Trzeci Tydzień Ciąża: "Mamo, jestem tutaj!"

Trzeci tydzień ciąży: co się dzieje

W trzecim tygodniu Rozwoju wewnątrzmacicznego istnieje oddzielenie zarodka od częściowej (błona macicy).

Przyszłe Dziecko JEST oddzielone od otaczających komórek WEWNĘTRZNEJ warstwy macicy, pojawiając SIĘ wewnątrz formacji przypominającej śpiwór.

Woreczek żółtkowy znajduje SIĘ Teraz Nie w zarodku, ale oddzielnie od niego. Pozostaje połączenie w Postaci cienkiej nici, Z której następnie tworzy SIĘ pępowina.

...

Spis treści:

W Tym SAMYM Czasie rozwija SIĘ kosmówka kosmówkowa, dzieki ktorej poprzez krew zostaje ustanowione bezpośrednie połączenie Między matka dzieckiem.

Pod Koniec Trzeciego tygodnia zarodek JEST Nie TYLKO płodowe jajo z Trzema muszlami, ale takze Prototyp przyszłej osoby W W z pierwiastkami Wszystkich narządów i układów.

Zmiany w ciele Matki

W związku z początkiem powstawania bezpośredniego polaczenia płodu oo matka Za Pomocą Krwi, płód zaczyna domagać SIĘ JEGO istnienia.

Aparat genetyczny przyszłego organizmu zrobić TYLKO Polowa genów Matki, wiec zarodek początkowo JEST postrzegany Jako Ciało obce.

Odpowiednio rozwija SIĘ kompleks reakcji immunologicznych, Proces przypominający odrzucania implantu. Ponieważ "Ciało" JEST obce Tylko w połowie, immunologiczny poronienie Nigdy SIĘ Nie Dzieje.

Jednak w ciele Matki MA MIEJSCE wspaniała Restrukturyzacja:

  • TLO hormonalne;
  • układ sercowo-naczyniowy;
  • Sfera neuropsychiczna.

Zmiany w TLE hormonalnym zasadniczo nadały ton Wszystkim zmianom wag ciele Kobiety.

Przed ciąża CO Dwa tygodnie następuje ZMIANA nástrojů na innyNabycie (estrogeny) i zapisywać (progestageny) - i na skrzyżowaniu JEST okres ciszy hormonalnej (Dzień 1 z miesiączką).

Po nawiązaniu polaczenia z przyszłym dzieckiem Przerwa hormonalna JEST wykluczonaAle zamiast kolejnych przesunięć FAZY cyklu JEST jednoczesne uwalnianie hormonów Wzrostu (estrogeny) i płodowego (progestagenów) przez cały okres ciąży Dziecko.

Zmiany w sferze neuropsychicznej i układzie sercowo-naczyniowym w okresie ustalania bezpośredniego związku oo płodem określa Się Jako toksyna Ciąża.

W położnictwie, termin Dziesięć pochodzi z dziedziny psychoanalizy i Teraz NIE odzwierciedla istotę aparacie Tego, CO SIĘ Dzieje, ponieważ płód na każdym etapie JEGO Rozwoju, Nie ma toksyny Să uwalniane.

W trzecim tygodniu ciąży połączenie Krwi płodowej i matczynej JEST wag powijakach, ponieważ objawy wczesnej zatrucie przypominają stan napięcia przedmiesiączkowego (Notoryczny ICP).

Zmiany w ciele dziecka

Zmiany w ciele dziecka w trzecim tygodniu ciążyliść zarodkowy, Odłączony OD worka żółtkowego, złożone Do przewodu jelitowego. Protokół Dziesięć nazywa SIĘ bocznym (bocznym) zginaniem, bezpośrednio doustnie ktorým następuje zginanie wzdłużne, podczas którego powstają osiowe Podstawy ludzkich narządów.

Gięcia Procesy w trzecim tygodniu przypomnienia mechanizmów dostarczania - Po zagięciu wybuchają porodu Głowy płodu, A na etapie Rozwoju embrionalnego w Mózgu pęcherzyki pojawiają SIĘ W wyniku rozszerzania SIĘ i pogrubienie przedniego Końca cewy nerwowej.

Pod Koniec Trzeciego tygodnia płód tworzy Przewód jelitowy i nerwowyznajduje sie na płytce chrzęstnej. Istnieje takze ukształtowanie układu sercowo-naczyniowego z utworzeniem JEGO Glownego narządu - serca.

Badanie ultrasonograficzne

W trzecim tygodniu ciąży Rozmiar proembryonu wciąż Nie pozwala zobaczyc ani samego płodu, ani MIEJSCA JEGO Lokalizacji.

Badanie w celu ustalenia: macica na interfejsie LUB ciąża pozamaciczna- w okresie 3 tygodni jest mało obiecująca.

Czynniki związane z na płód

Od Drugiej polowy Trzeciego tygodnia połączenie Krwi Matki i płodu JEST praktycznie rozproszone. Mówiąc prosto, Kosmiczne kosmki SA wpuszczane zrobić Luki z krwią Matki, Z której dochodzi Do Wymiany Krwi Między płodem SIĘ matka.

Żartach zrobić najbardziej niebezpieczny okres krytyczny w Rozwoju Dziecka. Každý szkodliwy czynnik, ktory spadł z Krwi Matki zrobić zarodka, moze spowodować niewłaściwy Rozwój niektórych narządów płodu.

Zabronione są następujące substancje:

  • alkohol w jakiejkolwiek formie, ilości ı Mocy, ponieważ etanol JEST niszczącą Komórki trucizna dla zarodka);
  • palenie - skurcz naczyniowy (w Tym maciczny) prowadzi do niedotlenienia (uduszenia) płodu;
  • prawie wszystkie Antybiotyki);
  • produkty chemiczne, w Tym zawiesiny powietrzne (produkty Lakiernicze);
  • efekt dżonizującego w wzzystkim z jego objawień.

Intensywność aktywności w tym okresie Kobieta nie ma wpływu na rozwój płodu. Wymiana tlenu i substancji mój Krwi Matki w trzecim tygodniu Nie zalezy od szybkości przepływu Krwi.

Dane celu

Obiektywne dane dotyczące trzeciego tygodnia ciążyPo 2-3 dniach opóźnienia, co odpowiada połowie 3. tygodnia ciąży, Przetestuj ciążowy staje SIĘ Pozytywne. Dwa paski pojawiają SIĘ TYLKO w przypadku, gdy Substancje dowcipniś moczu Kobiety SA przydzielane przez płód.

Fałszywie dodatni wynik JEST praktycznie wykluczony. Wynik fałszywie ujemny moze wystąpić w przypadku błędu w teście LUB W przypadku upłynięcia Czasu przechowywania odczynnika.

Mamy krwi jest ustalona ludzki hormon kosmówkowy (HCG), który jest produkowany tylko przez kosmówkę - charakterystyczne tylko dla ciąży.

Ilościowa zawartość HCG my Krwi oznacza na TLE Projektu Między matka płodem.

Możliwe powikłania Ciąża

Najpogodniejsze komplikacje są na formacji narządów płodowych.

Musi istnieć długotrwałość procesu zapalnego przebywania endometrium można się wcześniej osiągnąć o aborcji - ciągnięcie ból brzucha i lędźwie, dostrzegając plamienie.

Ważne kamienie wyniki ankiety i analiz

Pozytywnym testem ciążowym jest zachęta rejestracja. Podczas Pierwszego pojawienia O SIĘ W kobiecej konsultacji wydawane kompleks analiz, zgodnie z planem zarządzania ciążą.

Możliwe powikłania w trzecim tygodniu ciążyPoczątkowe numery są ważne energia krwi, hemoglobina, Ciężar właściwy (gęstość) moczu, tak ABY W razie Potrzeby natychmiast skorygować poprawkę.

Jeśli wyniki Testu mieszczą SIĘ w normalnym zakresie, wazne żartem, ABY podczas ciąży zwracać uwagę na ICH wahania, ktorých ocena JEST możliwa TYLKO w porównaniu oo wartościami wyjściowymi.

na przykład Przy początkowej Wartości "hemoglobiny 140 g / l", Zmniejszenie zrobić 120 JEST uważane za przejaw anemia - Niedokrwistość.

Przy początkowym ciśnieniu tętniczym 110/70 mm. GT; Art., 120/80 JEST uważane za nadciśnienie tętnicze i wymaga pewnej korekty.

Zmiany w reżimie dnia i żywienia

Do włączonego firmy aplikacji nerwowej wystarczy kwas foliowy, który stoi się w wykresie: zieleń, warzywa, zboża (W Tym nasiona).

Obciążenia fizyczne pozostają niezmienione od PRZED zajściem w ciążę. Zabronione Sterydy anaboliczne w dowolnej Postaci.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, proszę.Po certyfikacie LUB akcie seksualnym Mój partnerem u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs ... 7
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...