Dwudziesty Drugi Tydzień ciąży: tworzy SIĘ kręgosłup!

22 tygodnie ciąży: co się dzieje

W Wieku dwudziestu dwoch tygodni poniesa płód okolo 28-29 cm, waga sięga do 500 gramów.

Masa Mózgu płodu w dwudziestym tygodniu ciąży wynosi 100 gramów - żartem zrobić całego Jedna piata masy Ciała.

Tymczasem głowa przyszłego Dziecka staje SIĘ mniejsza w porównaniu oo ciałem.

...

Spis treści:

Płód aktywnie bada otaczającą ISC Przestrzeń, odczuwa Własne Ciało, dotyka JEJ, Ciągnie za Przewód pępowiny. Siła mięśni płodu JEST tak Niewielka, že nawet Przy silnym skurczu pępowiny, Nigdy Nie ma zwężenia Naczyń.

Owoc swobodnie wygina SIĘ I unosi szyjkę, obraca SIĘ i "trzyma" Glowe. Przy urodzeniu zmienia SIĘ obciążenie kręgosłupa, wiec niemowlęta przez pewien Czas "tracą" Wykop zrobić trzymania glowy.

W dwudziestym drugim tygodniu Życia przed narodzinami, przyszłe Dziecko JEST W powyżej tygodnia wymarzony na co Dzień.

Obraz Miedź SIĘ przeniknął w Bolu Głowy i odwrotnie.

czasami pojawiają sie na krawędzi prezentacji, pilzner NIE NA długo.

Umieszczenie w poprzek Relacji nog í Głowy Matki Nie JEST BARDZO wygodne, A Nie fizjologiczne, owoc ma tendencję zrobić zajmowania korzystnej pozycji - pozycji pionowej.

Zmiany w ciele dziecka

W Tym miesiącu Dotyczy końcowego ukształtowanie kręgosłupa.

Struktura i funkcja kręgosłupa płodu

Kręgosłup Nie JEST PROSTY, ale ma kilka zgięć, Kolorado nadaje kręgosłukowi forme w formie litery S. Z punktu WIDZENIA mechananiki JEST zrobić sztywna sprężyna. Podobné Formy SA stosowane w technice Mocowania mocnych podpórek.

Zmiany w ciele dziecka w 22 tygodniu ciążyW płodzie kręgosłup JEST w pełni przygotowany dla pioniera, pilzner Niektórych Luki NIE SA w pełni rozwinięte. Więzby Wagowo odcinku szyjnym kręgosłupa stają sie Mocne PO Tyma, JAK Dziecko zacznie trzymać Glowe i usiądzie.

Kręgosłup lędźwiowy kręgosłupa zostaje wzmocniony o 6-7 ac. Niedostateczny Rozwój Tych zakrętów nie nie oznacza, že "pojawiają się" w życiu.

Cały Aparat więzadła i amortyzatora ostatecznie uformowane w miesiącach ciąży.

Kręgosłup płodu sklada SIĘ z następujących sekcji, z ktorých Kazda ma Swoje Własne funkcje:

 1. Szyjka - siedem kręgów. Ze wzgledu na Niska załadunku Mechanicznego Trzonów kręgów szyjnych JEST znacznie dłuższy niz inne, ciemnym piwem o, WIELE bardziej mobilne dzieki rozwojowi aparatu więzadłowego i Specjalnej Struktury Pierwszego kręgu - atlasu. Czy Ziemi przyczepiona JEST czaszka.
   
  Atlant trzyma Glowe, łączy ja z kręgosłupem, swobodnie przechodząc przez rdzeń kręgowy. Pierwszy Kreg Nie ma Ciała, ale wygląda JAK Pierścień, noszony na zębatym narośle drugiego kręgu (Epifora).
   
  Dlatego osoba ma Wykop zrobić zginania i rozpinania glowy Wagowo Różnych kierunkach. Podczas porodu atlas, Dziesięć Sam atlas, zapewnia zgięcie í przedłużenie glowy płodu.
 2. Thoracic - Dwanaście kręgów. Komunikacja Pomiędzy Ich Ciała SA znacznie trudniejsze, ponieważ klatki piersiowej żebra zrobić SA przyłączone, tworzą zamknięty łuk Między grzbietem i mostkiem tworząc klatkę piersiowa.
 3. Lędźwiowy - Pięć kręgów. Maja Ciała potężne, w ktorých Jadra SA włókniste, bardziej rozwinięte niz w okolicy szyjki i klatki piersiowej. Kreg lędźwiowy ma główny ciężar.
   
  płód ma Dwanaście tygodni miękkie rdzenie SA Już szczelnie Zamknięte przez włókniste Pierścienie, Które zapewniają ochronę Urządzenia tłumiącego Trzonów kręgowych.
   
  Przy niewystarczającym Rozwoju włóknistych Pierścieni Dziecko rodzi SIĘ Z predyspozycją zrobić osteochondrozy, objawiającej SIĘ przepuklinami międzykręgowymi. Reprezentują Jeden wysunięcie Jadra miazgi Poza kręgosłup.

  ABY wzmocnić włóknisty Pierścień, potrzebujesz wystarczającej ilości kolagenu, Który tworzy SIĘ u płodu z udziałem kwasu askorbinowego.
 4. Sacrum - Pięć kręgów. Między nimi tyrać MA Cienkie chrząstkowe warstwy, Które zapewniają niezbędną elastyczność w narodzinach kręgosłupa miednicy.
   
  Kształtowanie kręgosłupa w 22. tygodniu ciążySiedemnastu LUB osiemnastu (do Drugiej połowie XX wieku - w dwudziestym Jednego - większość w krajach Zachodnich) lata krzyżowych całkowicie stopiona i tworzą pojedyncza zakrzywioną powierzchnię Kości, funkcję mechaniczna, Która JEST dostarczenie pionowej pozycji Ciała.
 5. Dział ogonowego - 5 kręgów. W związku z Teoria ewolucji Darwina ogonowego kręgów uznano za śladów ogona i policzyć: Trzy, ą następnie Pięć LUB Sześć. Przechodząc od funkcji kręgów kiszkowych, ABY nazwać je podstawowymi elementami, zwłaszcza częścią ogona, przynajmniej analfabetami.
   
  Przez ogonowej mięśni kręgosłupa SA przyłączone bezpośrednio zrobić Wewnętrznych narządów miednicy, pęcherza moczowego regulowanie funkcji, odbytu i narządów rozrodczych (penis i macicy).
   
  W owoc JEST Piec kręgów ogonowego JEST utworzony Z dwoch dwudziestu tygodni, Który JEST taki sam Jak krzyżowych całkowicie stopionej z soba, siedemnastu LUB osiemnastu lat. Podczas porodu kręgosłup kręgosłupa pozostaje ruchliwy i nie nie JEST ranny.

Równocześnie z końcowym Rozwoju kręgowych obszarze unerwienia Ciała obraz: szyi i biodra splotu - regulującej przepływ ludzkich kończyn.

Rzuty Skóry Ciała, nóg i dloni, Strefa Zacharina Geda, zgodnie ż bolesnymi odczuciami, w ktorých określa SIĘ Choroby narządów Wewnętrznych.

Zmiany w ciele Matki

W związku z ostatecznym tworzeniem SIĘ Łożyska, Które chociaż JEST organem wspólnym, ale sklada SIĘ z tkanek płodu, Do nasilenia konfliktu dochodzi immunologicznego.

Być moze pojawienie SIĘ zakończyło Pozna czynność zatrucia gestoza. W przeciwnym razie stan Dziesięć nazywany JEST stanem przedrzucawkowym LUB nefropatia, współistniejące wiąże SIĘ z pojawieniem SIĘ Patologii ciąży z zaburzeniami czynności nerek.

Głównym Który spóźnienia toksyna ciąża JEST pogrubienie Krwi. Przedkliniczne objawy Patologii SA wykrywane Tylko w badaniach Krwi i moczu.

Dane celu

Obiektywne dane dotyczące 22. tygodnia ciążyWysokość wypłaty Części macicy wynosi 22 cm. Różnica w Jeden Albo Dwa centymetry żartem powodem obaw Robić TYLKO wtedy, gdy NIE MA zmiany Wagowo dynamice Wzrostu macicy.

Nie Randki Kobiety SA zawarte w standardowej Ramy, Niektórych zrobić dwudziestu dwoch tygodniach ciąży wysokości fundal JEST TYLKO DWADZIEŚCIA centymetrów, ale jeśli poprzedni Tydzień bylo poniżej Jednego centymetra - stan bez obawy wywołuje.

Badanie ultrasonograficzne

Szczególną uwagę zwraca na badanie ultrasonograficzne SIE Łożyska. Stopień dojrzałości należy oceniać za Pomocą danych tabelarycznych Jako "zero", A grubość - odpowiada okresowi ciąży i powoduje TE SAMA liczbę milimetrów.

Dwa razy waga - 22 mm.

Jeśli SIĘ konieczne, stan przepływu dopplerowskiego Krwi w tętnicach pępowina, Która pozwala zaczynają podejrzewać brak przepływu Krwi przez łożysko.

Czynniki związane z na płód

Zabronione są następujące substancje:

 • alkohol w jakiejkolwiek formie, ilości ı Mocy, ponieważ etanol JEST niszczącą Komórki trucizna dla zarodka);
 • palenie - skurcz naczyniowy (w Tym maciczny) prowadzi do niedotlenienia (uduszenia) płodu;
 • produkty chemiczne, w Tym zawiesiny powietrzne (produkty Lakiernicze);
 • sterydy anaboliczne;
 • efekt dżonizującego w wzzystkim z jego objawień.

Po utworzeniu barierę łożyskową większe znaczenie ma wiedza Nie JEST Zakazane, ale dozwolone i nieszkodliwe dla płodu leków.

Grupa Bezpieczne i stosunkowo Bezpieczne, gdy efekt Ich stosowania przewyższają ryzyko dla płodu obejmuje następujące leki:

  Zatwierdzone leki w 22. tygodniu ciąży

 • Witaminy, W Tym leki w zastrzykach;
 • narkotyki Żelazo zrobić leczenie anemia;
 • środki przeciwdrobnoustrojowe: nitroksolinę, Antybiotyki penicylin (Amoksycylina, amosin, ampioks faktycznie penicylinę), erytromycyna (sumamed) Antybiotyków cefalosporynowych, metronidazol, nystatynę;
 • Preparaty do stosowania miejscowego Nie ma działania układowego: maści, Kremy, AEROZOLE, krople zrobienia oczu, krople zrobić uszu í krople zrobić Nosa - ponieważ Jeden nie nie Sa wchłaniane Kodowanie podskórnej tkanki tłuszczowej i blon śluzowych;
 • W celu otwarcia informacji na temat: kwarantanna, actovegin, euphyllin;
 • (między innymi), dibazol, papaverine, papaze, dopegit;
 • pokoleń aspirynaheparyna i jej frakcje;
 • przeciwskurczowe: ale spa, drotaweryna;
 • leki przeciwhistaminowe II i III generacji;
 • środki żołądkowo-jelitowe: ranitydyna, Almagel, pankreatyna;
 • środki ochronyszczący się środowiskanego;
 • Środki przeciwzapalne i przeciwgorączkowe: paracetamolindometacyna, ibuprofen (Nurofen);
 • leki zwiększające odporność na infekcje wirusowe: interferon oxoline (maść);
 • urządzenia uspokajające (uspokajające): waleriana, motherwort.
Niewątpliwie powstają leki wpływające na płód, ale w pozytywnej i i jakości Tylko do tego celu i pod nadzorem lekarza.

Intensywność Aktywności Fizycznej w okresie ciąży Tym należy zmniejszyć zrobić rozsądnego poziomu - Nie powinien porzucić znajomosci pracować w domu i spędzać Wolny Czas W łóżku.

Możliwe powikłania Ciąża

Możliwe powikłania w 22. tygodniu ciążyNiewystarczalność witamina D może dojść do kompilacji u dziecka.

Zmywanie wapń ZE ścian Naczyń żylnychników Utworzyć hemoroidy ja żylaki.

Przekroczenie dopuszczalne przybranie na wadze (7-8 kg w okresie ciąży) prowadzi do otyłości poporodowej i Rozwoju Zespołu metabolicznego Ż JEGO najniebezpieczniejszym powikłaniem - Cukrzyca Typ II.

Ważne kamienie wyniki ankiety i analiz

Koncentracja krwi włosnio szczegóły zachowaj liczby hemoglobina bez żadnej innej interwencji terapeutycznej.

Gęstość moczu maleje, co wskazuje na naruszenie funkcji koncentracji nerek.

Zmiany w reżimie dnia i żywienia

Recepcja JEST kontynuowana witamina D i glukonian wapnia: Jedna kropla dziennie i drugie tabletki na noc, odpowiednio.

KIEDY zaparcie odbieranie JEST zalecane kefir. Ważne JEST, ABY zwracać uwagę na datę Produkcji napoju z kwaśnego Mleka.

Świeży kefir, zrobiony 1-2 dni temu, ma efekt przeczyszczający. Jeśli okres gotowania kefiru przekracza 2 dni - efekt JEGO użycia, wręcz przeciwnie, utrwalenie.

ABY zanieaktowi hemoroidów W ciąży zaleca SIĘ wykonywać ćwiczenia Specjalne: wiązać odbytnicy i starać SIĘ utrzymać napięcie mięśni zwieraczy na kilka sekund, podczas gdy stopniowo zwiększając napięcie mięśniowe.

Ćwiczenie wykonuje SIĘ w dowolnej pozycji: stojącej, siedzącej, leżącej, - z arbitralnym oddychaniem.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 9
 1. Lina

  Jestem w 22. tygodniu ciąży, A NA drugim pokazie znalazłem "nieznaczne wielowodzie". Czy to jest niebezpieczne? Lekarz nie nie wyznaczył niczego ..

 2. Madina

  Witam, Mam 22 tygodni ciąży, moja druga przesiewowe Uzi powiedziano mi, že moje Dziecko multikistoz lewej nerki. Miednica i moczowód SA rozszerzone.Właściwa nerka JEST normalna. CO To Jest? Jakie JEST ZAGROŻENIE dla mojego Dziecka? Ponieważ JEST Bardzo mile widziany, Bardzo SIĘ martwię. Z góry dzieki.

  • Katia

   Konieczne bylo natychmiastowe skontaktowanie SIĘ oo Tym pytaniem z lekarzem. Nigdy Nie wiesz, Jak to Wszystko mozna połączyć. Być moze potrzebujesz Pomocy Lub procedur, a może Wszystko zniknie podczas ciąży ... Przejdź Do konsultacji.

  • Marina

   Cóż, ABY NIE przyjemne żartem, oczywiscie, ale nie nie Całkiem koszmar. Zapytaj Lekarza, JAK POMOC dziecku NIE chorować Dalej. Nie martw SIĘ TYLKO, stres moze pogorszyć sytuację.

 3. Nina

  Szczerze mówiąc, Jakieś zamieszanie. Najpierw diagnoza, potem druga. JEST wyraźnie blad laboratoryjny. Radzę udać SIĘ Do Prywatnego laboratorium, ABY powtórzyć testy /beremennost/slozhnosti/gipotrofiya-ploda.html
  / Rody / R-info
  /nedeli/1-trimestr/dvenadtsataya-nedelya.html

 4. Oksana

  Ciąża 22 tygodnie, w 12 tygodniu wykazała Średnie ryzyko dla Downa (Biochemia Krwi), z odmowy biopsji kosmówki, zamiast Testu DOT Wagowo 13 tygodniu.

  Testowego Departamentu Transportu DOL Nie potwierdził, ale ustanowił Płeć chromosomu X Pod nieobecność monosomii chromosomu Y (XO).

  19 tygodni dokonało amniopunkcji. Wynik został otrzymany.

  Moje Pytanie: CO mozna powiedzieć na pewno chodziło o następujących wyników Badań?
  Karyotyp: 45 x (5) / XY (6).
  Zostały ujawnione Dwa klony komórek zawierające kariotypy z męskim zestawem chromosomów i kariotyp z pojedynczym chromosomem X.
  Metoda Badania: nieuprawnych Komórki kosmków FISN-Metode z sondami (Metasystems) specyficznego tsentramernomu chromosomy obszarze x (Xp11.1-g11.1) y (Yp11.1-g11.1), 18 (p11.1-G11 0,1)
  Wynik FISH: Nuci ish (XX1) [100], (Yx1) [40], (18 x 2) [100]
  Wniosek: Komórki ujawniła pojedyncza kopie sekwencji specyficznych dla tsentramernym REGIONÓW chromosomu X (100 komórek) Jedna kopie sekwencji specyficznych dla centromerowego regionu chromosomu Y (40 komórek) i Dwie kopie sekwencji specyficznych dla regionu centromerowego 18 chromosomów (100 komórek). Badania wyniki wskazują na obecność dwoch klonów zawierających męski kariotyp i kariotyp, Gdzie chromosomy Płci SA reprezentowane przez pojedynczy chromosom X.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...