Czternasty Tydzień ciąży: Układ hormonalny SIĘ rozwija

14. tydzień ciąży: co się dzieje

Podczas czternastego tygodnia Wzrostu wewnątrzmacicznego płód rośnie o 5-6 mm Wymiary mięśnia łokciowego wzrastają z 64,3 mm do 78,3 mm.

Waga płodu wadza zrobić 25 gramów.

Rozpoczyna SIĘ Rozwój mięśni mimicznych - Twarz nabiera Indywidualnych konturów. Pojawiają SIĘ rzęsy i powieki.

...

Spis treści:

Termin oddania Skóry płodu JEST pokryta lekkim ogniem.Jest celu konieczne zrobić Zachowania woskowej tajemnicy, ktora Chroni skórę PRZED maceracja, Ze wzgledu na ciągłą ekspozycje na płyn owodniowy.

Ruchy płodu stają SIĘ bardziej skoordynowane, pojawia SIĘ podeszwowa Refleks ( "Bipedal") - Jak TYLKO podeszwy Owoców opadną na Twardą powierzchnię, natychmiast Nogi zaczynają SIĘ prostować.

Odruch prostoliniowy JEST klasycznym wariantem ekspansji luku refleksyjnego przez przewodzące Ścieżki zrobić Mózgu.

Będąc wewnątrz macicy, płód refleksyjny zatrzymać odpychane od powierzchni Ciała stałego w okresie noworodkowym, jeśli trzymać Dziecka wagowo powyżej tygodnia pionowej i umieścić na nogach, Dziecko SIĘ Robi Ruchy.

KIEDY Dziecko dorasta, lek PRZED chodzeniem powoduje, Ze wznosi SIĘ Z stojącej na pozycji na czworakach: W MIEJSCE Normalne i Bezpieczne.

Zmiany w ciele dziecka

Płód wytwarza mocz, A następnie wchłaniane i przetwarzane przez nerki Matki. W nerkach przyszłego DZIECKA debuguje SIE Proces filtracji i odwrotnego ssania.

Rozwój układu hormonalnego

Zmiany w ciele dziecka w tygodniu 14Trzustki i tarczycy zaczynają funkcjonować.

Oba gruczoły wytwarzają hormony DWAktórego wydzielanie działa zgodnie Z. Zasada przeciwwagi, w wyniku Czego Parametry metabolizmu Energii SA znormalizowane.

Funkcje trzustki płodu:

 • wydzielanie Soku trawiennego zawierającego enzymy zapewniające trawienie pokarmu;
 • wydzielanie hormonów dwoch: Insuliny i glukagonu, Które wzajemnie SIĘ uzupełniają.

Glukagon odnosi SIĘ zrobić hormonów stresu. JEGO dzialanie następuje natychmiast, ale nie nie trwa długo (3-6 minut).

Wraz ZE spadkiem glukozy mój Krwi, Glukagon i powoduje rozpad glikogenu wątrobowego na cząsteczki glukozy, ktoré sa głównym źródłem Energii organizmu.

Insulina - hormon antystresowy. Pod warunkiem, Ze wzrostem stężenia glukozy Krwi SIĘ Do poziomu 5,5 mmola / l, i bezpośrednio stosować krew do Wszystkich komórek organizmu (z wyjątkiem Mózgu) przymocowane do niego i "Bramki", cząsteczek glukozy, Które działają wewnątrz komórek, Tam gdzie Śluza PALIWO zrobić Energii.

W przypadku płodu insulina dostarcza energie zrobić narządów i tkanek, Które SA w powyżej tygodnia aktywnego Wzrostu i dojrzewania.

Co więcej, płód moze dzielić hormon z matka, reagując na ilość glukozy mój Krwi.

Tarczyca płodowa produkuje rowniez Dwa hormony uzupełniające SIĘ nawzajem: tyroksyna i kalcytonina.

Tyroksyna JEST hormonem stresu. Powoduje on uwalnianie jonów wapnia zrobić Krwi, w wyniku Czego aktywowane SA Randki Procesy wzbudzania: zwiększa częstość SIĘ Akcji serca, zwiększa kurczliwość mięśni SIĘ.

Wchłanianie glukozy w żołądku ulega przyspieszeniu í zwiększa sie dzialanie Insuliny.

Kalcytonina zmniejsza stężenie jonów wapnia mój Krwi, przesyłając je zrobić MIEJSCA stałego umiejscowienia - Do tkanki kostnej.

Zmiany w ciele Matki

Zmiany w ciele matki w tygodniu 14W związku z początkiem funkcjonowania układu moczowego płodu stopniowo zwiększa obciążenie nerek Matki.

W obecności przewlekłej odmiedniczkowe zapalenie nerek U Kobiety w ciąży Wskaźniki laboratoryjne zmiany czynności nerek.

Wytwarzanie Insuliny przez trzustkę płodu moze objawiać SIĘ zmniejszeniem ilości glukozy mój Krwi Kobiety w ciąży cierpiącej Cukrzyca.

Praca tarczycy płodu ponownie przywraca stan emocjonalnej niestabilności, Co przejawia SIĘ Szybka Zmianą nástrojů i wahaniami witalności.

Stan szybkiego wyczerpania nerwowego Nie JEST tak wyraźny Jak na początku toksyna, Ale nie nie odpowiada witalności PRZED poczęciem Dziecka oraz w okresie 12-13 tygodni ciąży.

Dane celu

Wysokość wypłaty Części macicy zaczyna odpowiadać okresowi ciąży oraz ± 1 cm i wynosi 12-14 cm.

Ciśnienie tętnicze w ciąży u Kobiet utrzymuje SIĘ W normalnych granicach, z wyjątkiem Tych Kobiet, Które cierpiały na przewlekłe odmiedniczkowe zapalenie nerek ZE wzrostem ciśnienia Krwi.

Urokone ciśnienie krwi wymaga wyznaczenia leków, ktore obniżają ton Naczyń.

przyrost Wagi W normie pozostaje bez ZMIAN - Nie więcej niz 150-200 gramów na Tydzień.

Badanie ultrasonograficzne

Ultradźwięki w 14 tygodniu ciążyPo czternastu tygodniach z badaniem ultrasonograficznym płodu wartość jest dokładna lokalizacja przyszłej okoliczności obrotowej: Na ścianie przedniej LUB tylnej macicy LUB na JEJ Dnie (Która znajduje SIĘ na Górze).

Gdy Nisko położone MIEJSCE przyłączenia przyszłego łożysko zaznaczono centymetrów odległości od os szyjki macicy WEWNĘTRZNEJ.

Odbywa SIĘ zrobić w celu oceny danych wag dynamice wag ogóle: 'ile Mogli Łożyska.

KIEDY NIE dochodzi zrobić wszczepienia płodowego jajeczka na tylna ściankę migracji Łożyska

rowniez żart określony tętno, aktywność motoryczna.

Odnalezienie Seksu w Tym okresie JEST Trudne, Ponieważ Nie ma obiektywnych Wartości określających Płeć płodu.

Wniosek dotyczący USG w okresie ciąży Tym MA Charakter przypuszczający i zalezy od Tego, w jaki sposób Organy rozrodcze płodu SA wietlane na monitorze.

Błędne reprezentacje SA najczęściej spotykane w Płci żeńskiej przyszłego Dziecka, ponieważ Duże usta pochwy SA często mylone z męskim narządem płciowym.

Długie kolejne pokolenie mody w założeniach płodu żeńskiego.

Z badaniem USG określono zależność Wieku ciążowego od Wieku biologicznego płodu.

Wskaźniki Moga Nie pokrywać SIĘ, A częściej w kierunku zwiększania Wieku płodu. Rzadziej - depresje, Które wskazują na opóźnienie Rozwoju wewnątrzmacicznego.

Czynniki związane z na płód

W czternastym tygodniu ciąży połączenie Krwi Matki ı płodu odbywa Się Za pośrednictwem Naczyń, ktorých ŚCIANY Maja membrany zdolne Do filtrowania dużych substancji.

Przysł. Jednak Nie ma Jeszcze pełnowartościowej Bariery. Každý szkodliwy czynnik, przyłapany przez krew Matki na płodzie, moze sprowokować opóźnienie w Rozwoju niektórych narządów przyszłego Dziecka.

Zabronione są następujące substancje:

  Co jest zabronione w 14 tygodniu ciąży

 • alkohol w jakiejkolwiek formie, ilości ı Mocy, ponieważ etanol JEST niszczącą Komórki trucizna dla zarodka);
 • palenie - skurcz naczyniowy (w Tym maciczny) prowadzi do niedotlenienia (uduszenia) płodu;
 • leki działające na naczynia i procesy Antybiotyki Seria tetracyklinowe (tetracyklina, doksycyklina, tetranistatyna), ponieważ Să osadzane w szkliwie zębów i prowadzą do wczesnego niszczenia zarówno mlecznych, Jak i stałych zębów;
 • produkty chemiczne, w Tym zawiesiny powietrzne (produkty Lakiernicze);
 • sterydy anaboliczne;
 • efekt dżonizującego w wzzystkim z jego objawień.

W związku z rozpoczęciem Aktywności tarczycy, potrzeba wapń wzrasta. Z Tego samego powodu Kobiety powinien przestać Brać narkotyki jod.

Dodatkowa DAWKA jodu Moze wywoływać wrodzone skłonności Do Choroby tarczycy, objawiające SIĘ pojawieniem SIĘ Wole dowcipniś okresie dojrzewania.

Natężenie Aktywności Fizycznej w TYM okresie ciąży nie ma wpływu NA ROZWÓJ płodu.Wymiana tlenu i składników odżywczych mój Krwi Matki NIE zalezy OD szybkości przepływu Krwi W TYM okresie.

Możliwe powikłania Ciąża

Ze względu na to, że jest to tyroksyny przez tarczycę płodu cele ponał atak demineralizacji. Niewystarczalność witamina D może dojść do kompilacji u dziecka.

Niewystarczające Potwierdzenie odbioru kwas foliowy powoduje opóźnienie w Rozwoju układu nerwowego płodu.

Eliminacje wapnia ZEleń Naczyń żylnych osiągnięć Rozwoju hemoroidy ja żylaki.

Ważne kamienie wyniki ankiety i analiz

Ważne obiektów UE hemoglobina krew, Przy codziennościach (mniej niz 113 g / l) JEST przepisane Leczenie anemia z późniejszą kontrolą i swoją wydajnością.

Z hemoglobina poniżej 100 g / l KOBIETA w ciąży potrzebująca Leczenia w Szpitalu.

Niezbędne testy w 14 tygodniu ciążyOd czterięc tygodni Ciąża Tajemnica zachodnia.

Gęstość LUB ciężar właściwy poniżej 1010 oznacza stężenie uszkodzenie funkcji nerek, Numery na 1025 - obecność Białka w moczu i leukocytów.

Ważne JEST, ABY W Tym okresie nie nie przegapić objawów odmiedniczkowego zapalenia nerek, Która podczas ciąży zachodzi potajemnie I JEST TYLKO wykrywana przez ANALIZĖ moczu.

Moga wystąpić przypadki, gdy Błędne rozpoznanie kolekcji Błędy Odmiedniczkowe zapalenie nerek mocz zrobić Analizy. Ważne jest dodanie do pochodzenie, Które Moga stanowić Prawie całość wyprodukowanego moczu.

Pierwsza cześć zrobić pominięcia, bez przerywania strumienia, słoik podstawiony (pojemnika) ABY ISC napełnić. Nie należy zbierać mocz w Nocy LUB Banku opuścić laboratorium analitycznego oo w okno w Nocy.

W OBU przypadkach Prawie cała mikroflora z otaczającego POWIETRZA pojawi SIĘ w moczu.

Zmiany w reżimie dnia i żywienia

Dalsze spożycie witaminy D i glukonian wapnia, z zaparcie zaleca SIĘ przyjmowanie kefiru. Ważne JEST, ABY zwracać uwagę na datę Produkcji napoju z kwaśnego Mleka.

Świeży kefir, Wykonane 1-2 dni temu, ma dzialanie przeczyszczające. Jeśli okres gotowania kefiru przekracza 2 dni - efekt JEGO użycia, wręcz przeciwnie, utrwalenie.

ABY zanieaktowi hemoroidów W ciąży zaleca SIĘ wykonywać ćwiczenia Specjalne: wiązać odbytnicy i starać SIĘ utrzymać napięcie mięśni zwieraczy na kilka sekund, podczas gdy stopniowo zwiększając napięcie mięśniowe.

Ćwiczenie wykonuje SIĘ w dowolnej pozycji: stojącej, siedzącej, leżącej, - z arbitralnym oddychaniem.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 11
 1. Olga

  Cześć. Teraz mam okres 14-15 tygodni. Od 6 tygodni od. Zrób zakładkę ranka 2. 200 mg. Rano i wieczorem ustny. Potem muszę zapisać parę i jeszcze jeden. Rose bardzo AST-101 i alt-95. Norma Billirubina. Co moze byc do í Jak traktować, współpracy Robic Rano?

  • Katarzyna

   Drogi Olga Jak Nie musiałaby prosić witryny oraz wyniki testów na ginekologa LUB zrobić Szpitala, w ktorým leżeli na zachowanie Lekarza prowadzącego. Tutaj zaocznie Nikt nie moze ci doradzic, co Robić Jak pić i Teraz. Wiec Nie wahaj SIĘ I IDZ zrobić Lekarza, ABY dokladnie nie nie zaszkodzić dziecku.

  • Marina

   Jeśli jestes W obronie, Twój wczego żartem wyraźnie niezbyt normalny. O lekach zapytaj Lekarza, na podpowie, Jak byc. Aodem pobytu wykonany. Powie ci, CZY chcesz opuścić lek, CZY anulować.

  • Marina

   Lekarz nie zmienił termin? Zapytaj o poranek po ginekologu, co z NIM zrobić. Myślę, że powinieneś zgodnie z instrukcją lekarza. co to jest? Nie robić JEST bardzo dobry Stan, Który lekarz opisze na podstawie WSZYSTKICH Badań. Cóż, leczenie tych terminów.

 2. Nina

  W niedbalstwie i niekompetencji Lekarza Nie mozna wątpić. Po prostu musiała podać ci kierunek na USG. Oczywiscie, Teraz bez niego nie nie mozna powiedzieć na pewno, CZY ciąża Już wtedy umarła. /rannie-sroki/problemy/simptomy-zamershei-beremennosti.html / rannie-sroki / problemy /beremennost/analizy/pervoe-uzi.html WEJŚCIE SIĘ SADEM z oświadczeniem w sprawie Lekarza Górskiego. Chociaż oczywiscie na NIE Pomoże CI dowcipniś żałobie, ale przynajmniej lekarz bedzie Cierpiał kare.

 3. Marina

  O Pierwsze Pytanie Nie JEST Jasne, JEST prawdopodobne, že tak.
  W drugim pytaniu MOGE powiedzieć, Ze skrobanie JEST na ogół taka PROCEDURA, Gdzie lekarz działa na ślepo. Ale doświadczony lekarz moze Zrozumieć, CZY JEST pozostawiony Owoc, CZY NIE. Lekarz działał nieudolnie. Czuję współczucie, ABY okropne myśleć, ZE Teraz doświadczasz. Ale szpile znaleźć Sile, przez ISC Do Sadu z oświadczeniem o Tym lekarzu. Tacy ludzie nienie do ginekologii.

 4. Maria

  Byłem hospitalizowany z ciężkim krwawieniem ZE skrzepami, ciąża trwała 14 tygodni. Lekarz bez USG i bez zadných testów, Nie będąc przekonanym - żyjącym płodem LUB Nie - postanowił zrobić skrobanie.

  PO oczyszczeniu zostałem napompowany, napisałem odmowę ja poszedłem zrobić Domu. Następnego wieczoru, Już w domu, wyszedł ZE MNIE owoc, ktory Tam zostawiła. Dzwoniąc zrobić karetki, Znów byłem w Szpitalu, inny lekarz Już Mnie zabierał i potwierdził, Ze przez byl naprawde owoc (przywiozłem odchodzenia ZE soba) I Znowu zostałem oczyszczony.

  Mam dwa pytania:
  1. Czy lekarz może zachować ciążę?
  2. Jak to zrobić, że zostawiłaś mój owoc?

  Z góry dziękuję!

  • Yasya

   Jeśli masz krwawienie W Tym Czasie, aby NIE JEST Normalne! Nastąpiły już gotowe! Ale nie nie powinno SIĘ ISC natychmiast czyścić bez testowania i ultradźwięków! Dlaczego nie odmówiłeś mi Nie chciała, ABY uratowała Dziecko? dlaczego milczeli i zgadzali się na czystkę? zrób to sam, musisz nawet krew! Nie TYLKO Nie wyczyściłeś dobrze, sama sięła podjęła takze! do prokuratury za takie! napisz przewoź !!!! Nie pozwól, aby poszło nie tak! /posle-rodov/oslozhneniya/sokrashhaetsya-matka.html /posle-rodov/vosstanovlenie/chistka.html /posle-rodov/vosstanovlenie/zaryadka.html

   • Elena

    I rozumiem Marię i przepraszam za nią.
    sam stawił się bardzo podobny.
    leżał w Szpitalu z krwawieniem w szóstym tygodniu. Zostałem pobity z serca, ale dziecko jest niskie. Dalejnego Dnia, w sobotę, krwawienie nasiliło SIĘ. zbadał na fotelu i powiedział, ZE aborcja w Trakcie Procesu, idź zrobić czyszczenia. Zacząłem opierać SIĘ I prosić o uzi.Uzi odmówił, ponieważ w weekend, Nie ma specjalisty! Zmusił Mnie zrobić napisania odrzucenia łyżeczkowania (a właściwie aborcji !!!). Normalni lekarze tutaj! Pożądany ciąża, poprzednia - Nie powiodła SIĘ, A ONI wciśnięty i zastraszani przez jakiegoś zapalenia!
    pomimo faktu, Ze Nie bylo poronienie Nadal, JA W końcu udał SIE wykonać czyszczenia, moje oświadczenie o braku zapisywane Randki ginekolodzy Să Teraz patrząc nA Mnie jakbym byl Idiota.
    Ale się nie poddajemy! 😉

  • Anna Kolomova

   Szczerze przepraszam, ZE musiałaś przez do przejść. CZY mogła ocalić owoc, CZY nie, mozna powiedzieć, gdybyś mial w rękach ultradźwięki. Teraz, niestety, Nie dowiedzieliśmy SIĘ, ZE W Tym czasie owoc żyje.Fakt, že lekarz oczyścił CIĘ I zostawił owoc w środku, żartem szczytem niekompetencji.Dziecko Nie moze zniknąć, ale osoba Musi zostać ukarana.

  • sv2006ys

   Gdybym był tobą, chciałbym teraz udać się do prokuratury lub sądu. Zezwolenie na wycofanie się z pracy, zaniedbanie kryminalne! nie mogę się nazwać.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...