Dwudziesty Pierwszy Tydzień ciąży: "Mamo, dorastam mój Śnie!"

21 tygodni ciąży: co się dzieje

W WIEKU dwudziestu Jeden tygodni wzrost płodu wynosi okolo 28 cm, i waga Siega zrobić 380 gramów.

Dziecko spi 16-20 godzin dziennie, Wiec O Tej porze perturbacje Nie czuć.

KIEDY JEST płód w powyżej tygodnia czuwania, używa wystarczająco dużej przestrzeni dla niego w macicy.

...

Spis treści:

Przyszły dzieciak przewraca SIĘ Nie TYLKO z Boku na bok, ale takze zrobić Góry Nogami. Zbyt Aktywne poruszenia Dowód innej Wkładki wewnątrzmacicznej Refleks - reakcja na brak tlenu płodu.

Zmiany w ciele dziecka

Skóra płodu ma złożoną strukturę, ponieważ rozwinęła SIĘ ONA W przeszłości, w dwudziestym pierwszym tygodniu, czyli z rezerwą Lub przerostem.

Ciało Dziecka i masa mięśniowa Beda rosły, A Skorupa dla Nich Już JEST gotowa. Fałdy i bruzdy wypełnione tkanką tłuszczową SA podskórną, Która Nie JEST JESZCZE ważnym narządem, ponieważ Dziecko Nie ulega zmianom Temperatury.

Reakcja na niedotlenienie (Brak tlenu), W przeciwieństwie Do Wieluniu odruchów wewnątrzmacicznych, pozostaje z człowiekiem Do Końca Życia.

Zmiany w ciele dziecka w tygodniu 21Gdy TYLKO Ciało zaczyna doświadczać ostrego niedoboru tlenu, Człowiek zaczyna aktywnie, Czasem chaotycznie, poruszać dłońmi i stopami. Na Przykład będąc WODA POD.

Ciało, pozbawione tlenu, przestaje funkcjonować, ponieważ nakłada SIĘ na Główne "PALIWO" zrobić Produkcji Energii. Następnie, z powodu ruchów mięśni, dochodzi zrobić przejścia zrobić WYTWARZANIA Energii beztlenowej (beztlenowa glikoliza).

Rezerwa awaryjnego WYTWARZANIA Energii wystarcza zrobić szybkiego dostarczenia tlenu. Osoba dorosła MA Czas, ABY SIĘ ZA znaleźć Świeża porcja POWIETRZA - w naczyniach rezerwowych Łożyska zrobić dostarczania tlenu zrobić Otwartych Owoców.

Neuronaukowcy ustalili, ZE JEST Jak dorosły płód, Okresy zwykłego snu na przemian z głębokimi fazami.

Tym ABY W Czasie Ciało JEST całkowicie zrelaksowane przez przywspółczulny (zachowujący) Układ nerwowy. Osoba znajduje SIĘ W powyżej tygodnia zbliżonym zrobić Absolutnego odpoczynku i nie nie widzi zadných Śniegu.

Aktywna faza snu JEST zdominowana przez sympatycznego - twórczy Układ nerwowy, SA Sny, puls staje sie szybszy, Procesy Wzrostu SA aktywowane.

U dorosłych stosunek FAZY szybkiej Czy wolnej wynosi 1: 4, podczas gdy stosunek płodu wynosi 1: 1.

Nie wiadomo, CZY owoc marzeń, Ale JEGO wzrost podczas snu NIE zwalnia i znajduje Się saszetki kontrola Kory mózgowej Trzy razy więcej niz u osoby W W dorosłej.

Zmiany w ciele Matki

Ze wzgledu na wzrost macicy następuje ZMIANA w Lokalizacji narządów Wewnętrznych: Jelito JEST odsunięte, zwiększa SIĘ obciążenie pęcherza. przynosi Zwykłe Nie ma zadných nieprzyjemnych Wrażeń.

Jeśli zatem PRZED ciąża KOBIETA cierpiała na przewlekłe Choroby jamy brzusznej Moze występować ból związany z rozciąganiem zrostów.

Zmiany w ciele matki w tygodniu 21Zrosty nazywane SA tkankami w jamie brzusznej łącznotkankowymi. Moga pojawić SIĘ PO Operacji, LUB W wyniku przewlekłego zapalenia jelit LUB macicy.

Mówiąc prosto, kolce SA wewnętrznymi bliznami i bliznami. Blizny na skórze NIE SA w powyżej tygodnia SIĘ rozciągnąć, dlatego wewnętrzne blizny SA napięte z ogromnymi trudnościami, ktorým moze towarzyszyć ból.

Ból Moze Być rowniez spowodowany zwiększoną kurczliwością macicy, Co wskazuje na oznaki groźby zakończenia ciąży.

Dlatego Z bólem powinieneś udać sie zrobić Lekarza położnika-ginekologa, NIE Czekając na planowaną frekwencję na badanie ciąży.

ABY SAMO Dotyczy Aktywności płodowej, NIE ZAWSZE KOBIETA w ciąży moze docenić Sile perturbacji. Dotyczy zrobić szczególnie Kobiet Wagowo ciąży, ponieważ nie nie Maja Jeden kryteriów pozwalających na porównanie Aktywności ruchowej płodu.

CZY JEST ABY normalny Stan, CZY Głód tlenowy przyszłe Dziecko. Konieczne JEST zwrócenie Uwagi na intensyfikację perturbacji i poinformowanie o Tym Lekarza.

Badanie ultrasonograficzne

Szczególną uwagę zwraca na badanie ultrasonograficzne SIE Łożyska.

Stopień dojrzałości należy oceniać za Pomocą danych tabelarycznych Jako "zero", A grubość - odpowiada okresowi ciąży i powoduje TE SAMA liczbę milimetrów.

DWADZIEŚCIA JEDEN tygodni ciąży - 21 mm.

W przypadku skarg na czynny Ruch płodowy SA zrobić zidentyfikowane Obszary o, zmniejszonym ukrwieniu, Zwane zwapnieniami.

Zwiększenie tętno płodu ponad 180-190 uderzeń na minutę JEST oznaka głodu tlenu płodu, niezależnie od JEGO Aktywności ruchowej, Która JEST określana przez Indywidualny prog wrażliwości ciężarnej.

Dane celu

Obiektywne dane dotyczące 21 tygodni ciążyWysokość wypłaty Części macicy wynosi 21 cm Różnica Jednego, A nawet dwoch centymetrów JEST powodem do niepokoju Tych Tylko w przypadkach, gdy dochodzi do zmiany Wzrostu macicy Wagowo dynamice.

Nie Randki Kobiety Să objęte standardowym schematem, w niektórych, w WIEKU dwudziestu Jeden tygodni ciąży, wysokość dna macicy wynosi TYLKO dziewiętnaście centymetrów, ale jeśli byl niższy o Jeden centymetr w poprzednim tygodniu, stan Dziesięć zadných nie nie budzi obaw.

przyrost Wagi normalny wynosi 150-200 gramów na Tydzień, niezależnie od "przyrostu Masy Ciała" płodu, plynu owodniowego i masy Łożyska.

Zwiększony apetyt Tym w okresie ciąży wiąże Się z obiektywnymi przyczynami - u płodu powstaje tkanka tłuszczowa. Ale w diecie wzmocnionej ciężarna Ani, Ani płód nie nie potrzebują.

Czynniki związane z na płód

Zabronione są następujące substancje:

 • alkohol w jakiejkolwiek formie, ilości ı Mocy, ponieważ etanol JEST niszczącą Komórki trucizna dla zarodka);
 • palenie - skurcz naczyniowy (w Tym maciczny) prowadzi do niedotlenienia (uduszenia) płodu;
 • produkty chemiczne, w Tym zawiesiny powietrzne (produkty Lakiernicze);
 • sterydy anaboliczne;
 • efekt dżonizującego w wzzystkim z jego objawień.
Po utworzeniu barierę łożyskową większe znaczenie ma wiedza Nie JEST Zakazane, ale dozwolone i nieszkodliwe dla płodu leków.

W grupie bezpiecznej i stosunkowo bezpiecznej, Gdy efekt Ich stosowania przekracza ryzyko dla płodu, obejmuje następujące leki:

 • Witaminy, W Tym leki w zastrzykach;
 • środki przeciwdrobnoustrojowe: Nitroksolinę, Antybiotyki penicylin (Amoksycylina, amosin, ampioks faktycznie penicylinę), erytromycyna (sumamed) Antybiotyków cefalosporynowych, metronidazol, nystatynę;
 • Preparaty miejscowebrak działania ogólnoustrojowego: maści, Kremy, spraye, krople zrobić oczu, krople zrobić uszu i nosa krople zrobić - ponieważ NIE SA jednym Dalej wchłaniane przez podskórną tkankę tłuszczową i błony śluzowe;
 • Dozwolone leki w 21 tygodniu ciążyleki poprawiające przepływ Krwi na poziomie Naczyń włosowatych: Currantil, Actovegin, Eufillin;
 • obniżenie mocy krwi: Dibasol, Papaverin, Papazol, Dopegit;
 • leki poprawiające Ruch (właściwości reologiczne) Krwi: Aspiryna, Heparyna I JEJ frakcje;
 • przeciwskurczowe: Ale-szpa, Drotaverine;
 • leki przeciwhistaminowe Pokolenia II i III;
 • Leki żołądkowo-jelitowe: Ranitydyna, Almagel, pankreatyna;
 • środki przeczyszczające pochodzenie Roślin;
 • środki przeciwzapalne i przeciwgorączkowe: paracetamolIndometacyna, Ibuprofen (Nurofen);
 • nazwę tę, które oferuje na infekcje wirusowe: Interferon, oksolin (maść);
 • środek uspokajający: waleriana, motherwort.

Niewątpliwie wielkość leków wpływających na płód, ale w pozytywnej i Jakości Tylko zrobić Tego celu i pod nadzorem Lekarza.

Intensywność Aktywności Fizycznej w okresie ciąży Tym należy zmniejszyć zrobić rozsądnego poziomu - Nie powinien porzucić znajomosci pracować w domu i spędzać Wolny Czas W łóżku.

W przedziale czasowym ciąży KOBIETA buty na Wysokie PiętaCzas nadszedł, ABY zmienić iść na dogodniejszy.

Możliwe powikłania Ciąża

Niewystarczalność witamina D może dojść do kompilacji u dziecka.

Zmywanie wapń ZE Świata Naczyń żylnych prowadzi zrobić Rozwoju hemoroidów i żylaki.

Możliwe powikłania w 21 tygodniu ciążyNadmiar Podania oo Obrotu (7-8 kg ND okres ciąży) prowadzi do otyłości ı poporodowym Rozwoju Zespołu metabolicznego i jego najbardziej niebezpiecznym powikłaniem -saharnym cukrzyca typu II.

Płód ma Aktywny podział komórek tłuszczowych, dlatego im więcej tłuszczów otrzymuje organizm Dziecka, TYM WIĘCEJ komórek powstaje.

na przykład z nadmiernym pobłażaniem sobie, Przyszła matka moze "nagrodzić" Dziecko skłonnością zrobić otyłości.

"Ekstra" Komórki Tłuszczowe, Które powstają w okresie prenatalnym, należy Być wypełnione tłuszczem, jeśli nie nie w dzieciństwie i okresie dojrzewania, młodym i średnim Wieku.

Ważne kamienie wyniki ankiety i analiz

W dwudziestym pierwszym tygodniu ciąży ocenia SIĘ Kliniczna ANALIZĖ moczu, Reszta JEST przypisywana TYLKO zgodnie ZE wskazaniami.

Zmiany w reżimie dnia i żywienia

Recepcja JEST kontynuowana witamina D i glukonian wapnia: Jedna kropla dziennie (Dwa razy w tygodniu) i Dwie tabletki na noc, odpowiednio.

KIEDY zaparcie odbieranie JEST zalecane kefir. Ważne JEST, ABY zwracać uwagę na datę Produkcji napoju z kwaśnego Mleka.

Świeży kefir, zrobiony 1-2 dni temu, ma efekt przeczyszczający. Jeśli okres gotowania kefiru przekracza 2 dni - efekt JEGO użycia, wręcz przeciwnie, utrwalenie.

Zmiana diety i schematu dziennego w tygodniu 21W celu podtrzymywać i anemiakobietom w ciąży zaleca SIĘ częste spacery na świeżym powietrzu.

W diecie utrzymać tE muzyke Musi Być mięso, Nawet w dniach PO.

Aby się nie pojawowi hemoroidy W ciąży zaleca SIĘ wykonywać ćwiczenia Specjalne: wiązać odbytnicy i starać SIĘ utrzymać napięcie mięśni zwieraczy na kilka sekund, podczas gdy stopniowo zwiększając napięcie mięśniowe.

Ćwiczenie wykonuje SIĘ w dowolnej pozycji: stojącej, siedzącej, leżącej, - z arbitralnym oddychaniem.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 5
 1. Alain

  Dzień dobry. 21 tygodni ciąży, ostatnio Wykonane uzi, powiedział heterogeniczne łożysko z powodu infekcji wewnątrzmacicznej. Ciąża pierwsza, jestem w Tym kompletnym Zera. Zarejestrowałeś tabletki vilprafen i świeczki Genferon. Powiedz mi, Jakie infekcje SA Niebezpieczne? Niz heterogeniczne Łożysko JEST Niebezpieczne I CZY napisałem Dobre Preparaty? Dziękuję.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...