Trzynasty Tydzień Ciąża - "Złoty" Czas

13. tydzień ciąży: co się dzieje

Podczas trzynastym tygodniu Rozwój płodu rośnie zrobić 5-6 mm, wielkość Kości ogonowej-ciemieniowy OD 52 mm do 64,3 mm wydłużony.

Waga płodu wadza zrobić 13 gramów.

Zakładka Wszystkie 20 zębów mlecznych kończy się. Rozwijają się mięśnie krtani.

W przewodzie żołądkowo-jelitowym stanowi się kosmki. Płód programu się marszczyć

...

Spis treści:

Zmiany w ciele dziecka

JEST Aktywny wzrost kręgów, w rdzeń kręgowy ktorých zostaje przesunięta w górę i zajmuje Stala pozycje.

Funkcje przewodu płodowego:

 • silnik - Każdą z przestrzeni międzykręgowej po OBU stronach Rozszerzenie wiązki nerwów, Które regulują skurcz mięśni pewnych grup: w szyjnego, piersiowego i lędźwiowego, krzyżowych;
 • wrażliwy - wiązki nerwowych płodu Przewód zawiera włókna czuciowe, Które Să rowniez rozprowadzane na Randki Części Ciała człowieka;
 • Refleks - w jądrze Łukowa rdzenia kręgowego odruchów bezwarunkowych, Na Przykład łokieć ı kolano, sa Zamknięte;
 • prowadzenie - zapewnia połączenie nerwów czaszkowych i Kory Polkul mózgowych z rdzeniem kręgowym, przedłużając łuk odruchowy Do poziomu świadomości.

Zmiany w ciele dziecka w 13. tygodniuPłód i noworodek NIE Maja Jeszcze długiego refleksu, ponieważ Kora Nie zawiera Informacji o Możliwości przerwania Refleks.

Przykład odruchu przechodzącyającej kolejniej długiej ścieżki (Z leczeniem w korze mózgowej) - osoba bierze gorąca patelnię Pali SIĘ, ale JEJ Nie wyrzuca (JAK działa rdzeń kręgowy) ALE wkłada ja z powrotem, ABY Nie upuścić jajek na podłogę.

W kręgosłupie płodu zaczynają funkcjonować rowniez Działy autonomiczne: układy współczulne i przywspółczulne. Wzajemnie SIĘ uzupełniając, Oba systemy regulują aktywność Wszystkich narządów Wewnętrznych człowieka.

na przykład sympatyczny system dać przewodnie redukujące serce, ja przywspółczulny - Zapewnia automatyzm mięśnia sercowego.

Rozwój układu krwiotwórczego

Śledziona prąd swojej pracy. Leukycyty urządzenia się moim krwi płodowej, które może zostać użyte podczas rozmnażania.

Rodzaje i funkcje leukocytów płodu i osoby W dorosłej:

 1. Neutrofile: młody, młody i dojrzały. Zapewnij Natychmiastowa Odpowiedź immunologiczną, pędzącą zrobić ogniska zapalnego. Przez stosunek WIEKU tworzą neutrofili określa SIĘ ostrość I Czas trwania Procesu zapalnego: wraz z rosnąca liczba Młodych tworzą Proces zapalny żartem Aktywny, jeśli istnieje WIELE bardziej dojrzałych Postaci, choroba ma Długiej Historie. Pojawienie SIĘ Młodych Postaci wskazuje na ciężkość Choroby i wyczerpanie zapasów dojrzałych SIĘ I Młodych Postaci leukocytów. Płód JEST taki sam jak dorosły, ta sama formuła Krwi.
 2. Bazofile - Komórki odporności Rzadko spotykane w osoczu Krwi, gdy migrują na Temat przestrzeni śródmiąższowych i zajmują określone MIEJSCA, W ktorých "połkną" i przetwarzają obce Komórki. Największa liczba makrofagów JEST wykrywana w węzłach chłonnych.
 3. Eozynofile - Specyficzne Komórki kiełków Białej Krwi pojawiające SIĘ w dużych ilościach Wagowo reakcjach alergicznych, w przypadku spożycia BOND WAG Robaki. Reakcje alergiczne płodu Nie SA obserwowane, Duże mikroorganizmy nie nie przenikają przez barierę łożyskową, ale produkty życiowej Aktywności Różnych pasożytów Moga dostać SIĘ zrobić Krwi płodowej.
 4. Limfocyty B - uczestniczą w reakcjach immunologicznych, zamieniając SIĘ W przeciwciała, Które łącza SIĘ z obcymi komórkami (antygenami) i niszczą je, uwalniając Specjalne Substancje.

Leukocyty łatwo przenikają przez ŚCIANY Naczyń krwionośnych i kosmówki, swobodnie przechodząc od Krwi płodowej zrobić Matki i pleców.

Zmiany w ciele Matki

Zmiany w ciele matki w tygodniu 13Rozpoczyna kwitnienie SIĘ, znikają objawy Chorób przewlekłych, JAK rowniez te związane z wczesnym toksyna nieprzyjemne doznania.

Skupiając sie na Tym okresie owocowania, przypomina SIĘ Stare przysłowie ludowe stwierdzające zrobić Ciąża maluje kobietę.

Rozwój hormonu wzrostu - hormonu wzrostu - nieznacznie podkreśla Cechy kobiecej Twarzy, nadając JEJ szczególny urok. Piersi rosną bez jakiegokolwiek wysiłku i adaptacji.

Ruchy ciężarowe są płatne i bezpłatne. W takimczasowymodzie kobietę w Ciąży komfortowe warunkiudany dalszy rozwój płodu jest gwarantowany.

Rozwój układu nerwowego na TLE pozytywnych emocji JEST, JAK zrobić Mówią, "bez zadných Problemów".

Dane celu

Wskaźniki ciśnienia Krwi SIĘ TAKIE same, przybranie na wadze mozna sprowokować Tylko przez jedzenie, przez Czas trwania anomalie podczas normalnej.

Wysokość wypłaty Części macicy powyżej piersi jest 1-2 centymetrów. Obwód brzucha również rozporządz się o jeden centymetr.

Wynika ABY NIE tyle ZE Wzrostu macicy, KOLORADO oo podskórnych złogów tłuszczu, ktore spełniają Dwie funkcje:

 1. Dodatkowy amortyzator (Głównym amortyzatorem JEST płyn owodniowy), Który Chroni płód PRZED uszkodzeniem przez Przypadkowe Tépe urazy jamy brzusznej.
 2. Skład estrogenu - Hormony przedstawia płodu.

Pozostaje poduszka tłuszczowa po porodzie ja jeśli nie nosić bandaż poporodowy, Pozostaje, Albo na ZAWSZE, Albo zrobić następnego porodu, KIEDY KOBIETA otrzyma Kolejna szanse na pozbycie SIĘ tymczasowego tłustego fartucha z powodu zaostrzenia brzusznego opatrunku poporodowego.

Noszenie bandaża poporodowego przeciwwskazane zrobić Końca drugiego tygodnia od daty Uprawniona Dziecka. CZY Tego Czasu Ciało macicy schodzi poniżej samotnej artykulacji i nie nie mozna isc ścisnąć.

Badanie ultrasonograficzne

Ultradźwięki w 13. tygodniu ciążyW wieku trzynaście tygodni badanie ultrasonograficzne płodu określa dokładną lokalizację przyszłej Lokalizacji Łożyska: Na ścianie przedniej LUB tylnej macicy LUB na JEJ Dnie (Która znajduje SIĘ na Górze).

Gdy Nisko położone MIEJSCE przyłączenia przyszłego łożysko zaznaczono centymetrów odległości od os szyjki macicy WEWNĘTRZNEJ.

Odbywa SIĘ zrobić w celu oceny danych wag dynamice wag ogóle: 'ile Mogli Łożyska.

KIEDY NIE dochodzi zrobić wszczepienia płodowego jajeczka na tylna ściankę migracji Łożyska

Jest również określony tętno, aktywność motoryczna. Odnalezienie Seksu w Tym okresie JEST Trudne, Ponieważ Nie ma obiektywnych Wartości określających Płeć płodu.

WNIOSKI USG w ciąży żartem niepewny i zalezy OD sposobu wyświetlania na monitorze organów płciowych płodu.

Błędne są są są napotykane z płcią żeńska przyszłego Dziecka, ponieważ Duże usta pochwy SA często mylone z męskim organem płciowym.

Długie kolejne pokolenie mody w założeniach płodu żeńskiego.

Główne oferty Planowane Badania USG w okresie 12-13 tygodni - JEST definicja strefy kołnierza płodu, ABY wykluczyć anomalie genetyczne Dzieje płodu.

Konieczna JEST ocena konsystencji gardła macicy w celu terminowej diagnozy niewydolności niedokrwienno-szyjnej - stan patologiczny szyjki macicy, prowadzący zrobić poronienie.

Czynniki związane z na płód

W domu Senior połączenie Krwi Matki i płodu za SIĘ przez Naczynia, Którego ŚCIANY Maja membrany, Które SA w powyżej tygodnia filtrować Duże Substancje.

Przysł. Jednak Nie ma Jeszcze pełnowartościowej Bariery. Každý szkodliwy czynnik, przyłapany przez krew Matki na płodzie, moze sprowokować opóźnienie w Rozwoju niektórych narządów przyszłego Dziecka.

Zabronione są następujące substancje:

 • alkohol w jakiejkolwiek formie, ilości ı Mocy, ponieważ etanol JEST niszczącą Komórki trucizna dla zarodka);
 • Czynniki wpływające na płód w 13. tygodniu ciążypalenie - skurcz naczyniowy (w Tym maciczny) prowadzi do niedotlenienia (uduszenia) płodu;
 • leki działające na naczynia i procesy Antybiotyki Seria tetracyklinowe (tetracyklina, doksycyklina, tetranistatyna), ponieważ Să osadzane w szkliwie zębów i prowadzą do wczesnego niszczenia zarówno mlecznych, Jak i stałych zębów;
 • produkty chemiczne, w Tym zawiesiny powietrzne (produkty Lakiernicze);
 • sterydy anaboliczne;
 • efekt dżonizującego w wzzystkim z jego objawień.

4. 4. Nie dotyczył. Wymiana tlenu i dane żywieniowe, które są krwi, w tym czasie.

Ważne kamienie wyniki ankiety i analiz

Ważne oferty treść hemoglobina krew, przydaje się blisko (mniej niż 113 g / l) anemia z późniejszą kontrolą i swoją wydajnością.

Z hemoglobina poniżej 100 g / l KOBIETA w ciąży potrzebująca Leczenia w Szpitalu.

Możliwe powikłania Ciąża

Niewystarczalność witamina D może dojść do kompilacji u dziecka. Niewystarczające Potwierdzenie odbioru kwas foliowy powoduje opóźnienie w Rozwoju układu nerwowego płodu.

Zmywanie wapń ZE Świata Naczyń żylnych prowadzi zrobić Rozwoju hemoroidów i żylaki.

Zmiany w reżimie dnia i żywienia

Odżywianie i reżim dzienny w 13. tygodniu ciążyBez wzgledu na to, že stan Zdrowia na Tym etapie należy kontynuować profilaktykę glukonian wapnia i witamina D W celu porodu żylakom, rozwojowi hemoroidów i krzywicy u DZIECKA.

ABY wyeliminować kefir. Ważne JEST, ABY zwracać uwagę na datę Produkcji napoju z kwaśnego Mleka.

Świeży jogurt, wykonany 1-2 dni temuma działanie przeczyszczające. Jeśli okres gotowania kefiru przekracza 2 dni - efekt JEGO użycia, wręcz przeciwnie, utrwalenie.

Aby się nie pojawowi hemoroidy W ciąży zaleca SIĘ wykonywać ćwiczenia Specjalne: wiązać odbytnicy i starać SIĘ utrzymać napięcie mięśni zwieraczy na kilka sekund, podczas gdy stopniowo zwiększając napięcie mięśniowe.

Ćwiczenie wykonuje SIĘ w dowolnej pozycji: stojącej, siedzącej, leżącej, - z arbitralnym oddychaniem.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 5
 1. Nina

  Czy masz podwyższone poziomy szczawianów? Ja jak jesz? Ogólnie, szczawiany się z niedożywieniem. / mozno-li / eda . Jeżeli jestem po zmianie, szczawiany są zwiększone, ręcz się z urologiem i nefrologiem / mozno-li / obraz-zhizni / Možno-li / ml, lekarstva / ml, Vitaminy

 2. LilyM

  Co powinienem zrobić, jeśli w moczu stanie się dużo szczawianu? Okres Parzeń wynosi 13-14 tygodni.

  • Światło

   Szczepy w moczu poziomego dowodu. o chorobie nerek, cukrze. cukrzyca, niewystarczające. w obecności witaminy D, C. wzorzec szczawianu w moczu. Jest również możliwość niezdrową dietą. Ważne jest, aby podnieść przyczynę wyższego. szczawian ieluj go. Przeczytaj:
   / beremennost / analizy
   /beremennost/bolezni/saharnyj-diabet.html
   /beremennost/bolezni/gestatsionnyj-pielonefrit.html

  • Anna Kolomova

   Z reguły, jeśli szczawian przekracza normę, że organizm "nosił" chorobę w planie urologicznym. Pamiętaj, aby zobaczyć więcej informacji. A potem trzeba poddać się leczeniu, aby ciąża nie pogorszyła sytuacji.

  • Marina

   Norma jest naładowana 20-40 mg. Jeśli nie, to właśnie na bieżąco objawy na urologię. Radzę poddać się ankiecie, aby zidentyfikować, z jakimi testami są powiązane. Ja nie prowadź choroby, nawet jakby.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...