Szósty Tydzień Ciało: powstaje Mózg!

Szósty tydzień ciąży: co się dzieje

W szóstym tygodniu Wielkość jaja płodu jest podwojona i wynosi 11-12 mm.

Na Tym etapie Rozwoju zarodek nabiera wyglądu małżowiny usznej, A głowa płatka ucha znajduje SIĘ W miejscu budowy Budowy płatka uszu, Tylko w okresie 6 tygodni JEGO wielkość wynosi w przybliżeniu Jedna trzecia Ciała.

...

Spis treści:

W szóstym czasie dzielenia się z innymi osobami - małżowin usznych.

Ważne, że, że płód ma możliwość "usłyszeć". Ucho wewnętrzne moze odbierać fale mechaniczne i Nie JEST konieczne, ABY SIĘ rozprzestrzeniały w powietrzu.

Innymi slowy, płód zaczyna łapać informacje W W za Pomocą analizatorów uszu w szóstym tygodniu JEGO Rozwoju.

O uznaniu mowy Matki, Dopóki JEJ Nie odejdzie, ale zarodek elementarny (stukanie, bawełna) Już dostrzega.

Zmiany w ciele dziecka

Osiągnięte cele. Tworzone są wszystkie działy nieodłączne od osoby dorosłej:

 • rdzeń przedłużony - z centrami bezpieczeństwa i zamknięcia;
 • środkowy mózg z analizatorami wzroku i słuchu;
 • Mózg pośredni - odpowiedzialny za percepcję Wszystkich rodzajów wrażliwości, A posiadający takze w Swoim składzie Ośrodki sytości i głodu, przyjemności ı Gniewu;
 • Kora Polkul mózgowych z wejść nieodłącznymi funkcjami: Ruch, wrażliwość, emocje.

Rozpoczęto rozwój móżdżku, który reguluje koordynację ruchów.

Zmiany w ciele Matki

Zmiany w ciele matki w szóstym tygodniu ciążyStan zdrowia kobiet w szóstym stopniu stanu. Stan pozostałych niezmienionych. Jeśli na początku toksyna nie wydął wcześniej wcześniej, którego spełnienie jest minimalne.

Pouczenie między pakietem krążenia matki i płodu pozostaje niedoskonały, kosmki kosmówki Nadal wytwarzają Substancje hamujące reakcję odrzucenia płodu Jak przeszczepu.

Zmniejszenie agresji komórek odpornościowych moje Krwi Matki narażającej się na nasilenia możliwych Chorób. Ta chwila Porażka jest niebezpieczna z powodu jej podstępności, Ponieważ zaostrzenia przewlekłej Patologii i świeżych procesów zakaźnych w ciele wymagają natychmiastowego Leczenia, A jednocześnie lista dopuszczalnych leków JEST ograniczoną i zminimalizowana.

Dlatego w szóstym Chidzi Ciężar Aby uzyskać więcej informacji na temat infekcjom wirusowym - Nie bierz owoce w funkcjonalności, a także grup niemowlątnych.

W razie Potrzeby zaleca SIE kontakt z dziećmi (praca Jako Nauczyciel w przedszkolnym zakładzie dla Dzieci) w opatrunku z gazy.

Szósty Tydzień ciąży "znika" z objawami przewlekłej zapalnej narządów miednicy Choroby. Jakikłani ból w okolicy miednicy w tej chwili należy uznać za oznaki groźby przerwania ciąży, ale nie nie zaostrzenie przewlekłych procesów zapalnych narządów Wewnętrznych narządów płciowych.

Dane celu

Przetestuj ciążowy pozytywny. Dwa paski pojawiają SIĘ TYLKO w przypadku, gdy Substancje dowcipniś moczu Kobiety SA przydzielane przez płód.

Fałszywy wynik dodatni takie po co. Wynik poprawiać ujemny Moze Być w razie błędu w teście LUB W przepisach dotyczących Czasu pobytu odczynnika.

We Krwi ustala SIĘ ludzki hormon kosmówkowy (hCG), Który JEST TYLKO wytwarzany przez kosmonek - formacja charakterystyczna tylko dla ciąży. Treść ilościowa HCG moja krew przymimy na garsu sie miedzy rowniez matka a płodem.

Koncentracja hCG podgrzewanie możliwość urodzenia dziecka lub łatwego egzystencji.

Z badaniem pochwowym zwiększony rozmiar macicy. W ginekologii, niezależnie od obecności ciąży, wielkość macicy determinowana JEST przez tygodnie ciąży, od piątej zrobić czterdziestej.

Rozpoczynając od zerwania makiety.

KIEDY ciąża pozamaciczna Kliniczny obraz bedzie Absolutnie identyczny, ponieważ JEST spowodowany przez hormonalną w organizmie reorganizację Kobiety, spowodowaną tworzeniem SIE zarodka, niezależnie: od MIEJSCA przywiązania.

Badanie ultrasonograficzne

Obiektywne dane dotyczące szóstego tygodnia ciążyW szóstym stanie Obuchowa długość dłoni płaska 11 mm i są określane za pomocą ultradźwięków. Niemniej jednak, ABY określić: macicę LUB ciążę ektopową, JEST zrobić DOSC Trudne.

Podobné formacje o wielkości Jednego centymetra, wypełnione płynną zawartością, moga "pokazać" torbiele endometrium wypełnione surowicą.

Wymiary samego zarodka Nie Sa tak istotne dla Badania ultrasonograficznego, ABY określić lokalizację płodu: w macicy Lub Poza NIA.

Randki podczas oznaki macicy ciąży SA TAKIE same zarówno dla macicy, JAK I ciąży pozamacicznej. Dlatego wczne badanie ultrasonografii macicy nie jest zalecane bez klinicznych dowodów.

Czynniki związane z na płód

W szóstym tygodniu połączenie Krwi Matki ı płodu odbywa Się Za pośrednictwem Naczyń, ktorých ŚCIANY Maja membrany zdolne Do filtrowania dużych substancji.

Przysł. Jednak Nie ma Jeszcze pełnowartościowej Bariery. Dowolny szkodliwy czynnik, Dostaw sie z krwią, moze sprowokować się. Rozwój narządów płodu.

Zabronione są następujące substancje:

 • alkohol w jakiejkolwiek formie, ilości ı Mocy, ponieważ etanol JEST niszczącą Komórki trucizna dla zarodka);
 • palenie - skurcz naczyniowy (w Tym maciczny) prowadzi do niedotlenienia (uduszenia) płodu;
 • prawie wszystkie Antybiotyki);
 • produkty chemiczne, w Tym zawiesiny powietrzne (produkty Lakiernicze);
 • sterydy anaboliczne;
 • efekt dżonizującego w wzzystkim z jego objawień.
4. 4. Nie dotyczył.

Wymiana tlenu i składników odżywczych mój Krwi Matki NIE zalezy OD szybkości przepływu Krwi W TYM okresie.

Ograniczenie Aktywności Fizycznej, AZ zrobić odpoczynku w łóżku, JEST konieczne Tylko wtedy, gdy istnieją oznaki zagrożenia przerwaniem ciąży krwawienie z przewodu płciowego.

Możliwe powikłania Ciąża

Najpogodniejsze komplikacje są na formacji narządów płodowych.

Poronienia na tym etapie Ciąża Wywołane przez anomalie rozwojowe płodu, które są niezgodne z życiem.

W przypadku, gdy jest jedzenie, należy dostosować funkcję zaradcze.

Ważne kamienie wyniki ankiety i analiz

Analizy i badania w szóstym tygodniu ciążyPoczątkowe numery są ważne energia krwi, hemoglobina, Ciężar właściwy (gęstość) moczu, tak ABY W razie Potrzeby natychmiast skorygować poprawkę.

Jeśli Wskaźniki znajdują SIĘ w normalnym zakresie, wazne żartem, ABY dowcipniś okresie ciąży zwracać uwagę na ICH wahania, ktorých ocena JEST możliwa TYLKO w porównaniu z wartościami wyjściowymi.

Zmiany w składzie krwi, Zwłaszcza hemoglobina, Maja Pewna wartość w stosunku NIE Prognozy Zdrowia nienarodzonego Dziecka.

Niskie liczby mnogiej wskazują na opóźnienie w ROZWOJU, a Wysokiem - NA zgrubienie Krwi, KOLORADO rowniez Nie przyczynia SIĘ zrobić zwiększenia Wymiany tlenu Między krwią Matki i płodu.

W wymiotach kobiet w Ciężar W moczu określa SIĘ Ciała ketonowe, ktorých liczba wskazuje na naruszenie metabolizmu soli Wodnej.

Nieprawidłowe wymioty wpływają oczywiscie na Rozwój płodu, dlatego Konieczna interwencja medyczna JEST, A Leczenie nawet w Szpitalu.

Zmiany w reżimie dnia i żywienia

Czy pierwszeństwo w tworzeniu komórek nerwowej i asymilacji Żelazo hemoglobina wystarczy kwas foliowy, który stoi się w wykresie: zieleń, warzywa, zboża Kultury (W TYM nasiona).

Obciążenia fizyczne związane z obowiązkami. Specjalne ćwiczenia gimnastyczne nie są wymagane.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 16
 1. Diana

  Zdravstvuite. Ya ochhen nervnichayu, zabolela grippom na 5 Igły beremennosti. Bolezn protekala sleduyushim obrazom: golovnaya bol, razbolelos Gorło, ushi, zatem VSE pereshlo v nasmork, zatem sluchilsya bronxit, A seichas pereshlo VSE v gaimorit. Est li opasnost dlya ploda. Mojet ludshe prervat beremennost? Mne 6 nedel, bolezn ne otstupaet. Temperatura derjitsya 37,3-37,5. Blagodaryu!

  • Katia

   Diana, cześć! Powiedz mi, PROSZĘ, JAK SIĘ Twoje Dziecko czuje? Mam te same objawy w 6. tygodniu! I bardzo się do mej. Z góry dziękuję!

  • Viola

   Jaka jest ogólna decyzja o użyciu aborcji? Nie rozumiem tych mumii. Nie Masz Dużo temperaturze, A jeśli lekarz wie, CO SIĘ Dzieje z Toba i Leczenia, mysle wiec martwić. CZY uważasz, ZE Kazda KOBIETA w ciąży z lekkim katarem przechodzi na pewno chodziło o aborcji? właśnie o tym nie myśl.

  • Marina

   Dlaczego natychmiast przerwać ciążę? Sprawdź się i dowiedz się, co dzieje się z dzieckiem. na oo stało tego dziecka? Aborcja również nie idzie do toalety. Problemy i komplikacje też również, aż do niepłodności. Poleciłbym czytać i zrozumieć, jak zła była u dziecka.

  • Marousia

   Dzień dobry! Jeśli stosujesz się do rodziny rodzinnej, nie ma zagrożenia dla dziecka. W 12 tygodniu zostaniesz PO Raz Pierwszy Sprawdzony TAM Już bedzie widac, CZY Dziecko JEST Zdrowe CZY robota. Jeśli Drugi, mozesz przerwać ciążę.Nie mozesz sobie wyobrazić, Ile Kobiet zachoruje w ciąży Czasie (A czasami Bardzo ciężkich Chorób), A Ich Dzieci rodzą SIĘ Zdrowe.

  • Marina

   Dzień dobry! ABY zdecydować: CZY chcesz Uratować ... Fakt, Ze Jestes tak chory, NIE JEST miodem. wskazanie do aborcji. Jeśli podejmiesz kompetentnie i zastosujesz Leki odpowiednie dla twojej sytuacji, Nie zaszkodzi SIĘ. Najważniejsze JEST, ABY Szybko wyzdrowieć, ABY Jak najdokładniej owoc ulegał zatruciu, podczas Które powstaje Choroby. Nie zwlekaj z zabiegiem, skontaktuj SIĘ oo Dobrym specjalista, ponieważ nie nie TYLKO Jestes odpowiedzialny za Siebie.

 2. Christina

  Dzień dobry. Chciałem cię zapytać: jestem w Ciąży przez 6 tygodni. Wszystko dobrze, ale moje dolne bóle brzucha, jakby ciągnięcie. Na szczęście nie często -3 sekund, aby pociągnąć i poza. Na dzień może 3 razy do się zdarzy. Pytanie brzmi dokładnie: czy szkodzi się i jak to tego powód?

 3. olga

  Witam, mam 6 tygodni, zaczynają SIĘ rozmazywać, mianowanego Dicynone dopochwowo 3 razy 1 tabletkę 3 razy domięśniowo i 2 kostki, oprócz Tranexam 3 razy tabletka I 1 1 razy dziennie przez 10 Kostek dożylnie! CZY To Jest Bezpieczne? Przez Dwa dni, JAK Randki suche, myślałem, ZE przynajmniej coś zostanie odwołane, ale Leczenie trwa Już 10 dni. Jak do Wp na płód? A moje zdrowie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...