Ósmy Tydzień ciąży: "Mamo, wyglądam Jak tata!"

Ósmy tydzień ciąży: co się dzieje

Od Ósmego tygodnia Życia domacicznego, wzrost zarodka przez wartość Kości ogonowo-ciemieniowej, Który JEST wydłużany w ciągu tygodnia o 5-6 mm: od 15 do 20-21 mm.

Ciało przyszłego Dziecka zaczyna SIĘ prostować z powodu przedłużenia Głowy. Aktywne kostnienie oszczędności chrzęstnej trwa.

...

Spis treści:

Na Twarzy zarodka powstaje nosŁuki jarzmowe powstają i okołonaczyniowe, w pełnej zgodności z kodem genetycznym.

Te proporcje czaszki Twarzy Już SA Nie zmieniaj SIĘ przez Cale Życie, A takze Kształt przedsionków.

W Tym Czasie zrobić określa SIE Cechy dziedziczne Dziecka: Czy kogo żartem bardziej podobny - do Matki, Ojca LUB dziadków.

PO urodzeniu zmianę w czaszce Twarzy Niełać, A widoczne zmiany zewnetrzne Să spowodowane dalszym rozwojem mięśni Twarzy, na końcu ktorých Dziecko nabywa ostateczne Rysy Twarzy. Właśnie kilka zdjęć JEST Jedyne Prawdziwe.

Tak Mówią noworodka, na żartach JAK tata, A potem z jakiegoś powodu zmienić Widok ja wierzę, Ze Jeszcze bardziej, Robić Matki, OP zakończeniu Wzrostu Kości - 21 lat - Znowu Dziecko staje SIĘ Jak tata (dziadek, babcia).

Lopaty przypominające dłonie zamieniają SIĘ w dłonie, gdy znikają błonki międzypalcowe. Pod Koniec Ósmego tygodnia Rozwoju wewmacicznego Oczy zarodka SA pokryte powiekami.

Zmiany w ciele dziecka

Zmiany w ciele dziecka w 8. tygodniu ciążyOsiem tygodni Rozwoju wewnątrzmacicznego w ciele Dziecka robić poważna ZMIANA: powstaje czterokomorowe serceW związku z Tym powstają Dwa okręgi krążenia Krwi, O krew żylna Krazy niezależnie od Krwi tętniczej.

Opaska z potrzebą nowego Systemu cyrkulacji w jądrowych Czerwonych krwinek JEST zmniejszone, A Ich ilość JEST znacznie zmniejszona o połowę - zastąpienie erytroblasty (Jądrowej czerwone krwinki), krwinki czerwone, sa utworzone z Tej samej Konstrukcji, Jak w przypadku osoby W W dorosłej.

W sferze dokrewnej Tworzenie stałej nerki. Archinephron zasadniczo reprezentujące kiełków dwoch "bezpłciowy" Systemy, JEST podzielony na Układ moczowy i reprodukcyjnego zgodnie z kompozycją zarodka chromosomów płciowych.

Walce seksualne Să przekształcane w odpowiednie narządy ludzkie: w XX - U Kobiet Ux-y - u mężczyzn.

Ma Na miejscu pod wpływem męskich hormonów żeńskich LUB, ktoré sa wytwarzane w warstwie siatkowa Kory nadnerczy płodu.

Rozwój wewnątrzmaciczny wąż w rodzaju żeńskiego

I OD od razu JEST Tworzenie kobiecych narządów rozrodczych - jajnikóww korze, w ktorej układana JEST Pewna liczba pęcherzyków - przyszłe zalewki, ktore składają SIĘ na rezerwę jajnikową Kobiety.

W ósmym tygodniu układie SIE 7 milionów pęcherzyków. W procesie Rozwoju wewnątrzmacicznego, Który okazał SIĘ gorszy, Komórki umierają, A Do Czasu narodzin dziewczynki JEST 1 miliona Mieszków włosowych.

Przed dojrzewaniem kolejne Dwie LUB Trzy czwarte Mieszków włosowych "zagubiono" zrób Czasu pierwszych miesiecy występuje okolo 250-300 tysięcy potencjalnych jaj.

Tak wiec istnieje ścisły Dobór naturalny, ograniczony zrobić zewnętrznej Części jajników przyszłej Matki.

Rozwój wewnątrzmaciczny typu męskiego

Płeć dziecka powstaje w ósmym tygodniuOd Ósmego tygodnia w zarodku męskim, z obecnością w krótkim ramieniu chromosomu genu SRY Y. Rozwój testosteronu, w wyniku Czego powstają Jadra.

W zmianach chorobowych, brak LUB niższości SRY gen znajduje SIĘ W ramieniu męskiej reprodukcyjnego potulny chromosomu Y Nie występuje zróżnicowanie Płci rodzaju żeńskiego, ale zatrzymuje SIĘ i Rozwoju płodu następuje spontaniczne poronienie.

Dobór naturalny dla samca JEST znacznie trudniejszy niz samicy.

Jeśli u Kobiet z gorszą Mieszków włosowych występuje ograniczenie rezerwy jajników (okres Możliwości zajścia W ciążę i rodzenia DZIECKA) "Niżsi" mężczyźni pozbawieni SA Możliwości Narodzenia SIĘ.

Tak SIĘ Stalo poronienia płodów męskich z powodów genetycznych.

Rozwój wrażliwości dłoni i temperatury

Od Ósmego tygodnia ciąży zaczynają działać receptory Skóry: receptory dotykowe i Temperatury. Zarodek wyczuwa Własne Ciało i otaczające "Środowisko".

Będąc w Płynie owodniowym, przyszłe Dziecko NIE moze zostać zranione LUB doznać urazów urazowych, wręcz przeciwnie, czuje SIĘ Całkiem dobrze w Środowisku W Tej samej temperaturze Współpracy Ciało.

Zmiany w ciele Matki

W związku z "eksplozją hormonalną" w ósmym tygodniu ciąży KOBIETA moze manifestować dzialanie męskich hormonów płciowych. I utrzymać od różnorodstwa Płciątego Dziecka.

Reakcja Syntezy hormonów płciowych JEST taka sama zarówno u organizmów męskich, JAK I żeńskich. Cholesterol konsekwentnie emisyjny SIĘ:

 • gestageny (akumulacji hormony, Które Chronia ciążę);
 • androgeny (hormon płciowy);
 • estrogeny (hormony Wzrostu i przejęcia).

We Krwi Matki Randki Trzy rodzaje hormonów działają jednocześnie, wiec następuje adaptacja zrobić nowego rodzaju czynności życiowych.

Zmiany w ciele matki w ósmym tygodniuJeśli hormony żeńskie uzyskane z zarodka, w Zaden sposób nie nie wpływają na Ciało Kobiety wag ciąży, ABY dzialanie androgenów przejawia SIĘ.

Być moze wygląd trądzik, Utrata włosów, Zwiększona pigmentacja włosów z runa, symulując wzrost Brody LUB wąsów.

Manifestacje działania zarodków androgenowych SA przejściowe i przejściowe, Nie zaleca SIĘ skupiania SIĘ na Nich. W razie Potrzeby dopuszczalne Să Zabiegi kosmetyczne: maski, Aplikacje.

Prowadzenie depilacja ściśle przeciwwskazane. Bolesne odczucia "docierają" zrobić zarodka, Jako Silny czynnik stresu, spowodowany uwolnieniem adrenaliny zrobić całkowitego przepływu Krwi Matki i płodu.

Dane celu

Główne Parametry: ciśnienie Krwi I obwód brzucha W ósmym tygodniu ciąży nie występują istotne zmiany i mieszczą SIĘ W granicach parametrów zanotowanych u Kobiet PRZED poczęciem Dziecka.

Fluktuacje Masy Ciała W Tym okresie Să spowodowane ZMIANA apetytu i moga wskazywać na poważny przeciekający Zespół odwodnienia, czyli wcześnie toksyna kobietom w ciąży LUB przyjmowaniu pokarmów uzupełniających w celu poprawy Rozwoju płodu.

Rozwój zarodka Nie przyspiesza z nadmiaru pokarmu, składniki odżywcze w zwykłej diecie wystarczają zrobić Wzrostu płodu.

Dlatego zaleca SIĘ, ABY zwiększyć apetyt nawet w tak krótkim okresie ciąży, ABY przejść na Diete frakcyjną: podgrupa w malých porcjach.

W rezultacie receptory żołądka pozostają w stałym kontakcie z pożywieniem i przekazują Sygnały do ​​Centralnego układu nerwowego o spożyciu składników odżywczych, w wyniku Czego stymulacja Ośrodka nasycenia zatrzymuje SIĘ.

Badanie ultrasonograficzne

Od Ósmego tygodnia ciąży Przy użyciu przetwornika ultradźwiękowego stuknięty kołatanie serc Przedee Dziecko, Która Zwykłe Waha SIĘ od 140 zrobić 160 uderzeń na minutę.

Ultradźwięki w ósmym tygodniu ciążyDzieki ultradźwiękom tętno płodu moze wzrosnąć o 10-20 uderzeń na minutowych z powodu dodatkowego uwalniania adrenaliny, ponieważ Ekspozycja na fale ultradźwiękowe SA stresami dla zarodka.

Podobné Wskaźniki SA "usuwane" ZE ścianek macicy, ktorých mięśnie Moga Być napięte pod wpływem ultradźwięków. W rezultacie w wyniku USG moze pojawić SIE Zapis "Hypertonus na przedniej ścianie macicy."

Hypertonus JEST skurczem przedsiębiorstw mięśniowej, Które mozna uznać za groźbę zakończenia ciąży Tylko w połączeniu z innymi objawami, ALE JEST Niezależna Nie Diagnoza wymagającą natychmiastowego działania Lekarza.

Czynniki związane z na płód

W ósmym tygodniu połączenie Krwi Matki ı płodu odbywa Się Za pośrednictwem Naczyń, ktorých ŚCIANY Maja membrany zdolne Do filtrowania dużych substancji.

Niemniej jednak Nie ma Jeszcze pełnowartościowej bariery.Każdy szkodliwy czynnik, Który spadł z Krwi Matki zrobić zarodka, moze spowodować niewłaściwy Rozwój niektórych narządów płodu.

Zabronione są następujące substancje:

 • alkohol w jakiejkolwiek formie, ilości ı Mocy, ponieważ etanol JEST niszczącą Komórki trucizna dla zarodka);
 • palenie - skurcz naczyniowy (w Tym maciczny) prowadzi do niedotlenienia (uduszenia) płodu;
 • Leki działające na Naczynia i Procesy podziału komórek, kategorycznie zabronione odbiór Antybiotyki tetracyklina (Tetracyklina, doksycyklina, tetranistatyna), ponieważ Să osadzane w szkliwie zębów i prowadzą do wczesnego niszczenia zarówno mlecznych, Jak i stałych zębów;
 • produkty chemiczne, w Tym zawiesiny powietrzne (produkty Lakiernicze);
 • sterydy anaboliczne;
 • efekt dżonizującego w wzzystkim z jego objawień.

Intensywność aktywności w tym okresie Kobieta nie ma wpływu na rozwój płodu. Wymiana tlenu i składników odżywczych mój Krwi Matki NIE zalezy OD szybkości przepływu Krwi W TYM okresie.

Definition aktywnęAZ zrobić leżenia w łóżku, JEST konieczne Tylko wtedy, gdy istnieją oznaki zagrożenia aborcja krwawienie z przewodu płciowego.

Możliwe powikłania Ciąża

Poronienia na Tym etapie ciąży w większości przypadków SA wywoływane przez nieprawidłowości Rozwoju płodowego niezgodne z życiem.

Niewystarczalność witamina D może dojść do kompilacji u dziecka.

Zmywanie wapń ZE ścian Naczyń żylnychników Utworzyć hemoroidy ja żylaki.

Ważne kamienie wyniki ankiety i analiz

Analizy i badania w 8. tygodniu ciążyZmiany w składzie krwi, szczególnie hemoglobina, które mają tę samą wartość w stosunku do kalendarza dziecięcego.

Niskie liczby mnogiej wskazują na opóźnienie w ROZWOJU, a Wysokiem - NA zgrubienie Krwi, KOLORADO rowniez Nie przyczynia SIĘ zrobić zwiększenia Wymiany tlenu Między krwią Matki i płodu.

Zmiany w reżimie dnia i żywienia

Czy pierwszeństwo w tworzeniu komórek nerwowej i asymilacji Żelazo hemoglobina wystarczy kwas foliowy, który stoi się w wykresie: zieleń, warzywa, zboża (W Tym nasiona).

W związku z początkiem wydzielania hormonów stresu w zarodku Jak się powstrzymuje od akcji, które mają uwagę kolor skóry: Oglądanie Filmów takich Jak Thrillery i Wojownicy, Czytanie takich literatury, koncerty rockowe, zawody sportowe.

Obciążenia fizyczne związane z obowiązkami.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 8
 1. Nazira

  Cześć Doktorze. Nazywam SIĘ Nazira. Mam 34 lata, moja pierwsza ciąża ABY. Jestem w 8 tygodniu ciąży. Moje testy pokazują na: HPV39 DNA HPV 51 HPV56 HPV58

  CZY mozna wyleczyć płód, nie nie uszkadzając MRS?

  • Katia

   Nazira, TAKIE pytania, Które wywołują w Tobie wątpliwości, powinny zostać poproszone przez Lekarza, Który Cie prowadzi, o nie nie szukać na stronach dla Siebie odpowiedzi. Wampiry istnieją na przyjęciu Z NIM wiec bylo za konieczne i zapytaj, co tak. W końcu zrobić TEZ NIE żart zart oo ciąża.

  • Marina

   I Dlaczego piszesz tutaj I NIE chodzisz zrobić swojego Lekarza? Mysle, ZE JEST za wcześnie, ABY SIĘ leczyć, gdy JEST trymestr ciąży. Najbezpieczniej JEST SIĘ poddać leczeniu w drugim trymestrze ciąży, ABY bedzie Lepsze dla dziecka. Ale Leczenie JEST przepisywane przez Lekarza.

 2. Irina

  Cześć. Nazywam SIĘ Irina. Położę 8 tygodni położnictwa, wedlug moich obliczeń, 7 tygodni. Byl na uzi Dwa razy u Różnych Lekarzy. Dla pewności. Obaj powiedzieli, ZE NIE MA Serca i bicia SERCA. Nalegają na aborcję. Poprosiłem ISC, zeby poczekał Tydzień. Czekam, mam nadzieję.Powiedziano MI, ZE jeśli nawet SIĘ pojawi, nastąpi odchylenie. Bardzo SIĘ martwię, płaczę, To Jest Nasza pożądana i planowana ciąża. Co mozesz mi doradzić? Dziękuję.

  • Alia

   Dlaczego uważasz, že zrobić ??? wszyscy lekarze pójdzie dobrze z rebenkom.kakoy aborcji, jeśli Dziecko JEST długo oczekiwana ?? !! WIELE przypadków, KIEDY lekarze mylili ... Nie zadowalaj SIĘ na każdej aborcji ... Serce Dziecka powstaje w ośmiu tygodni ... Wszystko bedzie dobrze. W żadnym wypadku NIE zgadzają sie .z oo lekarzami moze byc posledstviya.esli aborcji sobie wyobrazić oznacza, Ze Dziecko bedzie zyc í mozna rozkoszować SIE JEJ UŚMIECHU ... Wiec jestes dorosłą kobietą i Musi podejmować Własne decyzje, o nie nie sluchac Tych Lekarzy. ..

  • Rimma

   Dzień dobry! Oczywiscie zdarza SIĘ, ZE JEST pulsowany Puls Nie, ale nie nie w TYM momencie. Teraz mozesz zobaczyc wyraźnie serce i jeśli Dwa ultradźwięki wykazały brak narządu, ABY Nie ma sensu czekać, owoce Nie SA opłacalne. Możliwe, ZE patologia i serce SA tak małe, ZE Aparat po prostu ISC Nie łapie, ciemnym piwem wtedy nie nie trzeba mówić o normalnym Rozwoju. Mozesz przejść przez inne urządzenia Urządzenia USG, od innego specjalisty. Oddaj drażliwego, jeśli Nie ma serca, płód nie nie żyje, O hCG bedzie Albo poniżej Normy, Albo NIE bedzie Wagowo ogóle.

  • Anastasia

   Naprawde mam z Toba sympatię, ale wydaje SIĘ, ZE Nadal Masz aborcję. Po 8 tygodniach powinno Być słuchanie bicia serca, ale tak nie nie nie JEST, powiedzieli CI O Tym 2 Specjaliści, wciąż Moga sluchac Ich i dokonywać aborcji. A do następnych narodzin podejść Jeszcze bardziej odpowiedzialnie, Pic Witaminy, chodzić na świeżym powietrzu) ​​życzę wam, ABY SIĘ Nie Sytuacja taka powtórzyła.

  • Marina

   JEST TAKI ROWER medyczny. Ciężarna KOBIETA przyszła zrobić Lekarza zrobić Wioski. słucha JEGO brzucha I MOWI - bez bicia serca. Konieczna JEST aborcja. Nie Mamy aborcji, Jedziemy zrobić Miasta. Poszła. Tam słuchali. JEST kołatanie SERCA. Okazuje SIĘ, ZE NIE Robic Lekarza bylo słuchania. W rezultacie lekarz miejski narysował krzyż na brzuchu i Dodał - JEGO serce zrobić słuchania tutaj. Moze ONI TEZ NIE słuchają serca? To Jest poważna diagnoza, Nie spontanicznie uruchamiaj aborcji. Lepiej sprawdzić Jeszcze kilka klinik,

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...