Dziewiętnasty Tydzień ciąży: Baw SIĘ, hormon!

19 Tydzień ciąży: co się dzieje

O WIELE razy O Tym, Ze liczy 22-23 cm, oraz waga sięga do 300 gramów.

W dziewiętnaście tygodni płód rośnie w Re I Nogi, uzyskując proporcje, Które beda trwać Cale Życie.

Układ nerwowy JEST doskonalony - powstają przewodzące nerwów czaszkowych Ścieżki. Przyszłe ruchy dziecka decyzji skoordynowane.

...

Spis treści:

Centrum Mózgu rozwija SIĘ W korze mózgowej, Która odpowiada za odczuwanie objętości do Znaczy, gdy osoba Z zamkniętymi oczami bierze Przedmiot Wagowo dłonie, wyczuwa JEGO Wymiary i określa JEGO Kształt.

Rozmiar głowy staje się mniejszy w Palermo z ciałem.

Owoc akt ruchy oddechowe - do 40 na minutę z przerwami na kilka godzin.

Zmiany w ciele dziecka

W dziewiętnaście tygodni dominuje Hormon Wzrostu, podporządkowując Randki Inne Mechanizmy Rozwoju płodu. Hormon somatotropiny wytwarzany w przednim płacie przysadki mózgowej żartem í zapewnia Procesy:

 • wzrost kości;
 • rozmnażanie komórek chrząstki;
 • dostarczanie materiałów budowlanych (białek) do strefy wzrostu we wszystkich tkankach;
 • tworzenie włókien mielinowych nerwów.

Zmiany w ciele dziecka w tygodniu 19Osłonka mielinowa okrywa Procesy Nerwowe mięśni motorycznych "izolując" je od Siebie w wiązkach nerwowych, dzieki czemu przenoszenie impulsów wzrasta dziesiątki í setki razy. Mielinizację włókien nerwowych kończy SIĘ W pierwszym Roku Życia.

Nerki produkują do 2,5 ml moczu za każdą godzinę. Mocz JEST uwalniany zrobić plynu owodniowego, A następnie JEST usuwany przez Układ moczowy ciężarnej.

W jelicie płodu pojawaje SIE Smol - na razie, Który w okresie wewnątrzmacicznym Zwykłe NIE JEST wydalany, Pilzner żartem Prawie całkowicie przetworzony wchłaniany zrobić Krwi płodowej, ą następnie neutralizowany w wątrobie i wydalany Z moczem.

Zmiany w ciele Matki

Mechanizmy działania somatotropiny w ciele Matki:

 • wzmacnianie DNA i RNA Syntezy Linii komórkowych My mamy organach;
 • zapewnienie przenikania zrobić Wnętrza komórek aminokwasów, Które SA "materiałem budowlanym" dla Elementów komórkowych i membrana;
 • stymulacja produkcji insuliny.
U Kobiety w ciąży proporcjonalnie zwiększyć palce, nos, uszy. Po porodzie ich rozmiary powracają do normy.

Dzialanie somatotropiny podczas ciąży moze przyczynić SIĘ zrobić procesów Wzrostu zniszczonej tkanki chrzęstnej i włókien mielinowych.

Czynnik wzrostu, Związany w czasie Wymyślasz do długotrwałej remisji stanów przewlekłych, związki z uszkodzeniem i statystyki nerwowych.

Czasami okres remisji rozciąga SIĘ TYLKO na Czas ciąży, Czasem trwa zrobić konca zycia.

Formacja łożyska

Zmiany w ciele matki: powstawanie łożyskaUformowanie łańcucha jest zakończone - tworzy SIĘ bariera Łożyska i tworzy sie Trzeci Krąg krążenia Krwi w ciele Matki.

Uważa się, że termin spełnia pomysł Polowa ciąży, Która Byla wcześniej (okolo 15-20 lat Temu!) Została ustalona na 20 tygodni, o Coraz częściej odpowiada Teraz 18-19 tygodni. Wynika do z początkunego dojrzewania płodu, a następnie dziecko.

W związku z Tym pojawiają SIĘ Nowe Perspektywy w ciąży: to występuje podczas miesiączki (Co jest praktycznie niemożliwe, A Nie TYLKO z zasadami elementarnej Zdrowia seksualnego), następnie owulacja JEST W Jakis sposób sprzeczne z prawami Kobiet żyjących organizmów przychodzi tygodnie po pierwszym dniu miesiąca.

W rzeczywistości nic się nie zgadza. Przyspieszony wzrost płodu zatem skrócenie okresu ciąży JEST początkowym etapem przyspieszania, Które nawet zwolennicy rewizji terminów uznają owulacja i ciąża.

Funkcje łożyska:

 • oddechowe - wniosek płodu tlenowi;
 • Wydalanie - wydalanie produktów płodu;
 • troficzne (żywieniowe) - podanieanie zrobić Przyjęcia Rodziny treści odżywczych;
 • ochronny. Bariera hematoplacental sklada SIĘ Trzech z warstw: ścian Naczyń Matki, filtra łożyskowego, ścian Naczyń płodowych;
 • hormonalne: Synteza hormonów, Które zapewniają wzrost i dojrzewanie płodu (estrogeny, gestageny, somatotropina, prolaktyna).
Z końcem tworzyć się łożyska Nowy styl ciążyWIELE środków i preparatów zabronionych zrobić Przyjęcia Nie przenika przez barierę łożyskową.

Od 19-20 tygodni rozpoczyna SIĘ Aktywna Sanacja "uśpionych" ognisk infekcji w ciele Matki.

Dane celu

Obiektywne dane dotyczące 19 tygodnia ciążyWysokość wypłaty Części macicy ma 18-20 cm.

przyrost Wagi jest normalnie 150-200 gramów na Tydzień, Niezależnie OD "przyrostu Masy Ciała" płodu, plynu owodniowego i masy Łożyska.

Pod wpływem somatotropiny dochodzi zrobić zmiękczenia tkanki kostnej, czemu moze towarzyszyć ból w obszarze Stawów I Kości krzyżowej.

W związku z ustaleniemm realizacji przewozów zmienia SIĘ W chata Kobiety w ciąży ( "dumny spacer")ramiona są wyprostowane, podbródek unosi się.

Badanie ultrasonograficzne

Badanie ultrasonograficzne po osiemnastu tygodniach określa pełny biotyp płodu, co wskazuje na JEGO biologiczny wiek, Który moze różnić SIĘ od Wieku ciążowego.

Określa się stopień dojrzałości łożyska, który w tymczas dotyczy oceny "0". Zerowy znak w normie JEST wystawiony na 30 tygodni.

Liczba "zero" nie oznacza dojrzałości Jako takiej, ale podeszły wiek, zwany dojrzałością ZE względów etycznych.

Czynniki związane z na płód

Zabronione są następujące substancje:

 • alkohol w jakiejkolwiek formie, ilości ı Mocy, ponieważ etanol JEST niszczącą Komórki trucizna dla zarodka);
 • palenie - skurcz naczyniowy (w Tym maciczny) prowadzi do niedotlenienia (uduszenia) płodu;
 • produkty chemiczne, w Tym zawiesiny powietrzne (produkty Lakiernicze);
 • sterydy anaboliczne;
 • efekt dżonizującego w wzzystkim z jego objawień.

Po utworzeniu barierę łożyskową większe znaczenie ma wiedza Nie JEST Zakazane, ale dozwolone i nieszkodliwe dla płodu leków.

W rodzinie bezpiecznej i względnej bezpiecznejW przypadku, gdy:

  Zatwierdzone leki w 19 tygodniu

 • Witaminy, w tym leki w zastrzykach;
 • środki przeciwdrobnoustrojowe: Nitroksolinę, Antybiotyki penicylin (Amoksycylina, amosin, ampioks faktycznie penicylinę), erytromycyna (sumamed) Antybiotyków cefalosporynowych, metronidazol, nystatynę;
 • preparaty miejscowebrak działania ogólnoustrojowego: maści, Kremy, spraye, krople zrobić oczu, krople zrobić uszu i nosa krople zrobić - ponieważ NIE SA jednym Dalej wchłaniane przez podskórną tkankę tłuszczową i błony śluzowe;
 • .....: Currantil, Actovegin, Eufillin;
 • obniżenie mocy krwi: Dibasol, Papaverin, Papazol, Dopegit;
 • pokoleń: Aspiryna, Heparyna i jej frakcje;
 • przeciwskurczowe: Ale-szpa, Drotaverine;
 • leki przeciwhistaminowe Pokolenia II i III;
 • leki żołądkowo-jelitowe: Ranitydyna, Almagel, pankreatyna;
 • naczynia przeczyszczające pochodzenie roślin;
 • Środki przeciwzapalne i przeciwgorączkowe: paracetamolIndometacyna, Ibuprofen (Nurofen);
 • nazwę tę, które oferuje na infekcje wirusowe: Interferon, oksolin (maść);
 • środek uspokajający: waleriana, motherwort.
Niewątpliwie dozwolone narkotyki wpływają na płód, ale w pozytywnej Jakości I SA wykorzystywane wyłącznie zrobić zamierzonego celu Połuszczę nadzorem Lekarza.

Intensywność Aktywności Fizycznej w okresie ciąży Tym należy zmniejszyć zrobić rozsądnego poziomu - Nie powinien porzucić znajomosci pracować w domu i spędzać Wolny Czas W łóżku.

Możliwe powikłania Ciąża

Potrzeba witaminy D w 19 tygodniuSpontaniczny poronienia W Tym Czasie SA sprowokowane przez infekcję wewnątrzmacówką płodu. Genetyczne nieprawidłowości Rozwoju, nawet jeśli istnieją, Nie SA Już podawane na poronienia.

Jeśli płód przetrwa Proces łożyskowania, wtedy w pełni opłacalny JEST, A czynniki genetycznej selekcji Naturalnej Już nie nie działają.

Niewystarczalność witamina D może dojść do kompilacji u dziecka.

Zmywanie wapń ZE Świata Naczyń żylnych prowadzi zrobić Rozwoju hemoroidów i żylaki.

Powikłania rozwoju systemu nerwowego płodu: Skłonność LUB manifestacja Chorób nerwowych związanych z zaburzeniami przewodzenia z powodu neuroinfekcji wewnątrzmacicznej, stwardnienia rozsianego, porażenia mózgowego.

Ważne kamienie wyniki ankiety i analiz

Rutynowa analiza moczu przed sobą chwilą można określić stawki czynnościowego nerek.

Gęstość LUB ciężar właściwy poniżej 1010 oznacza stężenie uszkodzenie funkcji nerek, Numery na 1025 - obecność Białka w moczu i leukocytów.

Ważne jest, aby nie przegapić tego czasu manifestacje odmiedniczkowe zapalenie nerek, Która podczas ciąży zachodzi potajemnie I JEST TYLKO wykrywana przez ANALIZĖ moczu.

Kobiety, ktore przeszły Choroby zapalne nerek, w Czasie 19-20 tygodni ciąży badanie moczu jest obowiązkowe dla Nechiporenko, Co na najazd LUB brak Procesu zapalnego w nerkach.

Zmiany w reżimie dnia i żywienia

Zmiany w diecie i schemacie dnia w tygodniu 19Recepcja jest kontynuowana witamina D i glukonian wapnia: Jedna kropla Dnia I Dwie tabletki na noc, odpowiednio.

KIEDY zaparcie zaleca SIĘ przyjmowanie kefiru. Ważne JEST, ABY zwracać uwagę na datę Produkcji napoju z kwaśnego Mleka.

Świeży kefir, Wykonane 1-2 dni temu, ma dzialanie przeczyszczające. Jeśli okres gotowania kefiru przekracza 2 dni - efekt JEGO użycia, wręcz przeciwnie, utrwalenie.

Aby się nie pojawowi hemoroidy W ciąży zaleca SIĘ wykonywać ćwiczenia Specjalne: wiązać odbytnicy i starać SIĘ utrzymać napięcie mięśni zwieraczy na kilka sekund, podczas gdy stopniowo zwiększając napięcie mięśniowe.

Ćwiczenie wykonuje SIĘ w dowolnej pozycji: stojącej, siedzącej, leżącej, - z arbitralnym oddychaniem.

W celu utrzymać wybrać i anemiaw ramach rodzinnych spacerów na świeżym powietrzu. W diecie pokojowej, nawet w dniach po.

Od dziewiętnaście tygodni w diecie dla dorosłych, Jako źródło fosforu, Który JEST częścią tkanki nerwowej otoczek.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...