziecka" dopiero rozpoczyna SWOJĄ Działalność I Nie ma silnych czynników ochronnych.

Ponownie, matka bierze Komórki układu odpornościowego płodu obcym ciałem, TA Sytuacja bedzie trwała zrobić samego Urodzenia.

Możliwy powrót objawów toksyna, Ale w innej pojemności. Dlatego wcześniej Dziesięć stan nazywano Pozna zatruciem. Następnie - gestozazrobić Znaczy wczego patologiczny związany oo ciąża.

Zgodnie z Międzynarodowa Klasyfikacji Chorób późne zatrucie nazywa SIĘ LUB stanem przedrzucawkowym nefropatia. Rozwija SIĘ Nieco pozniej, po wytworzeniu Łożyska.

Dane celu

Przyrost masy ciała w 15 tygodniu ciążyWysokość pozycji Dolnej Części macicy MA 14-16 cm. U Kobiet w ciąży o szerokim rozmiarze miednicy TYLKO do Tego czasu "zaczyna rosnąć brzuch"Ponieważ wystarczająco duzo MIEJSCA Wagowo jamie miednicy macicy.

W związku ZE wzrostem obciążenia serca mozna zaostrzyć istniejącą patologię serca.

przyrost Wagi powinien pozostać niezmieniony i byc Nie więcej niz 150-200 gramów na Tydzień. Przyrost Masy Ciała razem SIĘ TYLKO z jedzeniem.

Badanie ultrasonograficzne

Na ultradźwięku określenia zgodności profil biologiczny płodu w czasie. Dodatkowe badania nie odbywają się w ciągu 15 tygodni.

Możliwe powikłania Ciąża

Poza powikłań narzędzi z niewydolnością wapń, zestaw zaostrzenia chorób sercowo-naczyniowych i procesy zapalne nerek.

Ważne kamienie wyniki ankiety i analiz

Od piętnastu tygodni z ujemną krwią matka Rh planowana kolekcja krwi.

Czynniki związane z na płód

Intensywność aktywności w tym czasie Należy koniecznie wrócić na czas do adaptacji.

Aktywność fizyczna w 15 tygodniu ciążyKoniec Uprawianie sportów z treści konkurencji, ale kontynuowanie wychowania fizycznego, w tym w basenie.

W piętnaście tygodni ciąży Związek Między krwią Matki í płodu żartem wykonywany przez Naczynia, ktorých ŚCIANY Maja membrany, Które SA w powyżej tygodnia filtrować Duże Substancje.

Przysł. Jednak Nie ma Jeszcze pełnowartościowej Bariery. Každý szkodliwy czynnik, przyłapany przez krew Matki na płodzie, moze sprowokować opóźnienie w Rozwoju niektórych narządów przyszłego Dziecka.

Zabronione są następujące substancje:

 • alkohol w jakiejkolwiek formie, ilości ı Mocy, ponieważ etanol JEST niszczącą Komórki trucizna dla zarodka);
 • palenie - skurcz naczyniowy (w Tym maciczny) prowadzi do niedotlenienia (uduszenia) płodu;
 • leki działające na naczynia i procesy Antybiotyki Seria tetracyklinowe (tetracyklina, doksycyklina, tetranistatyna), ponieważ Să osadzane w szkliwie zębów i prowadzą do wczesnego niszczenia zarówno mlecznych, Jak i stałych zębów;
 • produkty chemiczne, w Tym zawiesiny powietrzne (produkty Lakiernicze);
 • sterydy anaboliczne;
 • efekt dżonizującego w wzzystkim z jego objawień.

Zmiany w reżimie dnia i żywienia

Recepcja JEST kontynuowana witamina D ja glukonian wapnia, z zaparcie zaleca SIĘ przyjmowanie kefiru. Ważne JEST, ABY zwracać uwagę na datę Produkcji napoju z kwaśnego Mleka.

Odżywianie i reżim dnia w 15 tygodniu ciążyŚwieży kefir, Wykonane 1-2 dni temu, ma dzialanie przeczyszczające. Jeśli okres gotowania kefiru przekracza 2 dni - efekt JEGO użycia, wręcz przeciwnie, utrwalenie.

Aby się nie pojawowi hemoroidy W ciąży zaleca SIĘ wykonywać ćwiczenia Specjalne: wiązać odbytnicy i starać SIĘ utrzymać napięcie mięśni zwieraczy na kilka sekund, podczas gdy stopniowo zwiększając napięcie mięśniowe.

Ćwiczenie wykonuje SIĘ w dowolnej pozycji: stojącej, siedzącej, leżącej, - z arbitralnym oddychaniem.

Czas dać pierwszeństwo wolnemu, nie ściskając żołądka, ubrania i stanik na większy rozmiar.

"Trening" sutki przez ich masaż nie są zalecane, po prostu wywoływane ze skręcania w macicy.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 11
 1. Julia

  Nie zgadzam SIĘ, Ze z dodatnim Rh oboje; zobowiązują SIĘ ONI TYLKO dodatni rezus w dziecku. Jestem tym scena! Oboje rodzice są pozytywni, jestem negatywny.

 2. Nina

  Wiktoria, cześć. Co to jest za dwają ciążę? Faktem JEST, Ze W pierwszej ciąży w okresie ruchów płodowych Takım mozna ja zauważyć, ponieważ rozpoczyna SWOJĄ aktywność ruchową dopiero OD 16 tygodnia. Utrata Wagi JEST najprawdopodobniej spowodowana brakiem apetytu z powodu dwoch doświadczeń. Uspokój się, wiesz, że nie możesz się denerwować. / mozno-li / obraz-zhizni /beremennost/info/rezhim-dnya-beremennoj.html
  /beremennost/info/serdtsebienie-ploda.html

 3. Victoria Mityushkina

  Jestem w 15 tygodniu ciąży, nie mam żadnych uczuć. Nie ma Siarach ani mieszania Dziecka, Nie ma zadných przywiązań zrobić jedzenia, waga na Dwa tygodnie spadła o 200 gramów. Obfite zwolnienie, wczoraj przeszedł rozmaz. Ekscytacja jest poza skalą! Czy wszystko jest w porządku z dzieckiem, mój lekarz nie jest zbyt rozmowny. Pomóżcie się uspokoić!

 4. Natalia

  Cześć, Mój termin do 15 tygodni, nudny ból w podbrzuszu, a czasem w sercu. Co domy zrobić?

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...