Dwudziesty Tydzień ciąży: "Mamo, zaśpiewaj mi piosenkę!"

20 Tydzień ciąży: co się dzieje

W wieku paru dłoniach płowy wynosi około 27 cm, masa płodu sięga do 340 gramów.

Skóra płodu gęstnieje, Mieszki włosowe wytwarzają nawilżony lubrykant, Który zatrzymuje SIĘ na powierzchni Skóry z powodu Małych puszystych włosów (lanugo).

Przyszłe Dziecko czuje SIĘ Całkiem swobodnie, JEGO skóra otoczona płynem owodniowym JEST chroniona przez "łatwy kombinezon zrobić nurkowania".

...

Spis treści:

Teraz płód DOSC świadomie przynosi palec do ust i nie nie wysysa ISC przypadkowym dotykiem z powodu Trąby Refleks.

Przyszłe dziecko domyślnie emocje: marszczy brwi, korzystanie się, koniecznie. Aparat słuchowy płodu JEST tak rozwinięty, ZE Dźwięki SA postrzegane Nie TYLKO Jako odgłosy, ale Jako coś wymownego i zrozumiałego.

Strona Wyrażonego w naukowym, owocowym nabywaniu umiejętności percepcji werbalnej. Mówiąc prosto, na rozumie, co do mówią. W tym trybie dziecko nie dba o, do którego jest adresowany.

Przez tonalność i emocjonalność koloruystykę mowy płód postrzega znaczenie tego, co zostało powiedziane. Z przyszłym dzieckiem mozesz rozmawiać, śpiewać mu kołysanki i opowiadać historie.

Zmiany w ciele dziecka

Za dwóle tygodni pojawi sięanie pieniędzy.

Struktura i funkcje postaci płodu

Zmiany w ciele dziecka w tygodniu 20Skóra jest także narządem, pozostający własną kolekcję i funkcje. Skóra stanowi 5% całkowitej Masy Ciała i trzykrotność Masy wątroby - największego narządu wewnętrznego.

W dwudziestym tygodniu Zdrowie skóra zostaje ostatecznie uformowana. Uformowane są wszystkie programy funkcjonalne i gruczoły.

Warłów skórki owoców:

 1. Zewnętrzny - naskórek ( "Epi" - na Górze "derma" - skóra), Która sklada SIĘ z Pięciu warstw. Każda warstwa zewnętrzna jest podstawą poprzedniej warstwy.

  Z dolnej, zarodkowej warstwy informacji o nowym celu. Komórka zarodkowa JEST podzielona na pol pozostała Polowa, A druga przechodzi zrobić następnej warstwy. Pozostałe - ponownie podzielone na poszczególne części.

  Komórki powierzchniowe poślizgują SIĘ cicho, A na Ich MIEJSCE pojawiają SIĘ nowe. Czas przejścia "córka" komórka Robic najbardziej powierzchownej warstwie naskórka wynosi okolo 7 tygodni, o całkowite zastąpienie warstwy rogowej naskórka płodu odbywa SIĘ W ciągu 9 tygodni. Podobne do ZE skóra płodu JEST zafałszowany Dwa razy PRZED porodem.

  Koperta ochronna płodu składa się z komórek złuszczających i tłuszczu tłuszczowego. Mieszanina Nie przepuszcza Wody, A skóra płodu Nie JEST macerowana (Nie pomarszczona w ośrodku ciekłym).

  W powierzchniowej warstwie Skóry znajdują SIĘ melanocyty - Komórki pigmentowe, Które Chronia ludzkie Ciało PRZED promieniowaniem ultrafioletowym. To właśnie w tej warstwie witamina D pod wpływem światła światła.

  Promieniowanie ultrafioletowe Ponieważ Światła Słonecznego Nie dociera zrobić Skóry płodu, Kobiety w ciąży muszą otrzymywać witaminę (ergokalcyferol) z pokarmem LUB w kroplach.

  W naskórku znajduje Się duża liczba komórek odpornościowych ı Nie Nie ma Absolutnie zadných Naczyń, wiec Przy niewielkich zadrapaniach Nie ma krwawienia.

 2. Środkowa warstwa - faktycznie skóra "Skóry właściwej" Nie powstaje z ektodermy, z mezenchymu, Która ma Dobre ukrwienie.

  Tworzenie warstw skóry płodu w 20 tygodniuDwudziestego tygodnia Rozwój wewnątrzmaciczny Środkowej (Głównej) membrany skórnej dzieli SIĘ na Dwie warstwy: warstwę brodawkowatą i siatkowa.

  Warstwa brodawkowa znajduje SIĘ pod naskórkiem i zawiera włókna kolagenowe i elastyczne.

  Płód JEST zdominowany przez elastyczne włókna, wiec skóra noworodka Nie ma jednej zmarszczki.

  Grungyły łojowe fotografie SIĘ na granicy produktów brodawkowej i siatkowej. W warstwie siatki siatkowej po mieszanym włoskim i gruczoły potowe.
 3. Podskórna tkanka tłuszczowa Działa Jako amortyzator i Główny DOSTAWCA substancji odżywczych zrobić Górnych warstw Skory.

Funkcje skóry płodu:

 • ochronne;
 • termoregulacja;
 • odporny;
 • oddechowy - naskórek osoby W W otrzymuje tlen bezpośrednio z otaczającego Powietrza, w okresie prenatalnym - z plynu owodniowego;
 • receptor: dotykowy (dotykowy), ból, wrażliwość na temperaturę.

Funkcja oddechowa SKÓRA NA zewnątrz Nie JEST Jeszcze rozwinięta, cała funkcja odpoczynku, W TYM ekrynowany Puli.

Ale zrobić Wieku dwoch lat gruczoły apokrynowe Nie SA rozwinięte, wiec Dziecko, zwłaszcza Dziecko, ZAWSZE dobrze pachnie.

Pola receptorów na skórze są rozmieszczone nierównomiernie. Na Przykład biegun receptora koniuszka palca przewyższa wagowo podobnej gęstości Część Skóry na pośladkach kilkudziesięciu.

Dlatego przekłucie palca JEST przenoszone znacznie boleśniej niz wstrzyknięcie w pośladek.

W tym dwudziestu tygodni znajduje SIĘ układanie stałych zębów, Które znajdują SIĘ pod podstawami mleczarni.

Zmiany w ciele Matki

W dwudziestu tygodniach Ciąża się wydaje odczuwać poruszenie kobiety prymitywne. W deseórzeniach poruszyć "Zaczyna się" z osiemnastoma tygodniami.

W wymieniać kartę Duńczyk pierwszej perturbacji JEST koniecznie zaznaczona na ciężarnej, ponieważ JEST ABY Jedno z kryteriów obliczania prenatalnej urlop macierzyński.

Dane celu

Obiektywne dane dotyczące 20. tygodnia ciążyWysokość wypłaty Części macicy MA 19-20 cm - Pomiar wykonywany JEST przez centymetrową taśmę powtarzającą zgięcie brzucha z powodu Wzrostu macicy, dlatego Prawdziwe Wymiary, Które "pokazują" ultradźwięki Să zniekształcone.

Dalszy wzrost wysokości dna macicy.

przyrost Wagi normalny wynosi 150-200 gramów na Tydzień, niezależnie od "przyrostu Masy Ciała" płodu, plynu owodniowego i masy Łożyska.

Badanie ultrasonograficzne

Wykonano badanie ultrasonograficzne w dwudziestu tygodniach w celu wykluczenia płodów rozwojowych, Ocenić stan Łożyska - Stopień dojrzałości i grubość, określić ilość plynu owodniowego i zgodność Wieku biologicznego płodu zrobić terminu ciąży.

Zwiększenie okresu ciąży za Pomocą ultradźwięków wskazuje TYLKO, ZE płód rozwija SIĘ normalnie, ale jeśli okres ciąży tabelami pod JEST zaniżony, wskazuje sie na opóźnienie wewnątrzmacicznego Rozwoju Dziecka.

Czynniki związane z na płód

Zabronione są następujące substancje:

 • alkohol w jakiejkolwiek formie, ilości ı Mocy, ponieważ etanol JEST niszczącą Komórki trucizna dla zarodka);
 • palenie - skurcz naczyniowy (w Tym maciczny) prowadzi do niedotlenienia (uduszenia) płodu;
 • produkty chemiczne, w Tym zawiesiny powietrzne (produkty Lakiernicze);
 • sterydy anaboliczne;
 • efekt dżonizującego w wzzystkim z jego objawień.
Po utworzeniu barierę łożyskową większe znaczenie ma wiedza Nie JEST Zakazane, ale dozwolone i nieszkodliwe dla płodu leków.

W grupie bezpiecznej i stosunkowo bezpiecznej, Gdy efekt Ich stosowania przekracza ryzyko dla płodu, obejmuje następujące leki:

 • Witaminy, W Tym leki w zastrzykach;
 • Dozwolone leki w 20. tygodniu ciążyśrodki przeciwdrobnoustrojowe: Nitroksolinę, Antybiotyki penicylin (Amoksycylina, amosin, ampioks faktycznie penicylinę), erytromycyna (sumamed) Antybiotyków cefalosporynowych, metronidazol, nystatynę;
 • Preparaty miejscowebrak działania ogólnoustrojowego: maści, Kremy, spraye, krople zrobić oczu, krople zrobić uszu i nosa krople zrobić - ponieważ NIE SA jednym Dalej wchłaniane przez podskórną tkankę tłuszczową i błony śluzowe;
 • leki poprawiające przepływ Krwi na poziomie Naczyń włosowatych: Currantil, Actovegin, Eufillin;
 • obniżenie mocy krwi: Dibasol, Papaverin, Papazol, Dopegit;
 • leki poprawiające Ruch (właściwości reologiczne) Krwi: Aspiryna, Heparyna I JEJ frakcje;
 • przeciwskurczowe: Ale-szpa, Drotaverine;
 • leki przeciwhistaminowe Pokolenia II i III;
 • Leki żołądkowo-jelitowe: Ranitydyna, Almagel, pankreatyna;
 • środki przeczyszczające pochodzenie Roślin;
 • Środki przeciwzapalne i przeciwgorączkowe: paracetamolIndometacyna, Ibuprofen (Nurofen);
 • nazwę tę, które oferuje na infekcje wirusowe: Interferon, oksolin (maść);
 • środek uspokajający: waleriana, motherwort.

Niewątpliwie powstają leki wpływające na płód, ale w pozytywnej i i jakości Tylko do tego celu i pod nadzorem lekarza.

Intensywność Aktywności Fizycznej w okresie ciąży Tym należy zmniejszyć zrobić rozsądnego poziomu - Nie powinien porzucić znajomosci pracować w domu i spędzać Wolny Czas W łóżku.

Możliwe powikłania Ciąża

Możliwe powikłania w 20. tygodniu ciążyNadmiar podania z obrotu (7-8 kg w okresie ciąży) prowadzi do otyłości poporodowej i Rozwoju Zespołu metabolicznego Ż JEGO najniebezpieczniejszym powikłaniem - Cukrzyca Typ II.

Spontaniczny poronienia W Tym Czasie SA prowokowane przez infekcję wewnątrzmaciczną płodu. Genetyczne nieprawidłowości Rozwoju, nawet jeśli istnieją, Nie SA Już podawane na poronienia.

Jeśli płód przetrwa Proces łożyskowania, wtedy w pełni opłacalny JEST, A czynniki genetycznej selekcji Naturalnej Już nie nie działają.

Niewystarczalność Witaminy D. może dojść do kompilacji u dziecka.

Zmywanie wapń ZE Świata Naczyń żylnych prowadzi zrobić Rozwoju hemoroidów i żylaki.

Ważne kamienie wyniki ankiety i analiz

Termin dwudziestu tygodni JEST Nadal uważany za połowę (równik) ciąży i wymaga powtórnego Badania laboratoryjnego.

ilość hemoglobina krew, funkcje narządów Wewnętrznych (testy biochemiczne), powtarzane testy na infekcje przenoszone Drogą płciową.

Wymaz z pochwy w okresie Tym Dotyczy Tylko z wskazań: w przypadku dolegliwości Lub Monitorowania skuteczności przepisanego Leczenia.

Zmiany w reżimie dnia i żywienia

Kodowanie spożycia Witaminy D i glukonian wapnia: Jedna kropla Dnia I Dwie tabletki na noc, odpowiednio.

KIEDY zaparcie odbieranie JEST zalecane kefir. Ważne JEST, ABY zwracać uwagę na datę Produkcji napoju z kwaśnego Mleka.

Reżim dzienny i żywienie w 20. tygodniu ciążyŚwieży kefir, zrobiony 1-2 dni temu, ma efekt przeczyszczający.

Jeśli okres gotowania kefiru przekracza 2 dni - efekt JEGO użycia, wręcz przeciwnie, utrwalenie.

Aby się nie pojawowi hemoroidy W ciąży zaleca SIĘ wykonywać ćwiczenia Specjalne: wiązać odbytnicy i starać SIĘ utrzymać napięcie mięśni zwieraczy na kilka sekund, podczas gdy stopniowo zwiększając napięcie mięśniowe.

Ćwiczenie wykonuje SIĘ w dowolnej pozycji: stojącej, siedzącej, leżącej, - z arbitralnym oddychaniem.

W celu podtrzymywać i anemiakobietom w Ciąży Już SIĘ częste spacery na świeżym powietrzu.

W diecie Matki oczekującej JEST obowiązkowa Musi Być mięso, Nawet w dniach PO.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 15
 1. Elena

  Witam, W Wieku 18 tygodni, ciężar płodu wynosił 265 gramów, CZY zrobić duzo CZY Troche? Teraz 20 tygodni, pozycja Poprzeczna, VDM przez 17 tygodni, Dlaczego tak JEST?

  • Katia

   Żartach SIĘ normalna waga płodu. Dlaczego uzyskasz TAKIE wyniki, lekarz poinformuje Cie, gdy przeprowadzisz wewnętrzna Konsultacje. Najważniejsze, Nie martw SIĘ. Nie ma w TYM NIC krytycznego.

  • Marina

   Żartach SIĘ normalna waga płodu. Dlaczego uzyskasz TAKIE wyniki, lekarz poinformuje Cie, gdy przeprowadzisz wewnętrzna Konsultacje. Najważniejsze, Nie martw SIĘ. Nie ma w TYM NIC krytycznego.

 2. ANNA

  Dzień dobry! Zziębił Ramię, ostry ból. Ciąża trwa 20 tygodni.Spowodował karetkę, zrobił zastrzyk ketorolu, wiec ból ustąpił, piwo wagowo ogóle NIE minimalnymi. Chirurg wyznaczył Tylko Ciepło. Jak możemy złagodzić ból ostry w okresie ciąży trwającym 20 tygodni bez szkody dla dziecka? Dziękuję.

  • Marina

   Tutaj Projekt Projekt Piszą O Sho-shpu i paracetamolu. Wydaje mi sie, Ze żartem Paracetamol NIE Robic Konca TYM, JEST słabym środkiem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym bardziej. Ale Nie-szpa, JAK Mówią, JEST generalnie okropnie szkodliwa. Radzę ci pójść zrobić Lekarza i znaleźć lekarstwo przez Lekarza. Ponieważ Dziecko moze zrobić Wszystko. U Lekarza bedzie robić bardziej wiarygodne niz tutaj.

  • Marina

   Dzień dobry! Lepiej trzymaj SIĘ Opinii chirurga. Jeśli JEST pewien, že wystarczy ocieplenia, ABY Ciepło. Zapytaj możliwe Kompresy rozgrzewające, ABY umieścić, krem-żel wymazać, Też potrzebujesz. I kosztem Bolu, nie wiem, CO nawet doradzić. Jeśli nie nie na całkowicie ustąpiły JEST PO ketorol, łatwo żartem złym narkotyków Pomocy (takich Jak No-Spa, paracetamol), Pilzner spróbuj je. Jedyna Rzecz, Szybko usuń przyczynę / ognisko STANU zapalnego. W końcu większość narkotyków szkodzi dziecku.

 3. lola

  Cześć. W Czasie 20 tygodni dostarczono pessarę położniczą, Jakość. szyjka macicy zaczęła SIĘ otwierać. Byłem 31, 10 lat Czekając na to Dziecka, Bardzo sie martwiłem, wreszcie włożyłem pessar. Nie powiedzieli ale nic o opiece nad NIM. Po Tym Jak Stalo SIĘ obfite wydzieliny, zsiadłe mleko i płynne Jak pochmurno Całkiem Sporo. Czytam w internecie, že trzeba wymazać świece zrobić sanitacji, Nie dostałem czegoś Takiego. W 28. tygodniu postanowiłem położyć świece na heksonie, na ścianie na pissary, ale Nie mogłem. KIEDY Kosanov palec z Pisarro ja obficie leje płyn po naciśnięciu w dół (pastylka) płyn JEST mętny biały ziaren Z takich Jak Ser LUB kaszy Manny'ego. Na moje Pytanie zrobić Lekarza położnika, Który postawił pessarowi, co to zart? Odpowiadał na norme. Wątpię w celu BARDZO. Skąd Wody tyle? Nie TYLKO kilka kropli, ale prawdziwa Kałuża pode mna. Prosze wyjaśnić, Co jest jednym, ABY włączyć LUB CO Robic (ginikolog Która JEST w ciąży, pesarium stawia Nie moze wiec wysłała Mnie zrobić Szpitala, Gdzie wystawił położnik ginekologii. Od Cały personel wie, Jak to zrobić tolkl czekał 4 dni w Podróży, wiec moze ktos pomoc nie wiem.

  • Katia

   Mysle, ZE TA pomoc JEST potrzebna.Po prostu idź zrobić innego Szpitala, wydaje sie, Ze Nie ma żadnej Pomocy, której nie mozesz uzyskać. Napisz na własna odpowiedzialnosc i udaj SIĘ zrobić innego Szpitala, w ktorým żartem więcej wykwalifikowanych Pracowników.

  • Marina

   Mysle, ZE TA JEST potrzebna pomoc. Po prostu idź zrobić innego Szpitala, O SIĘ wydaje, Ze Nie ma żadnej Pomocy, której nie mozesz uzyskać. Napisz na własna odpowiedzialnosc i udaj SIĘ zrobić innego Szpitala, w ktorým żartem więcej wykwalifikowanych Pracowników.

 4. Luza .axa

  Mam 20 tygodni, ale nie nie czuję zadných perturbacji, czwartej ciąży. Czy to normalne?

  • Linki

   Louise. AXA, moze sie zdarzyć Wszystko. Moze byc zrobić Normalne. Zwłaszcza w przypadkach, gdy Bardzo czekasz i słuchasz Siebie. Wciąż zalezy od Tego, Czym jestes cera.
   Poland Sa inne, WIELE Dzieci siedzi w brzuchu przez Długi Czas. Beda jednym jednak odczuwane, jeśli nie nie bedzie się możliwe.
   Wypróbuj Starą sprawdzoną rolę: jedz słodkie, Leza na plecach, na brzuchu Rece i słuchaj Dziecka. Ale przez Długi Czas Nie wARTo kłamać!
   W przypadku Reasekuracji obowiązkowych JEST wykonanie CTG płodu I / LUB USG. Po prostu idź zrobić Lekarza, niech słucha bicia SERCA.

  • natalia

   W takiej sytuacji KOBIETA Nie czuje Dziecka. Dziecko Luza aksa można poczuć w ciągu 14 tygodni, a nawet 21 tygodni. Wszystko zależy od tego, jak zorganizowany jest organizm i jak przebiega ciąża. Wizyta u lekarza i Uzi jest obowiązkowa. Jeśli wszystko w porządku, dziecko może się poruszać i ma 21 tygodni.

  • Marina

   Dzień dobry! Oczywiście nie jest do normalne. Wiggles powinien. Do bardzo dobry powód, aby się z ginekologiem poza planem. Słuchajcie, w nocy, może nie słysząc tego co się dzieje. Uzi również nie zaszkodziją. Co jeśli dziecko nie działa, musi się zablokowane, aby utrzymać ciążę. Dla siebie przeczytaj: /beremennost/analizy/vtoroe-uzi.html, /beremennost/analizy/trojnoj-test.html, /beremennost/slozhnosti/gipoksiya-ploda.html

  • Nina

   Luza, witaj, cześć. Czy generalnie rejestrujesz się na ekranie LCD? Czy twój lekarz wie o tym problemie? Kiedy trwało badanie ultrasonograficzne? Idź do szpitala, rozejrzyj się i nie zwlekaj. W tym momencie są już perturbacje /beremennost/info/shevelenie-ploda.html a przy tobie taka ciąża już czwarta i rozumiesz, że dziecko /beremennost/info/serdtsebienie-ploda.html Powinieneś już słyszeć. / mozno-li / obraz-zhizni

 5. Irina

  Dziękuję za tak szczegółowe i ważne informacje.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...