Dwudziesty czwarty Tydzień ciąży: "Mamo, CZY Mnie kochasz?"

24 tydzień ciąży - co się dzieje

W dobie dwudziestu czterech tygodni około 30 centymetrów, waga sięga do 600 gramów.

Przyszłe Dziecko doskonale słyszy i widzi przez zasłonięte powieki.

Owoc odwraca Glowe od jasnego Źródła Światła, zamyka oczy, zamyka Twarz dłońmi Badania ultrasonograficznego.

...

Spis treści:

W związku ZE wzrostem płodu JEGO tymczasowa użyteczna Przestrzeń życiowa zmniejsza się.Teraz przyszłe Dziecko Musi podjąć wysiłek przez odwrócić Glowe.

Większość (16 godzin) Owoców spędza Nam Śnie, ale moze w każdej chwili obudzić SIĘ z głośnego Dźwięku, szumu, błysku Światła.

Zmiany w ciele dziecka

Wszystkie stałe komórki, narządy i układy publiczne. Dalszy wzrost bedzie determinowany przez wzrost ilości Nie, ale przez dojrzewanie pod kontrola ośrodkowego układu nerwowego.

Związek emocjonalny ustala się w 24 tygodniuW dwudziestym czwartym tygodniu życia domacicznego rozwija SIE Wyższa aktywność nerwowa (psychiczna) i określone Să PODSTAWOWE Cechy charakteru danej osoby W W.

Temperament - zjawisko dziedziczne, spowodowane przez kod genetyczny, Który JEST połozony w zarodku, nawet PRZED wszczepieniem w ścianę macicy.

Postać - reakcja emocjonalna na Różne bodźce - powstaje w Trakcie Życia, poczynając od okresu wewnątrzmacicznego.

Natychmiastowym wpływem na Charakter osoby W W JEST emocjonalna Atmosfera, w ktorej znajduje Się kobietą w ciąży. Między płodem a matką powstaje bezpośrednie i stabilne połączenie emocjonalne.

Sposoby interakcji między dzieckiem a młodzieńcem:

 1. Humoral - wyzwolenie hormonów we krwi płci i reakcję płodu.
 2. Behawioralny - Reakcje emocjonalne płodu na zmianę w ciele Matki.
 3. Psychologiczny - werbalny osiągnięte przez kontakt (werbalny) w Tym mentalny. Matka nie mówi głośno, ale wspomina słowa mentalnie. Owoc Nie czyta Myśli "rozumie" Słowa i reaguje na następnych działaniach.

Poprzez negatywne wybuchy emocji w ciąży u Dziecka Dziecko przejawia aktywność fizyczna, dzieląc SIĘ negatywnymi emocjami Matki.

Kiedy kobieta jest zdenerwowana, poruszyć wzmocniony. Dziecko kopie, kopie i przez Długi Czas Nie powrócić moze zrobić spokojnego STANU.

Pęd adrenaliny wraz z prądem Krwi Matki stymuluje reakcję stresową, w wyniku ktorej dochodzi zrobić Syntezy adrenaliny i norepinefryny w nadnerczach płodu.

Niezadowalający stan pacjenta. I TYLKO uspokajające Słowa i działania (głaskanie brzucha, przyjmowanie zrelaksowanej pozycji) mozna uspokoić Nerwowe Dziecko.

Głębokie urazy psychiczne lub przewlekłe Depresja kobiety w ciąży tworzy wyraźne płody.

Silne emocjonalne zamieszanie, kobieta w ciąży toleruje, zawsze na zawsze w pamięci dziecka. W tym przypadku nie jest konieczne, aby emocje były negatywne.

Na Przykład szczęśliwe Wydarzeniach, ktorých doświadcza przyszła matka so rowniez zapisane w Pamięci Dziecka. Zwłaszcza jeśli Pozytywne emocje SA wspierane przez analizator wizualny LUB słuchowy.

Zmiany w ciele dziecka w tygodniu 24Mama lubiła rysować w Czasie ciąży - JEJ Dziecka, a nawet dorosły, doświadcza pozytywnych emocji ZE wzgledu NA Zapach i kolor Farb.

Lub szczęśliwe Wydarzenie z życia Kobiety ciężarnej związane z pewnym tematem JEST: kwiatami PEWNEGO rodzaju, ornamentami i tak Dalej. Jasne, emocjonalnie kolorowe wydarzenia zdeponowane w pierwszym warstwie człowieka pamięci.

Nieprzytomne Pozytywne emocje wynikające z funkcji Ulica niektórych przedmiotów LUB pewnych zapachów, osoba dorosła nie nie potrafi niczego wyjaśnić, ponieważ Niektórych Rzeczy "widzi po Raz Pierwszy".

W życiu po urodzeniu Pamięć działa wybiórczo, ponieważ dorosły Człowiek Musi nauczyć SIĘ znacznie więcej Informacji niz płód.

Postawa do przyjęcia dziecka ma jabłko wartość. Czy jest do pożądane, czy kochamy?

Reakcja Dziecka na stosunek Matki zrobić samego Siebie Nie zwalnia SIĘ, ABY SIĘ pojawić, jeśli nie nie w dzieciństwie, ABY W Wieku dorosłym.

Zmiany w ciele Matki

Ze względu na wzrost macicy Wielka zmiana w położeniu narządzów wewnętrznych: Jelito JEST odsunięte, zmieem nużenie pęcherza. Zwykłe NIE przynosi robić jakichkolwiek nieprzyjemnych Wrażeń.

Z obecnym przewlekłym zapalenie pęcherza jest wzrost oddawanie moczu, rosnące w nocy.

Wczesne manifestacje gestoza przejawia SIĘ rowniez zwiększonym oddawaniem moczu, Które w żadnym razie NIE JEST bezproduktywne.

Gęstość moczu JEST Prawie taka sama, JAK gęstość właściwa Osocza Krwi. Okazuje się, paradoksalny obraz: postęp ukryty obrzęk z częstym opróżnianiem pęcherza.

Dane celu

Zmiany w ciele matki w tygodniu 24Wysokość wypłaty Części macicy ma 24 cm.

Różnica Jednego, A nawet dwoch centymetrów JEST powodem zrobić Niepokoju Tych Tylko w przypadkach, gdy następuje ZMIANA Wzrostu macicy w dynamice.

Pomiar masy może dać nieechanicznie wyniki. Przez Jeden Tydzień "plus" 400-600 gramów, O Kolejny ZA "minus" 200-400 gramów.

1 mililitr wody ma masę 1 grama. W tkankach kobiecych ciężarnych odkłada SIĘ DO 2 litrów WODY I dopiero PO przekroczeniu Tej Bariery pojawiają SIE obrzęki.

Z regularnym monitorowaniem ciężar ciała widać oznakieg gestozy. W tym celu określa się dzień rozładowania, a następnie poważenie.

Jeśli "rozładowane" nie daje pożądanego efektu, Stad przyrost spowodowany nagromadzeniem plynu Wagi - obrzęk Ukryte.

Badanie ultrasonograficzne

Specjalna uwaga w badaniach ultradźwiękowych jest podawany do łożyska. Stopień dojrzałości należy uważać za podane w tabeli danych: Jako "Zera", czyli grubość - odpowiadają okresie ciąży stanowi TAKA SAMA liczbę milimetrów.

Półdziesty czwarty tydzień Ciąża - 24 mm.

Wzmocnienie tętno płodu ponad 180-190 uderzeń na minutę - oznaka niedoboru tlenu płodu, niezależnie od Ich Aktywności ruchowej, Która zalezy od progu wrażliwości danej osoby W W w ciąży.

Jeśli SIĘ konieczne, stan przepływu dopplerowskiego Krwi w tętnicach pępowina, Która pozwala zaczynają podejrzewać brak przepływu Krwi przez łożysko.

Kontrola narządów wewnętrznych płodu W celu oceny zgodności ICH ZE stanem Wieku ciążowego Dziecka, i nic więcej.

Czynniki związane z na płód

Przed Aktywacja emocjonalną Relacji Między kobietą w ciąży z płodem zaleca się chronić kobietę tak bardzo, jak przed problemami w życiu codziennym i tylko do wyboru w pracy.

Zabronione są następujące substancje:

  Czynniki wpływające na płód w 24 tygodniu

 • alkohol w jakiejkolwiek formie, ilości ı Mocy, ponieważ etanol JEST niszczącą Komórki trucizna dla zarodka);
 • palenie - skurcz naczyniowy (w Tym maciczny) prowadzi do niedotlenienia (uduszenia) płodu;
 • produkty chemiczne, w Tym zawiesiny powietrzne (produkty Lakiernicze);
 • sterydy anaboliczne;
 • efekt dżonizującego w wzzystkim z jego objawień.

Po utworzeniu barierę łożyskową większe znaczenie ma wiedza Nie JEST Zakazane, ale dozwolone i nieszkodliwe dla płodu leków.

Grupa Bezpieczne i stosunkowo Bezpieczne, gdy efekt Ich stosowania przewyższają ryzyko dla płodu obejmuje następujące leki:

 • Witaminy, W Tym leki w zastrzykach;
 • narkotyki Żelazo zrobić leczenie anemia;
 • środki przeciwdrobnoustrojowe: nitroksolinę, Antybiotyki penicylin (Amoksycylina, amosin, ampioks faktycznie penicylinę), erytromycyna (sumamed) Antybiotyków cefalosporynowych, metronidazol, nystatynę;
 • Preparaty do stosowania miejscowego Nie ma działania układowego: maści, Kremy, AEROZOLE, krople zrobienia oczu, krople zrobić uszu í krople zrobić Nosa - ponieważ Jeden nie nie Sa wchłaniane Kodowanie podskórnej tkanki tłuszczowej i blon śluzowych;
 • W celu otwarcia informacji na temat: kwarantanna, actovegin, euphyllin;
 • (między innymi), dibazol, papaverine, papaze, dopegit;
 • pokoleń aspirynaheparyna i jej frakcje;
 • przeciwskurczowe: ale spa, drotaweryna;
 • leki przeciwhistaminowe II i III generacji;
 • środki żołądkowo-jelitowe: ranitydyna, Almagel, pankreatyna;
 • Dopuszczone leki w 24 tygodniuśrodki ochronyszczący się środowiskanego;
 • Środki przeciwzapalne i przeciwgorączkowe: paracetamolindometacyna, ibuprofen (Nurofen);
 • leki zwiększające odporność na infekcje wirusowe: interferon oxoline (maść);
 • urządzenia uspokajające (uspokajające): waleriana, motherwort.

Niewątpliwie wielkość leków wpływających na płód, ale w pozytywnej i Jakości Tylko do tego celu i pod nadzorem lekarza.

W przypadkach przeciwbakteryjnychniekontrolowany odbiór moze prowadzić zrobić zniszczenia użytecznej mikroflory w dodatku płodu.

Intensywność Aktywności Fizycznej w okresie ciąży Tym należy zmniejszyć zrobić rozsądnego poziomu - Nie powinien porzucić znajomosci pracować w domu i spędzać Wolny Czas W łóżku.

Możliwe powikłania Ciąża

Niewystarczalność witamina D może dojść do kompilacji u dziecka.

Zmywanie wapń ZE ścian Naczyń żylnychników Utworzyć hemoroidy ja żylaki.

Nadmiar podania z obrotu (7-8 kg w okresie ciąży) prowadzi do otyłości poporodowej i Rozwoju Zespołu metabolicznego Ż JEGO najniebezpieczniejszym powikłaniem - Cukrzyca Typ II.

Długotrwałe stiti depresyjne przyczyniać SIĘ Do wrażliwości płodu ciężarnej psychikę, Która Musi przejawiać w zaburzeniach psychicznych SIĘ z dzieciństwa i dorastania Życia: od banalnych "ungovernability" zrobić klasycznego autyzmu.

Ważne kamienie wyniki ankiety i analiz

Analizy i badania w 24 tygodniu ciążyKoncentracja krwi włosnio szczegóły zachowaj liczby hemoglobina bez żadnej innej interwencji terapeutycznej.

Gęstość moczu maleje, co wskazuje na naruszenie koordynacji.

Siewu mikroflorę pochwy na dysbakterioza wykrywania od Flory pochwy podobnej zrobić pożytecznych bakterii jelitowych proporcji i warunkowo chorobotwórczych.

Zmiany w reżimie dnia i żywienia

Kodowanie spożycia Witaminy D i glukonian wapnia: Jedna kropla dziennie (Dwa razy w tygodniu) i Dwie tabletki na noc, odpowiednio.

KIEDY zaparcie odbieranie JEST zalecane kefir. Ważne JEST, ABY zwracać uwagę na datę Produkcji napoju z kwaśnego Mleka.

Świeży kefir, zrobiony 1-2 dni temu, ma efekt przeczyszczający. Jeśli okres gotowania kefiru przekracza 2 dni - efekt JEGO użycia, wręcz przeciwnie, utrwalenie.

ABY zanieaktowi hemoroidów W ciąży zaleca SIĘ wykonywać ćwiczenia Specjalne: wiązać odbytnicy i starać SIĘ utrzymać napięcie mięśni zwieraczy na kilka sekund, podczas gdy stopniowo zwiększając napięcie mięśniowe.

Ćwiczenie wykonuje SIĘ w dowolnej pozycji: stojącej, siedzącej, leżącej, - z arbitralnym oddychaniem.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 5
 1. Elena

  Dzień dobry! Moja pierwsza ciąża ma 37 lat. Okres nr 2 wynosi 24 tygodnie. Poziom cukru we krwi 5-5.1. Czy to dobry wskaźnik? Czytając kolejną wersję na aktualizację cukrzycy?

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...