Pierwszy Tydzień Ciąża: narodziny nowego Życia

Pierwszy tydzień ciąży: co się dzieje

Od Czasu zapłodnienia Komórki jajowej połączono Dwie polowy pojedynczego aparatu genetycznego. Powstaje pojedynczy kompleks o Wszystkich Cechach właściwych ludzkiemu ciału.

Życie wewnątrzmaciczne dziecka zaczyna się od momentu zapłodnieniadalszy Rozwój płodu następuje zgodnie z jasno określonym programem, Który JEST osadzony w kodzie genetycznym.

...

Spis treści:

W ściśle określonym Czasie następuje formacja i różnicowanie - uzyskanie specjalizacji Wszystkich narządów i układów człowieka.

Połączenie dwoch połówek KODU genetycznego odbywa SIĘ w jajowodzie, po Czym zarodek osoby W W przechodzi przez rurę zrobić MIEJSCA JEGO tymczasowej rejestracji w okresie wewnątrzmacicznym.

Zmiany w ciele dziecka

W Tej chwili osoba JEST całkowicie zależna od czynników zewnętrznych.Szybkość poruszania SIĘ zapłodnionego jaja zalezy od estrogenów, im bardziej Ich koncentracja, Tym szybciej jajo SIĘ porusza.

Wewnątrz kancelarii ściąga SIĘ oo późniejszego zafundowania specjalizacji. Ja dzieje się na pod gestagens, Które Să wytwarzane w jajniku - w MIEJSCE uwolnionego jaja tworzy SIĘ żółty ciężar ciąży.

Ta formacja produkuje gestagens (progesteron) - hormon, zachowując ciążę i pascję dojującego języka.

Zmiany w ciele dziecka w pierwszym tygodniu ciążyPierwsza podróż osoby trwa 4 dni.

W tym czasie gotowane jest jestee warunki embrionu - wewnętrzna warstwa macicy wpisuje się w tkankę decyzyjną, Która zawiera wystarczającą liczbę składników odżywczych, A takze Komórki odpornościowe, Które Moga przewlekłych płodowe Komórki jajowe PRZED infekcją.

Przywiązanie (implantacja) występuje Tylko w najkorzystniejszym miejscu budowy Budowy, Które płód wybiera, JAK Mówią, wedlug własnego uznania.

Jajo porusza sie swobodnie po ścianach macicy, Szukając najkorzystniejszego MIEJSCA NA zrobić rozmieszczenia cały okres embrionalny.

Żartach zrobić spowodowane złożonymi reakcjami biochemicznymi, w ktorých wykorzystuje SIĘ Aparat receptorowy WEWNĘTRZNEJ warstwy macicy i zewnętrzna powłokę jaja płodowego. W ciągu 2-3 dni selekcja dobiegnie końca ostatnie miejsce do implantacji.

Tak wiec, w pierwszym tygodniu ciąży płód JEST prosembrain, Który istnieje autonomicznie od organizmu Matki.

Zmiany w ciele Matki

Czuć nadchodzącą ciążę teoretycznie niemożliwe. Dziecko w stadium płodowego jajeczka MA NIC Prawie Wagowo swoim składzie, żartem oo połączone ciałem Matki, z wyjątkiem polowy aparatu chromosomowego, Który znajduje SIĘ w zapłodnionej komórce jajowej.

Aby wspólnie zaplodować jaja w ciągu 24 godzin po owulacji, NASTĘPNY Dzień (Pierwszy Dzień Życia płodu) przebiega dokladnie tak, Jak Początek drugiego okresu cyklu menstruacyjnego - Faza Wzrostu zostaje zastąpiona faza dojrzewania.

Nie działa się w jaki sposób zapluty. Tylko u Kobiet cierpiących na Zespół napięcia przedmiesiączkowego możliwe JEST osłabienie objawów Choroby.

Kobiety, które są bliskie okresu przejściowego możliwe reakcje wegetatywno-naczyniowe, Podobné zrobić objawów menopauzy (Pocenie SIĘ, uderzenia gorąca w skórę Twarzy, szybkie bicie Serca).

Dane celu

Obiektywne dane dotyczące pierwszego tygodnia ciążyEmbrion nie emituje żadnych substancji I Nie ma związku z krwioobiegiem Matki, tak Ze Nie ma zadných oznak ciąży w Krwi ciężarnej Kobiety i moczu.

Testuj (Najbardziej nadwrażliwy!) Nie określa substancji, Które emitują zarodek, gonadotropina kosmówkowa nie produkowane, Ponieważ Nie ma samej tkanki kosmicznej - tkanki, Która zapewnia połączenie Krwi płodu z matka.

Badanie ultrasonograficzne

Wyniki Badania ultrasonograficznego narządów miednicy w pierwszym tygodniu ciąży nie różnią sie: od wyników oo Drugiej Fazy Cykl menstruacyjny.

W warunkach pęknięcia pęcherzyka nic nie się dzieje - żółte Ciało ciąży znajduje SIĘ W początkowej Fazie Wzrostu, NIE "pokazuje" charakterystycznego obrazů.

Podróżowanie w tubie lub już w jamie macicy, zapłodnione Jajo również nie wpływ na skaner.

Formacja o wielkości 0,1 mm, znajdująca SIĘ w kryptach endometrium ktorých głębokość moze sięgać 10-15 mm, po Prostu nie nie wpada w słup WIDZENIA skanera ultradźwiękowego.

W Tym SAMYM Czasie, szczeliny utworzone w membranie doczesnej, wnęki z płynną zawartością (składniki odżywcze dla zapłodnionego jaja) moga naśladować płodowe jaja.

Czynniki związane z na płód

W tym tygodniu Ciężar Na dziecko nieznacznych tylko środków wcześniej nabyte, które określają przydatność aparatu genetycznego płodu.

Właśnie dlatego polecam dwa do trzech miesięcy przed poczęciem dziecka ograniczyć LUB wyeliminować stosowanie napojów alkoholowych, palenie tytoniu, Kontakty z potencjalnie niebezpiecznymi substancjami chemicznymi, Które Moga spowodować naruszenie Struktury DNA.

Możliwe powikłania Ciąża

Możliwe powikłania w pierwszym tygodniu ciążyNajtrudniejsza, A zarazem niezauważalna, komplikacja w pierwszym tygodniu ciąży spontaniczny poronienie, które razem jako normalne krwawienie miesiączkowe i nie towarzyszą mu bolesne odczucia.

W jajniku w miejscu budowy Budowy pękniętego pęcherzyka zatrzymuje SIE wzrost Naczyń żółtego Ciała ı powstaje blizna - białe Ciało.

W badaniach krwi i moczu nie ma zmian, A Cykl menstruacyjny rozpoczyna SIĘ od nowa bez znaczących ZMIAN hormonalnych w organizmie.

Podobnie, podczas Kobiet w Wieku rozrodczym wystąpi kilkudziesięciu poronienie pod przykrywką zwykłych "miesięcznie".

Przyczyna tego jest niezgodną z życiem płodu mutacji genetycznych I ZMIAN W strukturze WEWNĘTRZNEJ warstwy macicę, Które Nie pozwalają na zapłodnione jajo do mocowania.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...